Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τον κλιματισμό. Πράγματι έτσι είναι, όπως μου είπε και ο τεχνικός.

Το πήρα λοιπόν το απόγευμα από το service (για το θέμα που δεν ανέβαζε πάνω από 3000στροφές). Πράγματι ήταν η N75, όπου αλλάχθηκε εντός εγγύησης. Τώρα φυσάει και πάλι το αμάξι :p

Επ'ευκαιρίας έκανα και το 2ο service μιας και πλησιαζαν τα χιλιόμετρα. Έχουν ξαναειπωθεί λεπτομέρειες και τιμές, οπότε δεν ποστάρω εκτός κι αν θέλει κάποιος.

Τέλος, μιας και έχουν λεχθεί καλά λόγια εδώ μέσα για το Φιλοσίδη, είπα να το πάω εκεί. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος, ο τρόπος που με αντιμετώπισαν και οι επεξηγήσεις του τεχνικού για ό,τιδήποτε έγινε στο αυτοκίνητο ήταν εξαιρετικά. (Καμία σχέση με τον προηγούμενο αντιπρόσωπο που είχα πάει).

Αυτά.. thanx again και sorry για το μέγεθος του post.

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τον κλιματισμό. Πράγματι έτσι είναι, όπως μου είπε και ο τεχνικός.

Το πήρα λοιπόν το απόγευμα από το service (για το θέμα που δεν ανέβαζε πάνω από 3000στροφές). Πράγματι ήταν η N75, όπου αλλάχθηκε εντός εγγύησης. Τώρα φυσάει και πάλι το αμάξι :p

Επ'ευκαιρίας έκανα και το 2ο service μιας και πλησιαζαν τα χιλιόμετρα. Έχουν ξαναειπωθεί λεπτομέρειες και τιμές, οπότε δεν ποστάρω εκτός κι αν θέλει κάποιος.

Τέλος, μιας και έχουν λεχθεί καλά λόγια εδώ μέσα για το Φιλοσίδη, είπα να το πάω εκεί. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος, ο τρόπος που με αντιμετώπισαν και οι επεξηγήσεις του τεχνικού για ό,τιδήποτε έγινε στο αυτοκίνητο ήταν εξαιρετικά. (Καμία σχέση με τον προηγούμενο αντιπρόσωπο που είχα πάει).

Αυτά.. thanx again και sorry για το μέγεθος του post.

ilias

Ουφ!!!! Πραγματι τεραστιο ρε Ηλια, κουραστηκα:p Σε ποια αντιπροσωπια το ειχες παει την περασμενη φορα? Καλο ειναι να γραφουμε απο ποιον μενουμε ΚΑΙ ΔΕΝ μενουμε ευχαριστημενοι.

By the way. Ποσα χλμ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ουφ!!!! Πραγματι τεραστιο ρε Ηλια, κουραστηκα:p Σε ποια αντιπροσωπια το ειχες παει την περασμενη φορα? Καλο ειναι να γραφουμε απο ποιον μενουμε ΚΑΙ ΔΕΝ μενουμε ευχαριστημενοι.

By the way. Ποσα χλμ εχεις?

 

Σωστό.. Φιλιππαίος. (όχι πως έγινε κάτι άσχημο, απλώς ο Φιλοσίδης μου φάνηκε souper). Έχω περίπου 28Κ χλμ. Ήταν να το πάω τον άλλο μήνα για να κάνω service πριν τα ταξίδια των διακοπών, αλλά είπα να το κάνω σήμερα. Και μιας και το θυμήθηκα, είχα αναφέρει παλιότερα ότι κάποιος αποφάσισε να βάψει πάνω από το αμάξι μου με αποτέλεσμα να γεμίσει άσπρα στίγματα η αριστερή πάντα. Έχω αφαιρέσει αρκετά μόνος μου (με ασετόν και λάδι) αλλά είναι πολύ χρονοβόρα δουλειά. Σε φανοποιό που ρώτησα θέλουν περίπου 500 ευρώ γιατί η πλαστελίνη λέει που θα χρησιμοποιήσουν θαμπώνει το χρώμα και μετά θέλει και γυάλισμα κλπ. Στο Φιλοσίδη σήμερα μου είπαν 250 ευρώ με γυάλισμα όλο το αμάξι. Τεσπα.. βλέποντας και κάνοντας..

Cheers

ilias
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε γενικές γραμμές από το φιλοσίδη είμαι ευχαριστημένος. Και όσον αφορά την έκθεση και μια φορά που χρειάστηκα το φανοποιείο. Λίγο τις αναμονές όμως να φτιάξει γιατί δεν επιτρέπεται να περιμένω 1 ώρα για να φέρουν το αμάξι (ειδικά στο φανοποιείο δεν έχει κάπου να περιμένεις). Και περίμεναν και άλλοι πελάτες. Ελπίζω να ήταν ατυχής εκείνη η ημέρα.

Σε κανένα μήνα-δίμηνο που θα πάω για σέρβις θα γράψω και από εκεί εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις ρε παιδια εμπειρια η γνωμη για το service του Ρωρρη?? πλησιαζει το πρωτο service και δεν εχω αποφασισει ακομα που να το παω...Ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις ρε παιδια εμπειρια η γνωμη για το service του Ρωρρη?? πλησιαζει το πρωτο service και δεν εχω αποφασισει ακομα που να το παω...Ευχαριστω πολυ!!

 

Στο Ρώρρη πάει ο ξάδερφός μου ένα Passat. Μου έχει πει ότι είναι ευχαριστημένος, αλλά είναι κομματάκι ακριβός. Προσωπική εμπειρία δεν έχω, οπότε μάζεψε κι άλλες γνώμες..

Cheers

ilias
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μπήκα στη μεγάλη παρέα σας πριν απο 1 μήνα περίπου, οπότε και αγόρασα ένα μεταχειρισμένο golfακι tsi 140 μοντελο οκτώβρη 2005. Όνειρο μου από μικρός αυτό το αμάξι, φανταστείτε την έκπληξη μου όταν μου έβγαλε πρόβλημα την 3η μέρα λειτουργίας του! Συγκεκριμένα, 2 πολλαπλασιαστές αλλάχθηκαν, και από τότε όλα οκ. Να σημειώσω ότι με το που το πήρα το αμάξι το πήγα σέρβις (όχι επίσημη αντιπροσπεία) και το πέρασα διαγνωστικό, όπου και δεν έδειξε τιποτα. Τώρα μου κάνει ένα θόρυβο το κιβώτιο στην 2α, σαν γδάρσιμο - σύρσιμο, από ότι κατάλαβα είναι αυτό που πολλοί σημειώσατε εδώ. Αλλά ρε παιδια τι να πω 3η μέρα πρόβλημα? Με ξενέρωσε απίστευτα τόσο που σκέφτομαι αν έκανα μ@λ@...κια που το πήρα... Εχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

poso sou pige file kai pou to ebales?:)

 

καλησπερα και απο μενα! θα ηθελα να μου δωσει καποιος πληροφοριες σχετικα με τα angel eyes που θελω να βαλω πανω στο golf μου! εχω το mkv gt με τα 170hp! κοιταξα στο ebay αλλα αν εχει κανενας καμια ιδεα απο αλλου,τοτε ας μου πει!

 

:!:thnx john:!:

 

750 με800e σε ενα φιλο που εχει αντ/σια οχι vw. αυτοs τιs REVO ηρθε σε μαs και το περασε επιτοπου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μπήκα στη μεγάλη παρέα σας πριν απο 1 μήνα περίπου, οπότε και αγόρασα ένα μεταχειρισμένο golfακι tsi 140 μοντελο οκτώβρη 2005. Όνειρο μου από μικρός αυτό το αμάξι, φανταστείτε την έκπληξη μου όταν μου έβγαλε πρόβλημα την 3η μέρα λειτουργίας του! Συγκεκριμένα, 2 πολλαπλασιαστές αλλάχθηκαν, και από τότε όλα οκ. Να σημειώσω ότι με το που το πήρα το αμάξι το πήγα σέρβις (όχι επίσημη αντιπροσπεία) και το πέρασα διαγνωστικό, όπου και δεν έδειξε τιποτα. Τώρα μου κάνει ένα θόρυβο το κιβώτιο στην 2α, σαν γδάρσιμο - σύρσιμο, από ότι κατάλαβα είναι αυτό που πολλοί σημειώσατε εδώ. Αλλά ρε παιδια τι να πω 3η μέρα πρόβλημα? Με ξενέρωσε απίστευτα τόσο που σκέφτομαι αν έκανα μ@λ@...κια που το πήρα... Εχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

καλοριζικο και καλοταξιδο πρωτα απο ολα.

κατσε μισο λεπτακι γιατι εχω μια απορια: 10/2005? μηπως θες να πεις 10/2006;;; το λεω γιατι το 2005 δεν υπηρχε το μοντελο που λες. αρχικα ειχε βγει το 170αρι (4ος του 2006 στην ελλαδα) και μετα απο καποιους μηνες το 140.

οσο για τη δευτερα τι να πω λογικα ειναι το γνωστο προβλημα. τωρα πως σου εκατσε με το που το πηρες...

πριν το αγορασεις το ειχες παει βολτα;

 

προσωπικα δεν εχω αλλαξει ουτε παλλαπλασιαστες ουτε γραναζι... (8ος 2006 και 40,000km)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ειμαι αρκετο καιρο στο forum οπως επισης εχω να μπω και αρκετο καιρο.Εχω ενα TSI 140 απο το Γεναρη του 08'. Σε γενικες γραμμες δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα απο τα γνωστα(γραναζια 2ας κ.λ.π.). Το μοναδικο προβλημα που αντιμετωπιζω ακομα ειναι το κομπλερ του κομπρεσσορα (ετσι τουλαχιστον μου το εχουν πει).

Ξεκινησε στα 17000km και ειχε ως εξης: Ακουγα εναν πολυ συντομο μεταλικο ηχο οταν πατουσα γκαζι απο 1η για να ξεκινησω ο οποιος εμοιαζε και λιγο με σκαστρα...τον ιδιο ηχο εκανε και σε αλλαγες στις ταχυτητες οταν οι στροφες του κινητηρα ηταν στον κομπρεσσορα...Μολις το διαπιστωσα πηγα εκει απο οπου το αγορασα(Φιλιπαιος).Τελικα για λογους εξυπηρετησης και χρονου δεν το αφησα εκει και πηγα στην Καρδιτσα(απο οπου και ειμαι...:p) σε μια αντιπροσωπεια για να το αλλαξω...μεχρι σημερα το εχω αλλαξει 2 φορες(17000 και 21000km) και μαλλον παω για την τριτη...κανει τον ιδιο ηχο...!!

Εχει αντιμετωπισει κανεις ή εχει ακουσει για κατι παρομοιο;

Αν ναι σας παρακαλω πειτε μου και μια καλη αντιπροσωπεια οπου θα με αντιμετωπισουν τουλαχιστον σαν ανθρωπο...και να λυθει το προβλημα επιτελους...!!

Ευχαριστω πολυ και ζητω 1000 συγνωμη για το κουραστικα μεγαλο post

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μπήκα στη μεγάλη παρέα σας πριν απο 1 μήνα περίπου, οπότε και αγόρασα ένα μεταχειρισμένο golfακι tsi 140 μοντελο οκτώβρη 2005. Όνειρο μου από μικρός αυτό το αμάξι, φανταστείτε την έκπληξη μου όταν μου έβγαλε πρόβλημα την 3η μέρα λειτουργίας του! Συγκεκριμένα, 2 πολλαπλασιαστές αλλάχθηκαν, και από τότε όλα οκ. Να σημειώσω ότι με το που το πήρα το αμάξι το πήγα σέρβις (όχι επίσημη αντιπροσπεία) και το πέρασα διαγνωστικό, όπου και δεν έδειξε τιποτα. Τώρα μου κάνει ένα θόρυβο το κιβώτιο στην 2α, σαν γδάρσιμο - σύρσιμο, από ότι κατάλαβα είναι αυτό που πολλοί σημειώσατε εδώ. Αλλά ρε παιδια τι να πω 3η μέρα πρόβλημα? Με ξενέρωσε απίστευτα τόσο που σκέφτομαι αν έκανα μ@λ@...κια που το πήρα... Εχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Πόσα χιλιόμετρα είχε?

Έχει ακόμα εγγύηση?

Αν επιτρέπεται πόσο το πήρες?

Το συγχρονιζέ της δευτέρας το έχω αλλάξει και εγώ.. Είναι γνωστό πρόβλημα..

Όσο για τη τρίτη μέρα, μη το λες έτσι.. Δεν το πήρες και καινούριο.. Δεν ξέρεις τι σκίσιμο του είχε κάνει ο άλλος..:rolleyes:

 

Παιδια καλησπερα.Ειμαι αρκετο καιρο στο forum οπως επισης εχω να μπω και αρκετο καιρο.Εχω ενα TSI 140 απο το Γεναρη του 08'. Σε γενικες γραμμες δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα απο τα γνωστα(γραναζια 2ας κ.λ.π.). Το μοναδικο προβλημα που αντιμετωπιζω ακομα ειναι το κομπλερ του κομπρεσσορα (ετσι τουλαχιστον μου το εχουν πει).

Ξεκινησε στα 17000km και ειχε ως εξης: Ακουγα εναν πολυ συντομο μεταλικο ηχο οταν πατουσα γκαζι απο 1η για να ξεκινησω ο οποιος εμοιαζε και λιγο με σκαστρα...τον ιδιο ηχο εκανε και σε αλλαγες στις ταχυτητες οταν οι στροφες του κινητηρα ηταν στον κομπρεσσορα...Μολις το διαπιστωσα πηγα εκει απο οπου το αγορασα(Φιλιπαιος).Τελικα για λογους εξυπηρετησης και χρονου δεν το αφησα εκει και πηγα στην Καρδιτσα(απο οπου και ειμαι...:p) σε μια αντιπροσωπεια για να το αλλαξω...μεχρι σημερα το εχω αλλαξει 2 φορες(17000 και 21000km) και μαλλον παω για την τριτη...κανει τον ιδιο ηχο...!!

Εχει αντιμετωπισει κανεις ή εχει ακουσει για κατι παρομοιο;

Αν ναι σας παρακαλω πειτε μου και μια καλη αντιπροσωπεια οπου θα με αντιμετωπισουν τουλαχιστον σαν ανθρωπο...και να λυθει το προβλημα επιτελους...!!

Ευχαριστω πολυ και ζητω 1000 συγνωμη για το κουραστικα μεγαλο post

 

Εννοείς ένα θόρυβο που κάνει σαν να ακούγεται ένα λουρί?

Έχεις αλλάξει δυο φορές το compressor?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ένα θόρυβο που κάνει σαν να ακούγεται ένα λουρί?

Έχεις αλλάξει δυο φορές το compressor?

 

Ναι σαν λουρι...εχω αλλαξει δυο φορες το κομπλερ του κομπρεσσορα( ειναι η μαγνητικη συμπλεξη απ 'οτι μου εχουν πει) και ευτυχως που εχω και αλλα 2μισι περιπου χρονια εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ειμαι αρκετο καιρο στο forum οπως επισης εχω να μπω και αρκετο καιρο.Εχω ενα TSI 140 απο το Γεναρη του 08'. Σε γενικες γραμμες δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα απο τα γνωστα(γραναζια 2ας κ.λ.π.). Το μοναδικο προβλημα που αντιμετωπιζω ακομα ειναι το κομπλερ του κομπρεσσορα (ετσι τουλαχιστον μου το εχουν πει).

Ξεκινησε στα 17000km και ειχε ως εξης: Ακουγα εναν πολυ συντομο μεταλικο ηχο οταν πατουσα γκαζι απο 1η για να ξεκινησω ο οποιος εμοιαζε και λιγο με σκαστρα...τον ιδιο ηχο εκανε και σε αλλαγες στις ταχυτητες οταν οι στροφες του κινητηρα ηταν στον κομπρεσσορα...Μολις το διαπιστωσα πηγα εκει απο οπου το αγορασα(Φιλιπαιος).Τελικα για λογους εξυπηρετησης και χρονου δεν το αφησα εκει και πηγα στην Καρδιτσα(απο οπου και ειμαι...:p) σε μια αντιπροσωπεια για να το αλλαξω...μεχρι σημερα το εχω αλλαξει 2 φορες(17000 και 21000km) και μαλλον παω για την τριτη...κανει τον ιδιο ηχο...!!

Εχει αντιμετωπισει κανεις ή εχει ακουσει για κατι παρομοιο;

Αν ναι σας παρακαλω πειτε μου και μια καλη αντιπροσωπεια οπου θα με αντιμετωπισουν τουλαχιστον σαν ανθρωπο...και να λυθει το προβλημα επιτελους...!!

Ευχαριστω πολυ και ζητω 1000 συγνωμη για το κουραστικα μεγαλο post

 

Διάβασε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ SubWrc...ηταν ολα κατατοπιστικα...αυτο ακριβως ηταν το προβλημα που ειδα και στα video...απ 'οτι βλεπω το αντιμετωπιζουν και τα καινουρια Scirocco(με turbo kai compressor)...το θεμα ειναι οτι πρεπει να το λυσουν καποια στιγμη γιατι σε σχετικο link ειδα οτι η αντικατασταση του φερνει μονο προσωρινη λυση....Και παλι ευχαριστω πολυ...!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με τη δευτέρα είναι κοινό όπως κατάλαβα αλλά είναι απαράδεκτο.:mad:
Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

παίδες πήρα το zenec το 2000.Γενικά φοβερό μηχάνημα, αλλά το μόνο που με χάλασε κάπως είναι ότι η οθόνη τρεμοπαίζει λίγο.Είναι φυσιολογικό ή έχω κάνει κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

 

οδηγίες λειτουργίας του MFA (δεν έχω manual) που μπορώ να βρώ?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με τη δευτέρα είναι κοινό όπως κατάλαβα αλλά είναι απαράδεκτο.:mad:

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμία ταχύτητα...

Link to comment
Share on other sites

@vwgt

σε ευχαριστώ πολύ φίλε. όχι είμαι σίγουρος ότι γράφει ημερομηνία παράδοσης 10/2005. ! τι να πω δε ξέρω...

@zafevolution

είχε 28000. την εγγύηση δε ξέρω ρε φίλε μήπως ξέρεις που μπορώ να το δω αυτό? το μάνιουαλ δεν έλεγε τίποτα 2 χρόνια εγγύηση έδινε δε νομίζω να έχει παραπάνω. 12χιλιάρικα πήγε από γνωστό. Ξέρεις τώρα μωρε με το που το πρωτοπήρα πρόβλημα... με ξενέρωσε πολύ.. εντάξει δεν είναι καινούριο το ξέρω... ναι το είχα πάει βόλτα δεν έδειξε τίποτα. και σέρβις του έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Ο vwgt πιο πανω εχει δικιο, πρωτα ηρθαν τα gt (170) το 2006 και αργοτερα τα tsi (140), το 2006. Το 2005 δεν ισχυε για κανενα, ουτε εισαγωγης πιστευω παιζει.

Τσεκαρισε το πλαισιο με την αντιπροσωπεια παντως.

Μου φαινεται τουλαχιστον περιεργο αν ισχυει για να μην πω υποπτο.

Link to comment
Share on other sites

Ο vwgt πιο πανω εχει δικιο, πρωτα ηρθαν τα gt (170) το 2006 και αργοτερα τα tsi (140), το 2006. Το 2005 δεν ισχυε για κανενα, ουτε εισαγωγης πιστευω παιζει.

Τσεκαρισε το πλαισιο με την αντιπροσωπεια παντως.

Μου φαινεται τουλαχιστον περιεργο αν ισχυει για να μην πω υποπτο.

 

Αυτό μπορεί να διευκολύνει τον φίλο @vathom λίγο ακόμα

 

 

http://igorweb.org/vindec/

ή

http://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_Identification_Number

Link to comment
Share on other sites

@vwgt

σε ευχαριστώ πολύ φίλε. όχι είμαι σίγουρος ότι γράφει ημερομηνία παράδοσης 10/2005. ! τι να πω δε ξέρω...

@zafevolution

είχε 28000. την εγγύηση δε ξέρω ρε φίλε μήπως ξέρεις που μπορώ να το δω αυτό? το μάνιουαλ δεν έλεγε τίποτα 2 χρόνια εγγύηση έδινε δε νομίζω να έχει παραπάνω. 12χιλιάρικα πήγε από γνωστό. Ξέρεις τώρα μωρε με το που το πρωτοπήρα πρόβλημα... με ξενέρωσε πολύ.. εντάξει δεν είναι καινούριο το ξέρω... ναι το είχα πάει βόλτα δεν έδειξε τίποτα. και σέρβις του έκανα.

 

αν και το τελευταιο που θες/θελω ειναι να σου βαζουμε φιτιλιες το ειπα επειδη προσωπικα ήμουν απο τους πρωτους που το πηρα. θυμαμαι τα πρωτα κομματια ηρθαν στην ελλαδα τον 4ο του 2006 (τοτε το εκανα παραγγελια). μαλιστα τοτε δεν υπηρχε το 140αρι και το 170αρι μονο σε manual. Γερμανια το 170αρι τουλάχιστον ειχε κυκλοφορισει πιο νωρις. για δες και τα λινκ του νικου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μου βγάζει model year 2007... ημερομηνία παράδοσης το μάνιουαλ γράφει (χειρόγραφο) 10/05 με σφραγίδα καρεντα.
Link to comment
Share on other sites

και εμένα που το δοκίμασα βγάζει μοντέλο 2008 ενώ η πρώτη άδεια κυκλοφορίας είναι 09/2007...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...