Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από υπολογιστή ξέμειναν.που θα βρω την επιλογή που λες να το φτιάξω;
Εκεί αριστερά έχει επιλογή ( διπλοτυπες) ψάξε το λίγο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατά 99% από αύριο κάτοχος και εγώ της συσκευής, τυπικά θα το έχει η σύζυγος..

Το miui 11 που τρέχει έχει συρτάρι εφαρμογών η θα πρέπει να κατεβάσω άλλο launcher?

Κατά τα άλλα έχω διαβάσει καλές κριτικές για τα λεφτά του νομίζω είναι κορυφή..

Από φώτο είστε ευχαριστημένοι σε γενικές γραμμές?

Θήκη σιλικόνης έχει μέσα το κουτί Η δεν είναι στάνταρ αυτό?

ευχαριστώ..

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατά 99% από αύριο κάτοχος και εγώ της συσκευής, τυπικά θα το έχει η σύζυγος..

Το miui 11 που τρέχει έχει συρτάρι εφαρμογών η θα πρέπει να κατεβάσω άλλο launcher?

Κατά τα άλλα έχω διαβάσει καλές κριτικές για τα λεφτά του νομίζω είναι κορυφή..

Από φώτο είστε ευχαριστημένοι σε γενικές γραμμές?

Θήκη σιλικόνης έχει μέσα το κουτί Η δεν είναι στάνταρ αυτό?

ευχαριστώ..

Καλησπέρα φίλε μου και χρόνια πολλά!

Το miui 11 δεν έχει συρτάρι εφαρμογών, οπότε θα πρέπει να βάλεις άλλον launcher.

Η φωτογραφική του είναι πολύ καλή.

Θήκη σιλικόνης έχει μέσα η συσκευασία, αλλά θα πρότεινα να αγοράσετε κάποια άλλη πιο υπερυψωμένη στη θέση της κάμερας, για λόγους προστασίας.

Το κινητό είναι ταχύτατο και θα το ευχαριστηθείτε πολύ!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και χρόνια πολλά!

Το miui 11 δεν έχει συρτάρι εφαρμογών, οπότε θα πρέπει να βάλεις άλλον launcher.

Η φωτογραφική του είναι πολύ καλή.

Θήκη σιλικόνης έχει μέσα η συσκευασία, αλλά θα πρότεινα να αγοράσετε κάποια άλλη πιο υπερυψωμένη στη θέση της κάμερας, για λόγους προστασίας.

Το κινητό είναι ταχύτατο και θα το ευχαριστηθείτε πολύ!

 

Είμαι κάτοχος από Εχθές οπότε τα διαπίστωσα όλα τα παραπάνω..

Να προσθέσω την καταπληκτική οθόνη, παρότι προέρχομαι από amoled δεν έχει τίποτα να ζηλέψει..

Έχω διαβάσει ότι θα μπει συρτάρι εφαρμογών στο miui11 οπότε δεν έβαλα άλλο launcher για την όλα τα έχω βάλει όλα σε φάκελο.

Δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμα από πού μπορώ να απενεργοποίησω κάποιες εφαρμογές που θέλω.. Μάλλον δεν μπορώ να της από απενεργοποίησω γιατί είναι τις xiaomi και αν μπορώ να βάλω σε αναστολή της εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ.. να βγάλουμε καμία ώρα παραπάνω sot.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ξέρετε αν γίνεται να αλλάξει κάποιος το default app κλήσεων/επαφών/μηνυμάτων; Δίνει κάποια εφαρμογή η Xiaomi; Είναι καλύτερη από τις εφαρμογές της google;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Των μηνυμάτων γίνεται.

Επαφών και κλήσεων, dialer δηλαδή, δεν γίνεται δυστυχώς, λόγω νέας πολιτικής της Google.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα ήδη . Άλλη μια θα γίνει ανάμεσα 02:00 με 05:00 το πρωί αυτόματα . Ζητάει συγκατάθεση .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί σε κάποιον λιγότερη αυτονομία τίς τελευταίες μέρες η μόνο εμένα?(συνδεσα καινούργιο Bluetooth, παίζει να είναι πιο ενεργοβορο από το προηγούμενο?)
Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα πρόβλημα με την αυτονομία.

Μπορεί να φταίει το Bluetooth.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σκαλώνει και σε σας μερικές φορές η αυτόματη σύνδεση σε wifi; Ανοίγω το wifi περιμένω και δεν συνδέεται παρά μόνο αν ανοίξω τις ρυθμίσεις και μπω στο wifi. Τότε το βλέπει και μπαίνει. Άλλες φορές μπαίνει κατευθείαν. Και φυσικά αναφέρομαι στο ίδιο οικιακό δίκτυο. Τί μπορεί να φταίει; Επίσης έχω θεματάκια με τα airpods, σκαλώνει μερικές φορές και δε συνδέονται αυτόματα. Κάποιος με παρόμοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τα χαρακτηριστικά του 7 θα δεις ότι και αυτό υποστηρίζει αλλά τόσους μήνες κανένας από εμάς δεν είδε το plus μετά από τοσα update ,εξωτερικό πιάνει κανονικά.Μπορεις να το διαπιστώσεις και μόνος σου με ένα τηλέφωνο που υποστηρίζει να βγαλεις την κάρτα και να την βάλεις στο 8 θα δεις ότι δεν θα πιάσει 4g+,ίσως με κάποιο update αργότερα να το υποστηρίξει.Ειναι θέμα ελληνικών δικτύων και αδειών στον επεξεργαστή ,η xiaomi στα low budget κινητά δεν πληρώνει όλες τις άδειες που υποστηρίζουν οι επεξεργαστές και έχουμε αυτά τα θέματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι σχέση έχει το volte;

 

Χρονια πολλα σε ολους . Μηπως αυτο βοηθησει....

 

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας για δοκιμή τη συγκεκριμένη συσκευή, έχω να πω ότι είναι εντυπωσιακή.

 

Η οθόνη είναι πολύ καλύτερη από το Poco F1. Και το μεγαλύτερο μέγεθός της είναι πολύ βολικό για ό,τι και να κάνει κάποιος, πέρα από την χρήση με το 1 χέρι.

 

Οι κάμερες είναι πολύ παραπάνω από ό,τι χρειάζομαι, αφού το τελευταίο που κοιτάζω στα smartphones είναι οι κάμερες. Το μόνο που θα γράψω είναι πως η 64άρα κάμερα έχει πολύ, πολύ καλά αποτελέσματα. Ειδικά στη διατήρηση λεπτομέρειας.

 

Το γυαλί πίσω δίνει πολλούς πόντους επιπλέον στη συσκευή. Ειδικά στο πράσινο που έχω στα χέρια μου, είναι πάρα πολύ όμορφο.

 

Ο επεξεργαστής δείχνει να είναι στροφή της mtk προς τη σωστή κατεύθυνση. Ό,τι και να επιλέξει κάποιος, ο επεξεργαστής όχι μόνο δεν καθυστερεί να το εκτελέσει, αλλά το "διαλύει" στην κυριολεξία. Θα ζεσταθεί μόνο στο pubg και αυτό στις 2,5 ώρες συνεχόμενου gaming. Εννοείται στα υψηλά settings.

 

Η μπαταρία δείχνει τα δόντια της. Απλά ατελείωτη.

 

Προσωπικά το κοιτάζω για 2η συσκευή.

 

Ας ελπίσουμε ότι το συγκεκριμένο chip είναι ενδεικτικό για την μετέπειτα πορεία της mtk.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε πού βρίσκεται η ρύθμιση για απενεργοποίηση του quick charging; Όπως η ρύθμιση που υπάρχει στο Galaxy S9 π.χ.

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε πού βρίσκεται η ρύθμιση για απενεργοποίηση του quick charging; Όπως η ρύθμιση που υπάρχει στο Galaxy S9 π.χ.

 

Το πιο γρήγορο που μπορείς να κάνεις, αν έχεις τη δυνατότητα, είναι να χρησιμοποιήσεις διαφορετικό αντάπτορα, πχ 1A.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας για δοκιμή τη συγκεκριμένη συσκευή, έχω να πω ότι είναι εντυπωσιακή.

 

Η οθόνη είναι πολύ καλύτερη από το Poco F1. Και το μεγαλύτερο μέγεθός της είναι πολύ βολικό για ό,τι και να κάνει κάποιος, πέρα από την χρήση με το 1 χέρι.

 

Οι κάμερες είναι πολύ παραπάνω από ό,τι χρειάζομαι, αφού το τελευταίο που κοιτάζω στα smartphones είναι οι κάμερες. Το μόνο που θα γράψω είναι πως η 64άρα κάμερα έχει πολύ, πολύ καλά αποτελέσματα. Ειδικά στη διατήρηση λεπτομέρειας.

 

Το γυαλί πίσω δίνει πολλούς πόντους επιπλέον στη συσκευή. Ειδικά στο πράσινο που έχω στα χέρια μου, είναι πάρα πολύ όμορφο.

 

Ο επεξεργαστής δείχνει να είναι στροφή της mtk προς τη σωστή κατεύθυνση. Ό,τι και να επιλέξει κάποιος, ο επεξεργαστής όχι μόνο δεν καθυστερεί να το εκτελέσει, αλλά το "διαλύει" στην κυριολεξία. Θα ζεσταθεί μόνο στο pubg και αυτό στις 2,5 ώρες συνεχόμενου gaming. Εννοείται στα υψηλά settings.

 

Η μπαταρία δείχνει τα δόντια της. Απλά ατελείωτη.

 

Προσωπικά το κοιτάζω για 2η συσκευή.

 

Ας ελπίσουμε ότι το συγκεκριμένο chip είναι ενδεικτικό για την μετέπειτα πορεία της mtk.

Μετά από περίπου δύο μήνες που είμαι κάτοχος της συσκευής, μπορώ να επιβεβαιώσω όλα τα παραπάνω.

Αν συνεχίσει μάλιστα έτσι η mediatek, δύσκολα θα ξαναπροτιμησω άλλης εταιρείας επεξεργαστή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους . Μηπως αυτο βοηθησει....

 

Δεν νομίζω να δουλεύει γιατί δεν δείχνει κάτι στην ουσία
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Το πιο γρήγορο που μπορείς να κάνεις, αν έχεις τη δυνατότητα, είναι να χρησιμοποιήσεις διαφορετικό αντάπτορα, πχ 1A.

 

Δεν υπάρχει δηλαδή κάποιο toggle έτσι εύκολα;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τελικά παρέλαβα τη συσκευή από το κατάστημα από το οποίο την είχα παραγγείλει με απαλλαγή ΦΠΑ. Όλα οκ λοιπόν. Το κινητό είναι σούπερ.

Το θέμα μου είναι το tempered glass. Έδωσα 10€ και πήρα ένα τζαμακι το οποίο δεν είναι full face γιατί διάβασα ότι θα έχει θέμα με τη θήκη. Αυτό όμως έχει αφήσει τρομερά μεγάλο κενό γύρω γύρω. Έχω αγοράσει μια θήκη η οποία είναι στο ίδιο ύφος με αυτήν που έχει στο κουτί. Τι τζαμακι πρέπει να πάρω για να είναι κομπλέ?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τελικά παρέλαβα τη συσκευή από το κατάστημα από το οποίο την είχα παραγγείλει με απαλλαγή ΦΠΑ. Όλα οκ λοιπόν. Το κινητό είναι σούπερ.

Το θέμα μου είναι το tempered glass. Έδωσα 10€ και πήρα ένα τζαμακι το οποίο δεν είναι full face γιατί διάβασα ότι θα έχει θέμα με τη θήκη. Αυτό όμως έχει αφήσει τρομερά μεγάλο κενό γύρω γύρω. Έχω αγοράσει μια θήκη η οποία είναι στο ίδιο ύφος με αυτήν που έχει στο κουτί. Τι τζαμακι πρέπει να πάρω για να είναι κομπλέ?

Οπότε το πήρες και πιο γρήγορα και πιο φτηνά από Κίνα.Εχει στο Σκρουτζ διάφορα τζάμια που καλύπτουν και την κάμερα και γύρω το πλαίσιο χωρίς κενά.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε το πήρες και πιο γρήγορα και πιο φτηνά από Κίνα.Εχει στο Σκρουτζ διάφορα τζάμια που καλύπτουν και την κάμερα και γύρω το πλαίσιο χωρίς κενά.

 

Ναι, δεν το περίμενα ότι θα έρθει τόσο γρήγορα.

Διάβασα εδώ μέσα ότι με τα full face και τη θήκη δεν κάθονται καλά. Ότι ανασηκώνονται.

Αν κάποιος έχει βάλει full face και χρησιμοποιεί τέτοιου είδους θήκη ας μου πει πως κάθεται.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.cc/8jNjtY9t

 

https://postimg.cc/47wNMfrP

 

Είναι της Spigen, θήκη, full face tempered glass. Noμιζω έχει και τζαμακι που δεν είναι full face..

Όπως βλέπετε, δεν μπορώ να την κεντραρω ακριβώς, Και σήκωνε το τζαμακι, ατυχώς δεν έχει πλαίσιο τοποθέτησης, και εξυσα την θήκη με μαχαιράκι, σμυριδοπανο, φαίνεται σαν .. λυκοφαγωμενη.

Αν μπορείς να την κεντραρεις ακριβώς , τότε δεν είναι πρόβλημα.

Κάτω μου ξέφυγε μισό χιλιοστό προς τα αριστερά, και φαίνεται οι γωνίες στην θήκη που τις εξυσα. Τι να πω, θα κοιτάξω για tempered glass κάποια στιγμή..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...