Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.

Είμαι υποψήφιος αγοραστής και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Golf TSI 1.4 122 μηχανικό κιβώτιο?

Golf TSI 1.4 122 DSG?

Golf TSI 1.4 160 μηχανικό κιβώτιο?

Αυτό με τους 122 ίππους έχει ζωντάνια στο δρόμο?

Στην έκδοση με τους 122 καλύτερα μηχανικό ή dsg κιβώτιο?

Αξιοπιστία και λιγότερες ζημιές η έκδοση με τους 122 ή με τους 160 ίππους?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Από μενα

Golf TSI 1.4 160 μηχανικό κιβώτιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά.

Είμαι υποψήφιος αγοραστής και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Golf TSI 1.4 122 μηχανικό κιβώτιο?

Golf TSI 1.4 122 DSG?

Golf TSI 1.4 160 μηχανικό κιβώτιο?

Αυτό με τους 122 ίππους έχει ζωντάνια στο δρόμο?

Στην έκδοση με τους 122 καλύτερα μηχανικό ή dsg κιβώτιο?

Αξιοπιστία και λιγότερες ζημιές η έκδοση με τους 122 ή με τους 160 ίππους?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

1.4 160αρι με dsg. μεγαλη ευκολια.

Link to comment
Share on other sites

1.4 160αρι με dsg. μεγαλη ευκολια.

 

Αν το 160 φοράει το 7αρι dsg, να ξέρεις ότι υπάρχουν προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Αν το 160 φοράει το 7αρι dsg, να ξέρεις ότι υπάρχουν προβλήματα

Το 7αρι εχει Νικολα. Το καλυτερο ειναι να βρει ενα 5αρι Golf με DSG6

Link to comment
Share on other sites

Το 7αρι εχει Νικολα. Το καλυτερο ειναι να βρει ενα 5αρι Golf με DSG6

 

Ρε συ Ηλία ξεχασε το αυτό το 5αρι, ο κόσμος ποει μπροστά, σε λιγο θα είναι αντίκα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ηλία, τι προβλήματα έχει το 7άρι DSG;

 

.......αααααα τώρα την κάναμε:X

 

:lol: :lol: :lol: Νίκο ήθελα να γράψω. Δεν ξέρω πως μου ήρθε και έγραψα Ηλία. :p

Link to comment
Share on other sites

Ηλία, τι προβλήματα έχει το 7άρι DSG;

 

 

.......αααααα τώρα την κάναμε:X

Link to comment
Share on other sites

το κουμπι για το θερμαινομενο πισω τζαμι το εχεις πατημενο;

Επειδή δεν ήξερα αν χρειάζεται το δοκίμασα και με πατημένο ναι αλλά και πάλι δε ζεσταίνονται...

Κάποια ιδέα; Και οι δύο δεν ζεσταίνονται οπότε μου φαίνεται δύσκολο να έχουν πάθει κάτι και οι δύο, σε κάποια ασφάλεια πάει το μυαλό μου αλλά η θέρμανση του πίσω τζαμιού δουλεύει κανονικά καθώς επίσης και οι ηλεκτρικοί καθρεφτες (μήπως και βρίσκονται στην ίδια ασφάλεια)...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ήξερα αν χρειάζεται το δοκίμασα και με πατημένο ναι αλλά και πάλι δε ζεσταίνονται...

Κάποια ιδέα; Και οι δύο δεν ζεσταίνονται οπότε μου φαίνεται δύσκολο να έχουν πάθει κάτι και οι δύο, σε κάποια ασφάλεια πάει το μυαλό μου αλλά η θέρμανση του πίσω τζαμιού δουλεύει κανονικά καθώς επίσης και οι ηλεκτρικοί καθρεφτες (μήπως και βρίσκονται στην ίδια ασφάλεια)...

 

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να είναι πατημένο. Ενδεχομένως κάποια ασφάλεια? Όταν το λύσεις πες τι έγινε αν θέλεις να ενημερωνόμαστε κι εμείς.

Καλημέρα,

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Ηλία ξεχασε το αυτό το 5αρι, ο κόσμος ποει μπροστά, σε λιγο θα είναι αντίκα:lol::lol:

:lol: Θα παρει αξια τοτε:p

Ηλία, τι προβλήματα έχει το 7άρι DSG;

 

 

 

:lol: :lol: :lol: Νίκο ήθελα να γράψω. Δεν ξέρω πως μου ήρθε και έγραψα Ηλία. :p

Δεν πειραζει θα σου απαντησω εγω!!!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=14133

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! εχω το golf mkv GT αυτο με τα 170 αλογα! μηπως γνωριζει κανενας ποσο παει το σερβις στις 90.000 χιλιομετρα?
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να είναι πατημένο. Ενδεχομένως κάποια ασφάλεια? Όταν το λύσεις πες τι έγινε αν θέλεις να ενημερωνόμαστε κι εμείς.

Καλημέρα,

ilias

Αν θυμάμαι καλά από το manual, οι θερμαινόμενοι καθρέπτες λειτουργούν μόνο αν η εξωτερική θερμοκρασία είναι μικρότερη των 20 C.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από το manual, οι θερμαινόμενοι καθρέπτες λειτουργούν μόνο αν η εξωτερική θερμοκρασία είναι μικρότερη των 20 C.

Δεν το θυμάμαι, θα το κοιτάξω μιας και το λες! Αλλά έλα που και με 23-25 βαθμούς σε κάποιες περιοχές το βράδυ έχει φοβερή υγρασία... Το πισω τζάμι όμως θερμαίνεται... Τεσπα θα το δω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θυμάμαι, θα το κοιτάξω μιας και το λες! Αλλά έλα που και με 23-25 βαθμούς σε κάποιες περιοχές το βράδυ έχει φοβερή υγρασία... Το πισω τζάμι όμως θερμαίνεται... Τεσπα θα το δω

Έχεις δίκιο, αλλά έτσι δουλεύει....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα και απο μενα! εχω το golf mkv GT αυτο με τα 170 αλογα! μηπως γνωριζει κανενας ποσο παει το σερβις στις 90.000 χιλιομετρα?

 

εγω σημερα 1.4 τsi 140 ,[205revo]dsg 30.000klm.150e

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα 1.4 τsi 140 ,[205revo]dsg 30.000klm.150e

 

205 στον τρόχο? Μόνο πρόγραμμα είναι αυτό ή περιλαμβάνει και άλλα?

και.. στα δικα μου:

χτες που έβρεχε έντονα (στην Αθήνα) δεν άναβαν οι λάμπες των φρένων (και είχα και την αντιστοιχη ένδειξη στην οθόνη). Μετά, κατά το απόγευμα, ολα οκ. Αυτό μου το έχει κάνει 3 φορές από το καλοκαίρι μέχρι τώρα. Εχω αλλάξει 2 φορές λάμπες νομίζοντας ότι καίγονται, αλλά μετά τα χτεσινά μάλλον κακώς τις άλλαζα. Έχει ξανατύχει σε κανέναν?

Cheers,

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

205 στον τρόχο? Μόνο πρόγραμμα είναι αυτό ή περιλαμβάνει και άλλα?

και.. στα δικα μου:

χτες που έβρεχε έντονα (στην Αθήνα) δεν άναβαν οι λάμπες των φρένων (και είχα και την αντιστοιχη ένδειξη στην οθόνη). Μετά, κατά το απόγευμα, ολα οκ. Αυτό μου το έχει κάνει 3 φορές από το καλοκαίρι μέχρι τώρα. Εχω αλλάξει 2 φορές λάμπες νομίζοντας ότι καίγονται, αλλά μετά τα χτεσινά μάλλον κακώς τις άλλαζα. Έχει ξανατύχει σε κανέναν?

Cheers,

ilias

 

βαλβιδα ειναι

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

και συγκεκριμένα μια βαλβίδα κάτω από το πετάλ του φρένου..;)

 

:wacko: !! μάλιστα... Περίεργο έτσι όπως το ακούω..

Ευχαριστώ πολύ και για τις 2 απαντήσεις!

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι όμως, πίσω έχει και λάμπα για το φρένο πάνω στο τζάμι. Αυτή δε θα επηρεαζόταν από τη βαλβίδα? Λογικά αυτή η βαλβίδα θα κλείνει κύκλωμα για όλα τα πίσω φώτα φρένων, έτσι δεν είναι?

thanx,

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο! επειδη καποιος *******ος η καποια εξυπνη οδηγος μου κοπανησε τα φαναρια πισω...ειπα να τα αλλαξω και να βαλω καποια τα οποια μου αρεσουν τρελα! βρηκα λοιπον αυτα εδω ->

http://www.fk-automotive.de/websale7/FK-LED-tail-lights---red---fit-for.htm?Ctx={ver/7/ver}{st/3eb/st}{cmd/0/cmd}{m/websale/m}{s/fk-automotive/s}{l/English/l}{mi/25-5210/mi}{pi/2050226/pi}{po/3/po}{fc/x/fc}{p1/ba6f4919d1e3b259c1e1edee574bfb9d/p1}{md5/be25fa27741ac8c4e8e7c22afad9a931/md5}

 

....αλλα επειδη ειναι με LED μπηκα στιν διαδικασια να ρωτησω αυτον που τα πουλαει...και μου ειπε: ταιριαζουν αψογα στο αυτοκινητο (απο τη στιγμη που εχω πουλησει και σε αλλους αυτα τα φαναρια και μαλιστα εχουν ιδιο αυτοκινητο σαν το δικο σου (golf gt 170hp και golf tsi 140hp) αλλα ισως να σου βγαλει σφαλμα στο καντραν! Πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψουν χωρις να βγαλει καποιο σφαλμα? και αν βγει τελοσπαντων αυτο το σφαλμα υπαρχει περιπτωση να διορθωθει? ξερει κανενας? οχι τιποτ'αλλο αλλα να μην πεταξω αδικα 200 ευρο!

Link to comment
Share on other sites

205 στον τρόχο? Μόνο πρόγραμμα είναι αυτό ή περιλαμβάνει και άλλα?

και.. στα δικα μου:

χτες που έβρεχε έντονα (στην Αθήνα) δεν άναβαν οι λάμπες των φρένων (και είχα και την αντιστοιχη ένδειξη στην οθόνη). Μετά, κατά το απόγευμα, ολα οκ. Αυτό μου το έχει κάνει 3 φορές από το καλοκαίρι μέχρι τώρα. Εχω αλλάξει 2 φορές λάμπες νομίζοντας ότι καίγονται, αλλά μετά τα χτεσινά μάλλον κακώς τις άλλαζα. Έχει ξανατύχει σε κανέναν?

Cheers,

ilias

μονο προ/μα .205 λεει η ρεβο.μαμα η ρεβο.μερα με νυκτα σε επιδοσεισ και οικονομοια

Link to comment
Share on other sites

μονο προ/μα .205 λεει η ρεβο.μαμα η ρεβο.μερα με νυκτα σε επιδοσεισ και οικονομοια

 

οχι τροχο, μοτερ ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

ειμαι κατοχος ενος TSI 140 hp του 2006 και το τελευταιο 5μηνο περιπου εμφανιστηκε και σε μενα το προβλημα στην αλλαγη απο 1η σε 2η ταχυτητα. Απ'οτι διαβασα το εχουν αντιμετωπισει και αλλα παιδια. Το αυτοκινητο το πηρα απο τον Παζαροπουλο καινουριο. Ειχα παει στην Καρεντα την περασμενη Παρασκευη να τουσ ρωτησω, και μου ειπαν οτι επρεπε να μου εiχαν αλλαξει το συχρονιζε οσο ηταν ακομη στην εγγυηση στον Παζαροπουλο. Γνωριζετε αν ειχε βγει καμια τετοια οδηγια απο VW ?

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

ειμαι κατοχος ενος TSI 140 hp του 2006 και το τελευταιο 5μηνο περιπου εμφανιστηκε και σε μενα το προβλημα στην αλλαγη απο 1η σε 2η ταχυτητα. Απ'οτι διαβασα το εχουν αντιμετωπισει και αλλα παιδια. Το αυτοκινητο το πηρα απο τον Παζαροπουλο καινουριο. Ειχα παει στην Καρεντα την περασμενη Παρασκευη να τουσ ρωτησω, και μου ειπαν οτι επρεπε να μου εiχαν αλλαξει το συχρονιζε οσο ηταν ακομη στην εγγυηση στον Παζαροπουλο. Γνωριζετε αν ειχε βγει καμια τετοια οδηγια απο VW ?

 

σας ευχαριστω

 

Aπο vw δεν υπάρχει οδηγία, το αλλάζεις με δική σου πρωτοβουλία και εφόσον τώρα είσαι εκτός εγγύησης θα πληρώσεις το κόστος αλλαγής :wacko:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σε ολους,

ειμαι κατοχος ενος TSI 140 hp του 2006 και το τελευταιο 5μηνο περιπου εμφανιστηκε και σε μενα το προβλημα στην αλλαγη απο 1η σε 2η ταχυτητα. Απ'οτι διαβασα το εχουν αντιμετωπισει και αλλα παιδια. Το αυτοκινητο το πηρα απο τον Παζαροπουλο καινουριο. Ειχα παει στην Καρεντα την περασμενη Παρασκευη να τουσ ρωτησω, και μου ειπαν οτι επρεπε να μου εiχαν αλλαξει το συχρονιζε οσο ηταν ακομη στην εγγυηση στον Παζαροπουλο. Γνωριζετε αν ειχε βγει καμια τετοια οδηγια απο VW ?

 

σας ευχαριστω

 

Aπο vw δεν υπάρχει οδηγία, το αλλάζεις με δική σου πρωτοβουλία και εφόσον τώρα είσαι εκτός εγγύησης θα πληρώσεις το κόστος αλλαγής :wacko:.

 

Δυστυχώς είναι όπως τα λέει ο Νίκος..

Αλλά γιατί άργησε να σου το εμφανίσει εσένα?

Πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...