Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δύο γραμμές χωρίς σταθερό. Από ότι κατάλαβα δεν παίζει ρόλο πόσες γραμμές έχεις. Αρκεί να έχεις δύο για να πάρεις και την έκπτωση του οικογενειακού.

 

οκ ειναι 10% νομιζω ανα γραμμη. αν ειναι και το σταθερο μεσα τοτε παει και ενα -20% στον λογαριασμου του σταθερου.

Οταν εχεις δυο γραμμες και πανω + σταθερο συνηθως παιρνεις καλες τιμες στα παγια για ανανεωση...

Οταν πας για single συνδεση εκει ειναι λιγο ζορι.Εγω τουλαχιστον δεν εχω πετυχει ακομα για μια γραμμη κατω απο 40 ευρω το τελευταιο διμηνο που ρωταω για προσφορες.Δεν εχω κανει ομως και φορητοτητα ακομα αλλα θα το κανω μετα το πασχα.

Link to comment
Share on other sites

οκ ειναι 10% νομιζω ανα γραμμη. αν ειναι και το σταθερο μεσα τοτε παει και ενα -20% στον λογαριασμου του σταθερου.

Οταν εχεις δυο γραμμες και πανω + σταθερο συνηθως παιρνεις καλες τιμες στα παγια για ανανεωση...

Οταν πας για single συνδεση εκει ειναι λιγο ζορι.Εγω τουλαχιστον δεν εχω πετυχει ακομα για μια γραμμη κατω απο 40 ευρω το τελευταιο διμηνο που ρωταω για προσφορες.Δεν εχω κανει ομως και φορητοτητα ακομα αλλα θα το κανω μετα το πασχα.

 

Από ότι μου είπαν η προσφορά ακολουθεί το νούμερο.Δηλαδή τους ζήτησα αν μπορούν να μου κάνουν την ίδια προσφορά και στο νούμερο της γυναίκας μου(που είναι και αυτό στο οικογενειακό με το πρόγραμμα 25) αλλά μου είπαν ότι δεν το δίνει το σύστημα.

Όπως και να έχει ακόμη δεν ανανέωσα να δώ μέχρι που θα φτάσουν για να μή με χάσουν από πελάτη.:cool:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλα το εκανες.Περιμενε να δεις τι προσφορα τελικη θα σου κανουν και για τα δυο νουμερα πουλα και κανα παραμυθι πριν σου πουνε οτι σου κανανε οι αντιπαλοι για να πας την ταδε προσφορα και για τα 2 νουμερα και περιμενες την δικη τους προσφορα.ο Επιμενων νικα :P
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ειχα κ γω το 65 με 19ευρω και μολις αναννεωσα με 25 που θα παει λογικα 22,5 με την εκπτωση συνταξιουχου... πριν μια βδομαδα μου το εδιναν 45!! μαλλον παιζει ρολο οτι τωρα ληγει σε 3 μερες το συμβολαιο....

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα εξυπηρετηση πελατων και μου προσφερε το 65 με 50 ευρω το μηνα!!!

Μολις του πα παω Q οτι νομιζετε και αντιο σας.

Λοιπον εγω εχω λήξη συμβολαιου 7 Μαϊου αρα απο 7 Απριλιου αφου προπληρωνω το παγιο μπορω να κανω αιτημα φορητοτητας σωστα;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ειμαι πολυ απογοητευμενος και θυμωμενος και θα εξηγησω γιατι. Τους προηγουμενους 18 μηνες ως και τωρα εχω νομιζω το προγραμμα της cosmote65 το οποιο με την επιδοτηση μου περιπου 40κατι ευρω το μηνα πληρωνα 20-21 ευρω. Σημερα το πρωι μου σκαει μυνημα και λει οτι στο τελος του μηνα που θα πρεπει να πληρωσωχ ρωσταω 75 ευρω. Σημερα το απογευμα παιρνω τηλεφωνο και οι απατεωνες μου λενε οτι εληξε η επιδοτηση αλλα εχω ακομα δεσμευση 7-8 μηνες και κοντευω να τρελαθω, και της λεω αυτο ειναι το λιγοτερο απατη, και δεν το ηξερα σε καμια περιπτωση και μου απανταει, το ξερω χαχαχαχαχαχ ελεος ρε παιδια. Απο δευτερα περιμενω τηλεφωνο να δω τι θα κανω, δε θα περασει αυτη η απατη. Παρακαλω οποιος εχει καποια τετοια εμπειρια, πειτε μου πως να λειτουργησω. Ευχαριστω πολυ ολους προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

πως μπωρο να δω στο my cosmote το υπολοιπο μου σε ΜΒ λεπτα και σμσ ??? γιατι δεν βγαζω ακρη τι παζει
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..μια ερωτηση θελω να κανω

Σημερα απογευμα πηγα vodafone και εκανα φορητοτητα του οικογενειακου μου πακετου αφου ηρθε η ωρα της ανανεωσης αλλα δεν ειμαι καλυμενος απο την cosmote στην προσφορα που μου δινει.ετσι εκανα συμβολαιο μπας και μου κανει καποια προσφορα καλυτερη.

Ο πωλητης της vodafone ομως μου ειπε οτι Δευτερα το πολυ Τριτη θα ενεργοποιηθει.

Πιστευετε οτι θα με καλεσει η cosmote?

Ευχαριστω πολυ

Αν το θεμα ειναι λαθος εδω παρακαλω να μετακινηθει στο καταλληλο.Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ειμαι πολυ απογοητευμενος και θυμωμενος και θα εξηγησω γιατι. Τους προηγουμενους 18 μηνες ως και τωρα εχω νομιζω το προγραμμα της cosmote65 το οποιο με την επιδοτηση μου περιπου 40κατι ευρω το μηνα πληρωνα 20-21 ευρω. Σημερα το πρωι μου σκαει μυνημα και λει οτι στο τελος του μηνα που θα πρεπει να πληρωσωχ ρωσταω 75 ευρω. Σημερα το απογευμα παιρνω τηλεφωνο και οι απατεωνες μου λενε οτι εληξε η επιδοτηση αλλα εχω ακομα δεσμευση 7-8 μηνες και κοντευω να τρελαθω, και της λεω αυτο ειναι το λιγοτερο απατη, και δεν το ηξερα σε καμια περιπτωση και μου απανταει, το ξερω χαχαχαχαχαχ ελεος ρε παιδια. Απο δευτερα περιμενω τηλεφωνο να δω τι θα κανω, δε θα περασει αυτη η απατη. Παρακαλω οποιος εχει καποια τετοια εμπειρια, πειτε μου πως να λειτουργησω. Ευχαριστω πολυ ολους προκαταβολικα.

Αν έχεις κάνει προανανεωση δλδ ανανεωσες πριν την λήξη Της προηγούμενης δεσμευσης τότε το χρονικο διάστημα της δεσμευσης αθροιζεται. Δλδ αν σου μενουν 6 μήνες και προανανεωσεις για 18 με καλύτερη τιμή η δεσμευση σου ειναι "24 μήνες" 18 special offer ( τύπου πχ το plus 65 με 25 €) και άλλους 6 τελευταίους με κανονική. Μάλιστα αν φύγεις ή καταγγειλεις την σύμβαση μετά τα την ειδικη προσφορά θα πρεπει να επιστρέψεις τα ποσά που πήρες Σαν δώρο όλο το 18 μηνο δλδ στο παράδειγμα μου κάμια 200αρια ευρώ. Ζητά την ακρόαση της συνομιλιας όταν την έκανες να δεις αν όλα αυτά σου τα εχουν αναφέρει. Αν όχι Είσαι καλυμενος.

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι θυμαμαι δεν ειχα κανει κατι τετοιο, γιατι πριν μου κανουν την προσφορα ειχα κανει φορητοτητα στη wind και ετσι τους επιασε αμεσως ο πονος...
Link to comment
Share on other sites

γιατί όταν με καλούν και το έχω κλειστό, όταν το ανοίγω δεν μου βγάζει τις κλήσεις;;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

γιατί όταν με καλούν και το έχω κλειστό, όταν το ανοίγω δεν μου βγάζει τις κλήσεις;;

 

Υπάρχει περίπτωση να έχεις απενεργοποιήσει τις προωθήσεις κλήσεων? Αν ναι, επίλεξε καθορισμό προωθήσεων από το δίκτυο. Εάν δεν κάνεις δουλειά έτσι, ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών θα βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Για να λάβω προσφορά από Cosmote, πρέπει να πάρω σε κάποιο τηλέφωνο ή πρέπει να κάνω κάποια αίτηση Online και πού;

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παρει και καποιος αλλος το συγκεκριμενο sms προσφορας στην συνδεση του το ποσταρω ντουντουκα γιατι γραφει οτι ισχυει για ολα τα οικιακα προγραμματα συμβολαιου....

"ΣAΣ EYXAPIΣTOYME ΓIA THN ΠOΛYXPONH ΠAPAMONH ΣAΣ ΣTO ΔIKTYO COSMOTE KAI ΣAΣ ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPEAN ΞEΓNOIAΣTH EΠIKOINΩNIA TO M. ΣABBATO & THN KYPIAKH TOY ΠAΣXA. ENEPΓOΠOIHΣTE TΩPA TA ΔΩPA ΣAΣ, 1500 ΛEΠTA OMIΛIAΣ, 1500 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1,5GB INTERNET, ΣTEΛNONTAΣ ΔΩPEAN TH ΛEΞH ΔΩPA ΣTO 1256 MEXPI TIΣ 8/4. IΣXYEI ΓIA OΛA TA OIKIAKA ΠPOΓPAMMATA ΣYMBOΛAIOY. KAΛH ANAΣTAΣH!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παρει και καποιος αλλος το συγκεκριμενο sms προσφορας στην συνδεση του το ποσταρω ντουντουκα γιατι γραφει οτι ισχυει για ολα τα οικιακα προγραμματα συμβολαιου....

"ΣAΣ EYXAPIΣTOYME ΓIA THN ΠOΛYXPONH ΠAPAMONH ΣAΣ ΣTO ΔIKTYO COSMOTE KAI ΣAΣ ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPEAN ΞEΓNOIAΣTH EΠIKOINΩNIA TO M. ΣABBATO & THN KYPIAKH TOY ΠAΣXA. ENEPΓOΠOIHΣTE TΩPA TA ΔΩPA ΣAΣ, 1500 ΛEΠTA OMIΛIAΣ, 1500 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1,5GB INTERNET, ΣTEΛNONTAΣ ΔΩPEAN TH ΛEΞH ΔΩPA ΣTO 1256 MEXPI TIΣ 8/4. IΣXYEI ΓIA OΛA TA OIKIAKA ΠPOΓPAMMATA ΣYMBOΛAIOY. KAΛH ANAΣTAΣH!"

 

Σε ευχαριστω φιλε,αν και δεν μου ηρθε αυτο το μηνυμα,το ενεργοποιησα κανονικα.

Edited by lilikos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε,αν και δεν μου ηρθε αυτο το μυνημα,το ενεργοποιησα κανονικα.

 

Το ίδιο και γω.Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Mας τρολλάρει κι η Cosmote με τέτοιο καιρό έξω :lol::lol::lol: Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η επιδοτηση και για τον2ο νουμερο του οικογενειακου και μου ειπαν 25 το ενα νουμερο με τις εκπτωσης οικογενειακου και συνδεσης οτε και 31 για το αλλο με την εκπτωση οικογενειακου, χωρις να κανω φορητοτητα.και μου ειπαν οτι θα το στειλουν να φαινεται και στο συστημα η προσφορα αυτη.

Να παρω τωρα βονταφον να δηλωσω φορητοτητα και να περιμενω τηλ;

Επειδη ειναι αργιες οι επομενες μερες μην με κρεμασει η κοσμοτε φοβαμαι.

Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ξέρει, το 65plus λέει ότι δίνει το spotify premium δωρεαν; έτσι κατάλαβα στο site. Όταν πάω να κάνω εγγραφή όμως από το site της cosmote και αφού έχω δώσει τον αριθμό μου για να πάρω έναν κωδικό , μου δίνει σαν επιλογή τον ένα μήνα Δωρεάν. Δεν προχωράω από εκεί για να μην γίνει καμία βλακεία κ χρεωθω 5€ Χωρίς λογο.

Το έχει κάνει κανείς να μου πει το ισχύει και πως το ενεργοποιω;

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ξέρει, το 65plus λέει ότι δίνει το spotify premium δωρεαν; έτσι κατάλαβα στο site. Όταν πάω να κάνω εγγραφή όμως από το site της cosmote και αφού έχω δώσει τον αριθμό μου για να πάρω έναν κωδικό , μου δίνει σαν επιλογή τον ένα μήνα Δωρεάν. Δεν προχωράω από εκεί για να μην γίνει καμία βλακεία κ χρεωθω 5€ Χωρίς λογο.

Το έχει κάνει κανείς να μου πει το ισχύει και πως το ενεργοποιω;

 

Εγώ το έχω κανονικά με χρέωση. Ο 1ος μήνας δωρεάν και η χρέωση θα γίνει μετά από ένα μήνα. Καλύτερα πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις μήπως υπάρχει διαφορετική διαδικασία ενεργοποίησης. Ίσως σε αυτούς όπου το δίνει δώρο μετά τον 1ο μήνα δωρεάν να συνεχίζει να είναι δωρεάν.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εφτιαξα. ξεκινας με την επιλογη του ενος μηνα δωρεαν και μετα σε ενημερωνει οτι μετα τον πρωτο μηνα θα ξεκινησει η χρεωση, που στη δικη μου περιπτωση (65plus) ειχε με κεφαλαια γραμματα το δωρεαν για οσο υπαρχει το συμβολαιο...

απο οτι λεει μεσα το streaming ειναι δωρεαν κ αυτο για το premium οποτε τα mb του συμβολαιου δεν πεφτουν!!

θα φανει και στην πραξη αυτο... αν δω οτι τρωει mb θα το αναφερω εδω για να ξερουν και οι αλλοι!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον αυτο, δεν το ηξερα... Περιμενουμε νεοτερα για να δουμε αν χρεωνει η οχι τελικα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...