Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

 

Εχω θεμα με το Instagram.

Παταω στο Η ιστορία σας( για να βαλω νεα ιστορια), βγαζω φωτογραφια και μετα παταω στην 5η επιλογη δλδ τα αυτοκολλητα και πανω ψηλα γραφει αναζητηση.

Εκει γραφω πχ christmas και κολαει στο loading ( γυρναει ο κυκλος σαν να ψαχνει δηλαδη) και δεν φερνει ποτε αποτελεσματα ουτε με δεδομενα ουτε με wifi.

 

Εκανα καταργηση και επανεγκατασταση του Instagram αλλα πάλι το ίδιο δε φορτωνει ποτε την αναζητηση.

 

Μπορεί να γίνει κατι ? Το έχει κανεις αλλος το προβλημα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγοράσατε είχε μήπως περασμένη εργοστασιακή ζελατίνα ή μεμβράνη στην οθόνη;

Δεν εννοώ αυτήν που γράφει τα τεχνικά χαρακτηριστικά και φυσικά πρέπει να αφαιρεθεί, αλλά εάν κάτω από αυτήν είχε κάποια άλλη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγοράσατε είχε μήπως περασμένη εργοστασιακή ζελατίνα ή μεμβράνη στην οθόνη;

Δεν εννοώ αυτήν που γράφει τα τεχνικά χαρακτηριστικά και φυσικά πρέπει να αφαιρεθεί, αλλά εάν κάτω από αυτήν είχε κάποια άλλη.

 

Εγώ που το πήρα πρόσφατα από κατάστημα στην Αθήνα δεν είχε μεμβράνη. Μόνο αυτή με τα τεχνικά χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα έχει μια λειτουργία που όταν σφύρας σου λέει που είναι πχ κάπου το έχεις βάλει και το ψάχνεις.μηπως ξέρετε που μπορώ να το βρω σαν λειτουργία;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα έχει μια λειτουργία που όταν σφύρας σου λέει που είναι πχ κάπου το έχεις βάλει και το ψάχνεις.μηπως ξέρετε που μπορώ να το βρω σαν λειτουργία;

 

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα από όσο ξέρω .το μόνο που μπορείς να κάνεις ( αυτό έχω κάνει εγώ) πήρα ένα mi band 4 κ έχει λειτουργία find my device

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα από όσο ξέρω .το μόνο που μπορείς να κάνεις ( αυτό έχω κάνει εγώ) πήρα ένα mi band 4 κ έχει λειτουργία find my device

 

Α επειδή το mi a2 lite ενός φίλου το έχει φαντάστηκα ότι αυτό που είναι ακριβότερο θα το διαθέτει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτα δεν τα εχω,αλλα μια απο τις πρωτες εφαρμογες που εβαλα οταν εστηνα το κινητο ηταν ενα adblock. Γενικα θεωρω το διαδικτυο μη πλοηγησιμο χωρις adblock. Χρησιμοποιω ενα που ειναι αρκετα παλιο και χωρις ανανεωσεις,αλλα κανει απλα τη δουλεια του γενικα, ελαφρύ και δωρεαν,το block this

Ευχαριστώ πολύ φίλε, το block this κάνει πολύ καλή δουλειά! Γενικά στο playstore δεν υπάρχει σοβαρή adblock εφαρμογή. Υπάρχει μόνο ο adblock browser αλλά δεν μου άρεσε που τον δοκίμασα και δεν δουλεύει στις υπόλοιπες εφαρμογές. Σοβαρά adblocks apps υπάρχουν μόνο σε third party apps εκτός store. Με το block this έχεις παρατηρήσει αν επηρεάζει σημαντικά τη κατανάλωση μπαταρίας;

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο κάποιος να κλείσει τις διαφημίσεις όταν έχει "απαίτηση" να χρησιμοποιεί δωρεάν εφαρμογές και να κάνει πλοήγηση σε sites που το εισόδημα τους είναι απο διαφημίσεις.

Δεν θα είχα πρόβλημα αν υπήρχε μία διακριτική διαφήμιση σε κάθε σελίδα. Όμως έχει καταντήσει αηδία η κατάσταση. Ατέλειωτα ads δεξιά-αριστερά, πάνω-κάτω. Στο scrolling πολλές φορές πατάς κατά λάθος πάνω και σε πετάει σε άλλη σελίδα και δε συμμαζεύεται. Είναι πάρα πολύ επιθετικός ο τρόπος που προβάλλονται οι διαφημίσεις.

 

Πρώτες εντυπώσεις: Το κινητό είναι κόσμημα. Πανέμορφη φωτεινή οθόνη, ωραία χρώματα, το κινητό πάει σφαίρα και η κατασκευή πολύ ποιοτική με ωραίο κράτημα στο χέρι. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το mi9t pro αλλά ήθελα μεγάλη οθόνη και δεν μου άρεσε η pop up κάμερα. Το notch σταγόνα είναι μικρό διακριτικό και δεν με ενοχλεί καθόλου. Είναι πιο όμορφο από το notch του redmi note 7 που ήταν ολοστρόγγυλο και το χαλάει αισθητικά. Η οθόνη ατέλειωτη και οι διαστάσεις μαζεμένες για το μέγεθός του. Είναι σίγουρα για αντρικά χέρια όμως. Το έβαλα δίπλα δίπλα με το mi9t pro που έχει amoled και μου φάνηκε αισθητά καλύτερη η οθόνη του note 8 pro. Πράγμα περίεργο δεδομένου ότι το άλλο υποτίθεται ότι έχει amoled αλλά εμένα δε μου θύμιζε σε τίποτα τα έντονα χρώματα των amoled. Καταπλητική συσκευή το note 8 pro. Αξίζει!

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Το block this ειναι ελαφρυ και δε μου εχει παρουσιασει σε καποια συσκευη αυξημενη καταναλωση μπαταριας. Δεν εμφανιζεται καν στα στατιστικα. Το μονο του μειονεκτημα ειναι οτι φαινεται να εχει σταματησει πια η αναπτυξη του,πραγμα που σημαινει οτι με τον καιρο καποια sites θα μπορουν να το "παρακαμψουν". Επισης αν και το εχω βαλει να ξεκινα με την εκκινηση του κινητου,καποιες φορες δεν το κανει και θα πρεπει να το εκκινησω χειροκινητα μετα απο καποια επανεκκινηση της συσκευης. Τελος, καποιες ληψεις μπορει να τις εμποδισει, π.χ. αναβαθμισεις εφαρμογων και λειτουργικου του miui οποτε τοτε θα πρεπει να το απενεργοποιω προσωρινα για να γινουν.
Link to comment
Share on other sites

Το netguard τι ακριβώς κάνει?μπλοκάρει διαφημίσεις ? Και τι άλλο?

 

https://www.netguard.me/

 

Το official site, κατεβάζουμε από githud,, OXI !! apo play store.

Αν θες αγοράζει και την pro έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε, το block this κάνει πολύ καλή δουλειά! Γενικά στο playstore δεν υπάρχει σοβαρή adblock εφαρμογή. Υπάρχει μόνο ο adblock browser αλλά δεν μου άρεσε που τον δοκίμασα και δεν δουλεύει στις υπόλοιπες εφαρμογές. Σοβαρά adblocks apps υπάρχουν μόνο σε third party apps εκτός store. Με το block this έχεις παρατηρήσει αν επηρεάζει σημαντικά τη κατανάλωση μπαταρίας;

 

 

Δεν θα είχα πρόβλημα αν υπήρχε μία διακριτική διαφήμιση σε κάθε σελίδα. Όμως έχει καταντήσει αηδία η κατάσταση. Ατέλειωτα ads δεξιά-αριστερά, πάνω-κάτω. Στο scrolling πολλές φορές πατάς κατά λάθος πάνω και σε πετάει σε άλλη σελίδα και δε συμμαζεύεται. Είναι πάρα πολύ επιθετικός ο τρόπος που προβάλλονται οι διαφημίσεις.

 

Πρώτες εντυπώσεις: Το κινητό είναι κόσμημα. Πανέμορφη φωτεινή οθόνη, ωραία χρώματα, το κινητό πάει σφαίρα και η κατασκευή πολύ ποιοτική με ωραίο κράτημα στο χέρι. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το mi9t pro αλλά ήθελα μεγάλη οθόνη και δεν μου άρεσε η pop up κάμερα. Το notch σταγόνα είναι μικρό διακριτικό και δεν με ενοχλεί καθόλου. Είναι πιο όμορφο από το notch του redmi note 7 που ήταν ολοστρόγγυλο και το χαλάει αισθητικά. Η οθόνη ατέλειωτη και οι διαστάσεις μαζεμένες για το μέγεθός του. Είναι σίγουρα για αντρικά χέρια όμως. Το έβαλα δίπλα δίπλα με το mi9t pro που έχει amoled και μου φάνηκε αισθητά καλύτερη η οθόνη του note 8 pro. Πράγμα περίεργο δεδομένου ότι το άλλο υποτίθεται ότι έχει amoled αλλά εμένα δε μου θύμιζε σε τίποτα τα έντονα χρώματα των amoled. Καταπλητική συσκευή το note 8 pro. Αξίζει!

βαλε αυτο και εισαι ενταξει ψαχτο στο google οπως ακριβως το βλεπεις στην επικεφαλιδα

AdAway-3.3-180307.apk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και συνηθισμένος απο αυτονομία στο P20 pro στο RN8 δεν έμεινα και τόσο ικανοποιημένος, σίγουρα δεν έχω τρελές απαιτήσεις αλλά απο 4.500 μπαταρία περίμενα κάτι καλύτερο.

 

Σαν κάτοχοι έχετε βρει τον τρόπο να κλείνουν διάφορες εφαρμογές που εγώ θα επιλέξω με το κλείσιμο της οθόνης;

Σκοπός που είναι να βρω ενα καλό συνδυασμό που να μου δώσει καλύτερη αυτονομία.

 

Αλήθεια δεν έχει ΑΙ το RN8;

 

Edit:

 

"Και κάτι άλλο, όταν παίζω κάποιο game και θέλω να βγω στην επιφάνεια αναγκάζομαι να πατήσω 2 φορές το home button , δεν αλλάζει αυτό;"

 

Βρήκα πως απενεργοποιείται: Ρυθμίσεις - Ειδικές λειτουργίες - Τούρμπο παιχνιδιού - Ρυθμίσεις - απενεργοποιούμε το "περιορισμός κουμπιών και χειρονομιών" ή απο τον ενισχυτή ταχύτητας στην επιφάνεια :p

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε ένα failure authentication -29- στα δεδομένα (κοσμοτε) και δεν έπιανε τίποτα,ακόμα και με επανεκκίνηση.ξερει κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη οι φτηνιαρικες διαφανεις θηκες σιλικονης κολλανε σα χλαπατσα στις γυαλινες πλατες των κινητων και κανουν κατι "νερα" λες και τις εχεις γλειψει απο μεσα. Οι καλες διαφανεις εχουν λιγο σαγρε επιφάνεια μεσα για να μην το κανουν αυτο, όπως αυτες της spigen
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χτύπα στον dialer *#*#4636#*#* και δες μήπως είναι απενεργοποιημένο απο εκεί το LTE.

Θεωρούμε πάντα πως είναι ενεργοποιημένο απο τον πάροχο σου ε;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένας φίλος χθες έβαλε μια νέα gcam η οποία, σύμφωνα με τα λεγόμενα του, κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από προηγούμενες και στοκ σε χαμηλό φωτισμό. Πρέπει βέβαια να περάσετε πρώτα το xml για να δουλέψει.

 

Εδώ η gcam: https://t.me/hellasmobiles/49994

Εδώ το xml: https://t.me/hellasmobiles/49996

 

Δεν την έχω δοκιμάσει ο ίδιος βέβαια. Ούτε έχω δει κάποιο ουσιώδες συγκριτικο stock vs gcam για να σας πω ότι ναι αξίζει. Αλλά από τις λίγες που έστειλε (μόνο gcam) φαίνεται καλή.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χτύπα στον dialer *#*#4636#*#* και δες μήπως είναι απενεργοποιημένο απο εκεί το LTE.

Θεωρούμε πάντα πως είναι ενεργοποιημένο απο τον πάροχο σου ε;

Έχω το 7 και σκέφτομαι για μετάβαση στο 8pro,ότι έχει lte και 4g το γνωρίζω,αυτό που ρωτάω είναι αν έχει 4g+ η σκέτο 4g.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...