Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου έκαναν προσφορά για τα προγράμματα 400' και 700' προς όλους αντίστοιχα. Εντάξει η τιμή δεν είναι σούπερ ντούπερ (κατεβαίνει αν είναι οικογενειακό και αν το συνδυάσεις με τηλεόραση+ιντερνετ) απλά ήθελα μια αφορμή για να κάνω αίτηση φορητότητας για να δω αν θα δελεάσω την κοσμοτέ. Προς το παρόν, ακόμη, δεν με έχει πάρει κανείς... Σε περίπτωση που το μετανιώσω, μπορώ απλά να διώξω το κούριερ και να του πω, πως άλλαξα γνώμη, έτσι;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το Cosmote μηδενικό πάγιο και το έχω σε συναγερμό. Όταν λοιπόν καλεί ο συναγερμός εγώ δεν έχω καμία ενημέρωση οτι καλεί την εταιρία security.To πρόβλημα είναι ότι καμια φορα ο συναγερμος για άγνωστους λόγους καλεί σενεχόμενα το τηλ κέντρο του security και χρεώνομαι 45 λεπτα κάθε κλήση με αποτέλεσμα 1 Φεβ να κανει 160 κλήσεις συνεχώμενες μεσα σε 4 μιση ώρες απο 7 μεχρι 11:30 το πρωι κ να πληρώσω 68€ λογαριασμό!

Αν το κάνω καρτοκινητο πως μπορω να έλέγχω το υπόλοιπο της καρτας μου μιας κ δεν ειναι η sim σε συσκευη αλλα στο κουτι του συναγερμού;

Γιατι σε περιπτωση που θα εχω προβλημα κ δεν θα εχει χρηματα μεσα αν οντως χτυπησει ο συναγερμος δεν θα μπορει να καλέσει γαιτι δεν θα εχει χρηματα μεσα.

Ευχαριστω

Μόνο στις δύο άλλες εταιρείες έχεις ενημέρωση και προγραμματισμό μέσω Internet.

Στην Cosmote μόνο το υπόλοιπο σε ευρώ μπορείς να βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που το μετανιώσω, μπορώ απλά να διώξω το κούριερ και να του πω, πως άλλαξα γνώμη, έτσι;;

 

Εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα κ εγω να κανω μια-δυο ερωτησεις

1.τι προσφορα υπαρχει τωρα καλωντας 13888 αν θυμαμαι καλα?τωρα ειμαι κ λιγει τον απριλιο εδω κ δυο χρονια στο παλιο cosmote 45 με 225 επιδοτιση με -12 ευρω το μηνα γνωριζουμε εαν υπαρχει κατι τωρα κ τι?

2. Υπαρχει περιπτωση να κατσω με αυτην επιδοτηση κ στο προγραμμα που ειδη τρεχη για θα με χρεωσουν κουκου αιδονη

3.Μπορουμε να κανουμε συνδιασμο με σποτιφυ

Edited by alexanderth81
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στις δύο άλλες εταιρείες έχεις ενημέρωση και προγραμματισμό μέσω Internet.

Στην Cosmote μόνο το υπόλοιπο σε ευρώ μπορείς να βλέπεις.

Ναι προσανατολιζομαι σε Q card με 5€ κ νομιζω πως μπορω να βλεπω κ στο internet αλλα k app να βαλω παλι μπορω να βλεπω υπολοιπο χωρις να ειναι το Νο του κινητού μου.Υπάρχει καποιος τροπος ομως με sms η email να ειδοποιουμαι οτι τελειωσε το υπόλοιπο (οχι στο ιδιο Νο γιατι θα το χω στο συναγερμο);

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια προηγούμενού μου ποστ, φίλος μου δέχτηκε τηλεφωνική προσφορά από cosmote για ανανέωση δύο γραμμών που είχε σε οικογενειακό(το 1500 προς όλους).

Τελική τιμή 23 ευρώ για κάθε γραμμή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα πηρα στην κοσμοτε και ρωτησα ποσο θα πανε 2 γραμμες στο κοσμοτε 65 μιας και τελος του μηνα ληγει το συμβολαιο μου στη βονταφον.

και μου λεει 58 ευρω τα 2; λεω εγω. οχι η καθε γραμμη :shock::shock::shock::shock:μου επεσε το ακουστικο.

του λεω η βονταφον μου δινει το ιδιο προγραμμα (ρεντ1) 57 ευρω τις δυο γραμμες.

και μου λεει εχετε πολυ καλη προσφορα

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα πηρα στην κοσμοτε και ρωτησα ποσο θα πανε 2 γραμμες στο κοσμοτε 65 μιας και τελος του μηνα ληγει το συμβολαιο μου στη βονταφον.

και μου λεει 58 ευρω τα 2; λεω εγω. οχι η καθε γραμμη :shock::shock::shock::shock:μου επεσε το ακουστικο.

του λεω η βονταφον μου δινει το ιδιο προγραμμα (ρεντ1) 57 ευρω τις δυο γραμμες.

και μου λεει εχετε πολυ καλη προσφορα

 

Χαχαχα! Α, πλέον ειρωνεύονται κιόλας. Και να φανταστείς ότι οι τελευταίοι 2 μήνες είναι από τους πιο χάλια σε στόχους συνδέσεων. Φαντάσου πόσο βέβαιοι είναι για τα κέρδη τους που δεν ενδιαφέρονται πια να κρατήσουν πελάτες!

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως που σε ορισμένους εξακολουθούν να το δίνουν πολύ πιο χαμηλά. Φαίνεται, δεν υπάρχει κοινή γραμμή. Ο κάθε πελάτης αντιμετωπίζεται διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Α, πλέον ειρωνεύονται κιόλας. Και να φανταστείς ότι οι τελευταίοι 2 μήνες είναι από τους πιο χάλια σε στόχους συνδέσεων. Φαντάσου πόσο βέβαιοι είναι για τα κέρδη τους που δεν ενδιαφέρονται πια να κρατήσουν πελάτες!

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως που σε ορισμένους εξακολουθούν να το δίνουν πολύ πιο χαμηλά. Φαίνεται, δεν υπάρχει κοινή γραμμή. Ο κάθε πελάτης αντιμετωπίζεται διαφορετικά.

 

Παίδες, μπορεί οι διαφορετικές τιμές να έχουν σχέση και με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Αν για παράδειγμα κάποιος έκανε τη σύνδεση 65 plus στα 27 γιατί απλά ήταν τρελό value αλλά τελικα χρησιμοποιούσε λιγότερες από τις μισές παροχές, πιθανόν τώρα στις ανανεώσεις να αντιμετωπίζεται διαφορετικά από κάποιον ο οποίος χρησιμοποιούσε το πρόγραμμα στο maximum, και να παίρνει καλύτερες προσφορές διότι ξέρουν πως δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσει το πακέτο στο full και απλά τον κρατάνε σαν πελάτη.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι! Τελικά της cosmote δεν ίδρωσε το αυτί σε ενδεχόμενο να φύγω κι έτσι δε με πήρε τηλέφωνο. Σήμερα περιμένω τον κούριερ αλλά επειδή ουσιαστικά δε θέλω να αλλάξω εταιρία, θα τον διώξω (δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο; εννοώ κάποια ακύρωση..) Πολλή αδιαφορία βρε παιδί μου.... Τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Α, πλέον ειρωνεύονται κιόλας. Και να φανταστείς ότι οι τελευταίοι 2 μήνες είναι από τους πιο χάλια σε στόχους συνδέσεων. Φαντάσου πόσο βέβαιοι είναι για τα κέρδη τους που δεν ενδιαφέρονται πια να κρατήσουν πελάτες!

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως που σε ορισμένους εξακολουθούν να το δίνουν πολύ πιο χαμηλά. Φαίνεται, δεν υπάρχει κοινή γραμμή. Ο κάθε πελάτης αντιμετωπίζεται διαφορετικά.

Εντός προβλεπόμενης κίνησης οι συνδέσεις το πέρασμενο 2 μηνό

Οπότε δεν ιδρώνει το αυτί τους.

Καλημέρα και πάλι! Τελικά της cosmote δεν ίδρωσε το αυτί σε ενδεχόμενο να φύγω κι έτσι δε με πήρε τηλέφωνο. Σήμερα περιμένω τον κούριερ αλλά επειδή ουσιαστικά δε θέλω να αλλάξω εταιρία, θα τον διώξω (δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο; εννοώ κάποια ακύρωση..) Πολλή αδιαφορία βρε παιδί μου.... Τι να πω....

Εγώ λέω να παραλάβεις και να δεις αν σε πάρουν. Στην τελική μπορείς να κάνεις φορητότητα στην παλιά σου εταιρία σε περίπτωση που περασεις στην Νέα. Δεν χάνεις κάτι δλδ.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ρε παιδιά, ψάχνομαι για ανανέωση ενός παλιού προγράμματος που έχει λήξει πολύ καιρό τώρα και βλέπω στο σαιτ της Cosmote τις τιμές.

 

για πιο λόγο να προτιμήσω κάποιο από αυτά http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/COSMOTE_Unlimited_Prs αντί μιας κοσμοκάρτας http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T59/section/Prepaid_COSMOKARTA συν 5Ε ιντερνετ...???

 

για τα 1500 προς cosmote που δεν τα τρως ποτέ??? χάνω κάτι...???

Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Μιά ερώτηση παιδιά αν γνωρίζει κάποιος. Είμαι στην Vodafone με συμβόλαιο που λήγει τώρα. Αν με φορητότητα το κάνω cosmocarta μπορώ αμέσως μετά να εκμεταλλευτώ αυτήν εδώ την προσφορά ( http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_pre2post/section/Personal ) κάνοντάς το συμβόλαιο στην Cosmote ή πρέπει να παραμείνω σε κάρτα κάποιο διάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση παιδιά αν γνωρίζει κάποιος. Είμαι στην Vodafone με συμβόλαιο που λήγει τώρα. Αν με φορητότητα το κάνω cosmocarta μπορώ αμέσως μετά να εκμεταλλευτώ αυτήν εδώ την προσφορά ( http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_pre2post/section/Personal ) κάνοντάς το συμβόλαιο στην Cosmote ή πρέπει να παραμείνω σε κάρτα κάποιο διάστημα;

 

Απαιτείται ένας ή 2 μήνες παραμονής σε Cosmoκάρτα από ότι θυμάμαι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το Cosmote μηδενικό πάγιο και το έχω σε συναγερμό. Όταν λοιπόν καλεί ο συναγερμός εγώ δεν έχω καμία ενημέρωση οτι καλεί την εταιρία security.To πρόβλημα είναι ότι καμια φορα ο συναγερμος για άγνωστους λόγους καλεί σενεχόμενα το τηλ κέντρο του security και χρεώνομαι 45 λεπτα κάθε κλήση με αποτέλεσμα 1 Φεβ να κανει 160 κλήσεις συνεχώμενες μεσα σε 4 μιση ώρες απο 7 μεχρι 11:30 το πρωι κ να πληρώσω 68€ λογαριασμό!

Αν το κάνω καρτοκινητο πως μπορω να έλέγχω το υπόλοιπο της καρτας μου μιας κ δεν ειναι η sim σε συσκευη αλλα στο κουτι του συναγερμού;

Γιατι σε περιπτωση που θα εχω προβλημα κ δεν θα εχει χρηματα μεσα αν οντως χτυπησει ο συναγερμος δεν θα μπορει να καλέσει γαιτι δεν θα εχει χρηματα μεσα.

Ευχαριστω

Βάλε άλλη Εταιρεία στο συναγερμό να σωθείς. Και εγώ μέσω κινητού έχω συναγερμό Και πληρώνω 10€ το μήνα επιπλέον άσχετα από το πόσες φορές θα κάνει κλήση στην Εταιρεία Ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το Cosmote μηδενικό πάγιο και το έχω σε συναγερμό. Όταν λοιπόν καλεί ο συναγερμός εγώ δεν έχω καμία ενημέρωση οτι καλεί την εταιρία security.To πρόβλημα είναι ότι καμια φορα ο συναγερμος για άγνωστους λόγους καλεί σενεχόμενα το τηλ κέντρο του security και χρεώνομαι 45 λεπτα κάθε κλήση με αποτέλεσμα 1 Φεβ να κανει 160 κλήσεις συνεχώμενες μεσα σε 4 μιση ώρες απο 7 μεχρι 11:30 το πρωι κ να πληρώσω 68€ λογαριασμό!

Αν το κάνω καρτοκινητο πως μπορω να έλέγχω το υπόλοιπο της καρτας μου μιας κ δεν ειναι η sim σε συσκευη αλλα στο κουτι του συναγερμού;

Γιατι σε περιπτωση που θα εχω προβλημα κ δεν θα εχει χρηματα μεσα αν οντως χτυπησει ο συναγερμος δεν θα μπορει να καλέσει γαιτι δεν θα εχει χρηματα μεσα.

Ευχαριστω

 

Βάλε άλλη Εταιρεία στο συναγερμό να σωθείς. Και εγώ μέσω κινητού έχω συναγερμό Και πληρώνω 10€ το μήνα επιπλέον άσχετα από το πόσες φορές θα κάνει κλήση στην Εταιρεία Ασφαλείας

 

Παρ' όλο που είμαστε σε άλλο θέμα (Cosmote), για online παρακολούθηση λογαριασμού κι ενεργοποίηση πακέτων, νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις καρτοκινητό Q και να ενεργοποιείς/παρακολουθείς στο myq.gr το υπόλοιπο λογαριαμού-πακέτων...;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα στην Vodafone σημερα και μου είπε το συμβόλαιο θα το σταλούν την Τετάρτη να υπογράψω και μετά θα ζητήσουν την γραμμή απο την cosmote. Άρα πρώτα να υπογράψω και μετά να περιμένω τηλ απο την cosmote ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Ειμαι εδω και αρκετα χρονια συνδρομιτης Wind και απο τις πρωτες μερες που βγηκε εχω το Wind W στα 31e.Αυτες τις μερες τελειωνει το συμβολαιο μου και σκεφτηκα να κανω μια νυξη στην Cosmote μηπως και μεταπηδησω στο Cosmote Plus 65... Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με το τμημα φορητοτητας μου ειπαν οτι μπορουν να μου δωσουν το Plus 65 στα 58e οσο δλδ το δινουν και στο site...πιστευετε οτι υπαρχει τροπος να παρω το Plus 65 σε μια πιο αξιοπρεπη τιμή; Δεν λεω να το παρω στα 20 και 25e αλλα νομιζω οτι και τα 58e που ζητανε ειναι πολλα....
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Ειμαι εδω και αρκετα χρονια συνδρομιτης Wind και απο τις πρωτες μερες που βγηκε εχω το Wind W στα 31e.Αυτες τις μερες τελειωνει το συμβολαιο μου και σκεφτηκα να κανω μια νυξη στην Cosmote μηπως και μεταπηδησω στο Cosmote Plus 65... Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με το τμημα φορητοτητας μου ειπαν οτι μπορουν να μου δωσουν το Plus 65 στα 58e οσο δλδ το δινουν και στο site...πιστευετε οτι υπαρχει τροπος να παρω το Plus 65 σε μια πιο αξιοπρεπη τιμή; Δεν λεω να το παρω στα 20 και 25e αλλα νομιζω οτι και τα 58e που ζητανε ειναι πολλα....
ζητα προσοφρα απο wind
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που είμαστε σε άλλο θέμα (Cosmote), για online παρακολούθηση λογαριασμού κι ενεργοποίηση πακέτων, νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις καρτοκινητό Q και να ενεργοποιείς/παρακολουθείς στο myq.gr το υπόλοιπο λογαριαμού-πακέτων...;)
Το μονο που δεν εχει ειναι η δυνατοτητα να ερθει ενα sms σε ενα αλλο νουμερο που να λεει οτι τελειωσε το υπολοιπο, το θεμα ειναι οτι μπορει καποια στιγμη να μην το παρακολουθησω και να μην εχει υπολοιπο λογω κλησεων κ να μπει ο κλεφτης και να μην πορει να γινει η κληση.καθε μερα δεν μπορει να το τσεκαρεις ανθρωπος εισαι.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Ειμαι και εγω της προσφορας 4x cosmote 65 24/συνδεση. Θελω να ρωτησω κατι. Οι ανανεωσεις καθε μηνα γινονται 24 του μηνα και η προσφορα ληγει 1/4. Εγω ποτε πρεπει να κανω τα περι φορητοτητας η επιλογης καποιου πιο οικονομικου προγραμματος cosmote για να μην χρεωθω την αξια του κανονικου cosmote 65?? μη χασουμε δλδ οτι κερδισαμε εναν χρονο. Πριν απο 24/3 η πριν απο 1/4?? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις το τηλεφωνο προσφορων της cosmote; Ειναι διαφορετικο απο το τμημα φορητοτητων; Edited by TRACKBYTRACK
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα ανανέωση τις δυό γραμμές που έχω στη Cosmote.Απο το Cosmote 65 πήγα στο Plus 65 με 26 ευρώ το κάθε νούμερο.Μου είπαν να περάσω και απο ένα κατάστημα Cosmote για να μου δώσουν δωρεαν μια extra sim για να μοιράζομαι τα mb εντελως δωρεαν.Είχα για 18 μήνες το Cosmote 65 με 22 ευρώ το μήνα για κάθε νούμερο,μετά από φορητότητα απο Vodafone...
Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα ανανέωση τις δυό γραμμές που έχω στη Cosmote.Απο το Cosmote 65 πήγα στο Plus 65 με 26 ευρώ το κάθε νούμερο.Μου είπαν να περάσω και απο ένα κατάστημα Cosmote για να μου δώσουν δωρεαν μια extra sim για να μοιράζομαι τα mb εντελως δωρεαν.Είχα για 18 μήνες το Cosmote 65 με 22 ευρώ το μήνα για κάθε νούμερο,μετά από φορητότητα απο Vodafone...

 

Κι εγω μολις εκανα ανανεωση, επισης δυο γραμμες απο το Cosmote65 και πηγα στο Plus65 με 29 η καθε γραμμη.

Δεν εριχναν την τιμη οσο κι αν το ζητησα, κι επειδη μου εληγαν μεθαυριο δεχτηκα τα 29, αφου δεν ηθελα και να φυγω (οποτε δε δοκιμασα φορητοτητα).

Παντως ειναι λαχειο το ποσο θα σου προτεινουν ανανεωση, καμια λογικη!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μολις εκανα ανανεωση, επισης δυο γραμμες απο το Cosmote65 και πηγα στο Plus65 με 29 η καθε γραμμη.

Δεν εριχναν την τιμη οσο κι αν το ζητησα, κι επειδη μου εληγαν μεθαυριο δεχτηκα τα 29, αφου δεν ηθελα και να φυγω (οποτε δε δοκιμασα φορητοτητα).

Παντως ειναι λαχειο το ποσο θα σου προτεινουν ανανεωση, καμια λογικη!!

Ναι αν σκεφτείς ότι πλήρωνα 21,5 για κάθε νούμερο και τώρα 28-29 είναι μια διαφορα..Βέβαια με το Plus 65 έχω περισότερα mb αλλα θα προτιμούσα κι εγω να τα έπαιρνα με την παλιά τιμή με 21,5 ευρώ δηλαδή το κάθε νούμερο..αλλα όσο κι αν επέμεινα δεν την έριχναν τη τιμή..Σκέφτηκα να κάνω μια αίτηση φορητότητας για να δώ την αντίδρασή τους αλλα δεν το επιχείρησα γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος με το δίκτυο της Cosmote και κυρίως με τη κάλυψη του 4G..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...