Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια! εχουν οι γονεις μου καρτοσυμβολαιο και συγκεκριμενα το " COSMOTE ΚΑΡΤΟΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ∆ΧΟ 25 "! το οποιο ληγει τωρα τον Αυγουστο! εχετε να πρωτεινετε κανενα καλυτερο πακετα απο αυτο;; τωρα πληρωνουν 56 ευρω ειναι 2 αριθμοι του πατερα μου και τις μητερας μου! Επισης θα ηθελα να ρωτησω υπαρχουν τπτ αλλα συμβολαια για συνταξιουχους (μια σκεψη οπως υπαρχουν και τα φοιτητικα) ;;

Το ερώτημα είναι τί χρήση κάνουν... Αν δεν μας πεις λίγα λόγια δε θα ξέρουμε τι να σου προτείνουμε. Καταναλώνουν όλα τα 1500 λεπτά προς Cosmote? Μιλάνε μόνο με τα παιδιά τους? Είναι άνθρωποι του τηλεφώνου ή είναι σαν τους δικούς μου γονείς, που κάνουν αναπάντητες με κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι τί χρήση κάνουν... Αν δεν μας πεις λίγα λόγια δε θα ξέρουμε τι να σου προτείνουμε. Καταναλώνουν όλα τα 1500 λεπτά προς Cosmote? Μιλάνε μόνο με τα παιδιά τους? Είναι άνθρωποι του τηλεφώνου ή είναι σαν τους δικούς μου γονείς, που κάνουν αναπάντητες με κάρτα?

 

Τα καταναλώνουν όλα και μερικές φορές τους τρώει και την κάρτα και τα παίρνουν κρανίο! :D απλός δε θέλουν να δώσουν περισσότερα λεφτά από αυτά! Γι αυτό λεω μήπως υπάρχει τπτ σαν το φοιτητικό ξέρω εγώ για συνταξιούχους

Link to comment
Share on other sites

Τα καταναλώνουν όλα και μερικές φορές τους τρώει και την κάρτα και τα παίρνουν κρανίο! :D απλός δε θέλουν να δώσουν περισσότερα λεφτά από αυτά! Γι αυτό λεω μήπως υπάρχει τπτ σαν το φοιτητικό ξέρω εγώ για συνταξιούχους

Υπάρχει το Cosmote 20 που δίνει τα ίδια, και πληρώνεις 20 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Cosmote 20 που δίνει τα ίδια, και πληρώνεις 20 ευρώ το μήνα.

 

Δλδ με έμεναν ΔΧΟ 25 για να παίρνουν περισσότερα λεφτά ;; έχω ακριβώς τα ίδια με το Cosmote 20 !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω f2g και με ενδιαφέρει το πρόγραμμα plus 65. Εχω ΟΤΕ DP .θα πετύχω καλη τιμη τηλεφωνικός ή να πάω σε κάποιο κατάστημα ?
Link to comment
Share on other sites

Δλδ με έμεναν ΔΧΟ 25 για να παίρνουν περισσότερα λεφτά ;; έχω ακριβώς τα ίδια με το Cosmote 20 !

 

Ακριβώς. Οπότε μπορείς να ανανεώσεις στο Cosmote 20. Για να πετύχεις καλύτερη τιμή πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας σε μια εταιρεία που δίνει 1500 λεπτά προς όλους. Πχ Vodafone με το Red. Όμως αν δε σου κάνουν αντιπροσφορά θα την πατήσεις. Είναι δίκοπο μαχαίρι.

 

Εγώ εχω f2g και με ενδιαφέρει το πρόγραμμα plus 65. Εχω ΟΤΕ DP .θα πετύχω καλη τιμη τηλεφωνικός ή να πάω σε κάποιο κατάστημα ?

 

Τίποτα δε θα πετύχεις. Μόνο κάποιες μικρές εκπτώσεις λόγο double play. Εκείνοι που παίρνουν το 65 στα 25 ευρώ (όπως εγώ) το πήραν μετά από αίτηση φορητότητας προς άλλη εταιρεία. Κάτι που εσύ δε μπορείς να πετύχεις γιατί είσαι ήδη σε άλλη εταιρεία.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πελάτης Vodafone και ζήτησα προσφορά από την Cosmote για φορητότητα (τηλεφωνικά, όχι σε κατάστημα).

Μου πρότειναν το Cosmote 35 plus με 24,70 ευρώ το μήνα (όλα μέσα), το οποίο πέφτει στα 21 ευρώ αν έχει κάποιος και σταθερό ΟΤΕ. 18μηνο συμβόλαιο.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν απατώμαι το γράφει και μέσα στο My Cosmote.

Πότε έκανες τελευταία φορά ανανέωση γράφει...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι στο cosmote60 με 36ε. ληγει το συμβολαιο σημερα... αφου πηρα την κοσμοτε και μου ειπανε για κατι τιμες κοντα στο 50αρι για να συνεχισω, αποφασισα την φορητοτητα. πηρα τηλ στην cyta μου εστειλαν και την καρτα sim και σημερα μου εστειλαν μην. οτι το αιτημα υποβληθηκε.... ακομα τπτ απο κοσμοτε.... τι κανω??? τους περνω εγω????:wacko::wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι στο cosmote60 με 36ε. ληγει το συμβολαιο σημερα... αφου πηρα την κοσμοτε και μου ειπανε για κατι τιμες κοντα στο 50αρι για να συνεχισω, αποφασισα την φορητοτητα. πηρα τηλ στην cyta μου εστειλαν και την καρτα sim και σημερα μου εστειλαν μην. οτι το αιτημα υποβληθηκε.... ακομα τπτ απο κοσμοτε.... τι κανω??? τους περνω εγω????:wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Τι μπορείς να κάνεις? Να περιμένεις. Η φορητότητα είναι δίκοπο μαχαίρι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει το 6ωρο που διαβαζω εδω ετσι???? 14 μερες εχω για υπαναχωρηση...... εντω μεταξυ παιδια προσοχη.... μαζι με το συμβολαιο η cyta μου εστειλε να υπογραψω και ενα χαρτι οτι παραιτουμαι του δικαιωματος υπαναχωρησης εντος 14 ημερων. φυσικα δεν το υπογραψα και τους εστειλα μονο το συμβολαιο....
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως ενεργοποιούμε την καλοκαιρινή προσφορά με τα MB? Μέσω του application έχει επιλογή για 5€ και 10€ αλλά στο site διάβασα ότι έχει και με 3€, τα οποία και θέλω να βάλω. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλοκαιρινή προσφορα για τα 3 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως ενεργοποιούμε την καλοκαιρινή προσφορά με τα MB? Μέσω του application έχει επιλογή για 5€ και 10€ αλλά στο site διάβασα ότι έχει και με 3€, τα οποία και θέλω να βάλω.

Τα 3 ευρώ δίνουν μόνο 60ΜΒ(άθλιο!) ενώ με 5 ευρώ παίρνεις 1,5 GB.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχουν αφαιρέσει απο τα καταστήματα αρκέτα κινητά και όταν ρωτάς το κατάστημα σου απαντούν τα έχουν αποσύρει? Μιλάμε για κινητά όπως το P8, Z3 κλπ. Δηλαδή η μόνη επιλογή είναι κάπoια LG και τα S6?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το cosmote 20 απεριόριστα παλιό (1500' + 1500sms προς cosmote, 30' + 30sms προς όλους και 60ΜΒ internet) για το οποίο η σύνδεση έχει λήξει εδώ και κάτι χρόνια και πληρώνω euro24.08/μήνα. Η μηνιαία χρήση που κάνω κάτα μέσο όρο είναι περίπου 500-600' προς csosmote, 15-20' προς άλλους, 600-700 μηνύματα προς cosmote και δεν ξεπερνω ποτε το όριο των MΒ, αν και θα επιθυμουσα να εχω καμια 200-300 για περισσότερη ελευθερία.

Από αυτα που διαβάζω μάλλον πληρώνω πάρα πολλά πλέον για τις υπηρεσίες που έχω και μάλλον θα έπρεπε να το γυρίσω σε κάρτα. Δεδομένου οτι η Cosmote μου έχει βγάλει την ψυχή με το σήμα στο σπίτι και γενικότερα στην περιοχή που μένω (Αθήνα),σκέφτομαι να κάνω αίτημα φορητότητας σε q-card μήπως πετύχω καλύτερη τιμή από cosmote. Στη χειρότερη σκέφτομαι έτσι και δεν μου κάνουν αντιπρόταση να παραμείνω στην Q αναγκαστικά για ένα τρίμηνο (νομίζω) και μετα να ξαναγυρίσω στην cosmote με την προυπόθεση οτι θα πάρω καλύτερή τιμή απά την τωρινή. Αξίζει η παραπάνω διαδικασία η να μεταφερθώ απευθείας σε καρτοκινητο κάνοντας διακοπή συμβολαίου; Επίσης αν κάνω αίτηση φορητότητας στην Q δεν θα χρειαστεί να πληρώσω τα euro10 για την ενεργοποιηση της κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιο τηλεφωνικό νούμερο για προσφορές -φορητότητα ?

 

αυτό εδώ 13897

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιο τηλεφωνικό νούμερο για προσφορές -φορητότητα ?

Επίσης το 210-6295102

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,φίλος έχει συμβόλαιο στην Κοσμοτε που έληξε και συνδυαστικό πακέτο καρτοσυμβόλαιο του παιδιού του.

Θέλει να φύγει από την Κοσμοτε και ανησυχεί για το καρτοσυμβολαιο του παιδιού που λήγει σε 6 μήνες.

Τι ποινή θα έχει από το καρτοσυμβόλαιο αν φύγει τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...