Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cosmote έχω, σαν συσκευή τη χρησιμοποιώ 2+ μηνες , το πρόβλημα με τα δεδομένα είναι τραγικό ειδικά στο ινσταγραμ. Γενικά χρησιμοποιώ ταυτόχρονα πάντα 3 συσκευές σίγουρα.

Σας το ξαναλέω να το συγκρίνεται με άλλα κινητά μαζί την ίδια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω, σαν συσκευή τη χρησιμοποιώ 2+ μηνες , το πρόβλημα με τα δεδομένα είναι τραγικό ειδικά στο ινσταγραμ. Γενικά χρησιμοποιώ ταυτόχρονα πάντα 3 συσκευές σίγουρα.

Σας το ξαναλέω να το συγκρίνεται με άλλα κινητά μαζί την ίδια στιγμή.

 

H sim ειναι καινουργια ή παλια; για μενα ειναι θεμα της sim, ασυμβατοτητα με τον mediatek. εγώ θα ζητουσα αντικατάσταση της sim για να βεβαιωθω 100% οτι δεν ειναι απο εκει το προβλημα.

 

edit. αλλη sim εχεις δοκιμασει στο κινητο να τσεκαρεις αν εχεις κ εκει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω, σαν συσκευή τη χρησιμοποιώ 2+ μηνες , το πρόβλημα με τα δεδομένα είναι τραγικό ειδικά στο ινσταγραμ. Γενικά χρησιμοποιώ ταυτόχρονα πάντα 3 συσκευές σίγουρα.

Σας το ξαναλέω να το συγκρίνεται με άλλα κινητά μαζί την ίδια στιγμή.

 

Πάντα κάνω σύγκριση σε κάτι πριν γράψω.

 

Για παράδειγμα, το πρόβλημα που είχα παλιότερα ήταν πάλι με συσκευή με mtk, που ενώ είχε την μπάντα 20 (800MHz), στην οποία λειτουργεί το 4g της wind και η κάρτα ήταν καινούρια, δεν είχα ποτέ 4g, ενώ σε άλλες συσκευές είχα, με την ίδια κάρτα. Με μια αλλαγή κάρτας, λειτούργησε και το 4g κανονικά.

 

Προσωπικά, για να μην εγκατέλειπα την προσπάθεια, αν ακόμα είχα τη συσκευή, θα έκανα μια αλλαγή κάρτας sim. Για να καλύψω κάθε ενδεχόμενο, πριν πουλήσω τη συσκευή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα έχω πάρει 3 συσκευές καινούριες.. έχω δοκιμάσει άλλες 2 cosmote sim και πάλι τα ίδια.

Επίσης την κυρίως sim την δοκίμασα εννοείται σε άλλες συσκευές

Και αυτά που γράφω δε θα γράφω εν θερμώ.. εκανα αρκετές δοκιμές και πειράματα.

 

Υ.Σ για κάποιον που μπαίνει τώρα στο thread, δεν υποβαθμιζω την συσκευή. Είναι κινητάρά !!! Απλα επειδή το έχω σαν εργαλείο δουλειάς σημαντικό το κινητό.. έχει αυτό το μικρό ελλατωμστακι...

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Aπό την αρχή έχω βάλει το swiftkey και δεν αντιμετωπίζω τέτοια προβλήματα.

+1 Και εγώ με SwiftKey από την αρχή, χωρίς κανένα τέτοιο πρόβλημα

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω, σαν συσκευή τη χρησιμοποιώ 2+ μηνες , το πρόβλημα με τα δεδομένα είναι τραγικό ειδικά στο ινσταγραμ. Γενικά χρησιμοποιώ ταυτόχρονα πάντα 3 συσκευές σίγουρα.

Σας το ξαναλέω να το συγκρίνεται με άλλα κινητά μαζί την ίδια στιγμή.

Εγω πάλι είμαι σίγουρος πως δεν έχεις την Global έκδοση και σε έκοβε η Β20.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα τσέκαρε ποιες μπάντες έχεις και σε ποια περιοχή στο έκανε να σου επιβεβαιώσω αν πατάει η cosmote στη Β20

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια πληροφόρηση σχετικά με το πότε θα πάρει το android 10 το κινητό μας;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω σε china rom έχει βγει θα βγει κάτι τέτοιο, οπότε σύντομα θα έρθει και στην global.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λέγανε για μέσα Δεκεμβρίου, αλλά οκ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://bigota.d.miui.com/V11.0.1.0.QGGCNXM/miui_BEGONIA_V11.0.1.0.QGGCNXM_6ea29705c9_10.0.zip

 

Αυτή είναι η china stable βασισμένη σε Android 10.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αναμένουμε να έρθει ΟΤΑ

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βγει πρώτα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι είμαι σίγουρος πως δεν έχεις την Global έκδοση και σε έκοβε η Β20.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα τσέκαρε ποιες μπάντες έχεις και σε ποια περιοχή στο έκανε να σου επιβεβαιώσω αν πατάει η cosmote στη Β20

 

Από Infoquest αγορασμενα

Μένω κέντρο Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Μα τα "αλλοδαπα" την 20αρα ειναι που δεν εχουν συνηθως... που ειναι η "αργη" μπαντα. δεν εχει λογικη ο συνειρμος που εκανε ο φιλος για την μπαντα.

 

Aυτο που προσφερει η 20αρα δεν ειναι ταχυτητα αλλά καλυτερη κάλυψη μιας κ λογω μηκους κυματος εχει μεγαλυτερη διεισδητικοτητα/καλυτερες αποστασεις κ ετσι πιανουμε 4G σε περιοχες που με τις υπολοιπες μπαντες δεν θα πιαναμε. Το "κακο" της 20αρας ειναι οτι εχει λιγο μικροτερες ταχυτητες σε σχεση με τις αλλες μπαντες που χρησιμοποιουν πάροχοι.

 

Αν λοιπον ειχε κινητο που δεν εχει την 20αρα, που αυτη ειναι η διαφορα που συζηταμε, θα συνδεοταν στις υπολοιπες που ειναι πιο γρηγορες μπαντες απο την 20αρα.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογη OpenCamera στο Νοte8Pro, μεχρι ποια αναλυση ανεβαζει στις φωτο ?

Εχει δοκιμασει κανεις?

Εγω βλεπω μεχρι 16MP, αναλυση καμερας, δεν παει πιο πανω, (4640χ3472

Υπαρχει καμμια αλλη ρυθμιση ?

Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογη OpenCamera στο Νοte8Pro, μεχρι ποια αναλυση ανεβαζει στις φωτο ?

Εχει δοκιμασει κανεις?

Εγω βλεπω μεχρι 16MP, αναλυση καμερας, δεν παει πιο πανω, (4640χ3472

Υπαρχει καμμια αλλη ρυθμιση ?

 

Ναι με Οπεν μεχρι 16 τραβαει στις φωτο,αλλα και μονο η σταθεροποιηση που εχεις στο βιντεο,αρκει....Εγω βασικα την εχω κατεβασει μονο για καταγραφη βιντεο λογω σταθεροποιησης...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι με Οπεν μεχρι 16 τραβαει στις φωτο,αλλα και μονο η σταθεροποιηση που εχεις στο βιντεο,αρκει....Εγω βασικα την εχω κατεβασει μονο για καταγραφη βιντεο λογω σταθεροποιησης...

 

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά το βίντεο από την stock;

Link to comment
Share on other sites

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά το βίντεο από την stock;

 

Στην σταθεροποιηση, ναι. Τεραστια διαφορά

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στην Κίνα το Android 10 για την συσκευή σας. Υποθέτω σε μερικές μέρες θα σας έρθει OTA. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστο νέο αυτό!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα έχω πάρει 3 συσκευές καινούριες.. έχω δοκιμάσει άλλες 2 cosmote sim και πάλι τα ίδια.

Επίσης την κυρίως sim την δοκίμασα εννοείται σε άλλες συσκευές

Και αυτά που γράφω δε θα γράφω εν θερμώ.. εκανα αρκετές δοκιμές και πειράματα.

 

Υ.Σ για κάποιον που μπαίνει τώρα στο thread, δεν υποβαθμιζω την συσκευή. Είναι κινητάρά !!! Απλα επειδή το έχω σαν εργαλείο δουλειάς σημαντικό το κινητό.. έχει αυτό το μικρό ελλατωμστακι...

 

Μα, δε στην είπαμε. :) Το πρόβλημά σου προσπαθούμε να λύσουνε.

 

Μα τα "αλλοδαπα" την 20αρα ειναι που δεν εχουν συνηθως... που ειναι η "αργη" μπαντα. δεν εχει λογικη ο συνειρμος που εκανε ο φιλος για την μπαντα.

 

Aυτο που προσφερει η 20αρα δεν ειναι ταχυτητα αλλά καλυτερη κάλυψη μιας κ λογω μηκους κυματος εχει μεγαλυτερη διεισδητικοτητα/καλυτερες αποστασεις κ ετσι πιανουμε 4G σε περιοχες που με τις υπολοιπες μπαντες δεν θα πιαναμε. Το "κακο" της 20αρας ειναι οτι εχει λιγο μικροτερες ταχυτητες σε σχεση με τις αλλες μπαντες που χρησιμοποιουν πάροχοι.

 

Αν λοιπον ειχε κινητο που δεν εχει την 20αρα, που αυτη ειναι η διαφορα που συζηταμε, θα συνδεοταν στις υπολοιπες που ειναι πιο γρηγορες μπαντες απο την 20αρα.

 

Και αν είχε wind, δε θα έβλεπε ποτέ 4g.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μα, δε στην είπαμε. :) Το πρόβλημά σου προσπαθούμε να λύσουνε.

 

 

 

Και αν είχε wind, δε θα έβλεπε ποτέ 4g.

 

Wind ειχα μεχρι πριν λιγο, περα απο τον αστικο μυθο, πλεον ΟΛΕΣ οι εταιριες εχουν ολες τις μπαντες σχεδον παντου. οποτε λιγο πολυ η κατασταση ειναι ιδια σε ολους, σε αλλες περιοχες καλυτερα κ σε αλλες χειροτερα, αναλογως την εταιρεια. Το θεμα του παιδιου ομως ειναι οτι σε 4G ειχε το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα στο δικο μου με Instagram και δεδομενα ενεργα με Wind...Το ιδιο γρηγορα τρεχει η εφαρμογη,οπως και με wi-fi....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Έχει κανείς θέμα με το proximity sensor? Οταν βγάζω το κινητο απο το αυτί υστερα απο κλήση δεν ανάβει με τη μια η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid

 

Στο μενού βρες το proximity sensor, και έλεγξε αν δουλεύει,,, βάλε το χέρι πάνω στο πάνω τμήμα της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...