Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμένα που το δοκίμασα βγάζει μοντέλο 2008 ενώ η πρώτη άδεια κυκλοφορίας είναι 09/2007...

 

ναι ετσι ειναι.

τα μοντελα απο Ιουλιο και μετα λογιζονται στο επομενο ετος δηλαδη

Ιουλ. του ετους Χ εως Ιουνιος του ετους Χ+1 φαινονται ως παραγωγη του ετους

Χ+1.

 

αν κανω λαθος διορθωστε με..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ετσι ειναι.

τα μοντελα απο Ιουλιο και μετα λογιζονται στο επομενο ετος δηλαδη

Ιουλ. του ετους Χ εως Ιουνιος του ετους Χ+1 φαινονται ως παραγωγη του ετους

Χ+1.

αν κανω λαθος διορθωστε με..

Έτσι είναι

 

 

μισό λεπτό πρώτη άδεια στην ελλαδα η άδεια μου δίνει 08/2006.

ρε παιδιά μου βγάζει model year 2007... ημερομηνία παράδοσης το μάνιουαλ γράφει (χειρόγραφο) 10/05 με σφραγίδα καρεντα.

 

Μάλλον είναι 10/06??? αυτός που το έγγραψε έκανε λάθος ημερομηνία. Οποτε αγοράστηκε το πρώτο έτος κυκλοφορίας του.

 

Εδιτ

Που σημαίνει οτι πρέπει να εχεις πρόβλημα με το συγχρονιζέ της δευτέρας.

Το πρόβλημα αυτό λύθηκε απο το εργοστάσιο μετά από τον 5/2007 αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα που είχα με την λήψη tv, λύθηκε τοποθετώντας τα δύο στοιχεία της κεραίας σε οριζόντια θέση αλλά και προς την ίδια διεύθυνση, και όχι γωνία όπως ήταν εξ αρχής και από την εγκατάστασή της...

 

Σημειωτέων, το ανακάλυψα εντελώς τυχαία!:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Λίγο άκυρο το θέμα, αλλά μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μινιατούρα της αμαξάρας μας? Ξέρω μ@λ...ες λέω τώρα, αλλά είμαι σίγουρος ότι κι άλλοι τρελοί golfάκηδες θα υπάρχουν εδω μέσα... Θα πάω jumbo σήμερα μπας και βρω κανενα burago και θα κάνω upload...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!

Εχω ενα Golf V 1.4 και χρειαζομαι τα παρακατω

 

εμβλημα τιμονιου

πατακια ίδια με τα μαμισια

χερουλι για το ντουλαπακι του συνοδηγου

 

Ξερει κανεις που μπορω να απευθυνθω για ανταλλακτικα τετοιου τυπου?(δλδ εσωτερικου χωρου)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Καιρό έχω να γράψω/διαβάσω εδώ.. και επιστρέφω με μία ερώτηση:

 

Ναι, είναι καλοκαίρι, έχει πάνω από 30 βαθμούς, ναι, το ζόρισα το αυτοκίνητο,

 

αλλά έβαλα την ίδια βενζίνη που βάζω συνήθως, από το ίδιο πρατήριο (κεντρικό, ΕΚΟ) σε άδειο σχεδόν τεπόζιτο.

 

Στις 3000 rpm, αν πατήσω φουλ το γκάζι ακούω τσικ-τσικ-τσικ από το χώρο του κινητήρα, που φαντάζομαι είναι πυράκια.

 

Είναι κακό για το αυτοκίνητο αυτό? μπορώ να το αδειάσω σε ένα άλλο αυτοκίνητο. Να μπω στον κόπο? κάπου διάβασα ότι τα πυράκια στα turbo είναι πολύ κακά.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να είναι πειράκια. Δεν συμβαίνουν εύκολα σε καινούργια αυτοκίνητα. Αν γίνει πειράκι ακους κάτι σαν μικρή έκρηξη και όχι απλό τσικ τσικ.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Πάντως χθες που το ξαναδοκίμασα με 27.5 εξωτερική θερμοκρ., δεν το έκανε.

Έφταιγε η θερμοκρασία ή προσαρμόστηκε ο εγκέφαλος...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

είχα ξαναποστάρει και παλιότερα λόγω μιας ένδειξης που μου έλεγε οτι έχει χαλάσει το λαμπάκι της όπισθεν. Τελικά αυτό είχε φτιάξει μόνο του (για κάποιο λόγο). Σήμερα, μαζί με την όπισθεν, έχουν χαλάσει και τα λαμπάκια των φρένων! Θεωρώ λίγο απίθανο να κάηκαν όλα μαζί.. Λέτε να παίζει κάτι πουθενά αλλου?

thanx,

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

είχα ξαναποστάρει και παλιότερα λόγω μιας ένδειξης που μου έλεγε οτι έχει χαλάσει το λαμπάκι της όπισθεν. Τελικά αυτό είχε φτιάξει μόνο του (για κάποιο λόγο). Σήμερα, μαζί με την όπισθεν, έχουν χαλάσει και τα λαμπάκια των φρένων! Θεωρώ λίγο απίθανο να κάηκαν όλα μαζί.. Λέτε να παίζει κάτι πουθενά αλλου?

thanx,

ilias

 

Οι λάμπες είναι καμένες ή οχι??

Link to comment
Share on other sites

Οι λάμπες είναι καμένες ή οχι??

 

Σωστή η ερώτηση, αλλά δεν έχω βρει πως να ξεβιδώσω το φανάρι.. :p

τεσπα.. θα το ψάξω λίγο ακόμα και αν δε βρω άκρη μόνος μου θα περάσω απο το service..

Cheers,

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

ξέρει κανεις αν το 1.6 FSI 2004 φοράει ιμάντα χρονισμού ή καδένα.

Στην δευτερη περίπτωση χρειάζεται αντικατάσταση?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

ξέρει κανεις αν το 1.6 FSI 2004 φοράει ιμάντα χρονισμού ή καδένα.

Στην δευτερη περίπτωση χρειάζεται αντικατάσταση?

ευχαριστώ

νομιζω εχει ιμαντα και αλλαζει στις 60.000χλμ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Μόλις παρατήρησα ότι δε λειτουργούν τα ηχεία μου στην πόρτα, ακριβώς πάνω από τη χειρολαβή καθώς και τα πίσω. Τα άλλα 4 λειτουργούν κανονικά... Παίζει ρόλο η ένταση ή η ταχύτητα για να λειτουργήσουν όλα κανονικά? Το έχει ξανασυναντήσει κανείς αυτό ρε παιδιά? Σημειωτόν έχω το 3 θυρο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Μόλις παρατήρησα ότι δε λειτουργούν τα ηχεία μου στην πόρτα, ακριβώς πάνω από τη χειρολαβή καθώς και τα πίσω. Τα άλλα 4 λειτουργούν κανονικά... Παίζει ρόλο η ένταση ή η ταχύτητα για να λειτουργήσουν όλα κανονικά? Το έχει ξανασυναντήσει κανείς αυτό ρε παιδιά? Σημειωτόν έχω το 3 θυρο...

 

Γιατί έχεις ηχεία εκεί??

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις ηχεία εκεί??

 

τι εννοείς? πόσα ηχεία έχει η πόρτα σου? εμένα 3 νομίζω. δίπλα στον καθρέπτη, κάτω στη γωνία πάνω από το ανακλαστικό και δίπλα στη χειρολαβή... και 2 πίσω από 1 σε κάθε μεριά...

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς? πόσα ηχεία έχει η πόρτα σου? εμένα 3 νομίζω. δίπλα στον καθρέπτη, κάτω στη γωνία πάνω από το ανακλαστικό και δίπλα στη χειρολαβή... και 2 πίσω από 1 σε κάθε μεριά...

 

4 ηχεία έχεις μπροστά;) δύο στη μία πόρτα δύο στην άλλη! Πίσω έχεις μόνο αν τα έχεις βάλει εσύ σαν extra...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς? πόσα ηχεία έχει η πόρτα σου? εμένα 3 νομίζω. δίπλα στον καθρέπτη, κάτω στη γωνία πάνω από το ανακλαστικό και δίπλα στη χειρολαβή... και 2 πίσω από 1 σε κάθε μεριά...

 

4 ηχεία έχεις μπροστά;) δύο στη μία πόρτα δύο στην άλλη! Πίσω έχεις μόνο αν τα έχεις βάλει εσύ σαν extra...

 

+1 Ακριβώς

Εκ των οποίων δυο το ένα είναι το τουιτερ, διπλα στον καθρέπτη

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

ξέρει κανεις αν το 1.6 FSI 2004 φοράει ιμάντα χρονισμού ή καδένα.

Στην δευτερη περίπτωση χρειάζεται αντικατάσταση?

ευχαριστώ

 

Καδένα έχει και δεν χρειάζεται αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

εχω το golf και ρωταω αν στην οπισθεν ειναι φυσιολογικο να αναβει ενα ασπρο λαμπακι μονο και οχι και τα δυο στα πισω φωτα?
Link to comment
Share on other sites

Eχω πολυ καιρο να γραψω εδω, απο τοτε που ανησυχουσαμε ολοι αν σπαει ή δεν σπαει ο TSi! Το αυτοκινητο (GOLF GT 170) το κρατησε ο πατερας μου και εγω πηγα σε μικρη κατηγορια (corsa opc) Απο τα τελευταια ποστ θυμαμαι απο τοτε τον KIRRA και τον nikos_kalithea. Tι γινεται τελικα με το θεμα αξιοπιστιας? σπαει τιποτα τωρα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Eχω πολυ καιρο να γραψω εδω, απο τοτε που ανησυχουσαμε ολοι αν σπαει ή δεν σπαει ο TSi! Το αυτοκινητο (GOLF GT 170) το κρατησε ο πατερας μου και εγω πηγα σε μικρη κατηγορια (corsa opc) Απο τα τελευταια ποστ θυμαμαι απο τοτε τον KIRRA και τον nikos_kalithea. Tι γινεται τελικα με το θεμα αξιοπιστιας? σπαει τιποτα τωρα?

 

το μόνο που.. "σπάει", είναι το αμάξι που... τα "σπάει".. :p

καλές βολτες με το κορσάκι εύχομαι.

 

Cheers,

ilias

 

Απαντώ και στο post που είχα κάνει πριν λίγες μέρες σχετικά με τις λάμπες που έτυχε να καούν όλες μαζί (όπισθεν και φρένο). Όντως έτυχε να καούν. Δεν ήταν θέμα με ασφάλειες (όπως νόμιζα αρχικά), απλώς αντικατέστησα τα λαμπάκια.

Cheers,

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...