Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δωρεαν λεπτα του χρονου ομιλιας σε καθε ανανεωση, μπορουν να χρησιμοποιηθουν και για διεθνεις κλησεις?

 

οχι βεβαια.μονο για εθνικες κλησεις και εννοειαι οχι σε 9011.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μεταφορά χρημάτων μέσω του Myaccount μεταξύ 2 cosmokarta κι έτσι με 5€ ανανέωσα την ημερομηνία 2 αριθμών :D.

Μόνο που η μεταφορά χρειάστηκε κάτι ώρες για να γίνει... :mad:

Ενώ στη βόντα (μέσω sms) έγινε μέσα σε 1 λεπτό... :cool:

Link to comment
Share on other sites

ισως ηρθε η ωρα να απλοποιησει τη μεταφορα μοναδων και η cosmote. να γινεται με ενα μηνυμα πως και στις αλλες δυο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aμα βρω πουθενα 3 αρες καρτες αφορολογητες και τις βαζω θα μου δινει τα 1000 καθε μηνα? Μηπως το ελαχιστο κοστος ανανεωσης εγινε 5 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτες που υπαρχουν ακομα ειναι των 9 ευρω οι παλιες . Οπου πατε ζητηστε τις. Ειναι ακομα χωρις το 12%

 

Χθες που πηρα (ειχα να παρω καιρο) ηταν 9ρα....τα 1000 λεπτα δεν επρεπε να τ εχεις ενεργοποιησει απο καιρο πριν?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση εχω ενα καρτοκινητο cu και θελω να το αλλαξω σε whats up

ξερετε αν γινεται μεσω τηλεφωνου?

η πρεπει να παω σε γερμανο?

ποσο κοστιζει ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

Aμα βρω πουθενα 3 αρες καρτες αφορολογητες και τις βαζω θα μου δινει τα 1000 καθε μηνα? Μηπως το ελαχιστο κοστος ανανεωσης εγινε 5 ευρω?

 

Αγόρασα πάρα πολλές 3αρες κάρτες και σήμερα έβαλα 3αρα κάρτα για να ανανεώσω τα 1000 λεπτά και 1000 μηνύματα και μου τα ανανέωσε κανονικά. Ήρθε δηλαδή το μήνυμα που μου έλεγε ότι από τον επόμενο μήνα θα τα έχω κανονικά.

.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση εχω ενα καρτοκινητο cu και θελω να το αλλαξω σε whats up

ξερετε αν γινεται μεσω τηλεφωνου?

η πρεπει να παω σε γερμανο?

ποσο κοστιζει ξερουμε?

Δωρεαν ειναι το κοστος της φορητοτητας , θα χρειαστει χονδρικα 15 μερες και καλο θα ηταν να θυμιθεις αν εχεις δωσει σε καποια φαση τα στοιχεια σου στην Vodafone γιατι τοτε ειναι απαραιτητο να τα δηλωσεις και για την μεταφορα στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν ειναι το κοστος της φορητοτητας , θα χρειαστει χονδρικα 15 μερες και καλο θα ηταν να θυμιθεις αν εχεις δωσει σε καποια φαση τα στοιχεια σου στην Vodafone γιατι τοτε ειναι απαραιτητο να τα δηλωσεις και για την μεταφορα στην Cosmote.

 

και τηλεφωνικα δεν μπορει να γινει η διαδικασια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανεις εκ των εσω δεν ξερει αν προκειται να βγάλει πακετα χρόνου ομιλίας;

Πλεον δεν συμφέρει καθόλου η Κοσμοκαρτα σε σχέση με τις υπολοιπες εταιρείες!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια, γνωριζει κανεις αν γινεται να επικοινωνησει καποιος με what's up απο ελλαδα με κυπρο? (αν λειτουργει το call 600 εννοω)

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, γνωριζει κανεις αν γινεται να επικοινωνησει καποιος με what's up απο ελλαδα με κυπρο? (αν λειτουργει το call 600 εννοω)

ευχαριστω.

 

Oχι δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται... Μόνο με το CU γίνεται, αρκεί να έχεις ενεργοποιημένο το Passport και το νούμερο στην Κύπρο θα χρεώνεται για κάθε κλήση έως μια ώρα 0,80€/κλήση.
Link to comment
Share on other sites

πωπω τωρα την κατσαμε..

με παιρνουν στην κυπρο να υπηρετησω (ΕΛ.ΔΥ.Κ), και ψαχνω το καλυτερο δυνατο αντικαταστατη του what's up για να μιλαω με την κοπελα μου..

οποιαδηποτε ιδεα εινα ευπροσδεκτη! εχω μεχρι την δευτερα να την υλοποιησω..

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

πωπω τωρα την κατσαμε..

με παιρνουν στην κυπρο να υπηρετησω (ΕΛ.ΔΥ.Κ), και ψαχνω το καλυτερο δυνατο αντικαταστατη του what's up για να μιλαω με την κοπελα μου..

οποιαδηποτε ιδεα εινα ευπροσδεκτη! εχω μεχρι την δευτερα να την υλοποιησω..

ευχαριστω.

 

Εσυ θα παρεις ενα κυπριακο καρτοκινητο και η κοπελα σου θα παρει QCARD 'H F2G1(2 λεπτα το sms προς εξωτερικο) 'H vodafone international 'Η wind international ή frog.Εσυ θα παρεις στανταρ κυπριακη καρτοκινητη διοτι ετσι δεν θα χρεωνεσαι τις εισερχομενες κλησεις.Αν παραμενεις ομως με ελληνικο καρτοκινητο οταν σε καλουν θα χρεωνεσαι και εσυ...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

δηλαδη, εστω την πρωτη ημερα που φτανω, παω σε ενα περιπτερο και ζηταω μιας οποιοσδηποτε κυπριακης εταιρειας νουμερο, και η κοπελα μου θα παρει πχ qcard, ετσι τι επιτυνχανουμε? υπαρχει προγραμμα με πολλα λεπτα ομιλιας σαν το call 600?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα κερδισεις ειναι οτι δεν θα χρεωνεσαι τις εισερχομενες κλησεις οταν παρεις κυπριακο καρτοκινητο.Πολυ σημαντικο.Τωρα απο εκει και περα η κοπελα σου πρεπει να επιλεξει ενα καρτοκινητο που να προσφερει την πιο οικονομικη χρεωση για κληση προς το εξωτερικο.Εγω ξερω να σου πω οτι μονο για μηνυματα συμφερει το F2G1 ΚΑΘΩΣ εχει μονο 2 λεπτα την χρεωση sms προς το εξωωτερικο.Τωρα για να μιλατε προτιμοτερο ειναι ενα απο τα πακετα international καρτοκινητης(wind-vodafone-ciao mobile).
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, εγω δεν ενδιαφερομαι για sms, οποτε αυριο το πρωι θα παω σε καποιο υποκαταστημα wind-vodafone για να μου εξηγησουν εκει..
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, εγω δεν ενδιαφερομαι για sms, οποτε αυριο το πρωι θα παω σε καποιο υποκαταστημα wind-vodafone για να μου εξηγησουν εκει..

 

Εκει μονο για συμβολαια θα σου μιλανε και θα στα λενε με ωραια λογια.Θα στα παρουσιαζουν οικονομικα αλλα μολις σου ερθει ο λογαριασμος θα καταλαβεις τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

δηλαδη, εστω την πρωτη ημερα που φτανω, παω σε ενα περιπτερο και ζηταω μιας οποιοσδηποτε κυπριακης εταιρειας νουμερο, και η κοπελα μου θα παρει πχ qcard, ετσι τι επιτυνχανουμε? υπαρχει προγραμμα με πολλα λεπτα ομιλιας σαν το call 600?

 

Αν παρεις ενα κυπριακο καρτοκινητο και η κοπελα σου εχει q θα μπορει να σε καλει με 0,21€/1'.Αν εχεις και τη δυνατοτητα να κανεις ανανεωση στο καρτοκινητο q μεσω internet θα κερδιζεις 50% παραπανω χρονο ομιλιας οποτε αφου αφαιρεσεις το φορο 12% θα βγαινει 0,16€/1'.

Link to comment
Share on other sites

την χρησιμοποιησες;ανανεωσες;ποιο ηταν το τελικο ποσο που περαστηκε στον λογαριασμο σου;

 

δε θυμάμαι ακριβώς γιατί δεν ήμουν "ψιλιασμένη" να το σημειώσω κάπου..περίπου 3.5 ευρώ νομίζω

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

τωρα με τα 600 λεπτα για να μαθω το υπολοιπο, στελνω ΥΠΟΛ στο 1313 και μου λεει δεν βρεθηκε η υπηρεσια

ή κατι παρομοιο !! πως μπορω να μαθαινω το υπολοιπο ; ωραιος ο φορος 12% !!!! ετσι ετσι και στα καρτοκινητα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα παιδιά, προσπαθώ να κάνω ανανέωση χρόνου εδώ και 30 λεπτά στο καρτοκινητό μου και δεν κάνει. Δοκίμασα τηλεφωνικώς, πληκτρολογώ το νούμερο, δεν γίνεται τίποτα. Έστειλα μύνημα ΑΝΑ **************** στο 1314, και με ελληνικά και με αγγλικά, τίποτα. Κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών 1313, και αφού με ενημέρωσε πως χρεώθηκα 12 λεπτά, πάτησα 9 να συνδεθώ με το τμήμα εξυπηρέτησης και αφού άκουσα μουσική για 30 δευτερόλεπτα με έκλεισε. Τι κάνω τώρα;

Η ανανέωση πρέπει να γίνει μέχρι τις 12 αλλιώς χάνω τα 1000 λεπτά...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Γινεται οτι ακριβως εγινε και πριν ενα μηνα οταν προσπαθουσα να βαλω και γω καρτα τετοια μερα.

Στειλε τον αριθμο με μηνυμα και το βραδυ που θα ξεμπλοκαρει το δικτυο θα την περασει.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται οτι ακριβως εγινε και πριν ενα μηνα οταν προσπαθουσα να βαλω και γω καρτα τετοια μερα.

Στειλε τον αριθμο με μηνυμα και το βραδυ που θα ξεμπλοκαρει το δικτυο θα την περασει.

Το βράδυ τι να το κάνω; Ο σκοπός είναι να ανανεωθεί πριν τις 00 για να μην χάσω τα 1000 λεπτά! Το να μου τα περάσουν στις 5 το πρωί δεν μου λέει τίποτα!

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...