Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ιδέα μου ή το ηχοσύστημα, δεν ακούγεται και τόσο καλά;

 

Επίσης, τι γνώμη έχετε για τα γνωστά πολυσυστήματα τύπου TV/DVD/NAVIGATOR/TOUCH SCREEN που κυκλοφορούν στο e-bay??? είναι αξιόπιστα ή όχι???

 

ευχαριστώ συνάδελφοι:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι ιδέα μου ή το ηχοσύστημα, δεν ακούγεται και τόσο καλά;

 

Επίσης, τι γνώμη έχετε για τα γνωστά πολυσυστήματα τύπου TV/DVD/NAVIGATOR/TOUCH SCREEN που κυκλοφορούν στο e-bay??? είναι αξιόπιστα ή όχι???

 

ευχαριστώ συνάδελφοι:)

 

Αυτό ειναι μεγάλο θέμα και υπάρχουν εκατοντάδες forums στα οποία αναλύεται. Ο ηχος της VW ειναι, επιεικώς θα το πω, χαλια :( , σε αντίθεση με τον κινητήρα που ειναι όλα τα λεφτά :)

 

Δες ένα από αυτά

Link to comment
Share on other sites

+1

Ακριβώς αυτό που λέει ο nickolas84.

Έτσι κάνει σχεδόν πάντα η VW.

Και με το Golf IV το ίδιο είχε κάνει.

Αλλά τα μοντέλα είναι ότι έχει μείνει σε τελωνείο.

Δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις παραγγελία όπως το θες.

Για παράδειγμα δηλαδή αν θέλεις ηλιοροφή θα σου πει ναι υπάρχει αλλά μόνο σε κόκκινο χρώμα ή μόνο σε τρίπορτο.

 

Πάντως αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρει να πάρει το καινούριο μοντέλο είναι καλή ευκαιρία να πάει τώρα να πάρει το Golf V και να δει τι κελεπούρι σε εξοπλισμό μπορεί να πετύχει.;)

 

Το βασικό είναι να έχει ΕSΡ καθώς σε ελάχιστες εκδόσεις είναι στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

για το ESP - ηλιοροφη-υποβραχιονιο περιμενα 4.5 μηνες...αλλα πραγματικα σωζει.

να το προτιμησετε ολοι ανεξαρτητα ποσο καλοι η κουλοι οδηγοι ειστε.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βάλει κάνεις κάποια από αυτά?

 

TMS TID-7626G 7'' CAR TV/DVD PLAYER WITH GPS

TMS TID-7261G 6.2'' CAR TV/DVD PLAYER GPS/TOUCH SCREEN

 

Φαντάζομαι το Golf μας έχει 2 DIN υποδοχή ε?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βάλει κάνεις κάποια από αυτά?

 

TMS TID-7626G 7'' CAR TV/DVD PLAYER WITH GPS

TMS TID-7261G 6.2'' CAR TV/DVD PLAYER GPS/TOUCH SCREEN

 

Φαντάζομαι το Golf μας έχει 2 DIN υποδοχή ε?

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&showtopic=20306&view=findpost&p=297754

Link to comment
Share on other sites

 

Καλή φάση.

Από ότι κατάλαβα το έχεις βάλει και εσύ..

Με Destinator δουλεύει? (Άκυρο! Το βρήκα ότι δουλεύει)

Κόστος?

Την τοποθέτηση την έκανες μόνος σου? Είναι δύσκολη?

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση.

Από ότι κατάλαβα το έχεις βάλει και εσύ..

Με Destinator δουλεύει? (Άκυρο! Το βρήκα ότι δουλεύει)

Κόστος?

Την τοποθέτηση την έκανες μόνος σου? Είναι δύσκολη?

 

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2480895

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΠΟιον γνωριζει βεβαια:εχω το γκολφ 5.γιατι εδω και 1 ωμηνα μου αναβει συνεχεια η λυχνια του esp?εχεις ξαναπαθει κανεις το ιδιο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΠΟιον γνωριζει βεβαια:εχω το γκολφ 5.γιατι εδω και 1 ωμηνα μου αναβει συνεχεια η λυχνια του esp?εχεις ξαναπαθει κανεις το ιδιο?

προφανως το εχεις απενεργοποιησει.πατα το κουμπι να το ξαναενεργοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

προφανως το εχεις απενεργοποιησει.πατα το κουμπι να το ξαναενεργοποιησεις

Μονο που οταν σβηνεις το αμαξι ξανα ενεργοποιείτε το ESP οταν βαζεις μπροστα;) Πηγαινε σε ενα service να το κοιταξουνε

Link to comment
Share on other sites

Μονο που οταν σβηνεις το αμαξι ξανα ενεργοποιείτε το ESP οταν βαζεις μπροστα;) Πηγαινε σε ενα service να το κοιταξουνε[/QUO

ζημια εχει το ξερω απλα νομιζα οτι ξερει κανεις γιατι μου ειπαν οτι εχει σχεση με το αβs

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

hello και παλι! 3 ερωτησεις ακομα θελω να προσθεσω!

 

1) εχω το golf mkv gt 170hp και θελω να βαλω turbo timer! να βαλω η οχι? ειχα ξαναρωτησει παλιοτερα αλλα απαντηση δεν πηρα καμια! ισα ισα καποιος μου ειπε οτι κρυωνει μονο του! ακυρο τελειως!

 

2) τα λαμπακια πισω στην πινακιδα γινεται να βαλω αυτα τα ασπρα? πηγα σε ενα μαγαζι που εχει αξεσουαρ και μου ειπε πως αν βαλω θα μου βγαλει σφαλμα στο καντραν! δλδ θα μοθ αναβει συνεχεια το λαμπακι στο καντραν και δεν το θελω αυτο!

 

3) θελω να βαλω ενα φιλτρο ελευθερας μεσα στο φιλτροκουτι! εχω ακουσει για το ΚΝ επειδη καθαριζεται με σκετο ( νερο..νομιζω? )

 

αν μπορει καποιος ας μου πει 2,3 επιλογες ή περιπτωσεις για το καθενα!

 

thnx πολυ ολους που θα ασχοληθουνε με μενα και τελος...

ευχομαι καλη ανασταση και καλο πασχα σε ολους μας! ...μα πανω απ'ολα ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ... ωστε να εχουμε ολοι ενα καλο πασχα και να περασουμε καλα! :thanks:

Link to comment
Share on other sites

hello και παλι! 3 ερωτησεις ακομα θελω να προσθεσω!

 

1) εχω το golf mkv gt 170hp και θελω να βαλω turbo timer! να βαλω η οχι? ειχα ξαναρωτησει παλιοτερα αλλα απαντηση δεν πηρα καμια! ισα ισα καποιος μου ειπε οτι κρυωνει μονο του! ακυρο τελειως!

 

2) τα λαμπακια πισω στην πινακιδα γινεται να βαλω αυτα τα ασπρα? πηγα σε ενα μαγαζι που εχει αξεσουαρ και μου ειπε πως αν βαλω θα μου βγαλει σφαλμα στο καντραν! δλδ θα μοθ αναβει συνεχεια το λαμπακι στο καντραν και δεν το θελω αυτο!

 

3) θελω να βαλω ενα φιλτρο ελευθερας μεσα στο φιλτροκουτι! εχω ακουσει για το ΚΝ επειδη καθαριζεται με σκετο ( νερο..νομιζω? )

 

αν μπορει καποιος ας μου πει 2,3 επιλογες ή περιπτωσεις για το καθενα!

 

thnx πολυ ολους που θα ασχοληθουνε με μενα και τελος...

ευχομαι καλη ανασταση και καλο πασχα σε ολους μας! ...μα πανω απ'ολα ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ... ωστε να εχουμε ολοι ενα καλο πασχα και να περασουμε καλα! :thanks:

 

1.δεν χρειαζεται turbotimer εχει συστημα που ψυχει μονο του. ισχυει.

2. εχω βαλει ψειρες 5w5 στα μπροστινα φωτα, κανουν για canbas εγκεφαλους και δεν βγαζουν σφαλμα. τι λαμπακια παιρνει εκει επειδη δεν τα εχω κοιταξει.

3. ΚΝ, pipercross, Green , ΒΜC, κανουν ολα. εγω εχω βαλει foam pipecross χωρις λαδι.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: σε περίπτωση ανταλλαγής αυτοκινητου, ισχυει η εκπτωση των 3000;

γιατι να μην ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

1.δεν χρειαζεται turbotimer εχει συστημα που ψυχει μονο του. ισχυει.

2. εχω βαλει ψειρες 5w5 στα μπροστινα φωτα, κανουν για canbas εγκεφαλους και δεν βγαζουν σφαλμα. τι λαμπακια παιρνει εκει επειδη δεν τα εχω κοιταξει.

3. ΚΝ, pipercross, Green , ΒΜC, κανουν ολα. εγω εχω βαλει foam pipecross χωρις λαδι.

 

1) τι συστημα ειναι αυτο? εγω δεν ακουω τιποτα να κανει θορυβο! τεσπα...

2) μπροστα εχω βαλει κι εγω! για πισω στην πινακιδα ρωτησα φιλε μου!

3) αυτα ολα τα ξερω! το καλυτερο ποιο ειναι δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

1) τι συστημα ειναι αυτο? εγω δεν ακουω τιποτα να κανει θορυβο! τεσπα...

2) μπροστα εχω βαλει κι εγω! για πισω στην πινακιδα ρωτησα φιλε μου!

3) αυτα ολα τα ξερω! το καλυτερο ποιο ειναι δεν ξερω

 

1.το οτι δεν ακους κατι να γουργουριζει δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει.

2. πισω δεν ξερω τι τυπο εχει, δεν το εχω κοιταξει.

3. καλυτερο το BMC,και μετα το pipercross βαση αποτελεσματων σε τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντύπωση ότι ακούω κάτι όταν το σβήνω... Θα μπορούσε να είναι ο ήχος μίας μικρής ηλεκτρικής αντλίας. Ίσως είναι αυτό, ίσως και όχι.
Link to comment
Share on other sites

1.δεν χρειαζεται turbotimer εχει συστημα που ψυχει μονο του. ισχυει.
το turbotimer αυτό κάνει , κρατάει την τουρμπίνα ανοιχτή για να ψυχθεί πιο αργά ... άρα έχει σύστημα turbotimer εξ αρχής οπότε δεν χρειάζεται επιπλέον σύστημα εκτός άμα αρχίσεις να το "πειράζεις" ...
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις προαλλες εθνικη ειδα 230 χιλ/ωρα στο κοντερ με 6η στις 5700 στροφες...καλα δεν ειναι??

ειχα φτασει 210 χωρις να το καταλαβω καν κι ειπα να το πατησω λιγο ακομα να δω πως παει οταν κοιταξα το κοντερ και τα ειδα.

Βενζινη 100σταρα και Θπεριβαλλοντος περιπου 22 βαθμοι.

 

που ακριβως σταματαει η 6η? στις 6000 στροφες η λιγο πιο πανω??

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντύπωση ότι ακούω κάτι όταν το σβήνω... Θα μπορούσε να είναι ο ήχος μίας μικρής ηλεκτρικής αντλίας. Ίσως είναι αυτό, ίσως και όχι.

 

Ετσι ειναι, κυκλοφορει το ψυκτικο υγρο για να κρυωσει το τουρμπο.

Link to comment
Share on other sites

ποιος σας ειπε οτι εχει συστημα πουκρυωνει μονο του την τουρμπινα?

δεν μπορω να διαβαζω αβασιμα πραγματα

Οσον αφρα τον φιλο που λεει ΒΜC ας παραθεσει το λίνκ με τα τεστσ να το διαβασουμε κ εμεις

Το ΚΝ θελει κ Λαδι για καθαρισμο αφου 1 πλυθει με νερο Το pipecross ειναι ξρου τυπου δεν θελει λαδι

Πισω εαν βαλεις λεντ θα το διαβασει σαν καμμενη λαμπα κ μετα απο 3 sec θα σβησει

Αυτο ισχυει για τα λεντ που υπαρχουν ως τωρα αλλα σιγουρα θα βγουν με ενσωματομενη αντισταση

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ποιος σας ειπε οτι εχει συστημα πουκρυωνει μονο του την τουρμπινα?

δεν μπορω να διαβαζω αβασιμα πραγματα

Οσον αφρα τον φιλο που λεει ΒΜC ας παραθεσει το λίνκ με τα τεστσ να το διαβασουμε κ εμεις

Το ΚΝ θελει κ Λαδι για καθαρισμο αφου 1 πλυθει με νερο Το pipecross ειναι ξρου τυπου δεν θελει λαδι

Πισω εαν βαλεις λεντ θα το διαβασει σαν καμμενη λαμπα κ μετα απο 3 sec θα σβησει

Αυτο ισχυει για τα λεντ που υπαρχουν ως τωρα αλλα σιγουρα θα βγουν με ενσωματομενη αντισταση

εχεις δικιο για το κρυωμα. ρωτησα και μου ειπαν 2 μηχανικοι οτι μονο το s3 το παλιο ειχε ενα κυκλοφορητη που εψυχε, και οτι στα τφσι το καταργησανε. σορρυ.

το τεστ που λεει οτι ειναι καλυτερο το ΒΜC εγινε απο το περιοδικο drive αν θυμαμαι καλα. δεν εχω λινκ. αν εχουν μαγειρεψει τα αποτελεσματα δεν το ξερω. εγω ξερω ποιο βγαλανε καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...