Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ζητημα ειναι να μην πεταξει κι αλλα λεφτα περαν των 2000 ευρω περιπου που εκανε τοτε αυτο, και να βρει αν υπαρχει μια λυση ωστε να εκμεταλευτει το υπαρχον!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

 

Aν εχει αυτο τοτε δεν γινετε τιποτα.Αυτο ειναι το MFD2 ενω αυτο που προσπαθεις να του περασεις χαρτες το MFD3.

Διαφορετικο hardware και το κυριοτερο αλλο format χαρτών!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

 

Αν ειναι αυτο δεν επιδεχεται τιποτα εκτος απο τους τωρινους χαρτες της teleatlas που εινει ουτως η αλλως αρκετα ελλιπεις και απ'οτι ξερω δεν παιρνει σπασμενους.

Κατα τα αλλα το μονο καλο που εχει ειναι οτι ταιριαζει στο εσωτερικο του και εχει το εφφε της οθονης αλλα ηχητικα ειναι οπως το rcd 300, δηλ απαραδεκτο εκτος της πολυ καλης ραδιοφωνικης ληψης.

Link to comment
Share on other sites

Τζιφος δηλαδη...πεταμενα λεφτα!

Θα τον ενημερωσω αν και πιστευω το χει παρει πρεφα μετα απο 2 χρονια προσπαθειας του να βρει κατι...Απλα ειπα να ρωτησω και εδω!

Θενκς παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχω και εγώ και ειμαι πολύ ευχαριστημένος, οσο για την ποιότητα του ηχου τα είπαμε ΗΧΕΙΑ

 

από σήμα tv πως πας; τι κεραία χρισημοποιείς;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα golf v Που το πηρα πριν κανα 2 μηνο και εκανα 1500χλμ στρωσιμο. να ρωτησω αν τωρα πρεπει να το παω για αλλαγη λαδιων και επισης κα8ε ποσο κανω σερβις στο γκολφ (μικρο και μεγαλο σερβις) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

από σήμα tv πως πας; τι κεραία χρισημοποιείς;

 

Σταματημένος πολύ καλή εικόνα

 

 

καλησπερα εχω ενα golf v Που το πηρα πριν κανα 2 μηνο και εκανα 1500χλμ στρωσιμο. να ρωτησω αν τωρα πρεπει να το παω για αλλαγη λαδιων και επισης κα8ε ποσο κανω σερβις στο γκολφ (μικρο και μεγαλο σερβις) ευχαριστω

 

Οχι κάθε χρόνο ή 15000χιλ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχω πρόβλημα με το συγχρονιζέ της δευτέρας στο σασμάν. Συγκεκριμένα δεν μπαίνει ελεύθερα από την πρώτη στη δευτέρα, αλλά πρεπει να πέσουν οι στροφές του κινητήρα για να μπει η ταχύτητα (VW GOLF PLUS 1.4 140) .Έχω διανύσει 49000 χμ . Υπάρχει κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή να γνωρίζει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχω πρόβλημα με το συγχρονιζέ της δευτέρας στο σασμάν. Συγκεκριμένα δεν μπαίνει ελεύθερα από την πρώτη στη δευτέρα, αλλά πρεπει να πέσουν οι στροφές του κινητήρα για να μπει η ταχύτητα (VW GOLF PLUS 1.4 140) .Έχω διανύσει 49000 χμ . Υπάρχει κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή να γνωρίζει κάτι?

 

Αν είσαι πριν απο τον 3-4 του 2007 αν θυμάμαι καλα πρέπει να αλλάξεις το συγχρονιζέ. Τα πρώτα ΤSi είχαν αυτό το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σταματημένος πολύ καλή εικόνα

 

εγώ χάλια, άσε που πιάνει μετά βίας 8-10 κανάλια κι'αυτά μεσ'το χιόνι...Τι κεραία έχεις;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχω πρόβλημα με το συγχρονιζέ της δευτέρας στο σασμάν. Συγκεκριμένα δεν μπαίνει ελεύθερα από την πρώτη στη δευτέρα, αλλά πρεπει να πέσουν οι στροφές του κινητήρα για να μπει η ταχύτητα (VW GOLF PLUS 1.4 140) .Έχω διανύσει 49000 χμ . Υπάρχει κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή να γνωρίζει κάτι?

 

Και σε μένα βγήκε αυτό το πρόβλημα.

Είναι γνωστό πρόβλημα όπως είπε και ο nikos_kallithea.

Εγώ το πήγα αντιπροσωπεία και αλλάχτηκε μέσα στην εγγύηση.

Οπότε το πας για service.

Link to comment
Share on other sites

Mods μη σβήσετε το μήνυμα..

Δεν έκανα edit το προηγούμενο γιατί είναι 2 μέρες πριν και δεν θα φανεί σαν καινούριο μήνυμα.

 

Παλικάρια μου να κάνω μια ερώτηση και εγώ..

 

Τελευταία όταν πατάω το γκάζι και ανεβάζω απότομα στροφές παρατηρώ ένα στιγμιαίο κόμπιασμα κάπου ανάμεσα στις 3.000 με 4.000 στροφές..

 

Υποθέτω ότι είναι κατά την αλλαγή του αέρα από το compressor στο turbo..

 

Το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα δεν το έκανε..

Σε εσάς το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο είχε πάθει ένας φίλος και του άλλαξαν την βαλβίδα αυτή. Sorry, δεν θυμάμαι ακριβώς τις λεπτομέρειες.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο είχε πάθει ένας φίλος και του άλλαξαν την βαλβίδα αυτή. Sorry, δεν θυμάμαι ακριβώς τις λεπτομέρειες.

 

N75....

;););)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

αν και πλεον μετρά αρκετά χρονια ηρθε και η ωρα να "αναγνωριστεί" η αξία του όχι μονο στην κατηγορία του αλλα και ως καλυτερος όλων...

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=4&art_id=10303

 

VW umber alles...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν και πλεον μετρά αρκετά χρονια ηρθε και η ωρα να "αναγνωριστεί" η αξία του όχι μονο στην κατηγορία του αλλα και ως καλυτερος όλων...

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=4&art_id=10303

 

VW umber alles...

Καιρος ηταν. Απο το 2007 επρεπε να το ειχε παρει............ but anyhow

Link to comment
Share on other sites

Hello,

όταν ανάβετε τον κλιματισμό, φυσσάει με την ίδια ένταση από όλους τους αεραγωγούς? έχω παρατηρήσει ότι από τους 2 ακριανούς (που είναι κοντά στην πόρτα) φυσσάει πιο έντονα από τους κεντρικούς (πάνω από το radio-cd). Το έχει παρατηρήσει κανείς ή να κάνω και service το A/C μαζί με το κανονικό service?

Thanx,

ilias

 

-------

 

Από σήμερα φαίνεται να μη μπορεί να ανεβάσει στροφές πάνω από 3000... θα προσπαθήσω αύριο να κλείσω ραντεβού στο service και θα σας πω. Ελπίζω να είναι καμιά βαλβίδα turbo και να διορθώνεται εύκολα.

Cheers,

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

γεια και πάλι,

Από σήμερα φαίνεται να μη μπορεί να ανεβάσει στροφές πάνω από 3000... θα προσπαθήσω αύριο να κλείσω ραντεβού στο service και θα σας πω. Ελπίζω να είναι καμιά βαλβίδα turbo και να διορθώνεται εύκολα.

Cheers,

ilias

N75 μαλλον. Κλασικα!!!

Link to comment
Share on other sites

golf tsi 140 variant dsg με REVO 205 hp απλα απαιχτο

 

poso sou pige file kai pou to ebales?:)

 

καλησπερα και απο μενα! θα ηθελα να μου δωσει καποιος πληροφοριες σχετικα με τα angel eyes που θελω να βαλω πανω στο golf μου! εχω το mkv gt με τα 170hp! κοιταξα στο ebay αλλα αν εχει κανενας καμια ιδεα απο αλλου,τοτε ας μου πει!

 

:!:thnx john:!:

Link to comment
Share on other sites

N75 μαλλον. Κλασικα!!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ αυτό ελπίζω μιας και λογικά θα το αλλάξω εντός εγγύησης. Λες να πάω ψαρωμένος ή να πω ότι το ξέρω ότι μάλλον αυτό παίζει?

Καλό βράδυ.

ilias
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ αυτό ελπίζω μιας και λογικά θα το αλλάξω εντός εγγύησης. Λες να πάω ψαρωμένος ή να πω ότι το ξέρω ότι μάλλον αυτό παίζει?

Καλό βράδυ.

Αφου εισαι στην εγγυηση δεν εχει σημασια. Ετσι και αλλιως στο VAS θα το βαλουν για να δειξει το προβλημα. Φαντασου, εμενα μου το ειχε βγαλει στο εξαμηνο

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι στην εγγυηση δεν εχει σημασια. Ετσι και αλλιως στο VAS θα το βαλουν για να δειξει το προβλημα. Φαντασου, εμενα μου το ειχε βγαλει στο εξαμηνο

 

OK, έκλεισα ραντεβού. Το πάω τώρα. Θα σας πω εξελίξεις αν είναι κάτι διαφορετικό ώστε να ξέρετε κι εσείς.

thanx,

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

Hello,

όταν ανάβετε τον κλιματισμό, φυσσάει με την ίδια ένταση από όλους τους αεραγωγούς? έχω παρατηρήσει ότι από τους 2 ακριανούς (που είναι κοντά στην πόρτα) φυσσάει πιο έντονα από τους κεντρικούς (πάνω από το radio-cd). Το έχει παρατηρήσει κανείς ή να κάνω και service το A/C μαζί με το κανονικό service?

Thanx,

ilias

 

 

Και εγώ το είχα παρατηρήσει το συγκεκριμένο. Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις του a/c, εμένα το έκανε όταν είχα να χτυπάει σε συγκεκριμένο σημείο

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λειτουργει...επισης απο τον μεσαιο αριστερο -του οδηγου- βγαζει λιγοτερο απο τον μεσαιο δεξι - του συνοδηγου- προφανως για να μη μας χτυπαει πολυ.

 

Πριν λιγες μερες εκανα τα γενεθλια στο γκολφ με ενα κερωματακι κατ'οικον σπεσιαλ :D 1 χρονο και 27000 με κανενα απολυτως προβλημα...(tsi 122).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...