Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε αν παίζει καμιά καλη προσφορά αυτή τη περίοδο γενικα? Είμαι vodafone στο Red1 με 1500 λεπτά προς όλους και 1,5 Gb ιντερνετ και πληρώνω για δύο τηλέφωνα οικογενειακό μαζί με τη σύζυγο 44€ το μήνα. Παίζει να βρώ κάτι φτηνότερο όχι απαραίτητα με αντίστοιχο χρόνο. Και 500 λεπτά να είναι μου κάνει. Τί λέτε?

 

Μονο αν κανουν προσφορα και να κανεις φορητοτητα.Αλλα για το πακετο σου εχεις πολυ καλη τιμη για 2 γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

Μονο αν κανουν προσφορα και να κανεις φορητοτητα.Αλλα για το πακετο σου εχεις πολυ καλη τιμη για 2 γραμμες.

 

Τί εννοείς? Να εκκινήσω την διαδικασία μεταφοράς των γραμμών από τη μια εταιρεία στην άλλη ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία προσφορών και αντιπροσφορών?

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς? Να εκκινήσω την διαδικασία μεταφοράς των γραμμών από τη μια εταιρεία στην άλλη ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία προσφορών και αντιπροσφορών?

 

Ναι η φορητοτητα η πολυ απλα πριν μπεις στην διαδικασια της φορητοτητας μπορεις να παρεις στο τμημα φορητοτητας της Cosmote (13897 απο το κινητο σου βονταφον ΔΩΡΕΑΝ) οπου εκει μπορεις να μαθεις και τις προσφορες που σου κανει το αρμοδιο τμημα.Δηλαδη τους παιρνεις και τους λες ειμαι στην βονταφον στο προγραμμα ταδε και πληρωνω ταδε.Το συμβολαιο μου εληξε τι προσφορα μου κανετε αν κανω φορητοτητα κτλ?) Ο Αλλος τροπος ειναι αν δεν σε καλυψει η κοσμοτε να κανεις φορητοτητα και να περιμενεις μια καλυτερη προσφορα απο την Vodafone ωστε να παραμεινεις.

Η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι τα 44 ευρω που πληρωνεις για το συγκεκριμενο συμβολαιο για 2 γραμμες μαζι ειναι πολυ καλη και δεν νομιζω οτι θα παρεις καλυτερη προσφορα απο την Cosmote τουλαχιστον ωστε να φυγεις.Δηλαδη κατω απο 22 ευρω ανα γραμμη.

Μια δοκιμη θα μας πεισει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η φορητοτητα η πολυ απλα πριν μπεις στην διαδικασια της φορητοτητας μπορεις να παρεις στο τμημα φορητοτητας της Cosmote (13897 απο το κινητο σου βονταφον ΔΩΡΕΑΝ) οπου εκει μπορεις να μαθεις και τις προσφορες που σου κανει το αρμοδιο τμημα.Δηλαδη τους παιρνεις και τους λες ειμαι στην βονταφον στο προγραμμα ταδε και πληρωνω ταδε.Το συμβολαιο μου εληξε τι προσφορα μου κανετε αν κανω φορητοτητα κτλ?) Ο Αλλος τροπος ειναι αν δεν σε καλυψει η κοσμοτε να κανεις φορητοτητα και να περιμενεις μια καλυτερη προσφορα απο την Vodafone ωστε να παραμεινεις.

Η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι τα 44 ευρω που πληρωνεις για το συγκεκριμενο συμβολαιο για 2 γραμμες μαζι ειναι πολυ καλη και δεν νομιζω οτι θα παρεις καλυτερη προσφορα απο την Cosmote τουλαχιστον ωστε να φυγεις.Δηλαδη κατω απο 22 ευρω ανα γραμμη.

Μια δοκιμη θα μας πεισει.

 

Ευχαριστώ πολύ. Φοβάμαι ότι δεν θα μου δώσουν καλύτερη προσφορά τουλάχιστον τέτοια που να μου επιτρέπει να φύγω αφού για 2-3 € διαφορά δεν φεύγεις. Πρέπει να είναι τουλάχιστον 10€ κάτω.

Πάντως στην Wind που έκανα κρούση δεν μου έδωσαν κάτι καλύτερο οπότε φαντάζομαι ότι και η cosmote δεν θα κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Και αν δεν το πληρώσει θα γίνει κάτι?? Αφού θα έχει φύγει ήδη.. Ή μήπως όχι...

 

πως θα φυγει; αν δεν αποπληρωσει,δεν θα της εγκρινουν την φορητοτητα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρετε αν παίζει καμιά καλη προσφορά αυτή τη περίοδο γενικα? Είμαι vodafone στο Red1 με 1500 λεπτά προς όλους και 1,5 Gb ιντερνετ και πληρώνω για δύο τηλέφωνα οικογενειακό μαζί με τη σύζυγο 44€ το μήνα. Παίζει να βρώ κάτι φτηνότερο όχι απαραίτητα με αντίστοιχο χρόνο. Και 500 λεπτά να είναι μου κάνει. Τί λέτε?

 

μονο 44;;; μην κανεις το λαθος και πειραξεις τετοιο πακετο 2 γραμμων!!!

Link to comment
Share on other sites

πως θα φυγει; αν δεν αποπληρωσει,δεν θα της εγκρινουν την φορητοτητα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μονο 44;;; μην το ακουμπησεις τετοιο πακετο 2 γραμμων!!!

Δεν έχει σχέση η αποπληρωμή οφειλης με την φορητοτητα και δεν έχει το δικαίωμα να της απορρίψει την αίτηση φορητοτητας για αυτό τον λόγο. Είναι υποχρεωμένη να την αφήσει να φύγει και από εκεί και πέρα διεκδικεί τα χρήματα της η εταιρία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως θα φυγει; αν δεν αποπληρωσει,δεν θα της εγκρινουν την φορητοτητα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μονο 44;;; μην κανεις το λαθος και πειραξεις τετοιο πακετο 2 γραμμων!!!

 

Δε θα το έψαχνα αλλά ήταν στα 34 και μου το πήγαν στα 44 το περασμένο καλοκαίρι στα πλαίσια αυξήσεων που έκαναν σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το έψαχνα αλλά ήταν στα 34 και μου το πήγαν στα 44 το περασμένο καλοκαίρι στα πλαίσια αυξήσεων που έκαναν σε όλους

Για μένα δεν χάνεις κάτι να διεκδικήσεις κάτι καλύτερο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιηθηκα απο WIND στην Cosmote απο παρασκευη μεσημερι 2 γραμμές οικογενειακο η δική μου απεριοριστα 65 στα 26,73€ και τις συζηγου cosmote plus 35 στα 22,57€ συνολο ολα μαζι στα 49.3€ Τελικη τιμη με τελη συνδρομητων και Φπα 18μηνο συμβολαιο.

 

Πριν ειχα συμβολαιο W και τις συζηγου καρτοσυνδεση 28 και έδινα 39,87€ τελική τιμή. ο λογος που έφυγα δεν ηταν οικονομικός αλλα λειτουργικος ( τεχνικος με αλλα λογια λογο μη καλυψη δικτυου μεσα στο εργοστασιο στην δουλεια μου 12ωρη βαρδια και χαμενες κλεισεις λογο υπηρεσια εκτος δικτυου και οι χαμενες κλησεις σε μηνυματα συνεχεια) μονο η cosmote εχει 3G καλυψη ενω η wind και vodafone edge.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιηθηκα απο WIND στην Cosmote απο παρασκευη μεσημερι 2 γραμμές οικογενειακο η δική μου απεριοριστα 65 στα 26,73€ και τις συζηγου cosmote plus 35 στα 22,57€ συνολο ολα μαζι στα 49.3€ Τελικη τιμη με τελη συνδρομητων και Φπα 18μηνο συμβολαιο.

 

Πριν ειχα συμβολαιο W και τις συζηγου καρτοσυνδεση 28 και έδινα 39,87€ τελική τιμή. ο λογος που έφυγα δεν ηταν οικονομικός αλλα λειτουργικος ( τεχνικος με αλλα λογια λογο μη καλυψη δικτυου μεσα στο εργοστασιο στην δουλεια μου 12ωρη βαρδια και χαμενες κλεισεις λογο υπηρεσια εκτος δικτυου και οι χαμενες κλησεις σε μηνυματα συνεχεια) μονο η cosmote εχει 3G καλυψη ενω η wind και vodafone edge.

 

Μια χαρα τιμη.Νομιζω οτι το 65αρι μεταξυ 22-26 ευρω ειναι καλο deal! βεβαια απο 22 μεχρι 26 στο 18μηνο ειναι 72 ευρω διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ 11 χρόνια πελάτης Cosmote με λογαριασμούς σίγουρα πάνω απο 60 ευρώ/μήνα όταν έκανα αίτηση στην Vodafone ούτε που ασχολήθηκαν. 1 τηλέφωνο με πήραν μου κάνανε πιο ακριβή προσφορά και μου είπαν οτι δεν γίνεται κάτι καλλύτερο. Σαν δίκτυο πάντως δεν παίζεται η Cosmote. Ειδικά στο mobile internet διότι στην ομιλία ούτε με την Vodafone έχω πρόβλημα. Γνώμη μου πάντως είναι οτι η Cosmote χάνει κόσμο λόγω έλλειψης ολοκληρωμένων προσφορών. Εγω για παράδειγμα χρειάζομαι και πολυ κινητο λόγω δουλειάς και πολύ σταθερό εκεί που η Cosmote/OTE πάσχουν. Αν βγάζαν πακέτα με απεριόριστο σταθερό και κινητό σε μια τιμή θα ηταν πολυ καλλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Το cosmote απεριόριστα 65 είναι το Plus 65 ; Πώς πέτυχες αυτές τις τιμές ;

 

Ναι το cosmote plus 65 ειναι στο οποιο απο 10/5 μεχρι και 19/5 οποιος ειχε απο wind W και έκανε φορητοτητα στην cosmote επερνε την τιμη που πηρα και εγω.

 

 

13897 φορητοτητα cosmote απο εκει πηρα τις τιμες

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν από Cosmote και μου κάνανε πρόταση για το Cosmote 65 στα 31,90. Λέγοντας τους ότι είναι πολλά μίλησε με τον προϊστάμενο και μου το έδωσε στα 24,75 με 18μηνη δέσμευση. Μου κάνανε προσφορά και για το σταθερό στα 29,90 με απεριόριστα σταθερά 24άρι ίντερνετ και 360 κινητά με 24μηνη δέσμευση. Πιστεύω ότι είναι καλά!

 

Παιδιά κι εγώ θέλω να κάνω φορητότητα από vodafone σε cosmote Plus 65 οικογενειακό (έχω σύνδεση στη vodafone με HOL)

μπορώ να πετύχω αυτές τις τιμές πριν υπογράψω τη φορητότητα πίέζοντάς τους ή πρέπει να γίνει με αντιπροσφορά;

επίσης το 10% της κάρτας ανεργίας μπορούν να το προσθέσουν και μετά από αυτή την έκπτωση;;; :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο φαδερ έκανε το cosmote plus 65 τον Αύγουστο πέρσι. Η τιμή ήταν γύρω στα 37Ε αν θυμάμαι καλά. Η εταιρία που του προώθησε τη σύνδεση, έκλεισε το Γενάρη και από τότε ως πριν 1-2 μήνες, πήρε μαζεμένη την έκπτωση του συμβολαίου του επί 18 μήνες, με λίγα λόγια ερχόταν μηδενικός ο λογ/σμος. Τώρα του έρχεται 56Ε και αυτό θα είναι το ποσό μέχρι τη λήξη του συμβαολαίου του.

 

Το θέμα είναι το εξής. Κάνει πολύ μικρότερη χρήση από αυτή του πακέτου και είναι κρίμα κι άδικο. Ο τελευταίος λογ/σμος γράφει συνολικά 5,5 ώρες ομιλία, 13ΜΒ(!) και 0 μηνύματα! Η ερώτηση είναι η εξής. Αν κάνει αλλαγή προγράμματος στο 35 προς όλους ας πούμε που είναι πιο κοντά στις ανάγκες του, τι πέναλτι θα πληρώσει; Το να πληρώνει για άλλους 9 μήνες 56Ε ενώ οι ανάγκες του καλύπτονται με ένα πρόγραμμα με τιμή 28Ε, είναι 250Ε λιγότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αλλαγή σε μικρότερο πρόγραμμα όσο υπάρχει δέσμευση. Αν κάνει διακοπή για να γυρίσει ως καρτοκινητό θα υπάρξει επιβάρυνση και από εκεί και έπειτα θα μπορεί να κάνει νέο συμβόλαιο εφόσον παραμείνει για τρεις μήνες σε καρτοκινητό.

 

Όσον αφορά την επιβάρυνση συνήθως σε αυτά τα προγράμματα όπου οι εκπτώσεις ήταν μεγάλες, μεγάλη είναι και η επιβάρυνση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, έχω το απεριόριστα 65Plus και αυτό τον μήνα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μίλησα περισσότερο και θα χρειαστώ extra χρόνο ομιλίας...μπορώ να κάνω επέκταση ή θα χρεωθώ όσο περισσότερο μιλήσω με τιμή χρέωσης τιμοκαταλόγου ?

Επίσης ιντερνετ για αυτόν τον μήνα πάνω από τα 2g μπορώ να προσθέσω extra ?

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, έχω το απεριόριστα 65Plus και αυτό τον μήνα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μίλησα περισσότερο και θα χρειαστώ extra χρόνο ομιλίας...μπορώ να κάνω επέκταση ή θα χρεωθώ όσο περισσότερο μιλήσω με τιμή χρέωσης τιμοκαταλόγου ?

Επίσης ιντερνετ για αυτόν τον μήνα πάνω από τα 2g μπορώ να προσθέσω extra ?

Έχεις την υπηρεσία myinternet. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HNMS/section/COSMOTE_MyInternet_Prs

Επίσης αν βάλεις http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/CIOTP_Postpaid_Prs θα ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα με τον πρώτο μήνα δώρο.

Επίσης αν δεν θες ανανέωση τότε http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Personal/Extra_Packages_FAQs.pdf

ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΧΡΕΩΣΗ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΥ http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEPLUS6c6def57-9abe-43ad-9637-08d101d56fa3

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την υπηρεσία myinternet. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HNMS/section/COSMOTE_MyInternet_Prs

Επίσης αν βάλεις http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/CIOTP_Postpaid_Prs θα ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα με τον πρώτο μήνα δώρο.

Επίσης αν δεν θες ανανέωση τότε http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Personal/Extra_Packages_FAQs.pdf

ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΧΡΕΩΣΗ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΥ http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEPLUS6c6def57-9abe-43ad-9637-08d101d56fa3

 

Ευχαριστώ πολύ...κατατοπιστικότατος..

Εύγε φίλε !

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγες μέρες και ενώ είχα κάνει φορητότητα απο cosmote σε vodafone (εχοντας υπογράψει κιόλας στην τελευταία, περιμένοντας να ενεργοποιηθούν οι κάρτες) με κάλεσαν απο την cosmote και ως αντιπρόταση για να μείνω μου δώσαν για τις 3 γραμμές μου το cosmote plus 65 με τελική τιμή 24Ε για 18μηνο. Πλέον έχω κάνει υπαναχώρηση για να γυρίσω ξανά cosmote με τη παραπάνω προσφορά και περιμένω τον κούριερ με τις κάρτες και τα συμβόλαια. Η ερώτηση μου είναι, μετά τη λήξη του 18μηνου η προσφορά στο πάγιο διατηρείται ή θα επανέλθει στα κανονικά όπως πριν την έκπτωση; Αν ναι υπάρχει δυνατότητα να κάνω κάτι για να κρατήσω σε ισχύ την έκπτωση που πήρα και μετά τη λήξη του συμβολαίου ή πρέπει ξανά φορητότητες και τέτοια; Αυτό ήταν κάτι που ξέχασα να διευκρινήσω με τον πωλητή που μίλησα και γι αυτο ρωτάω εδω αν ξέρετε σίγουρα
Link to comment
Share on other sites

Με τη λήξη γίνεται πλέον αορίστου χρόνου και παει η τιμή με την τρέχουσα τιμολογιακή πολιτικη της εταιρίας εκείνου του καιρού.Βέβαια συνήθως στην κοσμοτε 1μηνα πριν τη ληξη καλουν για προσφορά ανανεωσης η οποία σχεδόν σε καμία εταιρία δεν είναι και σοβαρή
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν ζητησες να στο κανουν 24 αντι 18 μήνες;

δεν πιστεύω να σου έλεγαν οχι

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω αίτηση φορητότητας από Vodafone σε Κοσμοτέ τηλεφωνικώς.

 

Σε περίπτωση που υπογράψω έχω δικαίωμα υπαναχώρησης δέκα ημερών λόγω τηλεφωνικής αίτησης ακόμα και αν έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή στη κοσμοτέ ?

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω αίτηση φορητότητας από Vodafone σε Κοσμοτέ τηλεφωνικώς.

 

Σε περίπτωση που υπογράψω έχω δικαίωμα υπαναχώρησης δέκα ημερών λόγω τηλεφωνικής αίτησης ακόμα και αν έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή στη κοσμοτέ ?

 

14 μερες εχεις δικαιωμα υπαναχωρησης

Link to comment
Share on other sites

14 μερες εχεις δικαιωμα υπαναχωρησης

 

Σε ευχαριστώ.

 

Δηλαδή κόβετε η γραμμή από vodafone,ενεργοποιείται από κοσμοτέ και αν πάρω αντιπροσφορά από vodafone γυρνάω πίσω :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...