Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αν σκεφτείς ότι πλήρωνα 21,5 για κάθε νούμερο και τώρα 28-29 είναι μια διαφορα..Βέβαια με το Plus 65 έχω περισότερα mb αλλα θα προτιμούσα κι εγω να τα έπαιρνα με την παλιά τιμή με 21,5 ευρώ δηλαδή το κάθε νούμερο..αλλα όσο κι αν επέμεινα δεν την έριχναν τη τιμή..Σκέφτηκα να κάνω μια αίτηση φορητότητας για να δώ την αντίδρασή τους αλλα δεν το επιχείρησα γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος με το δίκτυο της Cosmote και κυρίως με τη κάλυψη του 4G..

 

Κι εγω ακριβως στην ιδια φαση ημουν.

Τελικα 29 την πηρες την καθε γραμμη ή 26 ??

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

εμενα τελειωνουν 26 μαρτιου δυο συνδεσεις στο απεριοριστα 65 της προσφορας μου εβγαινε 18 ευρω η γραμμη.Περιμενω να δω τι προσφαρα αν γινει προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω συμβολαιο στην cosmote το 1500 προς cosmote και σταθερα,180 προς ολους και 700mb στα 35 ευρω.Σε 6 μηνες ληγει το συμβολαιο και μαλλον θα παιξω με τις φορητοτητες.Αν υπογραψω στην vodafone και μετα η cosmote μου κανει καλυτερη προσφορα δεν εχω καποια δεσμευση στη vodafone?Μπορω δλδ να παραμεινω στην cosmote kαι ας υπεγραψα στη vodafone χωρις να επιβαρυνθω?
Link to comment
Share on other sites

εμενα τελειωνουν 26 μαρτιου δυο συνδεσεις στο απεριοριστα 65 της προσφορας μου εβγαινε 18 ευρω η γραμμη.Περιμενω να δω τι προσφαρα αν γινει προσφορα.

 

Οκ αυτες οι τιμες που παιξανε τις λιγες ημερες του Νοεμβριου του 13 με 18-20-22 ευρω στο απεριοριστα 65 νομιζω εχουν τελειωσει.

Μακαρι αλλα νομιζω θα παει πανω απο 26 ευρω ανα γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω οικογενειακο προγραμμα στο red1 στη Vodafone με συνολικο παγιο για δυο συνδεσεις 96 ευρω.Τελειωσε το 18μηνο και δε μου κανουν καλυτερη τιμη. Πηγα στη cosmote ρωτησα για να μεταφερθω και δεν μου εκαναν καλυτερη προταση. Αν κανω αιτηση φορητοτητας πιστευεται οτι θα πετυχω κατι καλυτερο? Εχω και Ote TV και σταθερα και Internet OTE
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν έχει διαφορα στη αντιπρόταση αν θα κάνεις αιτηση φορητότητας προς vodafone ή προς wind??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω οικογενειακο προγραμμα στο red1 στη Vodafone με συνολικο παγιο για δυο συνδεσεις 96 ευρω.Τελειωσε το 18μηνο και δε μου κανουν καλυτερη τιμη. Πηγα στη cosmote ρωτησα για να μεταφερθω και δεν μου εκαναν καλυτερη προταση. Αν κανω αιτηση φορητοτητας πιστευεται οτι θα πετυχω κατι καλυτερο? Εχω και Ote TV και σταθερα και Internet OTE

Εσύ φίλε μου όπως είσαι πρέπει να πας Cosmote. .Καταρχήν δικαιούσαι 20% έκπτωση λόγω ΟΤΕ.Χώρια την προσφορά που θα σου κάνουν για τις συνδέσεις. Ψάξτο καλά...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά

Είμαι συνδρομητής στην cosmote και πριν από ένα χρόνο είχα το πρόγραμμα (cosmote 35) και λόγω λάθους στο σύστημα της εταιρίας δεν μου ήρθε ενημερωτικό μήνυμα υπολοίπου (80%), (όπως μου ερχόταν κάθε μηνά), με αποτέλεσμα να ξεπεραστεί κατά πολύ ο χρόνος ομιλίας από το πρόγραμμα και να μου έρθει ένας αρκετά ανεβασμένος λογαριασμός χωρίς ουσιαστικά όμως να φταίω εγώ.

 

Επειτα από απροθυμία της εταιρίας να μου διαγράψει έστω και μέρος του ποσού από τον λογαριασμό αυτό,αφού είχε διαπιστωθεί κ από εκείνη,ότι όντως δεν μου είχε έρθει το μήνυμα υπολοίπου,αποφάσισα την μεταφορά μου σε άλλη εταιρία,πληρώνοντας και την διαφορά που προέκυπτε από την δέσμευση που είχα,λόγω συμβολαίου.

 

Μετά από μια ημέρα με παίρνει τηλέφωνο από το αρμόδιο τμήμα προσφορών της COSMOTE,μια υπάλληλος και μου αντιπρότεινε ώστε να μην φύγω,μια καινούρια προσφορά το (cosmote 65),στην προνομιακή τιμή τον 27 ευρώ.

Εγώ δέχτηκα την προσφορά (τηλεφωνικά πάντα) και συμφώνησα για την ενεργοποίηση του συγκεκριμένου προγράμματος,με 18μηνη δέσμευση.

Μέτα από ένα χρόνο (προχθές συγκεκριμένα) πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ για κάποιο άλλο θέμα,διαπίστωσα ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα που μου είχε δοθεί τηλεφωνικά στις 18/03/2014, λήγει στις 29/04/2016 (24 μήνες μετά ),αντί για το καλοκαίρι του 2015 που είναι η παρέλευση της 18μηνης δέσμευσης.

Ο υπάλληλος στο κατάστημα μου είπε ότι μάλλον το καινούριο πρόγραμμα (cosmote 65) ενεργοποιήθηκε, αφού πρώτα έληξε το παλιό πρόγραμμα που είχα δλδ το (cosmote 35) και για αυτό η δέσμευση είναι 24μηνη και όχι 18μηνη.

 

Εκεί που θέλω την γνώμη σας παιδιά και θέλω να σταθώ πιο πολύ είναι πως έμενα πότε δεν μου αναφέρθηκε τηλεφωνικά πως η ενεργοποίηση της καινούριας προσφοράς θα ισχύει μετά την λήξει του παλιού μου συμβολαίου.Ουσιαστικά η υπάλληλος μου απέκρυψε την πραγματική έναρξη του συμβολαίου αναφέροντας μου απλά,πως πρόκειται για ανανέωση συμβολαίου με 18μηνη παραμονή.

 

Σήμερα έκανα εγγράφως παράπονα προς την cosmote και περιμένω μέσα σε 20 ήμερες απάντηση όπως μου είπαν.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι,

εφόσον έμενα μου αποκρύφθηκε η πραγματική έναρξη του συμβολαίου έχει ισχύ; η θεωρείται άκυρο;

γιατί εγώ δεν προτίθεμαι να συνεχίσω να πληρώνω άλλο το συγκεκριμένο πρόγραμμα γιατί αισθάνομαι ότι με κοροϊδεύουν όσο δεν πάει.

Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω σε αυτό και τι μου προτείνεται να κάνω,

ευχαριστώ και συγνώμη αν έγινα λίγο κουραστικός.

καλησπερα,με πηραν σημερα τηλεφωνο απο την cosmote μετά τα παραπονα που εστειλα.μου ειπαν οτι εχω απολυτο δ

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπέρα παιδιά

Είμαι συνδρομητής στην cosmote και πριν από ένα χρόνο είχα το πρόγραμμα (cosmote 35) και λόγω λάθους στο σύστημα της εταιρίας δεν μου ήρθε ενημερωτικό μήνυμα υπολοίπου (80%), (όπως μου ερχόταν κάθε μηνά), με αποτέλεσμα να ξεπεραστεί κατά πολύ ο χρόνος ομιλίας από το πρόγραμμα και να μου έρθει ένας αρκετά ανεβασμένος λογαριασμός χωρίς ουσιαστικά όμως να φταίω εγώ.

 

Επειτα από απροθυμία της εταιρίας να μου διαγράψει έστω και μέρος του ποσού από τον λογαριασμό αυτό,αφού είχε διαπιστωθεί κ από εκείνη,ότι όντως δεν μου είχε έρθει το μήνυμα υπολοίπου,αποφάσισα την μεταφορά μου σε άλλη εταιρία,πληρώνοντας και την διαφορά που προέκυπτε από την δέσμευση που είχα,λόγω συμβολαίου.

 

Μετά από μια ημέρα με παίρνει τηλέφωνο από το αρμόδιο τμήμα προσφορών της COSMOTE,μια υπάλληλος και μου αντιπρότεινε ώστε να μην φύγω,μια καινούρια προσφορά το (cosmote 65),στην προνομιακή τιμή τον 27 ευρώ.

Εγώ δέχτηκα την προσφορά (τηλεφωνικά πάντα) και συμφώνησα για την ενεργοποίηση του συγκεκριμένου προγράμματος,με 18μηνη δέσμευση.

Μέτα από ένα χρόνο (προχθές συγκεκριμένα) πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ για κάποιο άλλο θέμα,διαπίστωσα ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα που μου είχε δοθεί τηλεφωνικά στις 18/03/2014, λήγει στις 29/04/2016 (24 μήνες μετά ),αντί για το καλοκαίρι του 2015 που είναι η παρέλευση της 18μηνης δέσμευσης.

Ο υπάλληλος στο κατάστημα μου είπε ότι μάλλον το καινούριο πρόγραμμα (cosmote 65) ενεργοποιήθηκε, αφού πρώτα έληξε το παλιό πρόγραμμα που είχα δλδ το (cosmote 35) και για αυτό η δέσμευση είναι 24μηνη και όχι 18μηνη.

 

Εκεί που θέλω την γνώμη σας παιδιά και θέλω να σταθώ πιο πολύ είναι πως έμενα πότε δεν μου αναφέρθηκε τηλεφωνικά πως η ενεργοποίηση της καινούριας προσφοράς θα ισχύει μετά την λήξει του παλιού μου συμβολαίου.Ουσιαστικά η υπάλληλος μου απέκρυψε την πραγματική έναρξη του συμβολαίου αναφέροντας μου απλά,πως πρόκειται για ανανέωση συμβολαίου με 18μηνη παραμονή.

 

Σήμερα έκανα εγγράφως παράπονα προς την cosmote και περιμένω μέσα σε 20 ήμερες απάντηση όπως μου είπαν.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι,

εφόσον έμενα μου αποκρύφθηκε η πραγματική έναρξη του συμβολαίου έχει ισχύ; η θεωρείται άκυρο;

γιατί εγώ δεν προτίθεμαι να συνεχίσω να πληρώνω άλλο το συγκεκριμένο πρόγραμμα γιατί αισθάνομαι ότι με κοροϊδεύουν όσο δεν πάει.

Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω σε αυτό και τι μου προτείνεται να κάνω,

ευχαριστώ και συγνώμη αν έγινα λίγο κουραστικός.

καλησπερα.σημερα με πηραν τηλεφωνο απο την cosmote για το προβλημα που εχα γραψει πριν καποιες μερες και μου ειπαν πως ακουσαν την ηχογραφημενη κληση που ειχαμε κανει τοτε για να κλεισουμε το συμβολαιο. οντως η υπαλληλος τηλεφωνικα μου ανεφερε πως εχω απολυτο δικιο και οτι στην ηχογραφηση λεγεται απο την υπαλληλο οτι η εναρξη του συμβολαιου γινετε απο σημερα.παρ ολα αυτα μου ειπε πως δεν μπορει να γινει κατι ωστε να μειωθει το συμβολαιο κατα ενα εξαμηνο,αλλα οταν ερθει η ωρα να μου πιστωσουν το ποσο για να φυγω αν θελω η να παρω εκ νεου καποια προσφορα.

το θεμα ειναι πως εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στην κοσμοτε και θελω να φυγω οπως τους εγραψα κ στα παραπονα που εκανα απο τωρα.αλλα αυτοι παρολο που αλλα ειπωθηκαν στο τηλεφωνο κ το παραδεχονται, αλλα κανουν ομως.αποφασισα να κανω κ καταγγελια αυριο..τελικα σε αυτες τις περιπτωσεις τι γινετε μπορω να σπασω το συμβολαιο η οχι;αφου και οι ιδιοι το παραδεχτηκαν οτι αλλα ειπαμε τηλεφωνικα κ αλλο εγινε στην πραξη.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι αν τις θες τις παροχές του πακέτου, επειδή είναι σε αρκετά καλή τιμή άφησε το και μην ταλαιπωρείσαι. Ούτε ο 1ος είσαι ούτε ο τελευταίος που παραπλανήθηκε. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χάσεις το χρόνο σου. Ούτε να "μάθουν" πρόκειται ούτε το αυτί τους θα ιδρώσει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Με αίτημα φορητότητας στην Vodafone πέτυχα προσφορά στο 65 plus 24,5 ευρώ μια χαρά

 

Πολυ καλη τιμη.Και spotify premium μεσα? Αν μου κανουν και μενα τετοια προσφορα για 2 γραμμες την εκανα με ελαφρα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη.Και spotify premium μεσα? Αν μου κανουν και μενα τετοια προσφορα για 2 γραμμες την εκανα με ελαφρα.

 

 

Ναι με το spottily μέσα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Με αίτημα φορητότητας στην Vodafone πέτυχα προσφορά στο 65 plus 24,5 ευρώ μια χαρά

 

 

Μια γραμμή ή δύο;

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση στο 35 προς ολους για 2 νούμερα, τελική τιμη περίπου 35€(απο 42

ως τώρα). Μια χαρά το αίτημα φορητότητας στη Vodafone έκανε το θαύμα του!!!

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω σύνδεση cosmote.Αν κάνω φορητότητα στη vodafone .....ποιο θα είναι τ χρονικό διαστημα που θ μπορω να την ακυρωσω κ να παραμείνω στη cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω συμβολαιο στην cosmote το 1500 προς cosmote και σταθερα,180 προς ολους και 700mb στα 35 ευρω.Σε 6 μηνες ληγει το συμβολαιο και μαλλον θα παιξω με τις φορητοτητες.Αν υπογραψω στην vodafone και μετα η cosmote μου κανει καλυτερη προσφορα δεν εχω καποια δεσμευση στη vodafone?Μπορω δλδ να παραμεινω στην cosmote kαι ας υπεγραψα στη vodafone χωρις να επιβαρυνθω?

Γνωριζει καποιος γι αυτο?Ακουσα πως μονο αν η cosmote δωσει το νουμερο στη vodafone δεσμευεσαι?Αν δλδ μετα την αιτηση φορητοτητας σε παρει η cosmote σου κανει καλυτερη προσφορα και παραμεινεις εκει,δεν δινουν τον αριθμο σου στη vodafone και δεν ισχυει το συμβολαιο που υπεγραψες στην vodafone.Iσχυει σιγουρα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος γι αυτο?Ακουσα πως μονο αν η cosmote δωσει το νουμερο στη vodafone δεσμευεσαι?Αν δλδ μετα την αιτηση φορητοτητας σε παρει η cosmote σου κανει καλυτερη προσφορα και παραμεινεις εκει,δεν δινουν τον αριθμο σου στη vodafone και δεν ισχυει το συμβολαιο που υπεγραψες στην vodafone.Iσχυει σιγουρα αυτο?

 

Έχουν αλλάξει κάποια πράγματα στις φορητότητες. Πλέον διεκπαιρεώνονται αυθημερόν και μέσα σε 6 ώρες θα πρέπει να έχει απαντήσει στο αίτημα ο "δότης". Από κει και πέρα, αλλάζεις δίκτυο μόνο αν μετά την έγκριση του αιτήματος φορητότητας, σου περάσουν νέα σύνδεση και σου την ενεργοποιήσουν κιόλας. Τελευταία κάποιοι έγραψαν ότι άλλαξαν δίκτυο κάνοντας "μούφα φορητότητα". Μετά έπρεπε να κάνουν πάλι φορητότητα για να επιστρέψουν στο παλιό δίκτυο. Με λίγα λόγια, διαφέρει το τι θα γίνει σε κάθε περίπτωση. Καλύτερα για μενα πήγαινε σε κατάστημα να κάνεις το αίτημα φορητότητας, αλλά για νέα σύνδεση να μην συμφωνήσεις σε κάποιο πρόγραμμα, πες "θα σκεφτώ αυτά που μου είπατε και θα σας απαντήσω όταν εγκριθεί το αίτημα". Με αυτό τον τρόπο, δεν θα σου περάσουν νέα σύνδεση. Το αίτημα φορητότητας, ακόμη κι αν εγκριθεί, μπορεί να ακυρωθεί οπότε απλά θα τους πεις να το ακυρώσουν όταν ξαναπάς.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους το τελευταίο χρόνο βρίσκομαι στο εξωτερικό και είχα κάνει το συμβόλαιο μου μηδενικό , παλιά είχα cosmote240 προνομιακό + 600 λεπτά προς cosmote

επειδή θα ήρθε για 1 μήνα είπα να δω τη παίζει και ένα αντίστοιχο πρόγραμμα είναι το cosmote 35plus - για να έχει 4G - 1500 min + sms cosmo + 120' other + 40 smss others

 

από περιέργεια μπήκα στο site του whats app και είδα ότι με 5 ευρώ μπορείς να έχεις 200 λεπτά προς όλους και με αλλά 5 500ΜΒ

τα αλλά 25 που είναι η διάφορα είναι για τα 1500 προς cosmote ?

 

εμένα με ενδιαφέρουν Data και να μιλάω 3- 4 ώρες - όλοι φίλοι και οικογένεια έχουν Cosmote θα με περνούν αυτοί φαντάζομαι

πραγματικά δεν αξίζει το συμβόλαιο για τις ανάγκες μου

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !!!

 

Ενας φιλος εχει το αντιστοιχο red1 της Vodafone σε cosmote με 22,5 ευρω (δυο γραμμες) απο 9/2013 και ληγει το συμβολαιο τελος του μηνα .

 

Για να πιεσει την cosmote ειναι καλυτερα να κανει τηλεφωνικη αιτηση προς vodafone και σε πιο αριθμο παιρνει ή να παει σε καταστημα Vodafone ? Τι ισχυει για εκπτωσεις παγιου αυτο τον καιρο ???

 

Ποτε η φορητοτητα ειναι οριστικη χωρις δυνατοτητα υπαναχωρησης ?

 

Για να τον βοηθησουε μιας και δεν ασχολειται με internet .

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το spotify premium δεν είναι +5€ / μήνα? Σίγουρα δεν είναι οι δωρεάν 2 μήνες μόνο?

Ναι αλλά από το plus 65 και πάνω είναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!!!εχω το προγραμμα 35 στην κοσμοτε απο αρχη του χρονου και πληρωνω 23,50 ευρω το μηνα...το προγραμμα το καναμε για 18 μηνες αλλα δυστιχως τωρα εμεινα απο δουλεια και δεν μπορω να συνεχισω...θελω να επιστρεψω σε καρτοκινητο...τηλεφωνησα στο 13838 και μου ειπαν να πληρωσω τον τελευταιο μηνα και ενα προστιμο καπου στα 55 ευρω...μου εδωσαν και ενα κωδικο διακοπης...εγω εκτος απτον τελευταιο μηνα δεν εχω φραγκο να πληρωσω κατι αλλο...τι πρεπει να κανω???μπορειτε να μου δωσετε καποιες πληροφοριες???

 

ευχαριστω εκ των προτερων παιδες!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να προσθεσω οτι ειμαι συνδρομητης κοσμοτε απο το 2010 χωρις να εχω καθυστερησει ποτε καποια πληρωμη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...