Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα το 65 μου το έδιναν 33 και μετά τη φορητότητα το κατέβασαν στα 25 και μου το έδιναν και για τις 3 γραμμές που έχω, τελικά όμως πήρα τις 2στο "προς όλους 35" στα 14 το καθένα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το 65 μου το έδιναν 33 και μετά τη φορητότητα το κατέβασαν στα 25 και μου το έδιναν και για τις 3 γραμμές που έχω, τελικά όμως πήρα τις 2στο "προς όλους 35" στα 14 το καθένα

 

Χωρις σταθερο να υποθεσω ε? Απλα οικογενειακο? Επισης, ποτε εγινε η ανανεωση αν επιτρεπεται κ προς ποιο δικτυο ηταν η φορητοτητα?

 

Δεν ειμαι εφορια, απλα καπου διαβασα οτι τα εχουν κανει τοσο πλακακια, που οι προσφορες φευγοντας προς vodafone ειναι ακριβοτερες απο τις αντιστοιχες προς wind.....

 

Ανταγωνισμος κ αηδιες, σε ολες τις υπολοιπες χωρες της ΕΕ παιζουν ρεαλιστικα πακετα με ~20ε κ χωρις να σε βαζουν σε ολη αυτη την διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με έχει χαλάσει η διαδικασία αυτή για να πάρεις καλύτερη προσφορά. Προς Wind έκανα φορητότητα την προηγούμενη εβδομάδα και την ίδια μέρα πήραν από COSMOTE για αντί προσφορά. Χωρίς σταθερό εννοείται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εάν εγώ ζητήσω να ανεβώ στο 65 plus από το 25 κυρίως για το νετ 2 gb internet που έχει τι τιμή λέτε να το δώσουν?Υπόψιν ότι για το 25plus που έχω τώρα πληρώνω για το δικό μου νούμερο 14 ευρώ περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Αν απλα το ζητησεις, χωρις να το κανεις πραξη (φορητοτητα κλπ), μην περιμενεις σοβαρα πραγματα...

Η αρχικη προταση που μου εκαναν για ανανεωση ηταν στα 37ε καθαρα, μειον μετα εκπτωση οικογενειακου, σταθερου κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχει ανανεωσει κανεις προσφατα στο 65αρι μετα απο μπλοφα, να εχω μια τιμη αναφορας?

Σε οικογενειακο, μαζι με σταθερο (-15%, -20%), με ανανεωση (-50%), μου το αφηνουν 25ε, μαζι με ενα απεριοριστα 45 (-40% ανανεωση, -15% οικογενειακο, -10% συνταξη) στην ιδια τιμη. Τι κ αν τους πιλατευα να μου δωσουν 2 65αρια στα 25ε το καθενα, δεν κανανε βημα πισω (το καλυτερο τους ηταν 25 το 65αρι-1 κ αλλα 33 για το 65αρι-2 αφου δεν εχει εκπτωση λογω σταθερου)...

Το θεμα ειναι οτι εχω ηδη κ σταθερο wind/vdsl στο σπιτι, κ το καινουριο τους 3play στα 50ε ολα (wind w+vdsl+απεριοριστα) παραειναι ελκυστικο, αλλα φοβαμαι το δικτυο/3g τους...

Τι παιζει με τις τιμες αυτον τον καιρο? Εχει νοημα για φορητοτητα, η το παρατραβαω χωρις λογο?

Για την ιστορια, μεχρι σημερα το ειχα στα 18ε/μηνα, χωρις εκπτωση οικογενειακου, μονο με ανανεωσης κ σταθερου...

εμένα σε οικογενειακό , μου το έδωσαν 22,5 Χωρίς άλλη έκπτωση.(χωρις σταθερό) μετά από αίτηση φορητότητας σε wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Λήγει το συμβόλαιο μου αρχες Νοεμβρίου και μάλλον δε θα συνεχίσω γιατί όπως μου είπαν δεν μπορούν να ικανοποιήσουν το αίτημά μου. Είναι τόσο φοβερό που ζήτησα 10 ώρες προς όλους και 1 γιγα ιντερνετ στην τιμή των 20 ευρώ που πληρώνω με το πρόγραμμα που έχω (25 plus)? Αύριο τους ενημερώνω ότι διακόπτω και θα απευθυνθώ στη wind για μετατροπή σε f2g. Λέτε να με ξανακαλέσουν για καλύτερη προσφορά? Είμαι αποφασισμένη να μη δεχτώ τίποτα λιγότερο απο αυτά που ζητάω. Αν το μετατρέψω σε κάρτα έχω κάποια χρονική δέσμευση? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Λήγει το συμβόλαιο μου αρχες Νοεμβρίου και μάλλον δε θα συνεχίσω γιατί όπως μου είπαν δεν μπορούν να ικανοποιήσουν το αίτημά μου. Είναι τόσο φοβερό που ζήτησα 10 ώρες προς όλους και 1 γιγα ιντερνετ στην τιμή των 20 ευρώ που πληρώνω με το πρόγραμμα που έχω (25 plus)? Αύριο τους ενημερώνω ότι διακόπτω και θα απευθυνθώ στη wind για μετατροπή σε f2g. Λέτε να με ξανακαλέσουν για καλύτερη προσφορά? Είμαι αποφασισμένη να μη δεχτώ τίποτα λιγότερο απο αυτά που ζητάω. Αν το μετατρέψω σε κάρτα έχω κάποια χρονική δέσμευση? Ευχαριστώ πολύ.

Καλύτερα σε άλλη εταιρία π.χ. καρτοκινητό κοσμοτε ώστε να σε χάσουν εντελώς!Όχι δεν έχει δέσμευση η καρτοκινητή.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ εγω αιτημα φορητοτητας προς vodafone τελικα, καθως μου καναν μια καλουτσικη προσφορα για 2 700λεπτα προγραμματα (28ε/εκαστο, αρκετα καλο αν δεν βγει η μπλοφα).

2 ακομα ερωτησεις:

- Με το νεο καθεστως, η κληση απο τον υφισταμενο παροχο γινεται αφοτου παραλαβω τις SIMs (Τεταρτη), η το αιτημα φαινεται κ αυριο? Τηλεφωνικα εγινε η αιτηση, δεν εχω υπογραψει ακομα.

- Στο τηλ. της αντιπροσφορας, ποσο παρατραβηγμενη ειναι η τιμη που λετε οταν σας ρωτανε? Στο διπλανο φορουμ της voda λενε οτι αυτο τον καιρο παιζει το red1 στα 37ε απο φορητοτητα απο κοτε χωρις αλλη εκπτωση, το να πω οτι μου το δινουν 25-26ε δεν ειναι to good to be true, εστω κ με οικογενειακη εκπτωση? Αν κ 1 μηνα πιο πισω στο παρον thread, φαινοταν να το τρωει κανονικα η κοσμοτε...

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα σε άλλη εταιρία π.χ. καρτοκινητό κοσμοτε ώστε να σε χάσουν εντελώς!Όχι δεν έχει δέσμευση η καρτοκινητή.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μάλλον εννοείς καρτοκινητό σε wind ή voda αφού ήδη είμαι συνδρομήτρια στην cosmote. Για να δούμε τι θα μου προτείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μάλλον εννοείς καρτοκινητό σε wind ή voda αφού ήδη είμαι συνδρομήτρια στην cosmote. Για να δούμε τι θα μου προτείνουν.

Αααα συγνώμη .....ναι αυτό εννοούσα!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα μία βοήθεια μιας και σε ένα μήνα λήγει το συμβόλαιο που έχω στην Cosmote.

 

Συγκεκριμένα , έχω οικογενειακό πακέτο με 2 προγράμματα Cosmote 35 σε τελική τιμή 31ευρώ. Η προσφορά αυτή λήγει στις 16Οκτωβρίου. Μιας και αυτά είναι τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω αυτή την εποχή για κινητά , θα ηθελα να με βοηθήσετε να "καταστρώσω" τα πλάνα μου.

 

Από την εμπειρία μου , μόνο με πίεση με φορητότητα κερδίζεις κάτι. Αλλά κινδυνεύεις να την πατήσεις αν δεν πάρεις αντιπροσφορά.

Έτσι :

 

α) Αν έχω καταλάβει καλά , θα πρέπει να κάνω αίτηση φορητότητας στις 13-14 Οκτωβρίου , έτσι ώστε ούτε πρόστιμο να πληρώσω στην Cosmote για πρόωρη αποδέσμευση αλλά ούτε και να πληρώσω αυξημένα πάγια έστω και για λίγε μέρες , μιας που η φορητότητα παίρνει 2-3 μέρες. Σωστά ;

 

β) Έχει σημασία αν κάνω φορητότητα προς Wind ή Vodafone , για πιο "γενναία" ανταπάντηση της Cosmote ;

 

γ) Είναι καλή λύση να κάνω φορητότητα προς καρτοκινητό , έτσι ώστε να μην έχω πρόβλημα αν δεν που κάνει αντιπροσφορά η Cosmote και στη συνέχεια να το ψαξω μήπως βγει μια καλύτερη προφορά ;

 

δ) Είναι καλύτερα να κάνω φορητότητα online , έτσι να μην δεσμευτώ με την κάρτα sim πριν την απάντηση της Cosmote ; Την τελευταία φορά που έκανα φορητότητα σε κατάστημα και υπέγραψα και πήρα την sim , παραλίγο να μην με αφήσει η Wind να ξαναγυρίσω στην Cosmote.

 

ε) Έχετε κάποια καλύτερη ιδέα ;

 

Ευχαριστώ και περιμένω τις απαντήσει σας , μιας και οι καιροί είναι δύσκολοι.

 

Αύριο θα κάνω φορητότητα προς Vodafone καρτοκινητο.

Μπορώ να το κάνω online ώστε να μην παραλάβω άμεσα την κάρτα sim ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα σας πω την πρόσφατη εμπειρία μου με την Cosmote μετά από 17 χρόνια συνδρομητής να μου πείτε κι εσείς την γνώμη σας!!!

 

Με παίρνει μια κυρία τον Αύγουστο να μου πει να κάνουμε μια προανανέωση γιατί το συμβόλαιό μου λήγει τον Ιανουάριο του 2016. Εγώ είχα το Cosmote Προς όλους 50 (750’ προς όλους,150 sms προς όλους και 400ΜΒ ίντερνετ) στο οποίο με επιδοτήσεις κ.α. πλήρωνα τελική τιμή 22€!Μου κάνει πρόταση για άλλους 18 μήνες με 28€!Της λέω φυσικά ότι δεν με συμφέρει και αν είναι να δώσω κάτι παραπάνω δώστε μου κι εσείς κάτι όπως π.χ. ίντερνετ που χρειάζομαι όντως παραπάνω! Μου λέει ότι: βλέπω στην καρτέλα σας ότι εκτός από αυτά έχετε ήδη Bonus 400λεπτά ομιλίας συν 400ΜΒ ίντερνετ. Της λέω…..μα καλά που είναι αυτό και δεν το βλέπω εγώ ή δεν το ήξερα; Άρχισε να μου εξηγεί ακριβώς που θα το δω αλλά εγώ τίποτα! Τεσπα της λέω για να το βλέπετε στο σύστημα μάλλον θα μου το είχαν δώσει τώρα τελευταία με καμιά προσφορά και δεν το θυμάμαι! Αφού της είπα να με αφήσει να το σκεφτώ λέω ΟΚ και μου επαναλαμβάνει (όπως επανέλαβα κι εγώ!!!) ότι τελικά στο πρόγραμμά μου έχω 1150’, 150sms και 800ΜΒ ίντερνετ και ανανεώνουμε!

 

Τώρα ξεκινάει ο Γολγοθάς….!Μετά από 1 μήνα παρατηρώ ότι ενώ ξέφυγα ελάχιστα από τα 400ΜΒ κάτι χρεώθηκα….! Λέω δεν είναι δυνατόν!!!Και από τις 18 Σεπτεμβρίου ζητάω να ξεκαθαρίσω την περίπτωσή μου με την κυρία που έκλεισα το συμβόλαιο! Εγώ βέβαια επειδή είμαι προνοητικός κρατάω τηλέφωνα (ηχογράφηση για να ξέρω τι έχω πει) και ονόματα! Αφού άφηνα μήνυμα να με ειδοποιήσει, δεν το έκανε ξαναπήρα, απαίτησα να της μιλήσω με τα πολλά και τελικά με πήρε! Η ουσία ήταν (αφού το έψαξε λίγο) ότι αυτή μου ανανέωσε το προηγούμενο όπως ήταν χωρίς να πειράξει κάτι και ότι τα bonus ήταν στο προηγούμενο πρόγραμμα και δεν μεταφέρονται στο καινούριο! Φυσικά την έβαλα να ακούσει την ηχογράφηση με την προϊσταμένη της και μου είπε να περιμένω τηλέφωνο μετά από 2 μέρες! Δεν με πήρε ποτέ! Αφού την ξαναπήρα κατάφερα και την βρήκα! Παραδέχτηκε ότι είχα δίκιο και μου έδωσε 2 επιλογές: διακοπή και παραμονή στο προηγούμενο συμβόλαιο μέχρι να λήξει ή παραμένω σε αυτό! Της είπα διακοπή! Μου είπε ότι θα ενημερωθώ την επόμενη ώρα για την αλλαγή με μήνυμα!ΠΟΤΕ! Πήρα ξανά πίσω μίλησα με άλλη, εξήγησα τι και πώς και μου ζήτησε άλλες 2 μέρες! Δεν με πήρε ΠΟΤΕ! Μίλησα με μια Τρίτη αφού εγώ ξαναπήρα πόσα τηλέφωνα και δεν με πήρε ούτε αυτή πίσω! Η τέταρτη (η πιο ευγενική και πρόθυμη απ’όλες, ζήτησε και συγγνώμη για την ταλαιπωρία!!!) μου είπε ότι θα το ψάξει περισσότερο. Μίλησα λοιπόν σήμερα μαζί της και τελικά μου είπε ότι το πρόγραμμα είναι αυτό που ισχύει (750,150,400) και δεν υπάρχουν πουθενά bonus κ.α.!Μετά από ‘’διάφορα που εξήγησα’’ με όσο το δυνατόν ευγενικό τρόπο με σύνδεσε με την κυρία που είχε ακούσει την ηχογράφηση μου γιατί μου επανέλαβε και πράγματα που είπαμε πάνω στην συζήτηση. Στην ουσία μου είπε ότι ούτε διακοπή μπορούμε να κάνουμε ούτε να μου δώσουν τα bonus και ότι η κυρία έκανε πολλά λάθη και με πληροφόρησε λάθος σε πολλά θέματα!!! Και ότι αν διακόψω τώρα πρέπει να χρεωθώ και πέναλτυ διακοπής! Φυσικά έγινα ‘’Τούρκος’’ αλλά συνέχισα να είμαι ευγενικός και να τους σφάζω με το γάντι! Τελικά η τελική τους πρόταση είναι αν θέλω να μου χαρίσουν-πιστώσουν τον επόμενο λογαριασμό! Να είναι μηδενικός!!!! Τους είπα ότι θα απαντήσω από Δευτέρα!!!Αν και φυσικά δεν με συμφέρει!

 

Υ.Γ.: Η τελευταία κυρία μου τα ανέλυσε ακόμα πιο πολύ (γενικά το ιστορικό των τελευταίων χρόνων) και με λίγα λόγια καταλάβαμε ότι είχα πήξει στην παραπληροφόρηση! Το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε!!! Ούτε φορητότητα δεν μπορώ να κάνω για να διεκδικήσω κάτι καλύτερο!!!

 

Υ.Γ. 2: Μέχρι τώρα όλα αυτά τα χρόνια προσωπικά ήμουν ευχαριστημένος στο σύνολο από την εταιρεία!Με αυτή την αντιμετώπιση όμως.......έχω ξενερώσει-νευριάσει απίστευτα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κ γιατί να μην κάνεις φορητοτητα; Ακόμα κ αν τελικά γίνει, το μόνο που θα χρωστάς είναι τυχόν έκπτωση πάγιου που πήρες (κ αφού είναι ο πρώτος μηνας, δεν είναι καν ολόκληρη)...
Link to comment
Share on other sites

Κ γιατί να μην κάνεις φορητοτητα; Ακόμα κ αν τελικά γίνει, το μόνο που θα χρωστάς είναι τυχόν έκπτωση πάγιου που πήρες (κ αφού είναι ο πρώτος μηνας, δεν είναι καν ολόκληρη)...

 

Μα δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω φορητότητα με τα λεγόμενά τους γιατί μόλις ανανέωσα!Αλλά κι έτσι να είναι το πέναλτυ θα είναι 2 μήνες (1 μήνας που το χαμπάριασα και 1 μήνας που κατάφερα και επικοινώνησα μαζί τους και βγάλαμε άκρη!) και η έκπτωση που πήρα λογικά είναι γύρω στα 70-80€!Δηλαδή πάλι εγώ θα πληρώσω την μ*****α της υπαλλήλου η οποία μάλιστα μου είπαν ότι ΔΕΝ δουλεύει πια στην Cosmote!!!!Και μάλιστα την έδωσε στεγνά η συνεργάτης της!!!Τυχαίο....;Δεν νομίζω!

 

Υ.Γ.: Εν τω μεταξύ λήγει σε λίγες μέρες ο πρώτος λογαριασμός του συμβολαίου και ταυτόχρονα εκδίδεται ο δεύτερος!!!Εγώ τώρα τι να κάνω οεο;;;;Να πληρώσω τον πρώτο;;;;;

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω φορητότητα με τα λεγόμενά τους γιατί μόλις ανανέωσα!Αλλά κι έτσι να είναι το πέναλτυ θα είναι 2 μήνες (1 μήνας που το χαμπάριασα και 1 μήνας που κατάφερα και επικοινώνησα μαζί τους και βγάλαμε άκρη!) και η έκπτωση που πήρα λογικά είναι γύρω στα 70-80€!Δηλαδή πάλι εγώ θα πληρώσω την μ*****α της υπαλλήλου η οποία μάλιστα μου είπαν ότι ΔΕΝ δουλεύει πια στην Cosmote!!!!Και μάλιστα την έδωσε στεγνά η συνεργάτης της!!!Τυχαίο....;Δεν νομίζω!

 

Υ.Γ.: Εν τω μεταξύ λήγει σε λίγες μέρες ο πρώτος λογαριασμός του συμβολαίου και ταυτόχρονα εκδίδεται ο δεύτερος!!!Εγώ τώρα τι να κάνω οεο;;;;Να πληρώσω τον πρώτο;;;;;

 

Φορητοτητα μπορεις να κανεις ανεξαρτητως συμβασης, απλα σε περιπτωση που εχεις συμβολαιο (οπως τωρα), θα κληθεις να πληρωσεις καποια ρητρα.

Να πω την αληθεια, κ με επιφυλαξη προφανως, εγω θα εκανα στην θεση σου. Αφενος το 1ο παγιο μετα την ανανεωση πρακτικα τιμολογειται χωρις εκπτωση (αν κ δεν ισχυει παντα, αλλα τεινει να γινει καθεστως), αφετερου ανανεωσες μολις εναν μηνα πριν, οποτε η ποινη θα ειναι καποιο κλασμα των 2 μηνων στην χειροτερη. Κ στην τελικη, μετα απο ολα αυτα, κομματια να γινει κ αν πληρωσεις (που ξαναλεω, δεν νομιζω να συμβει, καθως δεν προκειται να σε αφησουν να φυγεις σε τοσο κορεσμενη αγορα τοσο ευκολα), αν ειναι να βρεις το δικιο σου.

 

Υπαρχουν κ αλλες λυσεις, ιδιαιτερα αν κατα την ανανεωση σου ειχε αναφερει οτι πραγματι δικαιουσαι τις εξτρα παροχες (το προφορικο συμβολαιο παραμενει συμβολαιο, κ δεν ειναι δεσμευτικο μονο για εσενα), αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει τον κοπο, καθως αντιστοιχο οφελος θα εχεις με μια φορητοτητα, χωρις τον αντιστοιχο κοπο.

 

Ειναι τραγικο που εχουν φτασει οι παροχοι να γινουν pizza fan (με τις "εκπτωσεις" μετα την αιτηση φορητοτητας), αλλα δυστυχως δεν υπαρχει αλλη εναλλακτικη οσο η ΕΕΤΤ δεν κανει την δουλεια της, τουλαχιστον για οσους θελουν νορμαλ παροχες σε νορμαλ τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω φορητότητα με τα λεγόμενά τους γιατί μόλις ανανέωσα!Αλλά κι έτσι να είναι το πέναλτυ θα είναι 2 μήνες (1 μήνας που το χαμπάριασα και 1 μήνας που κατάφερα και επικοινώνησα μαζί τους και βγάλαμε άκρη!) και η έκπτωση που πήρα λογικά είναι γύρω στα 70-80€!Δηλαδή πάλι εγώ θα πληρώσω την μ*****α της υπαλλήλου η οποία μάλιστα μου είπαν ότι ΔΕΝ δουλεύει πια στην Cosmote!!!!Και μάλιστα την έδωσε στεγνά η συνεργάτης της!!!Τυχαίο....;Δεν νομίζω!

 

Υ.Γ.: Εν τω μεταξύ λήγει σε λίγες μέρες ο πρώτος λογαριασμός του συμβολαίου και ταυτόχρονα εκδίδεται ο δεύτερος!!!Εγώ τώρα τι να κάνω οεο;;;;Να πληρώσω τον πρώτο;;;;;

 

Να κατσεις να γραψεις ολη την ιστορια με τα στοιχεια σου ολα και μαζι στειλε και την ηχογραφηση που εχεις με ενα email σε Συνηγορο του καταναλωτη και σε ΕΕΤΤ για την υποθεση σου. Και να δεις μετα τη ομορφα θα σε παρει τηλεφωνω η κοσμοτε πισω να σου χαρισει τα παγια πισω συν την διακοπη συμβολαιου αμα θες χωρις πεναλντι. Αφου κανεις την καταγελια σε αυτα, θα εποικηνωνισουν με cosmote και ειναι υποχρεωμενη να απαντηση μεσα σε 20 μερες στην καταγελια. Για να μην εχουν περετερω μπλεξιματα νομικα θα σε παρουν πισω και θα παρεις αυτο που θες (ειτε καλυτερη τιμη σε αλο προγραμμα, ειτε διακοπη χωρις ρυτρα, ειτε κ ακομα επιστροφη παγιων)

 

Εγω αυτο θα εκανα στην θεση σου

Edited by GreekMu
Link to comment
Share on other sites

Να κατσεις να γραψεις ολη την ιστορια με τα στοιχεια σου ολα και μαζι στειλε και την ηχογραφηση που εχεις με ενα email σε Συνηγορο του καταναλωτη και σε ΕΕΤΤ για την υποθεση σου. Και να δεις μετα τη ομορφα θα σε παρει τηλεφωνω η κοσμοτε πισω να σου χαρισει τα παγια πισω συν την διακοπη συμβολαιου αμα θες χωρις πεναλντι. Αφου κανεις την καταγελια σε αυτα, θα εποικηνωνισουν με cosmote και ειναι υποχρεωμενη να απαντηση μεσα σε 20 μερες στην καταγελια. Για να μην εχουν περετερω μπλεξιματα νομικα θα σε παρουν πισω και θα παρεις αυτο που θες (ειτε καλυτερη τιμη σε αλο προγραμμα, ειτε διακοπη χωρις ρυτρα, ειτε κ ακομα επιστροφη παγιων)

 

Εγω αυτο θα εκανα στην θεση σου

 

Κι εγώ συνηγορώ σε αυτό. Εξάλλου εμπίπτει ακριβώς στην πρόβλεψη του νόμου - δεν ενημερώθηκε ορθά για τα στοιχεία του προγράμματός και μπορεί να το αποδείξει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτό με τις καταγγελίες!

 

Όσον αφορά την ηχογράφηση έχω φυσικά κι εγώ (α ρε ACR!!!) ΑΛΛΑ έχει και η Cosmote που μου επιβεβαίωσε ότι με παραπληροφόρησε σε πολλά θέματα η εκπρόσωπός τους!Δηλαδή το παραδέχτηκαν ΑΛΛΑ το μόνο που μου κάνουν είναι να μυο χαρίσουν ένα πάγιο για το λάθος τους!

 

Εν τω μεταξύ καταγγελίες κ.α. φοβάμαι ότι θα καθυστερήσουν πολύ και δεν ξέρω τι θα κάνω με τους λογαριασμούς που θα εκδοθούν!Για παράδειγμα αυτή την εβδομάδα θα εκδοθεί ο δεύτερος!!!Επίτηδες δεν πλήρωσα τον πρώτο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτό με τις καταγγελίες!

 

Όσον αφορά την ηχογράφηση έχω φυσικά κι εγώ (α ρε ACR!!!) ΑΛΛΑ έχει και η Cosmote που μου επιβεβαίωσε ότι με παραπληροφόρησε σε πολλά θέματα η εκπρόσωπός τους!Δηλαδή το παραδέχτηκαν ΑΛΛΑ το μόνο που μου κάνουν είναι να μυο χαρίσουν ένα πάγιο για το λάθος τους!

 

Εν τω μεταξύ καταγγελίες κ.α. φοβάμαι ότι θα καθυστερήσουν πολύ και δεν ξέρω τι θα κάνω με τους λογαριασμούς που θα εκδοθούν!Για παράδειγμα αυτή την εβδομάδα θα εκδοθεί ο δεύτερος!!!Επίτηδες δεν πλήρωσα τον πρώτο!

Κάνε καταγγελία άμεσα!!!Δε θα βρεις αλλιώς άκρη:http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam

ή καλύτερα τηλεφωνικά στο 801 11000 80

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον με βλέπω να καταλήγω σε καταγγελία γιατί οι άνθρωποι απλά δεν παλεύονται!!!Δεν ξέρω τι άλλο να πω!!!Θα ξαναπαιτήσω αυτό που έκλεισα προφορικά με ηχογράφηση και αν δεν μου το δώσουν άντε γεια!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον με βλέπω να καταλήγω σε καταγγελία γιατί οι άνθρωποι απλά δεν παλεύονται!!!Δεν ξέρω τι άλλο να πω!!!Θα ξαναπαιτήσω αυτό που έκλεισα προφορικά με ηχογράφηση και αν δεν μου το δώσουν άντε γεια!

 

Ακομα και να πληρωσεις δεν υπαρχει προβλημα ουτοσιαλος εχεις το προηγουμενο προγραμμα σε παροχες που ειχες απλα χωρις τα επιπλεον που σε προσεφεραν. Προχορα αφοβα σε καταγγελια στο site τις eett και στο συνυγορο του καταναλωτη ταυτοχρωνα. Απο την κοινοποιηση της καταγγελιας ειναι υποχρεωμενη η κοσμοτε να απαντηση το αργοτερο μεσα σε 20 μερες. Οποτε ξες πανω κατω την απαντηση. Απλα στην περιπτωση σου, για να ενημερωθεις αφου κανεις την καταγγελια γραπτως χτυπα και ενα τηλεφωνο στο συνηγορο του καταναλωτη, ανεφερε την καταπατηση της συμβασης που εκανε μονομερος (εσενα δεν σε ενδιαφερει τι παραπληροφορηση εκανε η υπαληλος της κοσμοτε μετραει αφτα που σε ειπε γιατι το τηλεφωνικο συμβολαιο και αυτο που σε ειπε απο την στιγμι που ειναι ηχογραφημενο ειναι σαν να ειναι γραπτο και πρεπει να σου αποδοθει ακριβως αυτο που σου προσφερθηκε και ειναι σαν να μιλουσες-υπογραφες με την ιδια την κοσμοτε) και ρωτα τι δικαιουσε ακριβως αφου καταπατηθηκε η συμβαση σου, να σου πουν δηλαδη αν δικαιουσε επιστροφη τον δυο-τριων παγιων η οσο ειναι και να υποχρεωθουν να σου παρεχουν ολα αυτα που σου προσεφεραν η αν ακομα μπορεις και να διακοψεις το συμβολαιο και απο εκει και περα αφου θα ξες τι δικαιουσε ακριβως στην περιπτωση σου οταν σε κανα 2 βδομαδες σε καλεσει εκπρωσοπος της κοσμοτε για να σου κανει καμια σουπερ ντουπερ προσφορα για να σε ικανονοποιηση με ολο αυτο το δεχεσε η οχι (ακομα και με πιστωση τον προηγουμενον παγιον και ανανεωση σε οποιδιποτε αλο σου προσφερουν και αν απετησης και δωρο καποια παγια μπορεις να τα διεκδικησης για να κλησει η υποθεση σου και να μην το κυνηγησης περετερο)

 

Παντως μονο κερδισμενος μπορεις να βγεις απο ολο αυτο, απο την στιγμι που εχεις την ηχογραφηση στα χερια σου (μην ξεχασεις να το αναφερεις στην καταγγελια, η ακομα να τους την κοινοποιησεις) ;)

 

Ενημερωσε μας αν θες για την εξελιξη του θεματος

Edited by GreekMu
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κι εγώ να μην είχα την ηχογράφηση είμαι σίγουρος ότι την έχουν αυτοί (αφού η μια κοπέλα μου είπε και πράγματα που είπα στην άλλη εκπρόσωπο χωρίς να της έχω αναφέρει εγώ κάτι παραπάνω!!!!!) και φυσικά μπορώ να την ζητήσω ή να την ζητήσουν οι αρμόδιες υπηρεσίες!

 

Εννοείται πώς δεν θα δεχτώ το φοβερό και τρομερό 1 πάγιο που μου κάνουν δώρο γιατί ακόμα κι έτσι εγώ πάλι χάνω!Ναι οκ μπορεί η προσφορά και μεμονωμένη να είναι καλή αλλά ΕΓΩ δεν συμφώνησα σε αυτή για κανένα λόγο!Ήδη ετοιμάζω να ξεκινήσω διαδικασίες από αύριο για το τι και πώς!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η καταγγελια γινεται online και παιρνεις και παιρνεις και νουμερο για την καταγελια για να παρακολουθης την εξελιξη της, απο σημερα επρεπε να την εκανες ηδη :-)
Link to comment
Share on other sites

Έχε χάρη που δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ σήμερα!Αύριο πρωί πρωί θα καθίσω να την γράψω!!! :) ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...