Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχε χάρη που δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ σήμερα!Αύριο πρωί πρωί θα καθίσω να την γράψω!!! :) ;)

Την έκανες?

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας. Έκανα σήμερα αίτηση φορητότητας στη wind και όπως ήταν αναμενόμενο με κάλεσαν από την cosmote και μου έκαναν καλύτερη προσφορά, οπότε και αποφάσισα να παραμείνω. Στην αίτηση ακύρωσης που μου έστειλαν και που πρέπει να στείλω μέχρι και αύριο το πρωί στη wind γράφει τα εξής :

"Προς: ……….

 

 

Δηλώνω ότι επιθυμώ την ακύρωση/υπαναχώρηση, της από …../……/....… αίτησης ενεργοποίησης της τηλεφωνικής μου σύνδεσης με αριθμό …………….……………….. στο δίκτυό σας.

 

Παρακαλώ όπως προβείτε άμεσα σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε η γραμμή μου να παραμείνει στο δίκτυο του παρόχου ……….. που λειτουργούσε σήμερα.

 

 

ΕΠΩΝΥΜΟ: ………………………………..……..

 

ΟΝΟΜΑ: ………………………………....……….

 

ΑΦΜ: ……………..…………………...

 

ΑΔΤ/ΑΡ. ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟΥ: …………………..…….

(επισυνάπτεται φωτοτυπία ταυτότητας / διαβατηρίου)

 

 

Ημερομηνία: …… /….. /…….

 

Υπογραφή: "

 

Ρωτάω λοιπόν το εξής: Στο σημείο που έχω υπογραμμίσει, τι καταλαβαίνετε ότι ζητάει? Τον αριθμό τηλεφώνου μου ή τον αριθμό της αίτησης που μου έστειλε η wind σήμερα? Και αν ζητάει αριθμό αίτησης, μήπως γνωρίζει όποιος έχει κάνει κάτι αντίστοιχο αν ο αριθμός έχει μπροστά και δύο γράμματα? Η wind μου έστειλε μήνυμα "...με αριθμό αίτησης ΤΙ23....8" (πρέπει να αναφέρω και αυτά τα 2 γράμματα μπροστά από τον αριθμό?) Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έκανα σήμερα αίτηση φορητότητας στη wind και όπως ήταν αναμενόμενο με κάλεσαν από την cosmote και μου έκαναν καλύτερη προσφορά, οπότε και αποφάσισα να παραμείνω. Στην αίτηση ακύρωσης που μου έστειλαν και που πρέπει να στείλω μέχρι και αύριο το πρωί στη wind γράφει τα εξής :

"Προς: ……….

 

 

Δηλώνω ότι επιθυμώ την ακύρωση/υπαναχώρηση, της από …../……/....… αίτησης ενεργοποίησης της τηλεφωνικής μου σύνδεσης με αριθμό …………….……………….. στο δίκτυό σας.

 

Παρακαλώ όπως προβείτε άμεσα σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε η γραμμή μου να παραμείνει στο δίκτυο του παρόχου ……….. που λειτουργούσε σήμερα.

 

 

ΕΠΩΝΥΜΟ: ………………………………..……..

 

ΟΝΟΜΑ: ………………………………....……….

 

ΑΦΜ: ……………..…………………...

 

ΑΔΤ/ΑΡ. ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟΥ: …………………..…….

(επισυνάπτεται φωτοτυπία ταυτότητας / διαβατηρίου)

 

 

Ημερομηνία: …… /….. /…….

 

Υπογραφή: "

 

Ρωτάω λοιπόν το εξής: Στο σημείο που έχω υπογραμμίσει, τι καταλαβαίνετε ότι ζητάει? Τον αριθμό τηλεφώνου μου ή τον αριθμό της αίτησης που μου έστειλε η wind σήμερα? Και αν ζητάει αριθμό αίτησης, μήπως γνωρίζει όποιος έχει κάνει κάτι αντίστοιχο αν ο αριθμός έχει μπροστά και δύο γράμματα? Η wind μου έστειλε μήνυμα "...με αριθμό αίτησης ΤΙ23....8" (πρέπει να αναφέρω και αυτά τα 2 γράμματα μπροστά από τον αριθμό?) Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Τον αριθμό του τηλεφώνου σου βάλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έκανα σήμερα αίτηση φορητότητας στη wind και όπως ήταν αναμενόμενο με κάλεσαν από την cosmote και μου έκαναν καλύτερη προσφορά, οπότε και αποφάσισα να παραμείνω. Στην αίτηση ακύρωσης που μου έστειλαν και που πρέπει να στείλω μέχρι και αύριο το πρωί στη wind γράφει τα εξής :

"Προς: ……….

 

 

Δηλώνω ότι επιθυμώ την ακύρωση/υπαναχώρηση, της από …../……/....… αίτησης ενεργοποίησης της τηλεφωνικής μου σύνδεσης με αριθμό …………….……………….. στο δίκτυό σας.

 

Παρακαλώ όπως προβείτε άμεσα σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε η γραμμή μου να παραμείνει στο δίκτυο του παρόχου ……….. που λειτουργούσε σήμερα.

 

 

ΕΠΩΝΥΜΟ: ………………………………..……..

 

ΟΝΟΜΑ: ………………………………....……….

 

ΑΦΜ: ……………..…………………...

 

ΑΔΤ/ΑΡ. ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟΥ: …………………..…….

(επισυνάπτεται φωτοτυπία ταυτότητας / διαβατηρίου)

 

 

Ημερομηνία: …… /….. /…….

 

Υπογραφή: "

 

Ρωτάω λοιπόν το εξής: Στο σημείο που έχω υπογραμμίσει, τι καταλαβαίνετε ότι ζητάει? Τον αριθμό τηλεφώνου μου ή τον αριθμό της αίτησης που μου έστειλε η wind σήμερα? Και αν ζητάει αριθμό αίτησης, μήπως γνωρίζει όποιος έχει κάνει κάτι αντίστοιχο αν ο αριθμός έχει μπροστά και δύο γράμματα? Η wind μου έστειλε μήνυμα "...με αριθμό αίτησης ΤΙ23....8" (πρέπει να αναφέρω και αυτά τα 2 γράμματα μπροστά από τον αριθμό?) Σας ευχαριστώ πολύ!

 

φιλε μου τι προσφορα σου εκαναν για να μεινεις στην cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Τον αριθμό του τηλεφώνου σου βάλε.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου τι προσφορα σου εκαναν για να μεινεις στην cosmote?

 

Μου έδωσαν με 22.4 ευρώ 750 προς όλους, 900μβ και 150 σμσ. Μέχρι τώρα είχα με τα ίδια λεφτά 50 προς όλους, 1500 προς κοσμοτέ και 200μβ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανεις αν μπορώ να εξαργυρώσω την επιδότηση της κοσμοτέ από κάποιο skroutzoμαγαζο η μπορώ μονο από γερμανό??

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φθήνηναν το 65plus στα 45 ευρώ από 65!

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό;

Στη μέση εδώ:https://www.cosmote.gr/?_requestid=161609

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Στη μέση εδώ:https://www.cosmote.gr/?_requestid=161609

 

Αναφέρεται σε νέες συνδέσεις ή φορητότητα!

;)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται σε νέες συνδέσεις ή φορητότητα!

;)

Εεε και?Κάντο καρτοκινητό vodafone και μετά φορητότητσ!Είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς!Η VODAFONE το έχει 65 και η wind 49.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Εεε και?Κάντο καρτοκινητό vodafone και μετά φορητότητσ!Είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς!Η VODAFONE το έχει 65 και η wind 49.

 

Αν είναι να μπώ σε αυτή τη διαδικασία,καλύτερα να κάνω κατευθείαν φορητότητα στην vodafone,ώστε να πάρω αντιπροσφορά από cosmote πολύ πιο κάτω από 45 ευρώ.

Θα ήταν η καλύτερη τιμή της αγοράς όπως λες , αν έδινε το πρόγραμμα αυτό χωρίς "μικρά γράμματα".

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στον συνήγορο του καταναλωτή και περιμένω να δω τι θα γίνει!Να φανταστείτε περίμενα αφού ξαναμίλησα μαζί τους για τελική απόφαση για το θέμα αφότου εγώ ξεκαθάρισα ότι θέλω αυτά που έχω συμφωνήσει και τίποτα λιγότερο και μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν το Σάββατο αλλά η συγκεκριμένη κυρία ενώ μου είπε ότι θα με πάρει γιατί έχει και βάρδια δεν με πήρε ΠΟΤΕ παρόλο που ξαναπήρα τηλέφωνο να την ζητήσω και τους έκραξα για την ασυνέπειά τους για πολλοστή φορά! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά: Η COSMOTE παρέχει στους ενήλικους κατόχους της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων τα παρακάτω προνόμια:

 

έκπτωση 10% στο πάγιο του προγράμματος για 12 μήνες σε συνδρομητές Συμβολαίου ή ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE [1]

έκπτωση 4% σε όλα τα κινητά τηλέφωνα [3]

έκπτωση 4% σε όλα τα Tablets 3

έκπτωση 5% σε όλα τα πακέτα καρτοκινητής με συσκευή 3

έκπτωση 5% σε όλα τα πακέτα COSMOTE Prepaid Internet on the Go full pack [4]

έκπτωση 5% σε όλα τα Laptops TOSHIBA & SONY VAIO 3.

 

Οι κάτοχοι της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων θα μπορούν να αποκτούν τις παραπάνω προσφορές καταχωρώντας τον αριθμό της κάρτας τους στο δίκτυο καταστημάτων ΟΤΕ, COSMOTE, ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

[1] Η έκπτωση σε συνδρομητές Συμβολαίου ή ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE, δεν θα παρέχεται επιπλέον οποιωνδήποτε ειδικών προσφορών ή προγραμμάτων της COSMOTE για φοιτητές ή ανέργους.

[3] Οι εκπτώσεις σε κινητά, Tablets και Laptops ισχύουν στα καταστήματα ΟΤΕ, COSMOTE (ιδιόκτητα καταστήματα) , ΓΕΡΜΑNΟΣ μόνο για αγορά σκέτης συσκευής και όχι για νέα σύνδεση ή μεταφορά αριθμού σε συμβόλαιο COSMOTE ή για μετατροπή καρτοκινητού COSMOTE σε συμβόλαιο COSMOTE. Επιπλέον, δεν συνδυάζονται με τυχόν άλλες ισχύουσες ή μελλοντικές προσφορές ή εκπτώσεις, στα αντίστοιχα είδη και για όσο διάστημα ισχύουν αυτές.

[4] Πλην του πακέτου COSMOTE Internet On The Go Student Full Pack.

Πηγη: http://europeanyouthcard.gr/offers/cosmote/

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν κανω αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρεία και παραλαβω καρτα sim και υπογράψω συμβολαιο μεταφέρομαι αυτοματα στην άλλη εταιρεια η με παιρνει τηλεφωνο η Cosmote και με ρωταει;Αν τελικα παραμεινω στην Cosmote μπορω να επιστρεψω την καρτα και να ακυρωσω το συμβολαιο που υπεγραψα στην αλλη εταιρεια;
george cc
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Παιδια αν κανω αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρεία και παραλαβω καρτα sim και υπογράψω συμβολαιο μεταφέρομαι αυτοματα στην άλλη εταιρεια η με παιρνει τηλεφωνο η Cosmote και με ρωταει;Αν τελικα παραμεινω στην Cosmote μπορω να επιστρεψω την καρτα και να ακυρωσω το συμβολαιο που υπεγραψα στην αλλη εταιρεια;

 

αυτα που ρωτας θα ειχαν νοημα πριν λιγα χρονια,τωρα με την ταχυτητα μεταβασης απο φορητοτητα,αν υπογραψεις και παρεις την sim παιζεις joker...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν κανω αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρεία και παραλαβω καρτα sim και υπογράψω συμβολαιο μεταφέρομαι αυτοματα στην άλλη εταιρεια η με παιρνει τηλεφωνο η Cosmote και με ρωταει;Αν τελικα παραμεινω στην Cosmote μπορω να επιστρεψω την καρτα και να ακυρωσω το συμβολαιο που υπεγραψα στην αλλη εταιρεια;

 

Όταν υπογράψεις και παραλάβει η cosmote την αίτηση φορητότητας θα σε πάρει για προσφορά. Αν τη δεχτείς, στέλνεις ένα φαξ και ακυρώσεις τη φορητότητα και ακυρώνεται και το συμβόλαιο. θα σου πουν από cosmote τι πρεπει να κάνεις, μην ανησυχείς. Την κάρτα την κρατάς ενθύμιο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μια ερωτηση.

Ειμαι συνδρομητης συμβολαιου κ οταν στελνω να δω τον υπολοιπομενο χρονο/μηνυματα εκτος απο αυτα που ειχα μου βγαζει κ μια εξτρα παροχη που την ονομαζει ''προσφορα διπλης χρησης''.

Τι ειναι αυτο?

Παρουσιαστηκε μεσα στη βδομαδα αφου πρωτα ειχα κανει και μεταφορα της σταθερης μου γραμμης στην cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμε στο Cosmote plus 35 και θέλω να πάω στο Cosmote plus 45 κυρίως λόγω των 1500 κοινών σταθερα-κινητα Cosmote,αλλά φοβάμαι λίγο τον επόμενο λογαριασμό.

Μήπως ξέρετε πόσο θα χρεωθώ στον επόμενο λογαριασμό για αυτή την αλλαγή?

Εδώ να πω πως ο λογαριασμός βγαίνει κάθε 24.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμε στο Cosmote plus 35 και θέλω να πάω στο Cosmote plus 45 κυρίως λόγω των 1500 κοινών σταθερα-κινητα Cosmote,αλλά φοβάμαι λίγο τον επόμενο λογαριασμό.

Μήπως ξέρετε πόσο θα χρεωθώ στον επόμενο λογαριασμό για αυτή την αλλαγή?

Εδώ να πω πως ο λογαριασμός βγαίνει κάθε 24.

 

Για αναβάθμιση προγράμματος συνήθως δεν χρεώνουν κάτι, εκτός από τη συμφωνηθείσα αύξηση του παγίου. Αυτό όμως είναι κάτι που πρέπει να διαπραγματευτείς ο ίδιος, εάν δεν θέλεις να σου χρεώσουν ονομαστική τιμή καταλόγου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω οικογένειακο 2 γραμμές 65 με παγιο 65€ και τις δυο και τα συμβόλαια λιγουν τον αλλο μηνα με περνούν και μου λενε η επιδότηση σας γιατι ξεπεράσατε το παγιο ειναι 40€ για καθε γραμμή δλδ 80€ της λεω εγω θελω να πληρώνω τα ίδια και μου λεει δεν γίνεται, μπαινω στην κοσμοτε και δίνει τα 65+ στα 45€ και κανω την πραξη 45*2 γιατι ειναι δυο γραμμες=90-15%(οικογένειάκο) 76.50€ δηλαδή δεν μου δίνει επιδοτήση μου το πουλαει πιο ακριβά τραγικο; τι είναι καλύτερο για να μην μαλωνω κατα την γνώμη σας να κανω φορητοτητα μεσω ίντερνετ η μεσω μαγαζιου;
Link to comment
Share on other sites

Εχω οικογένειακο 2 γραμμές 65 με παγιο 65€ και τις δυο και τα συμβόλαια λιγουν τον αλλο μηνα με περνούν και μου λενε η επιδότηση σας γιατι ξεπεράσατε το παγιο ειναι 40€ για καθε γραμμή δλδ 80€ της λεω εγω θελω να πληρώνω τα ίδια και μου λεει δεν γίνεται, μπαινω στην κοσμοτε και δίνει τα 65+ στα 45€ και κανω την πραξη 45*2 γιατι ειναι δυο γραμμες=90-15%(οικογένειάκο) 76.50€ δηλαδή δεν μου δίνει επιδοτήση μου το πουλαει πιο ακριβά τραγικο; τι είναι καλύτερο για να μην μαλωνω κατα την γνώμη σας να κανω φορητοτητα μεσω ίντερνετ η μεσω μαγαζιου;

Internet γιατι σε μαγαζι θα παρεις τις σιμ και μπορει να σε ενεργοποιησουν την ιδια στιγμη

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Internet γιατι σε μαγαζι θα παρεις τις σιμ και μπορει να σε ενεργοποιησουν την ιδια στιγμη

 

Οκ σε συμβόλαιο να την κάνω την φορητοτητα η δεν έχει θεμα;; αμα κανουν την φορητοτητα πριν μου δώσουν την σιμ; και δεν πρόλαβω να την ακύρωσω η δεν παίζει κάτι τέτοιο;

Edited by Tas6s
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε συμβόλαιο να την κάνω την φορητοτητα η δεν έχει θεμα;; αμα κανουν την φορητοτητα πριν μου δώσουν την σιμ; και δεν πρόλαβω να την ακύρωσω η δεν παίζει κάτι τέτοιο;

Αν δεν παρεις σιμ δεν γινεται ενεργοποιηση!Αν θες κανε σε καρτοκινητο αλλης εταιρειας η και συμβολαιο.Μολις η κοσμοτε δει την αιτηση θα σε παρει για προσφορα και αφου την δεχτεις περνας ΑΜΕΣΩΣ απο καταστημα της εταιρειας που εκανες τη φορητοτξτα και την ακυρωνεις

Edited by MIKU

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω ειχα οικογενειακο προγραμμα με 3 αριθμους στην κοσμοτε στα 30 € ο καθε ενας στο κοσμοτε 65.οταν λοιπον ημουν στους 17 μηνες πηρα τηλεφωνο την κοσμοτε και τη ρωτησα τι προσφορα θα μου κανει για να παραμεινω στο δυκτιο της.η απαντηση ηταν οτι θα παραμεινω με τα ιδια χρηματα ανα αριθμο.εκανα αιτηση φορητοτητας στη wind και με πηρε πισω η κοσμοτε για καλυτερη προσφορα.η wind μου ειχε δωσει χειροτερη προσφορα αλλα εγω στην κοπελα αυτο που ειπα ηταν δωσε μου μια προσφορα καλυτερη απο τα 90 που πληρωνω τωρα για 3 αριθμους και ισως κατσω.λοιπον η απαντηση ηταν πως για να μεινω μου δινει το κοσμοτε 65 στα 18,5 € ανα αριθμο.δεν ξερω αν εχει γραφτει εδω καποια αναλογη προσφορα γιατι ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαξω αλλα κανεις απο τους γνωστους μου δε δινει τοσα σε αυτο το προγραμμα....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...