Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς αυτό που λες γίνεται,βγάζουν κινητά κάθε μήνα και δεν τα υποστηρίζουν όσο πρέπει.Παίρνεις συσκευή και σε δύο τρεις μήνες έχει βγει το επόμενο μοντέλο και βλέπεις το δικό σου που το πήρες 250 γιουρω σε μερικούς μήνες να πηγαίνει 150€ και λες τι μ@κακας πιαστηκα,αλλά το ξέρεις αυτό ότι θα γίνει.Νομίζω δίνουν και μπόνους στους μηχανικούς και σχεδιαστές αν βγάλουν πιο γρήγορα μοντέλο δεν εξηγείται αλλιώς ,τι να πω.Σε λίγο θα αγοράζουμε το πρωί και την άλλη εβδομάδα θα ακούμε βγήκε το επόμενο καλός κακός αυτή είναι η xiaomi ,λίγο υποστήριξη παραπάνω στο software να ειχε θα ειμασταν ολοι ευτυχισμένοι.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που λες γίνεται,βγάζουν κινητά κάθε μήνα και δεν τα υποστηρίζουν όσο πρέπει.Παίρνεις συσκευή και σε δύο τρεις μήνες έχει βγει το επόμενο μοντέλο και βλέπεις το δικό σου που το πήρες 250 γιουρω σε μερικούς μήνες να πηγαίνει 150€ και λες τι μ@κακας πιαστηκα,αλλά το ξέρεις αυτό ότι θα γίνει.Νομίζω δίνουν και μπόνους στους μηχανικούς και σχεδιαστές αν βγάλουν πιο γρήγορα μοντέλο δεν εξηγείται αλλιώς ,τι να πω.Σε λίγο θα αγοράζουμε το πρωί και την άλλη εβδομάδα θα ακούμε βγήκε το επόμενο καλός κακός αυτή είναι η xiaomi ,λίγο υποστήριξη παραπάνω στο software να ειχε θα ειμασταν ολοι ευτυχισμένοι.

 

Αυτό που λες είναι γενικό πρόβλημα απλά σε ναυαρχίδα άλλων εταιριών δε το συναντάς θα έλεγα. Εγώ είμαι σχετικά νέος στα Xiaomi και έχω κάποια εμπειρία από άλλες πιο ακριβές εταιρίες,που έχουν λύσει τέτοια πρόβληματα. Η Huawei που ήμουν πριν απλά θα σου πω πως τα έσπαγε, μέχρι που μας τα χάλασαν με το εμπάργκο. Είχα πολλά θέματα μέσα σε ένα σύντομο update,τσουπ, όλα καινούργια. Αυτό φαίνεται να λείπει από την Xiaomi. Αλλά ας είμαστε αισιόδοξοι, γιατί ο Κινέζος είναι αρκετά καλός, ελπίζω να μην το πάρει πάνω του και χάσει περισσότερα από όσα κερδίζει.

Αν δεν λύνουν σοβαρά θέματα, όπως τυχόν battery drain,που κράζουν όλοι στα φόρουμ,τους βλέπω να χάνουν κόσμο και μιλάμε για κόσμο που ψωνίζει συσκευές με 300 κ 400 ευρά...

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα πριν 2 ημερες, διαβαζα και εγω αυτα για τον επεξεργαστη και δισταζα....

Ομως ειναι τερας !

Το πηρα απο εδω, https://locoss.com/el/xiaomi/83984-xiaomi-redmi-note-8-pro-6gb128gb-dual-sim-ocean-blue-μπλε-eu-6954176830879.html , στα 223 euro συνολο, αλλα τωρα βλεπω εχει αλλη τιμη....

και εγω απο εκει το πηρα να ξερεις ενα χρονο εγγυηση εχουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, δεν ισχυρίζομαι σε καμία περίπτωση ότι είναι ναυαρχίδα, αλλά με τέτοιες επιδόσεις που έχει και τόσο καλή υλοποίηση, είναι κορυφαίο mid range. Αν και οι κατηγοριοποιησεις αυτές, πλέον δεν είναι τόσο απόλυτες στις μέρες μας.

 

Ειναι σιγουρα vfm. Αλλα ακόμα πιο σιγουρο ειναι οτι ανοικει στα mid range.

 

Ο λογος που αναφέραμε το mid range δεν ηταν για να μειώσουμε τη συσκευή (που αν δεις την προτείνω πάρα πολύ) αλλά για να σχολιάσουμε οτι η xiaomi στα mid range της δεν έχει 4g+ στην Ελλάδα (πχ redmi note, mi a3, mi max κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα redmi ξεκινούν mid-range και σε λίγο καιρό καταλήγουν low-range.Μονο η σιαομι μπορεί να το κάνεις αυτό,τις.δινω τα εύσημα .Απο την μια είναι καλό,γιατί αν περιμένεις λίγο καιρό παίρνεις συσκευή μεσαίας κατηγορίας σε τιμή χώμα. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στις τιμές low range προφανώς

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο για τις τιμές ,σε χαρακτηριστικά πάμε για mid-high κατηγορίες.Αν το 8 έγραφε πάνω samsung η τιμή θα ήταν κατά πολύ υψηλότερη στην αρχική διάθεση.
Link to comment
Share on other sites

Τρίτο update σε Miui 11 αλλά ακόμη android 9. Ελπίζω να δούμε 10 κάποια στιγμή μέσα στον Ιανουάριο..

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατά 99% από αύριο κάτοχος και εγώ της συσκευής, τυπικά θα το έχει η σύζυγος..

Το miui 11 που τρέχει έχει συρτάρι εφαρμογών η θα πρέπει να κατεβάσω άλλο launcher?

Κατά τα άλλα έχω διαβάσει καλές κριτικές για τα λεφτά του νομίζω είναι κορυφή..

Από φώτο είστε ευχαριστημένοι σε γενικές γραμμές?

Θήκη σιλικόνης έχει μέσα το κουτί Η δεν είναι στάνταρ αυτό?

ευχαριστώ..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλό παλικάρι θα μπει στο Engineer Mode να μου δώσει τις default ρυθμίσεις απ το LTE RX/MIMO Configure;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γω μόλις το πήρα σαν 2η συσκευή (τιμή 195) 1η έχω mate 20 pro. Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής πρώτη φορά κάτοχος xiaomi!
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο για τις τιμές ,σε χαρακτηριστικά πάμε για mid-high κατηγορίες.Αν το 8 έγραφε πάνω samsung η τιμή θα ήταν κατά πολύ υψηλότερη στην αρχική διάθεση.

Φίλε μου, έγραψες το πιο πετυχημένο σχόλιο.

Μπράβο.

Αυτό ακριβώς.

Αν έγραφε πάνω τη μάρκα που είπες, ποιος ξέρει τι τιμή θα είχε!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα πως η xiaomi με εγδαρε στα sms απο την αναζήτηση συσκευής. Προσοχή λοιπόν στους φίλους μην ενεργοποιήσετε την αναζήτηση συσκευής που έχει σαν επιλογή το micloud, εγώ το κατάλαβα αργά και χρεωμενος κατά 38 ευρώ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα πως η xiaomi με εγδαρε στα sms απο την αναζήτηση συσκευής. Προσοχή λοιπόν στους φίλους μην ενεργοποιήσετε την αναζήτηση συσκευής που έχει σαν επιλογή το micloud, εγώ το κατάλαβα αργά και χρεωμενος κατά 38 ευρώ.

 

To ''εύρεση συσκευής'' εννοείς;

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Σου ζητάει να βάλεις τον αριθμό σου, και στέλνει sms κάθε μια ώρα, άγνωστο που...

 

Τα είδες στα εξερχόμενα;

Πρώτη φορά πάντως ακούω κάτι τέτοιο.

Ποιον πάροχο έχεις;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote και Vodafone, έκανα προσθήκη και τους δύο αριθμούς στο Mi λογαριασμό και ενεργοποίησα την εύρεση συσκευής στη πρώτη εγκατάσταση του κινητού. στη Vodafone με χρέωσε 18 ευρώ και 20 στη cosmote.

 

Τα μηνύματα τα στέλνει στο background, δεν τα βλέπεις κάπου. Και φυσικά δεν γνωρίζεις καν πότε τα στέλνει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Update:

Μίλησα και με τους δύο παροχους μου και φάνηκε πως, κατά την ενεργοποίηση των δυο καρτών μου μέσω Micloud έγινε εγράφη σε 5ψηφιο και στις δυο κάρτες. Έγιναν φραγή στα 5ψηφια και θα το παρακολουθήσουν για άλλες κρυφές χρεώσεις.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Update:

Μίλησα και με τους δύο παροχους μου και φάνηκε πως, κατά την ενεργοποίηση των δυο καρτών μου μέσω Micloud έγινε εγράφη σε 5ψηφιο και στις δυο κάρτες. Έγιναν φραγή στα 5ψηφια και θα το παρακολουθήσουν για άλλες κρυφές χρεώσεις.

 

Ήμουν σίγουρος πως ήταν 5ψήφια.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους.

Δεν νομίζω πάντως να έγινε από τη Xiaomi.

Ποτέ κανένας δεν είχε τέτοιο πρόβλημα.

Από κάπου αλλού σου ήρθε.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλες οι επαφές έχουν γίνει διπλές πως να το διορθώσω χωρίς να σβήνω μια μια θα φάω μια μέρα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλες οι επαφές έχουν γίνει διπλές πως να το διορθώσω χωρίς να σβήνω μια μια θα φάω μια μέρα.
Μπες από υπολογιστή και δες αν οι επαφές στο Gmail είναι και εκεί διπλές, αν είναι έχει επιλογή να βρει όλες τις διπλές επαφές και να τις φτιάξει αυτόματα, αλίμονο να τις σβήσεις μία μία.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπες από υπολογιστή και δες αν οι επαφές στο Gmail είναι και εκεί διπλές, αν είναι έχει επιλογή να βρει όλες τις διπλές επαφές και να τις φτιάξει αυτόματα, αλίμονο να τις σβήσεις μία μία.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από υπολογιστή ξέμειναν.που θα βρω την επιλογή που λες να το φτιάξω;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα έχει μια λειτουργία που όταν σφύρας σου λέει που είναι πχ κάπου το έχεις βάλει και το ψάχνεις.μηπως ξέρετε που μπορώ να το βρω σαν λειτουργία;

Find my phone στο Google store

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...