Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αν μπορούσε κάποιος να με πει αν γίνεται να αγοράσω το κινητό επάνω ^^ με αυτήν την αντικαταβολή που δίνεται θα ήμουν πολύ ευγνώμων :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορούσε κάποιος να με πει αν γίνεται να αγοράσω το κινητό επάνω ^^ με αυτήν την αντικαταβολή που δίνεται θα ήμουν πολύ ευγνώμων :)

 

 

Εδώ τι να σου επιβεβαιώσει κανείς; Απευθύνσου σε κατάστημα Γερμανός να σου πουν ακριβώς τι γίνεται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με δωρεάν GB σε κάθε πακέτο που ενεργοποιείται: http://offers.handson.gr/prosfora.php?p=223&eid=1
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα οικογενειακο με δυο νουμερα που εχει λήξει. Λεω να προχωρησω σε φορητοτητα για να παρω καλυτερη προσφορα.Ξέρει κανενας τι προσφορες κανει αυτην την περιοδο η cosmote για τα 65 plus και 45 plus;Να ξερω περιπου που κινουνται για να δω μεχρι που μπορω να πιεσω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα οικογενειακο με δυο νουμερα που εχει λήξει. Λεω να προχωρησω σε φορητοτητα για να παρω καλυτερη προσφορα.Ξέρει κανενας τι προσφορες κανει αυτην την περιοδο η cosmote για τα 65 plus και 45 plus;Να ξερω περιπου που κινουνται για να δω μεχρι που μπορω να πιεσω.

Εμενα μου προτειναν το 45plus sta 45e τελικη τιμη και το 65 στα 55e τελικη τιμη αλλα με μια γραμμη και χωρις να προβω σε φορητοτητα!οσο και να τους πιεσα ηταν οτι καλυτερο μπορουσαν να προσφερουν συμφωνα με τα λεγομενα της εκπροσωπου!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου προτειναν το 45plus sta 45e τελικη τιμη και το 65 στα 55e τελικη τιμη αλλα με μια γραμμη και χωρις να προβω σε φορητοτητα!οσο και να τους πιεσα ηταν οτι καλυτερο μπορουσαν να προσφερουν συμφωνα με τα λεγομενα της εκπροσωπου!

To 65 το έχει δώσει και με 35 ευρώ!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παλιό 45 της κοτέ και σήμερα έκανα αίτηση φορητότητας για wind. Υπογραμμίζω ότι στο συμβόλαιό μου που έληξε πριν λίγες μέρες είχα: -9,5 € μείωση παγίου λόγω της παλιάς ανανέωσης, -20% έκπτωση λόγω dp του οτέ και -10% οικογενειακό, δηλαδή για να μη σας κουράζω έδινα στο παλιό 45άρι γύρω στα 23 € πάγιο με όλα μέσα. Μετά την φορητότητα με πήρανε από κοτέ και μου πρότειναν τελική τιμή με φόρους κλπ. και ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ παραπάνω εκπτώσεων 19 € για το 45άρι plus, δηλαδή ουσιαστικά 4 € κάτω. Βλέπω όμως εδώ ότι σε περιπτώσεις φορητότητας για το απλό 45άρι plus το δίνουν γύρω στα 20 € ΧΩΡΙΣ τις παραπάνω εκπτώσεις, δηλαδή υποθέτω ότι αυτές θα υπολογισθούν μετά πάνω στο 20άρικο, άρα πάμε ακόμη πιο κάτω. Ουσιαστικά δηλαδή "χάνω" τις εκπτώσεις σε σχέση με εκείνον που δε τις έχει και αφού πάρει το 20άρικο τις προσθέτει μετά. Τί λέτε; Σημειωτέον, ότι όσο και αν πίεσα την κοπέλα εκείνη επέμενε να μου λέει την τελική τιμή με τις εκπτώσεις και όχι το αρχικό πάγιο πάνω στο οποίο αυτές τελικά θα υπολογισθούν. Η τελική πάντως μου είπε θα είναι 19 €. Edited by nikoskazanakis
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις κάτι που είναι σε προσφορά, δεν ισχύουν οι όποιες άλλες εκπτώσεις που μπορεί να έχει. Αυτό ισχύει γενικά σε όλες τις προσφορές. Από παπούτσια μέχρι αυτοκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Αυριο περιμενω τον courier να υπογραψω και να μου δωσει την SIM.Οποτε αν παρω αντιπροσφορα απο cosmote να παω σε ενα καταστημα vodafone για τα περαιτερω?

 

λοιπον...πηρα αντιπροσφορα απο την cosmote (14 ευρω) πολυ χαμηλοτερη απο αυτην της Vodafone (22 ευρω).

τωρα με καλεσε η Vodafone και μου αντιπροτεινε οτι μαζι με τις SIM θα μου στειλουν δωρο (οχι επιδοτηση) ενα tablet και με καθε εξοφληση λογαριασμου στην Vodafone 20 ευρω δωρο σε σουπερ μαρκετ.τι λετε να παιζει με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστα εκπτωτικά κουπόνια για συγκεκριμένα προϊόντα π.χ Αριέλ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως πετυχαινετε πια αυτες τις τιμες??μετα απο 3τηλεφωνα cosmote το 65αρι το αφηνουν 55και κατι ψιλα ακομα και οταν τους ειπα για την προσφορα της vodafone...ελπιζω να τα ξαναπουμε και να μη φυγετε (σαν ασθενης πριν το μεγαλο ταξιδι νιωθω)! Εντωμεταξυ η προσφορα για να φυγω ειναι 45τελικη και εγω ελπιζω κατω απο 40 και διαβαζω εδω διαφορα και νομιζω οτι κατι δεν κανω καλα στη διαπραγματευση:lol:!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητα αλλιώς μην περιμένεις!!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δοκιμάζοντας να φτιάξω εκ νέου λογαριασμό διαπίστωσα ότι το όνομα μου είναι κατειλημμένο και λέω αποκλείεται ε και τελικά είχα κάνει παλιότερα :p

 

Στο θέμα μου τώρα !

 

Παιδιά έχω φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο cosmote και οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, έχω την φοιτητική έκπτωση και το οικογενειακό πακέτα και μου βγαίνει κόστος τελική τιμή 20,16 ευρώ (1500 cosmote, 500 προς όλους, 100 SMS προς όλους, 2GB mobile internet). Να δηλώσω ότι ποτέ δεν έχω καταφέρει να ξοδέψω σε κάτι έστω και στα μισά ειδικά από τότε που χώρισα (:X) αλλά μ αρέσει που έχω αυτήν την άπλα, αυτήν την ασφάλεια της επικοινωνίας.

 

Το πρόβλημα είναι με το έταιρο συμβόλαιο του οικογενειακού πακέτου το οποίο είναι το COSMOTE PLUS 25, με έκπτωση συνταξιούχου και οικογενειακού πακέτου με 22.50 ευρώ. Το πρόβλημα με αυτό είναι ότι τα 50' λεπτά προς όλους είναι πολύ λίγα και δε φτάνουν στον πατέρα μου, με αποτέλεσμα να υπερβαίνουμε τον λογαριασμό από 20 έως 50 ευρώ το μήνα. Ο πατέρας μου μιλάει πάνω από 3 ώρες με cosmote και θα τον ικανοποιούσε ένα πακέτο με επιπλέον 200' λεπτά προς όλους τουλάχιστον, ενώ δε θέλει καθόλου SMS ή ΜΒ mobile internet.

 

Και τα 2 συμβόλαια λήγουν τον Οκτώβριο του 2016.

 

Τι προτείνεται ρε παίδες να κάνω ? Να πάρω τηλέφωνο να διεκδικήσω καλύτερη προσφορά για το COSMOTE PLUS 35 αλλά τα 120' προς όλους είναι λίγα ή για το COSMOTE PLUS 45 αλλά για 180 λεπτά τα 40,50 ευρώ πάγιο είναι πολλά. Με λίγα λόγια προσπαθώ να βρω την καλύτερη δυνατή προσφορά για τον πατέρα μου, μακάρι να μπορούσα να του μεταφέρω λεπτά ομιλίας από το καρτοσυμβόλαιό μου αλλά δεν. Κάτι διάβασα παραπάνω για φορητότητες ή άμα τους πεις ότι έχεις καλύτερη προσφορά από άλλη εταιρία αλλά και πάλι αν σπάσει το συμβόλαιο δεν πληρώνεις πρόστιμο ?

 

ΥΓ: Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό αλλά ο πατέρας μου είναι συνδρομητής συμβολαίου COSMOTE 15 χρόνια και είναι καλός πελάτης, τον περασμένο Οκτώβρη πήραμε 150 ευρώ συσκευή τζάμπα ύστερα από τηλεφωνική πίεση.

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δοκιμάζοντας να φτιάξω εκ νέου λογαριασμό διαπίστωσα ότι το όνομα μου είναι κατειλημμένο και λέω αποκλείεται ε και τελικά είχα κάνει παλιότερα :p

 

Στο θέμα μου τώρα !

 

Παιδιά έχω φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο cosmote και οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, έχω την φοιτητική έκπτωση και το οικογενειακό πακέτα και μου βγαίνει κόστος τελική τιμή 20,16 ευρώ (1500 cosmote, 500 προς όλους, 100 SMS προς όλους, 2GB mobile internet). Να δηλώσω ότι ποτέ δεν έχω καταφέρει να ξοδέψω σε κάτι έστω και στα μισά ειδικά από τότε που χώρισα (:X) αλλά μ αρέσει που έχω αυτήν την άπλα, αυτήν την ασφάλεια της επικοινωνίας.

 

Το πρόβλημα είναι με το έταιρο συμβόλαιο του οικογενειακού πακέτου το οποίο είναι το COSMOTE PLUS 25, με έκπτωση συνταξιούχου και οικογενειακού πακέτου με 22.50 ευρώ. Το πρόβλημα με αυτό είναι ότι τα 50' λεπτά προς όλους είναι πολύ λίγα και δε φτάνουν στον πατέρα μου, με αποτέλεσμα να υπερβαίνουμε τον λογαριασμό από 20 έως 50 ευρώ το μήνα. Ο πατέρας μου μιλάει πάνω από 3 ώρες με cosmote και θα τον ικανοποιούσε ένα πακέτο με επιπλέον 200' λεπτά προς όλους τουλάχιστον, ενώ δε θέλει καθόλου SMS ή ΜΒ mobile internet.

 

Και τα 2 συμβόλαια λήγουν τον Οκτώβριο του 2016.

 

Τι προτείνεται ρε παίδες να κάνω ? Να πάρω τηλέφωνο να διεκδικήσω καλύτερη προσφορά για το COSMOTE PLUS 35 αλλά τα 120' προς όλους είναι λίγα ή για το COSMOTE PLUS 45 αλλά για 180 λεπτά τα 40,50 ευρώ πάγιο είναι πολλά. Με λίγα λόγια προσπαθώ να βρω την καλύτερη δυνατή προσφορά για τον πατέρα μου, μακάρι να μπορούσα να του μεταφέρω λεπτά ομιλίας από το καρτοσυμβόλαιό μου αλλά δεν. Κάτι διάβασα παραπάνω για φορητότητες ή άμα τους πεις ότι έχεις καλύτερη προσφορά από άλλη εταιρία αλλά και πάλι αν σπάσει το συμβόλαιο δεν πληρώνεις πρόστιμο ?

 

ΥΓ: Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό αλλά ο πατέρας μου είναι συνδρομητής συμβολαίου COSMOTE 15 χρόνια και είναι καλός πελάτης, τον περασμένο Οκτώβρη πήραμε 150 ευρώ συσκευή τζάμπα ύστερα από τηλεφωνική πίεση.

 

Αυτά

 

Ακριβώς επειδή πήρες την επιδότηση είναι τόσο ακριβό το plus 25 σου. Αυτή τη στιγμή, η μόνη επιλογή που έχεις μέχρι τη λήξη του συμβολαίου είναι να το διακόψεις πληρώνοντας πίσω την επιδότηση και να κάνεις φορητότητα (είτε προς καλύτερο πρόγραμμα, είτε για να διαπραγματευτείς καλύτερη προσφορά).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως πετυχαινετε πια αυτες τις τιμες??μετα απο 3τηλεφωνα cosmote το 65αρι το αφηνουν 55και κατι ψιλα ακομα και οταν τους ειπα για την προσφορα της vodafone...ελπιζω να τα ξαναπουμε και να μη φυγετε (σαν ασθενης πριν το μεγαλο ταξιδι νιωθω)! Εντωμεταξυ η προσφορα για να φυγω ειναι 45τελικη και εγω ελπιζω κατω απο 40 και διαβαζω εδω διαφορα και νομιζω οτι κατι δεν κανω καλα στη διαπραγματευση:lol:!

 

Φαινεται γενικα και απο αλλα παιδια που ζητανε μια καλυτερη τιμη στο 65αρι οτι στα ιδια με σενα ειναι τουλαχιστον απο τον Ιουνιο και μετα φαινεται οτι επιμενουν στα 40+ τουλαχιστον.Δεν ξερω αν εχεις κανει ηδη φορητοτητα μιας και εκει οι περισσοτεροι πετυχαινουν καλυτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται γενικα και απο αλλα παιδια που ζητανε μια καλυτερη τιμη στο 65αρι οτι στα ιδια με σενα ειναι τουλαχιστον απο τον Ιουνιο και μετα φαινεται οτι επιμενουν στα 40+ τουλαχιστον.Δεν ξερω αν εχεις κανει ηδη φορητοτητα μιας και εκει οι περισσοτεροι πετυχαινουν καλυτερη τιμη.

Καλημέρα, οχι δεν εχω κανει ακομα γιατι και η προσφορα της vodafone ειναι 45ε. ειχα την ελπιδα να το αποφυγω αλλα επειδη δεν το βλεπω την Δευτερα βλεπω να φευγει πρωι πρωι το αιτημα φορητοτητας γιατι και τωρα το παλιο 45αρι το πληρωνω 55 τελικη οποτε σε καθε περιπτωση γλιτωνω κατι. Περιμενα να μου ερθει λιγο κατω απο 40 γιατι δεν ειναι εποχες για τοσα χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Προσπαθω να πιάσω γραμμή στην εξυπηρέτηση τηλεφωνικώς να ρωτήσω για την καλοκαιρινή προσφορά και ολες οι γραμμές είναι κατειλημμένες. Αν έχεις συμβόλαιο και πληρώνεις πχ το cosmote plus 45, μπορεις να παρεις δωρεάν mb η πρέπει μαζί με το πρόγραμμα να έχεις ενεργοποιήσει και πακέτο ίντερνετ ξεχωριστά?
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή my cosmote. Κάθε φορά που μπαίνω να δω υπόλοιπο χρόνο ομιλίας ή MB στέλνει μήνυμα στο 1256. Είναι φυσιολογικό αυτό? Αν δεν αφήσω να στείλει μήνυμα μετά η εφαρμογή κρασαρει και ζητάει να κάνω log in στο my account. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή my cosmote. Κάθε φορά που μπαίνω να δω υπόλοιπο χρόνο ομιλίας ή MB στέλνει μήνυμα στο 1256. Είναι φυσιολογικό αυτό? Αν δεν αφήσω να στείλει μήνυμα μετά η εφαρμογή κρασαρει και ζητάει να κάνω log in στο my account.

 

Είναι φυσιολογικό και το χρησιμοποιεί για την ταυτοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone καρτοπρογραμμα. Με πήραν από cosmote και μου δίνουν το 65 plus στα 38 τελική. Λέω να δεχτώ, εσείς τί λέτε?
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone καρτοπρογραμμα. Με πήραν από cosmote και μου δίνουν το 65 plus στα 38 τελική. Λέω να δεχτώ, εσείς τί λέτε?
Αν θελεις να φυγεις ή σε συμφερει να φυγεις καντο...εγω παλευω να την πετυχω αυτη την τιμη 2 εβδομαδες και ειμαι συνδρομητης!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτημα φορητότητας προς κοσμοτε δύο κινητών wind μόνο και μόνο για να δω εάν στο μεσοδιάστημα θα με πάρουν από wind για καλύτερη προσφορά.ισχύει αυτό η πλέον ΜΕΤΆ που θα υπογράψω στον κούριερ θα ενημερώσει η κοσμοτε την wind για το αίτημα μου οπότε η wind δεν θα προλάβει να μου κάνει αντιπροσφορα;

Πάντως ακούω να δίνουν παιδιά 30-50 ευρώ για συμβόλαια και εμείς στην γουιντ καρτοκινητή με 8 ευρώ έχουμε 1500 λεπτά,2.5gb και 80 sms μηνιαίως! Ψάξτε το λίγο κρίση έχουμε..

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...