Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο 10 προσπαθειες μου λεει προσωρινη υπερφορτωση δικτυου..:vava::whip:

 

Μαλλον εννοεις το 6971001314. Αυτο θα δοκιμασω τωρα.

Το δίκτυο της Cosmote τα'χει "παίξει" για τα καλά :wacko:.Το τηλέφωνο που μου λες,μάλλον, είναι για να ανανεώνεις από το σταθερό.Δοκίμασε το 6971314 και πες μας.

 

Καλά άκουγα τον πατέρα να βρίζει ενώ προσπαθούσε να ανανεώσει το what's up του δλδ...

(όχι τπτ άλλο το πιασα και γω και έβριζα και γω... τι μυνήματα, τι τηλέφωνα... θα ακυρώσει και την κάρτα και θα γελάμε)

Όχι,δεν πρόκειται να ακυρωθεί.Το είχα κάνει και'γω μια φορά και είχα στείλει τον κωδικό της κάρτας μέσω sms και τον είχα δηλώσει και μέσω του 1314, αλλά παρ'όλα αυτά το ποσό "μπήκε" κανονικά στο λογαριασμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο της Cosmote τα'χει "παίξει" για τα καλά :wacko:.Το τηλέφωνο που μου λες,μάλλον, είναι για να ανανεώνεις από το σταθερό.Δοκίμασε το 6971314 και πες μας.

 

Το δοκιμασα και αυτο. Σαυτο επιασα γραμμη πατησα 3 αλλα οπως γινοταν και στην αρχη ετσι και τωρα αφου βαλω τον κωδικο μετα ησυχια.

Δεν εχω και σταθερο να δοκιμαζα απο κει. Εχω γραμμη για το ιντερνετ αλλα δεν εχω συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έπιασε πριν κανά 10λεπτο...

(κάποιο από τα μυνήματα)

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Ακομα τιποτα. Και η ωρα ολο και πλησιαζει 12.

Τωρα εγω φταιω να πιστευω οτι αυτο γινεται επιτηδες?

 

Σοβαρα τωρα πρεπει να μου κανουν πλακα. Μετα απο μια ωρα και ηρθε μηνυμα οτι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τιποτα. Και η ωρα ολο και πλησιαζει 12.

Τωρα εγω φταιω να πιστευω οτι αυτο γινεται επιτηδες?

 

Επειδή μας άφησες με την αγωνία τι έγινε τελικά μπήκε η κάρτα σου; Να ξέρω να μην το αφήνω και εγώ για τελευταία στιγμή αν είναι να έχω πρόβλημα!

.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ συγχυστικά όλα αυτά του WU...

 

Πάντως, (απλώς ενημερώνω για λόγους σύγκρισης και όχι για να σας πικάρω) ότι ανανέωσα 3€ σε CU και f2g στις 22:30 περίπου, με την πρώτη και χωρίς κανένα πρόβλημα ή καθυστέρυση. :O

Link to comment
Share on other sites

Εχθες ηθελα να κανω μια αναπαντητη με μια cosmokarta.

 

Ρε παιδια, κυριολεκτικα προσπαθησα 40 φορες και παντα ελεγε δικτυο απασχολημενο! ΠΑΝΤΑ! Τελικα επρεπε να την κανω απο την συνδεση...

 

Τι ειναι αυτοι ρε; ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ;!;!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτοι ρε; ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ;!;!

 

Tοσο ΧΑΛΙΑ, περισσοτερο δεν γινεται.

Και εγω εχτες επρεπε να επικοινωνησω με καποιους ανθρωπους και τελικα το καταφερα μετα απο πολλες ωρες.

Να παρακαλας μην σου συμβει κατι, εχεις πεθανει και θα σε ψαχνουν για μηνες :cry:

Εκανα φορητοτητα 6 νουμερα WU , σε λιγες ημερες θα ολοκληρωθει και ειχαν το θρασος να μας παρουν τηλ απο την cosmote για να μαθουν τους λογους :wacko:

Εκτος του οτι μου ειχαν πει ψεμματα οτι ειχε γινει καταγραφη του προβληματος μου πριν εναν μηνα διοτι τωρα η κοπελα δεν εβλεπε καμια καταγραφη μου ειπε με δισταγμο οτι εχουν ΣΧΕΔΟΝ διορθωσει το προβλημα '΄δικτυο απασχολημενο'' :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα'θελα να ρωτησω κατι που μου κανει εντυπωση απο αυτα που διαβαζω εδω (και μιας και σκεφτομαι να κοψω το συμβολαιο της Coσμοτε και να χρησιμοποιησω ενα WU νουμερο που εχω):

 

Πως γινεται να θελεις π.χ. να παρεις τηλεφωνο και οταν εχεις συμβολαιο να εισαι μια χαρα ενω με την καρτα να παρουσιαζονται ολα αυτα τα προβληματα (δικτυο απασχολημενο, απανταει ο αλλος και δεν ακους, κακη ποιοτητα κλησης κτλ κτλ),

απο το ιδιο "καναλι" δεν περνανε ολες οι κλησεις ειτε ειναι συμβολαιο ειτε καρτα ? Η οχι τελικα ?

Link to comment
Share on other sites

Θα'θελα να ρωτησω κατι που μου κανει εντυπωση απο αυτα που διαβαζω εδω (και μιας και σκεφτομαι να κοψω το συμβολαιο της Coσμοτε και να χρησιμοποιησω ενα WU νουμερο που εχω):

 

Πως γινεται να θελεις π.χ. να παρεις τηλεφωνο και οταν εχεις συμβολαιο να εισαι μια χαρα ενω με την καρτα να παρουσιαζονται ολα αυτα τα προβληματα (δικτυο απασχολημενο, απανταει ο αλλος και δεν ακους, κακη ποιοτητα κλησης κτλ κτλ),

απο το ιδιο "καναλι" δεν περνανε ολες οι κλησεις ειτε ειναι συμβολαιο ειτε καρτα ? Η οχι τελικα ?

Kαποτε ενας χρηστης μας ελυσε την απορια αυτη .

Το σύστημα τιμολόγησης μιας κλησης σε καρτοκινητο ειναι πολυπλοκο και στην κοσμοτε εχει προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Kαποτε ενας χρηστης μας ελυσε την απορια αυτη .

Το σύστημα τιμολόγησης μιας κλησης σε καρτοκινητο ειναι πολυπλοκο και στην κοσμοτε εχει προβλημα .

Οκ, το billing τους μπορει να ειναι "πολυπλοκο" οπως λες, αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το "φυσικο" μεσο απο το οποιο εξυπηρετειται μια κληση, ουτε με την ποιοτητα αυτης. Δε βλεπω πως τα προβληματα που αναφερονται εδω εχουν να κανουν με το billing.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το billing τους μπορει να ειναι "πολυπλοκο" οπως λες, αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το "φυσικο" μεσο απο το οποιο εξυπηρετειται μια κληση, ουτε με την ποιοτητα αυτης. Δε βλεπω πως τα προβληματα που αναφερονται εδω εχουν να κανουν με το billing.

 

Και ομως αυτο ειναι το προβλημα, δεν προλαβαινει να εξυπηρετησει τους πελατες καρτοκινητης με αποτελεσμα να βγαζει σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

Σε απαντησεις οσον αφορα υπηρεσιες και υπολοιπα σε καρτοκινητα και ειδικα στο "τρομερα" φορτωμενο whats up ειναι τραγικα αργες και συνηθως δεν ερχονται και ποτε
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο αρκετες προσπαθειες χθες το βραδυ δεν τα καταφερα εκλεισα το κινητο κατα τις 2 και κοιμηθηκα. Το πρωι που ξυπνησα μου ηρθε μηνυμα οτι προστεθηκαν τα 3 ευρω στο λογαριασμο μου και μπηκαν και 1000+1000.

Τελος καλο ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Το "σύστημα τιμολόγησης" της καρτοκινητής, εξετάζει αν κάποιος έχει υπόλοιπο χρόνου ομιλίας και αν ναι, επιτρέπει τη κλήση. Αν λοιπόν πατώσει αυτό το σύστημα, βγαίνει το "δίκτυο απασχολημένο". Ναι μεν όλες οι συνδέσεις μοιράζονται τον ίδιο δίαυλο, αλλά πριν απο αυτόν, ο κάθε τύπος σύνδεσης έχει διαφορετικά συστήματα να παρεμβάλονται.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα ....εχω το προγραμμα 2009 ...κανονικα θα επρεπε να μου βαλουν τα 1000 λεπτα εχθες ...αλλα δεν το εχουν κανει στελνω μυν και για το υπολοιπο και λεει 0 ...σημειοση εχω ανανεωσει τον προηγουμενο μηνα με καρτα....προσπαθησα να παρω το 1313 αλλα ολα τα μυνηματα εινναι ηχογραφημενα ...και δεν με βοηθουν...αμεσα δεν μπορω να επικινονισω...??εβαλα και σημερα μια καρτα και μου λεει οτι τον επομενο μηνα θα εχω τα 1000 ...αρα δεν εχει ληξη η υπηρεσια μου...τι να κανω...please αν καποιος ξερει ...
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 1313 και πάτα το 9 ώστε να συνδεθείς με έναν εκπρόσωπο της Cosmote.:)

 

ευχαρηστω πολυ ...τελικα μηλισα και μου τα εβαλαν...

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

γνωρίζει κανείς αν ισχύει ακόμα, και πως ενεργοποιείται η υπηρεσία "0,01 €/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE" της cosmoκάρτας? Πήρα πρόσφατα ένα κινητό με 2sim και σκέφτομαι να δοκιμάσω τη σύνδεση σε συνδιασμό με μια cosmoκάρτα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

γνωρίζει κανείς αν ισχύει ακόμα, και πως ενεργοποιείται η υπηρεσία "0,01 €/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE" της cosmoκάρτας? Πήρα πρόσφατα ένα κινητό με 2sim και σκέφτομαι να δοκιμάσω τη σύνδεση σε συνδιασμό με μια cosmoκάρτα :D

 

Για χρέωση μόνο με 0,01€/ λεπτό, στείλτε μία φορά δωρεάν το μήνυμα 01 (κενό) αριθμός1 (κενό) αριθμός2 στο 1313 , όπου αριθμός1 και αριθμός2 είναι οι αριθμοί που έχετε επιλέξει, π.χ.: 01 6977210044 6971234567

 

Οποιαδήποτε στιγμή, μπορείτε να ενημερωθείτε μέσω SMS για τους αριθμούς που έχετε δηλώσει, απλά στέλνοντας δωρεάν το μήνυμα 01 ΑΡΙΘΜΟΙ στο 1313 .

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L96_COSMOKAPTA_fullstory&breadcrumbTitle=BONUS&showInstructions=true&Title=%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82%20%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82%20COSMOKAPTA#1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ psyched:)

 

Διαβάζοντας το site της cosmote λέει ότι "Η παραπάνω μειωμένη χρέωση ισχύει και για τους χρήστες που βρίσκονται σε Προνομιακή περίοδο χρέωσης (χρήστες COSMOKAPTA που έχουν ανανεώσει το χρόνο ομιλίας τους με κάρτα ανανέωσης COSMOKAPTA προνομιακή)"

 

Αυτό σημαίνει ότι πρακτικά για να επωφεληθώ από την υπηρεσία πρέπει να πληρώνω τουλάχιστον 20€/μήνα για προνομιακή κάρτα?:wacko:

edit: Προφανώς όχι.:O

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Για να έχεις τιμές συμβολαίου πρέπει να βάζεις την προνομιακή κάρτα των 20 ευρώ.Δεν έχει σχέση αυτό με την υπηρεσία 0,01 ευρώ/1'.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σημερα μου εδωσαν ενα πακετο Ciao με ευκολο αριθμο,μπορω να κανω μεταφορα στο What's Up;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σημερα μου εδωσαν ενα πακετο Ciao με ευκολο αριθμο,μπορω να κανω μεταφορα στο What's Up;

Θα πρέπει να κάνεις διπλή φορητότητα για να πας στο What's Up?.Πρέπει,δηλαδή, να πας σε άλλο δίκτυο και μετά να γυρίσεις ξανά στην Cosmote.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...