Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kάνε φορητότητα σε καρτοκινητό άλλου δικτύου και πλήρωσε τους όποτε μπορείς. Δεν θα κινηθούν νομικά για τέτοιο ποσό.

 

θελω ομως να κρατησω τον αριθμο..τον τελευταιο μηνα θα τον πληρωσω αλλα αυτα τα 55 που λενε για κανεναν λογο:mad:

δεν γινεται???

Link to comment
Share on other sites

Με φορητότητα θα μεταφερθείς σε άλλο δίκτυο εντώς 6 εργασίμων ωρών με τον αριθμό σου.

Το συμβόλαιο θα κοπει αμέσως και όχι μετά από 30 ημέρες.

Επειδή προπληρώνεις έναν μήνα θα τα κρατήσουν και ίσως δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τα 55 ευρώ.

Δεν θα πληρώσεις τον τελευταίο μήνα. Σε κάθε περίπτωση σε συμφέρει να σπάσεις το συμβόλαιο νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τα πληρωσεις. Μπορείς να τα πληρώνεις και λίγα λίγα όποτε θα έχεις. Αν το ποσό είναι γύρω στα 60Ε δεν θα πάρει καμία προσαύξηση τουλάχιστον για ένα χρόνο.

 

Όσο για την ημερομηνία διακοπής, όταν πας στο κατάστημα με τον κωδικό, θα τους πεις να αλλάξουν την ημερομηνία διακοπής και να σου το βάλουν να κοπεί την επόμενη μέρα. Να ξέρετε ότι στο σύστημα ο υπάλληλος καταστήματος μπορεί να βάλει όποια ημερομηνία διακοπής θέλει, ακόμη και την αυριανή μέρα.

Link to comment
Share on other sites

μετά από αίτημα φορητότητας σε vodafone με κάλεσαν από cosmote και μου έδωσαν το plus 65 (έχω το απλό τώρα) με 28 ευρώ τελική τιμή και το cosmote 35 με 14 ευρώ. Τώρα πλήρωνα 40 ευρώ και για τις δύο γραμμές και με την ανανέωση 42.
Link to comment
Share on other sites

μετά από αίτημα φορητότητας σε vodafone με κάλεσαν από cosmote και μου έδωσαν το plus 65 (έχω το απλό τώρα) με 28 ευρώ τελική τιμή και το cosmote 35 με 14 ευρώ. Τώρα πλήρωνα 40 ευρώ και για τις δύο γραμμές και με την ανανέωση 42.

 

όταν θέλουμε να κάνουμε φορητότητα επιλέγουμε συγκεκριμένο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

όταν θέλουμε να κάνουμε φορητότητα επιλέγουμε συγκεκριμένο πρόγραμμα?

 

όταν με πήρα από vodafone τους είπα τα προγράμματα που έχω και πως θέλω τα αντίστοιχα σε αυτούς.

μέσα στην τιμή είναι και έκπτωση double play ote 10%.

ζήτησα όμως να μου περάσουν και μία πρόσθετη 10% λόγω 65+ που είναι ο πατέρας μου, άρα θα πέσει στα 40 κοντά.

Link to comment
Share on other sites

όταν θέλουμε να κάνουμε φορητότητα επιλέγουμε συγκεκριμένο πρόγραμμα?

 

Καλό είναι να έχεις κάνει μια έρευνα αγοράς προηγουμένως γιατί μου έχει τύχει πολλές φορές να μου δίνουν άλλα ντ'άλλων μόνο και μόνο για να φανεί ότι θα πληρώνεις λιγότερα χρήματα κάθε μήνα. Βρες αντίστοιχα προγράμματα και ζήτα τιμές. :)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να έχεις κάνει μια έρευνα αγοράς προηγουμένως γιατί μου έχει τύχει πολλές φορές να μου δίνουν άλλα ντ'άλλων μόνο και μόνο για να φανεί ότι θα πληρώνεις λιγότερα χρήματα κάθε μήνα. Βρες αντίστοιχα προγράμματα και ζήτα τιμές. :)

 

σημερα που πηγα, μου εδινα προγραμματα πιο ακριβα από αυτο που εχω

Link to comment
Share on other sites

Μου έγινε μια πολύ καλή προσφορά για το 65άρι (χωρίς φορητότητα) στα 26 ευρώ... Μα την αλήθεια επειδή τα αδέρφια μου είναι φοιτητές αρχίζω και σκέφτομαι την προσφορά της Wind με τα 8€ και 1500λεπτά και 1.5Gb. Είναι 200 ευρω το χρόνο διαφορά... δεν τα λες και λίγα... απλά με προβληματίζει το δίκτυο της wind... Κανείς ιδέες?
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

είχα το κλασσικό οικογενειακό με 21,80. σε λίγες μέρες τελειώνει!

 

έχω μία προσφορά από WIND.... επαγγελματικού σωματείου στα 23,40 και αν βάλω σταθερό πάει στα 18,40.

 

η αντιπροσφορά cosmote ήταν 24,75

 

 

τα θετικά είναι

-ίσως καλύτερο σήμα δικτύου

-έξτρα σιμ δωρεάν δεδομένων

-2 gb αντί για 1,5 της WIND

-spotify δωρεάν

 

η διαφορά βέβαια για τα 4 νούμερα θα πήγαινε 475 ευρώ (6,35 ανά νούμερο για 18 μήνες επί 4 νούμερα)

δεν ξέρω τι να κάνω....

Link to comment
Share on other sites

Μου έγινε μια πολύ καλή προσφορά για το 65άρι (χωρίς φορητότητα) στα 26 ευρώ... Μα την αλήθεια επειδή τα αδέρφια μου είναι φοιτητές αρχίζω και σκέφτομαι την προσφορά της Wind με τα 8€ και 1500λεπτά και 1.5Gb. Είναι 200 ευρω το χρόνο διαφορά... δεν τα λες και λίγα... απλά με προβληματίζει το δίκτυο της wind... Κανείς ιδέες?

 

Γιατί δεν κάνεις το φοιτητικό της cosmote;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις το φοιτητικό της cosmote;

 

Τι πακέτο έχει θυμασαι? Αν λες αυτό δεν έχει πολύ internet...

 

Super προσφορά What’s Up για φοιτητές!

 

Με το WHAT’S UP είμαστε πάντα ΜΑΖΙ. Τα πάντα γίνονται εύκολα κι εμείς πιο δυνατοί! Τώρα με την φοιτητική προσφορά μπορούμε να μιλάμε με ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ και να σερφάρουμε ασταμάτητα, αλλά και να είμαστε συνέχεια ΜΑΖΙ με όλο τον κόσμο του WHAT’S UP.

Με την φοιτητική προσφορά του WHAT'S UP έχεις τρία νέα super πακέτα για να μιλάς και να γράφεις ασταμάτητα:

 

1.000' προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα, μόνο με 5€!

1.200' και 100 SMS προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα, μόνο με 7€!

300 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT'S UP για ένα μήνα, μόνο με 1€!

Επιπλέον, με την φοιτητική προσφορά του WHAT’S UP έχεις κάθε μήνα ΔΩΡΟ:

 

600΄προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP και 600 ΜΒ κάθε μήνα, με προϋπόθεση ανανέωσης 10€ τον προηγούμενο μήνα

Διπλάσιο χρόνο ομιλίας στα πακέτα CALL THEM ALL 600 & CALL THEM ALL PLUS με κάθε ενεργοποίηση πακέτου

600MB Internet για 1 μήνα με κάθε ανανέωση 10€.

Τα παραπάνω προνόμια ισχύουν μέχρι 30/06/2015:

 

α) για τους συνδρομητές που θα εγγραφούν στη φοιτητική προσφορά μέχρι 31/01/2015 &

β) για τους ήδη εγγεγραμμένους φοιτητές με την προϋπόθεση ότι βρίσκονται στα βασικά χρόνια φοίτησης

Link to comment
Share on other sites

Τι πακέτο έχει θυμασαι? Αν λες αυτό δεν έχει πολύ internet...

 

Super προσφορά What’s Up για φοιτητές!

 

Με το WHAT’S UP είμαστε πάντα ΜΑΖΙ. Τα πάντα γίνονται εύκολα κι εμείς πιο δυνατοί! Τώρα με την φοιτητική προσφορά μπορούμε να μιλάμε με ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ και να σερφάρουμε ασταμάτητα, αλλά και να είμαστε συνέχεια ΜΑΖΙ με όλο τον κόσμο του WHAT’S UP.

Με την φοιτητική προσφορά του WHAT'S UP έχεις τρία νέα super πακέτα για να μιλάς και να γράφεις ασταμάτητα:

 

1.000' προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα, μόνο με 5€!

1.200' και 100 SMS προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα, μόνο με 7€!

300 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT'S UP για ένα μήνα, μόνο με 1€!

Επιπλέον, με την φοιτητική προσφορά του WHAT’S UP έχεις κάθε μήνα ΔΩΡΟ:

 

600΄προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP και 600 ΜΒ κάθε μήνα, με προϋπόθεση ανανέωσης 10€ τον προηγούμενο μήνα

Διπλάσιο χρόνο ομιλίας στα πακέτα CALL THEM ALL 600 & CALL THEM ALL PLUS με κάθε ενεργοποίηση πακέτου

600MB Internet για 1 μήνα με κάθε ανανέωση 10€.

Τα παραπάνω προνόμια ισχύουν μέχρι 30/06/2015:

 

α) για τους συνδρομητές που θα εγγραφούν στη φοιτητική προσφορά μέχρι 31/01/2015 &

β) για τους ήδη εγγεγραμμένους φοιτητές με την προϋπόθεση ότι βρίσκονται στα βασικά χρόνια φοίτησης

 

Αν χρειάζεσαι παραπάνω ίντερνετ, τότε όντως δε σου κάνει.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

τελικά αν και χάνω χρήματα είπα να μείνω COSMOTE

ελπίζω να μην το μετανιώσω!

 

 

αν έκανε και άλλος ανανέωση ας μας πει τιμή που πήρε και πότε!

 

 

 

ερώτηση:

είχα το κλασσικό οικογενειακό με 21,80. σε λίγες μέρες τελειώνει!

 

έχω μία προσφορά από WIND.... επαγγελματικού σωματείου στα 23,40 και αν βάλω σταθερό πάει στα 18,40.

 

η αντιπροσφορά cosmote ήταν 24,75

 

 

τα θετικά είναι

-ίσως καλύτερο σήμα δικτύου

-έξτρα σιμ δωρεάν δεδομένων

-2 gb αντί για 1,5 της WIND

-spotify δωρεάν

 

η διαφορά βέβαια για τα 4 νούμερα θα πήγαινε 475 ευρώ (6,35 ανά νούμερο για 18 μήνες επί 4 νούμερα)

δεν ξέρω τι να κάνω....

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει αίτημα φορητότητας για να πάω vodafone cu καμία 20αρια μερες τώρα......! Με πήρε η Cosmote χτες και με ρώτησε γιατί θέλω να φύγω.. Της είπα τον λόγο, και μου δίνει με τελική τιμή 24€/μηνα εαν το βαλω στο οικογενειακο,το Cosmote plus 65..(1500'+1500sms+2GB data).

Το θέμα μου είναι ότι το έτερον ήμισυ είναι σε vodafone cu επίσης και δεν διατίθεται να φύγει για κάρτα Cosmote μιας και έχει πιο πολλά από τις προσφορές της cu..να μου πεις σήμερα είμαστε αύριο δεν είμαστε, αλλά δεν θέλω να την κάνω να χρεώνεται πιο πολύ.

 

Αλλά και γω με εναν αριθμό cu που έχω και που τα έβαλα κάτω με 14€/μήνα βγαινω άνετα,δλδ να έκανα δύο ενεργοποιήσεις των πακέτων combo που χει η cu..βγαινω καλυμμένος.. Μόνο το data θα είναι κατα ~1gb πιο λίγο..

Με το combo 600

(300' προς Όλους + 300' προς CU και 100 SMS προς Όλους + 500 SMS προς CU και 60ΜΒ! Online Bonus: έξτρα 100' προς Όλους!)+500mb όταν ενεργοποιώ το πακέτο από το site της cu.

 

 

Τί μου προτείνεται να κάνω;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει αίτημα φορητότητας για να πάω vodafone cu καμία 20αρια μερες τώρα......! Με πήρε η Cosmote χτες και με ρώτησε γιατί θέλω να φύγω.. Της είπα τον λόγο, και μου δίνει με τελική τιμή 24€/μηνα εαν το βαλω στο οικογενειακο,το Cosmote plus 65..(1500'+1500sms+2GB data).

Το θέμα μου είναι ότι το έτερον ήμισυ είναι σε vodafone cu επίσης και δεν διατίθεται να φύγει για κάρτα Cosmote μιας και έχει πιο πολλά από τις προσφορές της cu..να μου πεις σήμερα είμαστε αύριο δεν είμαστε, αλλά δεν θέλω να την κάνω να χρεώνεται πιο πολύ.

 

Αλλά και γω με εναν αριθμό cu που έχω και που τα έβαλα κάτω με 14€/μήνα βγαινω άνετα,δλδ να έκανα δύο ενεργοποιήσεις των πακέτων combo που χει η cu..βγαινω καλυμμένος.. Μόνο το data θα είναι κατα ~1gb πιο λίγο..

Με το combo 600

(300' προς Όλους + 300' προς CU και 100 SMS προς Όλους + 500 SMS προς CU και 60ΜΒ! Online Bonus: έξτρα 100' προς Όλους!)+500mb όταν ενεργοποιώ το πακέτο από το site της cu.

 

 

Τί μου προτείνεται να κάνω;

 

Φιλε επειδη ληγει και σε μενα και με ενδιαφερει αμμεσα...μπορεις σε παρακαλω να μου πεις το πως καταφερες να βρισκεσαι σε φορητοτητα για 20 μερες? εγω βλεπω τα παιδια που λενε οτι μεσα σε 6 ωρες τελειωνει...με ποιο τροπο μπορεις να το καθυστερησεις τοσο.,,ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmote και θέλω να πετύχω καλύτερη προσφορά. Είμαι στο plus 35. Το συμβόλαιο λήγει την άλλη βδομάδα. Κατόπιν επικοινωνίας με την cosmote για καλύτερη τιμή σε ένα καλύτερο πρόγραμμα μου προσέφεραν μόνο τιμές καταλόγου. Να κάνω αίτηση φορητότητας σε άλλο δίκτυο τηλεφωνικά ή να πάω σε κατάστημα ώστε να με καλέσει η cosmote για αντιπροσφορά; Αν κάνω τηλεφωνικά την αίτηση θα με καλέσουν από cosmote μετά που θα έρθουν τα συμβόλαια ή μέσα στην ίδια μέρα; Προτείνετε να κάνω αίτηση σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας και να πω σε cosmote ότι μου προσφέρουν πρόγραμμα παγίου σε χαμηλότερη τιμή (η άλλη εταιρία); Και αν κάνω αίτηση φορητότητας σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας και δεν με καλέσουν από cosmote και προχωρήσει η φορητότητα, μετά από πόσο καιρό μπορώ να φύγω από το καρτοκινητό; Αυτά τα λίγα! Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmote και θέλω να πετύχω καλύτερη προσφορά. Είμαι στο plus 35. Το συμβόλαιο λήγει την άλλη βδομάδα. Κατόπιν επικοινωνίας με την cosmote για καλύτερη τιμή σε ένα καλύτερο πρόγραμμα μου προσέφεραν μόνο τιμές καταλόγου. Να κάνω αίτηση φορητότητας σε άλλο δίκτυο τηλεφωνικά ή να πάω σε κατάστημα ώστε να με καλέσει η cosmote για αντιπροσφορά; Αν κάνω τηλεφωνικά την αίτηση θα με καλέσουν από cosmote μετά που θα έρθουν τα συμβόλαια ή μέσα στην ίδια μέρα; Προτείνετε να κάνω αίτηση σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας και να πω σε cosmote ότι μου προσφέρουν πρόγραμμα παγίου σε χαμηλότερη τιμή (η άλλη εταιρία); Και αν κάνω αίτηση φορητότητας σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας και δεν με καλέσουν από cosmote και προχωρήσει η φορητότητα, μετά από πόσο καιρό μπορώ να φύγω από το καρτοκινητό; Αυτά τα λίγα! Ευχαριστώ! :)

 

Λίγα δεν τα λες. Μπερδεμένα τα λες.

 

Θα κάνεις το εξής. Θα πας σε κατάστημα και θα κάνεις αίτημα φορητότητας χωρίς να συμφωνήσεις σε κάποιο πρόγραμμα, πες "θα το σκεφτώ όταν εγκριθεί η φορητότητα". Έπειτα λογικά θα σε καλέσουν από κοσμοτε, θα σου προτείνουν κάτι καλύτερο. Αν σου κάνει, πας και ακυρώνεις τη φορητότητα και μένεις στην κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Λίγα δεν τα λες. Μπερδεμένα τα λες.

 

Θα κάνεις το εξής. Θα πας σε κατάστημα και θα κάνεις αίτημα φορητότητας χωρίς να συμφωνήσεις σε κάποιο πρόγραμμα, πες "θα το σκεφτώ όταν εγκριθεί η φορητότητα". Έπειτα λογικά θα σε καλέσουν από κοσμοτε, θα σου προτείνουν κάτι καλύτερο. Αν σου κάνει, πας και ακυρώνεις τη φορητότητα και μένεις στην κοσμοτε.

 

Είναι εφικτό αυτό να ζητήσεις φορητότητα χωρίς να έχεις διαλέξει κάποιο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτό αυτό να ζητήσεις φορητότητα χωρίς να έχεις διαλέξει κάποιο πρόγραμμα;

Οχι θα πρεπει να διαλεξεις ως τι θα γινει φορητοτητα...αν δεν γινει καποιο συμβολαιο θα πρεπει να γινει καρτοκινητο.Και εκει θα σου ζητηθει αν θα γινει κοσμοκαρτα η Whatsup.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη ληγει και σε μενα και με ενδιαφερει αμμεσα...μπορεις σε παρακαλω να μου πεις το πως καταφερες να βρισκεσαι σε φορητοτητα για 20 μερες? εγω βλεπω τα παιδια που λενε οτι μεσα σε 6 ωρες τελειωνει...με ποιο τροπο μπορεις να το καθυστερησεις τοσο.,,ευχαριστω!!

δεν έκανα κάτι εγώ..η άχρηστη υπάλληλος στο κατάστημα της vodafone,αντέγραψε λάθος το ΑΦΜ μου,και με πήρε να μου το πει 20μέρες μετά..

Όμως ακύρωσα την φορητότητα για vodafone..με την επιθυμία να με έπαιρναν τηλ για κάποια αντιπρόταση μιας και ήθελα να πάω στο δίκτυο της vodafone..Πράγμα που δεν έγινε,και τώρα περιμένω μέσω email να ρθει το συμβόλαιο της cote να το υπογράψω και να το στείλω πίσω.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι cosmote πληρώνω λογαριασμό περί τα 45-50 ευρω το μήνα και μου έδωσαν 300 ευρω επιδότηση για συσκευή. Καλά είναι λέτε, να το ανανεωσω ή αν κανω αίτηση για φορητοτητα θα πετύχω μεγαλύτερο ποσό;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω ληξη συμβολαιου cote 55 στις 7 Μαϊου .ποτε να κανω αιτηση φορητότητας χωρις να εχω καποιο προστιμο;Επειδη υπαρχει υπολοιπο απο πιστωτικη ΟΤΕ γυρω στα 300€ αλλα εχω και 2ο νουμερο λετε να μου τα φανε ή θα τα μεταφερουν στο αλλο νουμερο;επειδη το υπολοιπο ειναι πιστωτικο λετε να το δουνε και να μου πουνε οκ φυγε εμεις σου χρωσταμε οχι εσυ!Γιατι σκοπος μου ειναι ο ῾῾εκβιασμος῾῾ κ στην ουσια δεν θελω να φυγω.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Ανανεωσα κ εγω χτες υστερα απο τηλ στο 13838 κ μαλιστα ο τυπος ηταν:cry::cry::cry::cry: τον ειπα μηπως υπαρχει καμια καλυτερη προσφορα για ανανεωση συμβολαιου το ανεφερα κ καλα οτι ''ακουσα για προφορες το 65 plus στην τιμη των 25 με 2 γραμμες'' κ μου ειπε οτι δεν υπηρχε ποτε τετοια προσφορα τελωςπαντων για να μην τα πολληλογω μου αφησε το 65 plus τελικη τιμη 49ευρω μαζι κ το spotify δωρεαν!!!:happy::happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...