Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπηρχε σαν προσφορα για λιγες ημερες οπου ακομα και με 5 ευρω ειχες 600 λεπτα και απεριοριστα μηνυματα αλλα πλεον ισχυει ξανα το 600+600 με 7 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια [ειμαι κανουργιο μελος ασχετο λιγο] και ηθελα να σας ρωτησω κατι θελω εδω και καιρο να ενεργοποιησω τα μμσ μου [what's up εχω] και στελνω MMS στο 1333 ετσι οπως λενε οι οδηγιες αλλα μου στελνουν ενα μνμ που λεει οτι δεν ειναι προσωρινα δυνατη η ενεργοποιηση των μμσ μεσω σμσ.. μα καλα λεει προσωρινα αλλα ειχα δοκιμασει ξανα πριν απο ενα μηνα...τι να κανω?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια [ειμαι κανουργιο μελος ασχετο λιγο] και ηθελα να σας ρωτησω κατι θελω εδω και καιρο να ενεργοποιησω τα μμσ μου [what's up εχω] και στελνω MMS στο 1333 ετσι οπως λενε οι οδηγιες αλλα μου στελνουν ενα μνμ που λεει οτι δεν ειναι προσωρινα δυνατη η ενεργοποιηση των μμσ μεσω σμσ.. μα καλα λεει προσωρινα αλλα ειχα δοκιμασει ξανα πριν απο ενα μηνα...τι να κανω?:blink:

 

πανε σε ενα καταστημα γερμανος να σου εκτυπωσουνε τις ρυθμισεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι θα παω την τριτη αλλα δεν υπαρχει τηλεφωνικη επικοινωνια εγω εχω και μια καρτα cu και ειμαι πολυ ικανοποιημενη με την εξυπηρετηση στην wat's up τι γινετε?
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι θα παω την τριτη αλλα δεν υπαρχει τηλεφωνικη επικοινωνια εγω εχω και μια καρτα cu και ειμαι πολυ ικανοποιημενη με την εξυπηρετηση στην wat's up τι γινετε?

 

ειναι εξαιρετικα πιθανο να μην βγαλεις ακρη με την τηλεφωνικη εξυπηρετηση.σε ενα καταστημα θα κανεις την δουλεια σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια [ειμαι κανουργιο μελος ασχετο λιγο] και ηθελα να σας ρωτησω κατι θελω εδω και καιρο να ενεργοποιησω τα μμσ μου [what's up εχω] και στελνω MMS στο 1333 ετσι οπως λενε οι οδηγιες αλλα μου στελνουν ενα μνμ που λεει οτι δεν ειναι προσωρινα δυνατη η ενεργοποιηση των μμσ μεσω σμσ.. μα καλα λεει προσωρινα αλλα ειχα δοκιμασει ξανα πριν απο ενα μηνα...τι να κανω?:blink:

 

αν χρησιμοποιείς sony ericsson συσκευή , μπορείς να ενεργοποιήσεις τις ρυθμίσεις κι από το official site της sony ericsson.

Επίσης, και στη επίσημη σελίδα της cosmote, υπάρχει αντίστοιχη ενότητα με ρυθμίσεις mms πολλών μοντέλων διαφόρων κατασκευαστών..

Η τρίτη σου οπτική είναι να πάρεις στο customer care και να στις στείλουν εκείνοι από το σύστημά τους ..

Η τέταρτη, να πας σε κάποιο κατάστημα Γερμανός, Cosmote, Oteshop και να στα ενεργοποιήσουν επίσης ..

It's up to you τι θα κάνεις ... πάντως από την πολυθρόνα σου ... έχεις 3 επιλογές .. !! :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών, είτε το σύστημα δεν μπορούσε να στείλει τις ρυθμίσεις είτε για τη συσκευή σου δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις σε μήνυμα και θα πρέπει να γίνουν κάποιες απαραίτητες ενέργειες απο το customer care. Και οκ ρε παιδιά, htc hd έχω, μια χαρά πήρα τις ρυθμίσεις για wap. Προς τί αυτό το μένος για την εξυπηρέτηση πελατών; Γιατί γενικεύετε;
Link to comment
Share on other sites

FAX? :rolleyes:

Αν έχεις... Εγώ δεν έχω πρόσβαση σε δωρεάν φαξ, πρέπει να πάω σε "φαξ δια το κοινόν". :lol:

 

Τότε στείλε email. Ο καλύτερος (και οικονομικότερος) τρόπος επικοινωνίας με τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών, είτε το σύστημα δεν μπορούσε να στείλει τις ρυθμίσεις είτε για τη συσκευή σου δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις σε μήνυμα και θα πρέπει να γίνουν κάποιες απαραίτητες ενέργειες απο το customer care. Και οκ ρε παιδιά, htc hd έχω, μια χαρά πήρα τις ρυθμίσεις για wap. Προς τί αυτό το μένος για την εξυπηρέτηση πελατών; Γιατί γενικεύετε;

 

ισως γιατι πρεπει να χρεωθεις κανενα 2ευρω μεχρι να πετυχεις καποιον εκπροσωπο για να λυσεις το προβλημα σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως γιατι πρεπει να χρεωθεις κανενα 2ευρω μεχρι να πετυχεις καποιον εκπροσωπο για να λυσεις το προβλημα σου

 

Όχι ίσως, σίγουρα τα παραλές.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ίσως, σίγουρα τα παραλές.

 

διαβασε λιγα ποστ παραπανω. ειναι τα τελευταια παραπονα που εγιναν για το συγκεκριμενο θεμα και θα βγαλεις απο μονος σου τα συμπερασματα σου. αν παρακολουθεις το θεμα, θα το εχεις διαβασει παμπολλες φορες αυτο το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε όλες τις εταιρίες ισχύει αυτό,και φυσικά και στη κοσμοτέ...απαράδεκτο να χρεώνουν την εξυπηρέτηση πελατών

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

σε όλες τις εταιρίες ισχύει αυτό,και φυσικά και στη κοσμοτέ...απαράδεκτο να χρεώνουν την εξυπηρέτηση πελατών

 

οχι σε ολες. το γιατι χρεωνουν και αν ειναι σωστο η οχι δεν το εξεταζω προς το παρον. σε αλλες εταιριες ομως παιρνεις και σε βαζουν στην αναμονη ακομα και για 20 λεπτα και εστω με καποια ταλαιπωρια κανεις την δουλεια σου. στην κοσμοτε εχουν το θλιβερο προνομιο να σου λενε ολοι οι εκπροσωποι ειναι απασχολημενοι ξαναπροσπαθηστε αργοτερα και σου κλεινουν την γραμμη, αφου πρωτα βεβαια χρεωθεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το τομέα η κοσμοτέ ειναι πολύ πίσω σε σχέση πχ με τον ανταγωνισμο της

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το τομέα η κοσμοτέ ειναι πολύ πίσω σε σχέση πχ με τον ανταγωνισμο της

 

εχουν γινει πολλα παραπονα στην κοσμοτε γιαυτο το θεμα αλλα δυστυχως το προβλημα οχι μονο παραμενει αλλα διογκωνεται κιολας. και οταν λεμε οτι διεκδικουμε πιστωση των χρηματων που σπαταλησαμε και δεν καναμε και την δουλεια μας καποιοι μας λενε και γυφτους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβασε λιγα ποστ παραπανω. ειναι τα τελευταια παραπονα που εγιναν για το συγκεκριμενο θεμα και θα βγαλεις απο μονος σου τα συμπερασματα σου. αν παρακολουθεις το θεμα, θα το εχεις διαβασει παμπολλες φορες αυτο το προβλημα

 

Μπορεί να γίνει η κλήση σε ώρες μη αιχμής. Αν όλοι πλακώνεστε την ίδια ώρα, θα αντιμετωπίζετε το πρόβλημα που περιγράφετε. Δεν διαφωνώ πως πέφτουν οι γραμμές, αλλά όσες φορές έχω πάρει, έπιασα γραμμή σχεδόν αμέσως, με λίγα δευτερόλεπτα αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει η κλήση σε ώρες μη αιχμής. Αν όλοι πλακώνεστε την ίδια ώρα, θα αντιμετωπίζετε το πρόβλημα που περιγράφετε. Δεν διαφωνώ πως πέφτουν οι γραμμές, αλλά όσες φορές έχω πάρει, έπιασα γραμμή σχεδόν αμέσως, με λίγα δευτερόλεπτα αναμονή.

 

η αναμονη, για μενα προσωπικα, δεν αποτελει προβλημα. δεν εχω την απαιτηση να παιρνω τηλεφωνο και να εξυπηρετουμαι σε 10 δευτερολεπτα. οσο για τις ωρες αιχμης που λες. αλλες ωρες αιχμης εχεις εσυ, αλλες εγω, αλλες ο παραδιπλανος. ας βαλουν παραπανω υπαλληλους για να εξυπηρετουν καλυτερα. αλλωστε τους πληρωνουμε εκει στην εξυπηρετηση πελατων δεν ειναι τζαμπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.whatsup.gr/sites/all/themes/whatsup/_images/cosmo-karta-5e.gif http://www.whatsup.gr/sites/all/themes/whatsup/_images/cosmo-karta-10e.gif http://www.whatsup.gr/sites/all/themes/whatsup/_images/cosmo-karta-15e.gif http://www.whatsup.gr/sites/all/themes/whatsup/_images/cosmo-karta-20e.gif http://www.whatsup.gr/sites/all/themes/whatsup/_images/cosmo-karta-30e.gif
Link to comment
Share on other sites

η αναμονη, για μενα προσωπικα, δεν αποτελει προβλημα. δεν εχω την απαιτηση να παιρνω τηλεφωνο και να εξυπηρετουμαι σε 10 δευτερολεπτα. οσο για τις ωρες αιχμης που λες. αλλες ωρες αιχμης εχεις εσυ, αλλες εγω, αλλες ο παραδιπλανος. ας βαλουν παραπανω υπαλληλους για να εξυπηρετουν καλυτερα. αλλωστε τους πληρωνουμε εκει στην εξυπηρετηση πελατων δεν ειναι τζαμπα.

 

Εγώ πήρα 03:27 τη νύχτα, είναι τόσο ώρα μη αιχμής που μπορεί και να ήταν κλειστά και γι'αυτό να μην μίλησα. :rolleyes:

Βέβαια εμένα δεν με έβαλε σε αναμονή, μου είπε "πατήστε το 9", όταν το πάτησα μου είπε "λανθασμένη επιλογή" και όταν το ξαναπάτησα ...μου το έκλεισε -τουτ τουτ τουτ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 03:27 τη νύχτα, είναι τόσο ώρα μη αιχμής που μπορεί και να ήταν κλειστά και γι'αυτό να μην μίλησα. :rolleyes:

Βέβαια εμένα δεν με έβαλε σε αναμονή, μου είπε "πατήστε το 9", όταν το πάτησα μου είπε "λανθασμένη επιλογή" και όταν το ξαναπάτησα ...μου το έκλεισε -τουτ τουτ τουτ...

 

αρα δεν τιθεται θεμα ωρων αιχμης.μονο θεμα κακης νοοτροπιας και αθλιας εξυπηρετησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πήρα σήμερα μια κάρτα cosmote,για να έχω τα 1000+1000 και ήταν των 5 ευρώ..οπότε "εφτασαν" για τα καλά οι νέες κάρτες

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

πήρα σήμερα μια κάρτα cosmote,για να έχω τα 1000+1000 και ήταν των 5 ευρώ..οπότε "εφτασαν" για τα καλά οι νέες κάρτες

 

την χρησιμοποιησες;ανανεωσες;ποιο ηταν το τελικο ποσο που περαστηκε στον λογαριασμο σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτες που υπαρχουν ακομα ειναι των 9 ευρω οι παλιες . Οπου πατε ζητηστε τις. Ειναι ακομα χωρις το 12%
Link to comment
Share on other sites

Αυτες που υπαρχουν ακομα ειναι των 9 ευρω οι παλιες . Οπου πατε ζητηστε τις. Ειναι ακομα χωρις το 12%

 

εχουν σχεδον εξαντληθει.ειναι δυσευρετες πια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεαν λεπτα του χρονου ομιλιας σε καθε ανανεωση, μπορουν να χρησιμοποιηθουν και για διεθνεις κλησεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...