Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα τους αισθητηρες 30 ευρω (και ασημι) απο ebay και εδωσα 40 ευρω για τοποθετηση (εκει που περνανε στερεοφωνικα/συναγερμους κλπ).

Δεν θα το εκανα μονος μου γιατι χρειαζεται λιγο δουλιτσα και πρεπει να ξερεις για να μην χαλασεις τιποτα στο ξηλωνε/ραβε. Ο προφυλαχτηρας δε βγηκε, γι'αυτο λεω οτι πρεπει να ξερεις πως γινεται.

Και φυσικα πρεπει να βγει και η πισω πλεξουδα για να συνδεθει με το καλωδιο της οπισθεν. Παντως δουλευει αψογα παρ'οτι εβαλα μονο δυο αισθητηρες (δεν μου αρεσει να φαινεται ο προφυλακτηραε γεματος κουμποτρυπες).

 

Διάβαζα τα παλιά ποστς, και βρήκα αυτό.

 

KIRRA, δουλεύουν ακόμα καλά? Πόσα εκατοστά είναι το ελάχιστό τους (το συνεχές μπιιιιπ, που απο εκει και πιο κοντα δεν καταλαβαινεις διαφορά)

 

Γιατί οι περισσότεροι έχουν κάτι χαζά όρια, πχ 20 εκατοστά, που είναι άχρηστα για Ελλάδα (και ως εκεί το φέρνω και μόνος)...

 

EDIT: Χάθηκαν posts ή μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καποιος λοιπόν όσο θα γράφετε άσχετα...θα κάνει ένα κλικ και θα τα στέλνει στον κάδο..

συνεχίζουμε στο θέμα μας..!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πήγαν.

(για reference: Συζήτηση για αύξηση ιπποδύναμης και πιθανή παράλληλη μείωση κατανάλωσης σε υψηλές ταχύτητες)

 

Δεν ήταν καθόλου άσχετα, αφού ρώτησα κάτι που θα ήθελα να κάνω στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Edit: τώρα είδα ότι ξέφυγε από ένα σημείο και μετά η συζήτηση... Η μισή ήταν on topic όμως.

 

Τέλος πάντων, υπάρχει το λινκ αναφοράς, ίσως και καλύτερα έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα τα παλιά ποστς, και βρήκα αυτό.

 

KIRRA, δουλεύουν ακόμα καλά? Πόσα εκατοστά είναι το ελάχιστό τους (το συνεχές μπιιιιπ, που απο εκει και πιο κοντα δεν καταλαβαινεις διαφορά)

 

Γιατί οι περισσότεροι έχουν κάτι χαζά όρια, πχ 20 εκατοστά, που είναι άχρηστα για Ελλάδα (και ως εκεί το φέρνω και μόνος)...

 

EDIT: Χάθηκαν posts ή μου φαίνεται?

 

Αυτο το αυτοκινητο (με τους δυο αισθητηρες) το πουλησα αλλα μεχρι τοτε δουλευαν αψογα. Μετα δεν ξερω.

Εβαλα και στο καινουργιο μου και μεχρι τωρα ολα καλα.

Μονο στης γυναικας μου τα επαιξαν μετα απο 6-7 μηνες αλλα ευτυχως ειχα μια πλακετα ρεζερβα (αυτο ηταν το προβλημα), την αλλαξα και ολα ενταξει παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλισπερα! θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! εχω το golf mkv gt με 170ps ! γινεται να του βαλω τουρμπο τιμερ πανω? αν ναι τοτε ειναι δοκιμασμενο? αν οχι τοτε για ποιο λογο? thnx...
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα! θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! εχω το golf mkv gt με 170ps ! γινεται να του βαλω τουρμπο τιμερ πανω? αν ναι τοτε ειναι δοκιμασμενο? αν οχι τοτε για ποιο λογο? thnx...

 

δεν σου χρειαζεται , τα νεα μοτερ τφσι εχουν συστημα που ψυχετε το τουρμπο αφου κλεισεις το μοτερ.

Link to comment
Share on other sites

Golf GT 170ps στα 7000 km μου εκαψε περιπου μισο λιτρο και λιγο παραπανω λαδακι... Μεχρι τα 5000 km ειχε καψει μολις 250 ml , αλλα μετα απο μερικα παρατεταμενα ανοιγματα σε ανοικτο δρομο(Εθνικη) μεχρι και 180-190 km/h , ειδα την καταναλωση λαδιου να αυξανεται σημαντικα , εχοντας καψει παραπανω απο το μισο λαδακι που ειχε μεσα οταν το πηρα.

 

Τελικα συμπληρωσα με 5-30 Longlife της Castrol και λεω να τα αλλαξω τελειως τα λαδια μαζι με φιλτρο στα 10.000 km περιπου.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Golf GT 170ps στα 7000 km μου εκαψε περιπου μισο λιτρο και λιγο παραπανω λαδακι... Μεχρι τα 5000 km ειχε καψει μολις 250 ml , αλλα μετα απο μερικα παρατεταμενα ανοιγματα σε ανοικτο δρομο(Εθνικη) μεχρι και 180-190 km/h , ειδα την καταναλωση λαδιου να αυξανεται σημαντικα , εχοντας καψει παραπανω απο το μισο λαδακι που ειχε μεσα οταν το πηρα.

 

Τελικα συμπληρωσα με 5-30 Longlife της Castrol και λεω να τα αλλαξω τελειως τα λαδια μαζι με φιλτρο στα 10.000 km περιπου.

 

δοκιμασε τα mobil 1 sp formula 5-30

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν σου χρειαζεται , τα νεα μοτερ τφσι εχουν συστημα που ψυχετε το τουρμπο αφου κλεισεις το μοτερ.

 

pos akrivos ginetai auto?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εχεις βαλει ξεχασε τα

Κοιτα εδώ

http://www.tiguan.gr/forum/viewtopic.php?f=41&t=1181

 

 

na eixe kai kamia photo kala tha htan! basika ti marka einai ayto?

Link to comment
Share on other sites

pos akrivos ginetai auto?

συνεχιζει και λειτουργει το κυκλωμα αφου κλεισεις την μηχανη , δεν ξερω για ποσο, και κρυωνει την τουρμπινα.

Link to comment
Share on other sites

na eixe kai kamia photo kala tha htan! basika ti marka einai ayto?

 

Νόμιζα οτι είναι πλεον γνωστό σε όλους. Ολα αυτα τα Κινέζικα (για όλα τα αυτοκίνητα) για τα οποία συζητάμε ειναι WITSON

http://www.witson.com/newproduct.php?sort1=2&i_keyword=golf&submit.x=0&submit.y=0

 

Το Κινεζακι.... :D:D

 

Υπεύθυνος για ερωτήσεις και απορίες ο Κος "Bob Cui"

 

Zhuhai Witson Industrial Co.,Ltd.

ADD: Room 20D,Ling Hai Palace,No.223,Shui Wan Road,Zhuhai 519020,Guangdong,China.

Tel: +86-756-8120312,8120212,8120113Fax: +86-756-8120319

E-mail: bob@witson.com

MSN: bob_witson@hotmail.com

http://Http://www.witson.com

 

 

...αυτα

Link to comment
Share on other sites

γιατο witson ειχα μιλησει με το εργοστασιο στην κινα και παραλιγο θα το ειχα παρει περσυ αλλα δε το πηρα λογω του οτι ειδα ειχα parrot με οθονουλα πολυ καλο bluetooth και ανταπτορα mp3 για στικακι USB οποτε ειναι σα να εχω cdiera στο αμαξι. οποτε καπου το σκεφτηκα και δεν πηρα το witson.

αλλιως αν ειχα το μαμα ραδιοcd σκετο συγουρα θα αγοραζα το witson

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα αυτο http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489 με 490$ μαζι με κεραια τηλεορασης και τα μεταφορικα. Η πληρωμη εγινε με paypal, ελπιζω να πανε ολα καλα. Θα σας ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα αυτο http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489 με 490$ μαζι με κεραια τηλεορασης και τα μεταφορικα. Η πληρωμη εγινε με paypal, ελπιζω να πανε ολα καλα. Θα σας ενημερωσω.

 

Κινεζάκι στο Γκολφάκι ,καλώς να σου έρθει :D ......Περιμένουμε νέα

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων γι'αυτό που θα ρωτήσω καθότι είμαι σιγουρος ότι έχει απαντηθεί στο παρελθόν, αλλά δεν έχω δυστηχώς το χρόνο να κατσω να διαβάσω 580 και κάτι σελίδες:O

 

Επειδή σκέπτομαι να μπώ και εγώ στην οικογένοια των γκολφάκιδων με ένα μεταχειρισμένο TSI 140HP, θα ήθελα την αντικειμενική σας (όσο γίνεται) γνώμη και συμβουλή για το τι να προσέξω πριν την αγορά (δεν μιλάω για book service κλπ, αυτά εννοούνται), ή ακόμα και εάν (στην ακραία περίπτωση) δεν πρέπει να γίνω μέλος της οικογένοιας για διαφόρους λόγους. Κάποιοι λένε ότι ταλαιπωρούνται με τα νέα μοτέρ και είναι μεσα-έξω στα συνεργεία.

 

Αυτά προς το παρόν, ελπίζω να μην σας κούρασα και πάλι συγνώμη αν σας αναγκάζω να επαναλαμβάνετε τα ίδια και τα ίδια...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων γι'αυτό που θα ρωτήσω καθότι είμαι σιγουρος ότι έχει απαντηθεί στο παρελθόν, αλλά δεν έχω δυστηχώς το χρόνο να κατσω να διαβάσω 580 και κάτι σελίδες:O

 

Επειδή σκέπτομαι να μπώ και εγώ στην οικογένοια των γκολφάκιδων με ένα μεταχειρισμένο TSI 140HP, θα ήθελα την αντικειμενική σας (όσο γίνεται) γνώμη και συμβουλή για το τι να προσέξω πριν την αγορά (δεν μιλάω για book service κλπ, αυτά εννοούνται), ή ακόμα και εάν (στην ακραία περίπτωση) δεν πρέπει να γίνω μέλος της οικογένοιας για διαφόρους λόγους. Κάποιοι λένε ότι ταλαιπωρούνται με τα νέα μοτέρ και είναι μεσα-έξω στα συνεργεία.

 

Αυτά προς το παρόν, ελπίζω να μην σας κούρασα και πάλι συγνώμη αν σας αναγκάζω να επαναλαμβάνετε τα ίδια και τα ίδια...

Εγω απλα θα σου πω οτι ειναι ενα απο το πιο αξιοπιστα μοτερ. Προβληματα βγαζουν ολα τα αμαξια. Δε νομιζω οτι εχει υπαρξει "κυμα" κατοχων TSi/GT στα συνεργεια με σπασμενο Moter.;)

Link to comment
Share on other sites

Σπασμενα μοτερ οχι. Τουλαχιστον δεν εχει γινει καμμια αναφορα στα φορουμ που βλεπω και να εισαι σιγουρος οτι αν ειχε γινει θα ακουγοταν με την πρωτη.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τους δύο φίλους που μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν, τελικά βρήκα ένα του 9/2007 με το απλό turbo όμως αλλά με μόνο 13000χλμ:yahoo: και είμαι πολύ χαρούμενος όπως φαίνεται άλλωστε...

 

ευχαριστώ και πάλι...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τους δύο φίλους που μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν, τελικά βρήκα ένα του 9/2007 με το απλό turbo όμως αλλά με μόνο 13000χλμ:yahoo: και είμαι πολύ χαρούμενος όπως φαίνεται άλλωστε...

 

ευχαριστώ και πάλι...

Καλοταξιδο :) Ποσο το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τους δύο φίλους που μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν, τελικά βρήκα ένα του 9/2007 με το απλό turbo όμως αλλά με μόνο 13000χλμ:yahoo: και είμαι πολύ χαρούμενος όπως φαίνεται άλλωστε...

 

ευχαριστώ και πάλι...

 

To 2007 δεν υπήρχε το απλό Turbo αλλά ο συνδυασμός Compressor - Turbo,με διαφορετικά προγράμματα που έδιναν 140 και 170 άλογα αντίστοιχα.

Μάλλον εννοείς το 140άρι.

Καλορίζικο και καλοτάξιδο αν το πάρεις τελικά.

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...