Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα 3άρες στη γειτονιά μου και πήρα στοκ!

Τώρα αυτές τις κάρτες, όποτε και να τις περάσω -πριν λήξουν εννοείται- δεν θα επιβαρυνθούν με το τέλος του 12%;

 

και την μερα που ληγουν να τις περασεις δεν θα επιβαρυνθεις με φορο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να ανανεώσεις το χρόνο

από καταστήματα πλέων

πρέπει να τους δείξεις την

ταυτότητα σου, δεν ξέρω να

σας πω αν ισχύει ο φόρος

γιατί μόλις άκουσα για ταυτότητα

έφυγα.

 

Προχθες εβαλε ο πατερας μου απο γερμανο 5 ευρω και δεν ζητησαν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εβαλε ο πατερας μου απο γερμανο 5 ευρω και δεν ζητησαν τιποτα.

 

ρε παιδια απο που και ως που να ζητανε ταυτοτητα?οπλα πας να αγορασεις η σπιτι?μοναδες για το καρτοκινητο αγοραζεις. κατι δεν εγινε σωστα. η ο φιλος δεν καταλαβε καλα η ο υπαλληλος του γερμανου. τοσοι υπαλληλοι του γερμανου υπαρχουν στο φορουμ θα μας ειχαν ενημερωσει αν συνεβαινε κατι τετοιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω αύριο την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσω να μου πιστώσουν τα 12 λεπτά του ευρώ που χρεώθηκα τις προάλλες σε κλήση στο 1313 χωρίς να συνδεθώ ποτέ με εκπρόσωπο. Αν μου τα πιστώσουν θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης της σύνδεσής μου; (Στη vodafone πέρυσι έτσι είχε γίνει).

Επίσης, σκοπεύω να τηλεφωνήσω στο "συνήγορο του καταναλωτή" για το ίδιο θέμα, ότι σε χρεώνει χωρίς να συνδεθείς με εκπροσωπο. Μήπως έχει ήδη επικοινωνήσει κάποιος από εσάς σχετικά και έχει κάποια απάντηση; -μην τους απασχολώ άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω αύριο την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσω να μου πιστώσουν τα 12 λεπτά του ευρώ που χρεώθηκα τις προάλλες σε κλήση στο 1313 χωρίς να συνδεθώ ποτέ με εκπρόσωπο. Αν μου τα πιστώσουν θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης της σύνδεσής μου; (Στη vodafone πέρυσι έτσι είχε γίνει).

Επίσης, σκοπεύω να τηλεφωνήσω στο "συνήγορο του καταναλωτή" για το ίδιο θέμα, ότι σε χρεώνει χωρίς να συνδεθείς με εκπροσωπο. Μήπως έχει ήδη επικοινωνήσει κάποιος από εσάς σχετικά και έχει κάποια απάντηση; -μην τους απασχολώ άδικα.

 

οχι δεν θα ανανεωθει η ημερομηνια ληξης της συνδεσησς σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω αύριο την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσω να μου πιστώσουν τα 12 λεπτά του ευρώ που χρεώθηκα τις προάλλες σε κλήση στο 1313 χωρίς να συνδεθώ ποτέ με εκπρόσωπο.

 

καλη τυχη...εχω διαμαρτυρηθει και εγω αλλα με εγραψαν....

 

...αν θελεις να ανανεωνεται η ημερομηνια λήξης τζαμπα :p... μετεφερε χρονο απο κινητο σε κινητο....καντο ηλεκτρονικα...απο την ιστοσελιδα.....στην cosmote μπορεις...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εβαλε ο πατερας μου απο γερμανο 5 ευρω και δεν ζητησαν τιποτα.

δεν εννοώ τα καταστήματα γερμανος ,

εγώ πήγα στην wind και μου ζήτησαν

ταυτότητα και είπα αν κάποιος δεν θέλει

να μπει σε αυτήν την διαδικασία και με

παρέπεμψαν στα περίπτερα. είπαν ότι

αυτό το μέτρο θα ισχύει με βάση την

ασφάλεια του ατόμου σύμφωνα με την

καταγραφεί των στοιχείων.

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοώ τα καταστήματα γερμανος ,

εγώ πήγα στην wind και μου ζήτησαν

ταυτότητα και είπα αν κάποιος δεν θέλει

να μπει σε αυτήν την διαδικασία και με

παρέπεμψαν στα περίπτερα. είπαν ότι

αυτό το μέτρο θα ισχύει με βάση την

ασφάλεια του ατόμου σύμφωνα με την

καταγραφεί των στοιχείων.

 

εγω προσφατα που εκανα ανανεωση δεν μου ζητησαν τιποτα. και αν μου ζητουσαν θα εκανα και φασαρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει αραγε σκοπό η cosmote να βγάλει στα καρτοκινητά της κάτι αντίστοιχο με το πακέτο ομιλίας που εβγαλε η vodafone με τα 150' με 12 ευρώ προς όλα τα δίκτυα που είναι προσφορά τέλεια σε σχέση με τα συμβόλαια (βλ. cosmote 150 με πάγιο 26 ευρώ)?
Link to comment
Share on other sites

Εχει αραγε σκοπό η cosmote να βγάλει στα καρτοκινητά της κάτι αντίστοιχο με το πακέτο ομιλίας που εβγαλε η vodafone με τα 120' με 12 ευρώ προς όλα τα δίκτυα που είναι προσφορά μισοτιμής σε σχέση με τα συμβόλαια (βλ. cosmote 120 με πάγιο 28 ευρώ)?

 

λογικα,με καποιο τροπο θα απαντησει στον ανταγωνισμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει αραγε σκοπό η cosmote να βγάλει στα καρτοκινητά της κάτι αντίστοιχο με το πακέτο ομιλίας που εβγαλε η vodafone με τα 150' με 12 ευρώ προς όλα τα δίκτυα που είναι προσφορά τέλεια σε σχέση με τα συμβόλαια (βλ. cosmote 120 με πάγιο 28 ευρώ)?

 

Αυτό είναι ψέμα! 22 ευρώ έχει το cosmote 120 όχι 28 ευρώ.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ψέμα! 22 ευρώ έχει το cosmote 120 όχι 28 ευρώ.

 

μηπως εννοει τελικη τιμη με φορους τελη συνδρομητων και ολα τα εξτρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάσο. γράψτε λάθος. 22 ευρώπουλα.

διόρθώθηκε και το αρχικο post και το συγκρίνω και με το αντίστοιχο σε χρόνο ομιλίας πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω αύριο την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσω να μου πιστώσουν τα 12 λεπτά του ευρώ που χρεώθηκα τις προάλλες σε κλήση στο 1313 χωρίς να συνδεθώ ποτέ με εκπρόσωπο. Αν μου τα πιστώσουν θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης της σύνδεσής μου; (Στη vodafone πέρυσι έτσι είχε γίνει).

Επίσης, σκοπεύω να τηλεφωνήσω στο "συνήγορο του καταναλωτή" για το ίδιο θέμα, ότι σε χρεώνει χωρίς να συνδεθείς με εκπροσωπο. Μήπως έχει ήδη επικοινωνήσει κάποιος από εσάς σχετικά και έχει κάποια απάντηση; -μην τους απασχολώ άδικα.

 

Εμενα μου εχει συμβει πανω απο δεκα φορες και τις δεκα φορες μου τα πιστωσαν. Απλα μετα σκεφτηκα οτι πληρωσα 0,12 λεπτα για να καλεσω την εξ.πελατων για να μου πιστωσουν 0,12 λεπτα που με χρεωσαν που δεν μιλησα μαzι τους. Αν με καταλαβαινεις δηλαδη παλι 0,12 λεπτα θα χρεωθεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εχει συμβει πανω απο δεκα φορες και τις δεκα φορες μου τα πιστωσαν. Απλα μετα σκεφτηκα οτι πληρωσα 0,12 λεπτα για να καλεσω την εξ.πελατων για να μου πιστωσουν 0,12 λεπτα που με χρεωσαν που δεν μιλησα μαzι τους. Αν με καταλαβαινεις δηλαδη παλι 0,12 λεπτα θα χρεωθεις.

 

πολυ ωραιο αυτο που ειπες. η κοσμοτε δεν εχει εξυπηρετηση πελατων σε καποιο στεθερο τηλεφωνο?παρτε απο καποιο κινητο που εχει δωρεαν κλησεις σε σταθερα και ζητηστε τα 12 λεπτα. δεν ειναι το ποσο, αλλα η κοροιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω αύριο την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσω να μου πιστώσουν τα 12 λεπτά του ευρώ που χρεώθηκα τις προάλλες σε κλήση στο 1313 χωρίς να συνδεθώ ποτέ με εκπρόσωπο. Αν μου τα πιστώσουν θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης της σύνδεσής μου; (Στη vodafone πέρυσι έτσι είχε γίνει).

Επίσης, σκοπεύω να τηλεφωνήσω στο "συνήγορο του καταναλωτή" για το ίδιο θέμα, ότι σε χρεώνει χωρίς να συνδεθείς με εκπροσωπο. Μήπως έχει ήδη επικοινωνήσει κάποιος από εσάς σχετικά και έχει κάποια απάντηση; -μην τους απασχολώ άδικα.

Αν θέλεις να ανανεώσεις την ημερομηνία λήξης της σύνδεσής σου ζήτησε μια μεταφορά, από το my account, από τον αριθμό σου προς τον ίδιο αριθμό !!! Το έκανα κατά λάθος και απλά ανανεώθηκε η ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ανανεώσεις την ημερομηνία λήξης της σύνδεσής σου ζήτησε μια μεταφορά, από το my account, από τον αριθμό σου προς τον ίδιο αριθμό !!! Το έκανα κατά λάθος και απλά ανανεώθηκε η ημερομηνία λήξης.

 

πολυ σωστο. Και αυτο δεν ειναι ανανεωση χρονου ομιλιας, παρολα αυτα ανανεωνεται η ημερομηνια ληξης των μοναδων σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^ Καλό και χρήσιμο αυτό! ;-)

 

Όσο για τα 0,12€ που θα ζητησώ πίστωση, θα πάω στο oteshop -που θέλω να πληρώσω και τον ΟΤΕ- και με την ευκαιρία θα ζητήσω να μου καλέσουν την εξυπηρέτηση πελατών εκείνοι από το κατάστημα. Το έχω κανει παλιότερα σε κατάστημα Cosmote, και με εξυπηρέτησαν, πιστεύω να γίνει κι από το ίδιο από το οτεσοπ.

Link to comment
Share on other sites

^ Καλό και χρήσιμο αυτό! ;-)

 

Όσο για τα 0,12€ που θα ζητησώ πίστωση, θα πάω στο oteshop -που θέλω να πληρώσω και τον ΟΤΕ- και με την ευκαιρία θα ζητήσω να μου καλέσουν την εξυπηρέτηση πελατών εκείνοι από το κατάστημα. Το έχω κανει παλιότερα σε κατάστημα Cosmote, και με εξυπηρέτησαν, πιστεύω να γίνει κι από το ίδιο από το οτεσοπ.

 

Όλα αυτά για 0,12 ευρώ;

 

ΕΛΕΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά για 0,12 ευρώ;

 

ΕΛΕΟΣ.

 

αν εσενα σου αρεσει να σε δουλευουνε μεσα στα μουτρα σου,καλα κανεις.αλλοι δεν το δεχονται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, δεν ειναι απο μονα τους τα 0,12 ευρω.

Ειναι οτι γινεται ξανα, και ξανα, και σημερα, και χτες, και αυριο. Δεν μπορει να παιρνεις να λυσεις το προβλημα σου, να χρεωνεσαι, και να μην μιλας καν με εκπροσωπο.

 

Βεβαια τωρα που το σκεφτομαι, ισως γι αυτο το εκαναν και καλα φωνητικη πυλη, οποτε σου λενε εξυπηρετησου αυτοματοποιημενα. Οποτε δικαιως μετα θα πουν οτι χρεωνουν. Τι θα τους πεις, γιατι δε μιλησα με εκπροσωπο? Θα σου πουν οτι μπορουσες να κανεις τη δουλεια σου απο το φωνητικο μενου.

 

Δεν ξερω, εχω μπερδευτει.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά για 0,12 ευρώ;

 

ΕΛΕΟΣ.

 

Μα δεν ειναι για το ποσο αλλα για την κοροιδια. Και ενα λεπτο να ταν πολυ καλα θα εκανε να το διεκδικησει.

Link to comment
Share on other sites

^ Καλό και χρήσιμο αυτό! ;-)

 

Όσο για τα 0,12€ που θα ζητησώ πίστωση, θα πάω στο oteshop -που θέλω να πληρώσω και τον ΟΤΕ- και με την ευκαιρία θα ζητήσω να μου καλέσουν την εξυπηρέτηση πελατών εκείνοι από το κατάστημα. Το έχω κανει παλιότερα σε κατάστημα Cosmote, και με εξυπηρέτησαν, πιστεύω να γίνει κι από το ίδιο από το οτεσοπ.

Σε παραδέχομαι. ;)

Link to comment
Share on other sites

^ Καλό και χρήσιμο αυτό! ;-)

 

Όσο για τα 0,12€ που θα ζητησώ πίστωση, θα πάω στο oteshop -που θέλω να πληρώσω και τον ΟΤΕ- και με την ευκαιρία θα ζητήσω να μου καλέσουν την εξυπηρέτηση πελατών εκείνοι από το κατάστημα. Το έχω κανει παλιότερα σε κατάστημα Cosmote, και με εξυπηρέτησαν, πιστεύω να γίνει κι από το ίδιο από το οτεσοπ.

 

Μακάρι να αντιδρούσαν περισσότεροι, όπως εσύ. Σίγουρα θα ήταν τα πράγματα καλύτερα για όλους μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...