Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκάθαρο χτύπημα κάτω από τη μέση. :p

 

android one σου λενε υστερα με αμεσες αναβαθμισεις!! καλα κρασα!! να δουμε ποτε θα το παρουμε!!:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια απο gcam εχω βαλει αυτηMGC_6.1.021_Arnova_xcam_mi9_v8 μετα απο πολλες δοκιμες με εκδοση 7....εχει πολλες ρυθμισεις με πολυ καλα αποτελεσματα! τωρα ας μας πουνε και οι ειδικοι!

Link to comment
Share on other sites

android one σου λενε υστερα με αμεσες αναβαθμισεις!! καλα κρασα!! να δουμε ποτε θα το παρουμε!!:mad

 

Άντε οι ναυαρχίδες να το παίρνουν πιο γρήγορα, τόσα λεφτά έδωσαν. Αλλά το Α50 ρε γμτ?!

Link to comment
Share on other sites

Ας το πάρουμε και 2 μηνες μετα.

Εγώ απλά θέλω να δοκιμαστει όσο πρέπει και να μην βρίζουμε την ώρα και την στιγμή που αναβαθμισαμε. μια χαρά ρολαρει το κινητό και έτσι.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια φωτογραφία και την ορισα σαν wallpaper. Τελικά άλλαξα γνώμη και έβαλα μια άλλη. Το περίεργο... Βάζω ξυπνητήρι.. χτυπάει... το κλείνω και μετά μου εμφανίζει την πρώτη φωτό που είχα ορίσει σαν wallpaper. Μπήκα με τον file manager και την διέγραψα. Κάνω reboot το κινητό, ξανά βάζω ξυπνητήρι και τσουπ πάλι το ίδιο. Η φωτογραφία εντομεταξυ δεν φαίνεται πλεον στον file manager.

Κάποια βοήθεια;

Edited by stixima
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ναυαρχίδα μπορεί να μην είναι το Α50, αλλά μιλάμε για ένα κινητό από 25% ως 50% ακριβότερο (ανάλογα αν είναι από μεγάλο μαγαζί ή σκρουτζομάγαζο), σχεδόν πάντα κάτι χάνεις όταν πληρώνεις λιγότερα, είτε σε υποστήριξη είτε σε υλικό. Θα είχα παράπονο αν κάποια κινητά της xiaomi με miui έπαιρναν 10 νωρίτερα από το android one κινητό μας και θα έχω παράπονο αν δεν πάρουμε 10 έως και τον Ιανουάριο. Το κινητό έχει μικρά θεματάκια (κάποια με το led, άλλα με την αυτόματη φωτεινότητα, το σχετικά αργό ξεκλείδωμα με αποτύπωμα), οπότε ας είναι απροβλημάτιστη η αναβάθμιση, ας διορθώνει κανα προβληματάκι και ας αργήσει και κανα μήνα. Προσωπικά, για την ώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε δύο ώρες δεν άφησες να περάσουν πριν παραπονεθείς ότι δε πήρες απάντηση, ούτε έδωσες κάποια παραπάνω πληροφορία, ούτε καν μπήκες στο κόπο να ρίξεις μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες που λέμε αν έχεις τζαμάκι βγάλτο. Τσάκαλος μόνο στο όνομα
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ναυαρχίδα μπορεί να μην είναι το Α50, αλλά μιλάμε για ένα κινητό από 25% ως 50% ακριβότερο (ανάλογα αν είναι από μεγάλο μαγαζί ή σκρουτζομάγαζο), σχεδόν πάντα κάτι χάνεις όταν πληρώνεις λιγότερα, είτε σε υποστήριξη είτε σε υλικό. Θα είχα παράπονο αν κάποια κινητά της xiaomi με miui έπαιρναν 10 νωρίτερα από το android one κινητό μας και θα έχω παράπονο αν δεν πάρουμε 10 έως και τον Ιανουάριο. Το κινητό έχει μικρά θεματάκια (κάποια με το led, άλλα με την αυτόματη φωτεινότητα, το σχετικά αργό ξεκλείδωμα με αποτύπωμα), οπότε ας είναι απροβλημάτιστη η αναβάθμιση, ας διορθώνει κανα προβληματάκι και ας αργήσει και κανα μήνα. Προσωπικά, για την ώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό.

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς φίλε . Σκέψου ότι το Α50 ότι πήρε πήρε . Δεν πρόκειται να πάρει καμία άλλη αναβάθμιση ενώ το Α3 θα πάρει δύο μεγάλες αναβάθμισεις κ κ 3 χρόνια security. επίσης μην ξεχναμε πως από τις android one συσκευές της αγοράς μόνο μια συσκευή έχει πάρει ως τώρα το q το nokia 8.1

Link to comment
Share on other sites

Ούτε δύο ώρες δεν άφησες να περάσουν πριν παραπονεθείς ότι δε πήρες απάντηση, ούτε έδωσες κάποια παραπάνω πληροφορία, ούτε καν μπήκες στο κόπο να ρίξεις μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες που λέμε αν έχεις τζαμάκι βγάλτο. Τσάκαλος μόνο στο όνομα

 

Τσακαλος και στην ουσία γιατί δεν έχω τζαμακι αλλά το μόνο που σε νοιάζει είναι να το παίξεις έξυπνος. Τι πληροφορια θέλεις παραπάνω εκτός από αυτό που είπα; επίσης το κομπλεξικό σου μυαλό εξέλαβε το "κάποιος κάτι ωρε" ως παράπονο. Πάνε παίξε τώρα καμια πασιέντζα και τα λέγαμε..

Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία το Mi a2 lite ενώ έχει πάρει android 9 γιατί έχει διατηρήσει τα 3 navigation κουμπακια και το mi a3 είναι διαφορετικό?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς φίλε . Σκέψου ότι το Α50 ότι πήρε πήρε . Δεν πρόκειται να πάρει καμία άλλη αναβάθμιση ενώ το Α3 θα πάρει δύο μεγάλες αναβάθμισεις κ κ 3 χρόνια security. επίσης μην ξεχναμε πως από τις android one συσκευές της αγοράς μόνο μια συσκευή έχει πάρει ως τώρα το q το nokia 8.1

 

Δεν το είπα για κακό. Απλά λέω ότι οι ακριβότερες συσκευές -συνήθως και όχι πάντα- έχουν καλύτερη υποστήριξη και μου φαίνεται και λογικό. Το ότι θα πάρει 2 μεγάλες αναβαθμίσεις η συσκευή μας έχει να κάνει με το ότι είναι android one και όχι με το ότι η xiaomi έχει τη φήμη ότι υποστηρίζει για χρόνια τις οικονομικές συσκευές της (πχ το rn4 μπορεί να πήρε miui 11, αλλά κόλλησε στην Nougat και οι ενημερώσεις ασφαλείας έπαψαν σε λιγότερο από 2 χρόνια κυκλοφορίας). Η xiaomi είπε ότι θα είναι από τις πρώτες συσκευές της που θα πάρουν 10, οπότε θα με ξενερώσει αν βλέπω miui συσκευές να παίρνουν την 10 κι εμείς να περιμένουμε, αλλά δεν έχω την απαίτηση να την πάρει χθες. Οπότε δεν με χαλάει αν πχ 20 συσκευές άλλων εταιρειών πάρουν την 10 νωρίτερα από τη δική μας, δεν κάνουμε διαγωνισμό ταχύτητας, ας αργήσει και λίγο (σε λογικά πλαίσια), φτάνει να είναι σωστή αναβάθμιση. Κοντολογίς πάνω-κάτω συμφωνούμε!

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

Μην το θεωρείς δεδομένο επειδή είναι ακριβό θα έχει και πολλές αναβάθμισεις, εδώ το Samsung s8 που είχε τόσα λεφτά και δεν θα πάρει 10.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που σε νοιάζει είναι να το παίξεις έξυπνος
.

Κοίτα υπήρχε ένα smilie στο τέλος του μηνύματος που το έφαγε το forum (κάθε φορά που απαντάω από το κινητό χάνει τα emoji), αλλά δε το πήρα χαμπάρι και έτσι άλλαξε το ύφος του μηνύματος μου σε κάπως επιθετικό ενώ ήταν απλά προσπάθεια απάντησης σε αντίστοιχο ύφος χαριτωμενιας όπως του μηνύματος σου. Συνεπώς εν μέρη συγγνώμη γιατί δεν είχα σκοπό να χαλάσω κανέναν ούτε να δημιουργήσω ζήτημα (άλλη δουλειά δεν είχαμε).

 

Τώρα στην ουσία του θέματος, είναι γνωστό ότι αν έχεις τζαμάκι και πρόβλημα μάλλον φταίει το τζαμάκι. Αν δεν έχεις τζαμάκι και το ξέρεις ότι υπάρχει πρόβλημα με τα τζαμάκια βοηθάει να το πεις για να μη χάνουμε χρόνο με ερωτήσεις. Δε το παίζει έξυπνος κάποιος με το να σου πει το προφανές όταν δε δίνεις καμία ένδειξη ότι έχεις διαβάσει τα στοιχειώδη πριν ρωτήσεις επιτακτικά.

 

Στη περίπτωση σου είσαι μάλλον ο πρώτος που αναφέρει κάποιο σοβαρό πρόβλημα χωρίς τζαμάκι οπότε μπορείς να ρωτάς όπως έκανες χωρίς παράπονο κάθε 1 ώρα και 50 λεπτά και σίγουρα κάποιος θα βρεθεί να σου πει τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καταφερει καποιος να λειτουργησει το wifi calling με την vodafone?

Εχω ενεργοπειησει την υπηρεσια και τις ρυθμισεις στην συσκευη wifi calling και volte αλλα ενω κλεινω με airplane mode δεν λειτουργει η κληση ουτε να παρω ουτε να με παρουν.

Κατεβασα την αθλια εφαρμογη της vodafone αλλα μου λεει οτι δεν συνδεθηκε σε καποιο wifi ενω στις ρυθμισεις βλεπει το wifi μου.

Οτι ναναι αυτη η vodafone λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καταφερει καποιος να λειτουργησει το wifi calling με την vodafone?

 

Εχω ενεργοπειησει την υπηρεσια και τις ρυθμισεις στην συσκευη wifi calling και volte αλλα ενω κλεινω με airplane mode δεν λειτουργει η κληση ουτε να παρω ουτε να με παρουν.

 

Κατεβασα την αθλια εφαρμογη της vodafone αλλα μου λεει οτι δεν συνδεθηκε σε καποιο wifi ενω στις ρυθμισεις βλεπει το wifi μου.

 

Οτι ναναι αυτη η vodafone λεμε.

Δε δουλεύει το vowifi της Vodafone στη συσκευή μας. Με την εφαρμογή δουλεύει, αλλά όχι σε airplane mode. Τέλος δε δουλεύει σωστά ούτε το Volte.

Αντίθετα σε Cosmote λειτουργούν όλα υποδειγματικά!

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχει δοκιμάσει κανείς να περάσει recovery και custom rom?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει το vowifi της Vodafone στη συσκευή μας. Με την εφαρμογή δουλεύει, αλλά όχι σε airplane mode. Τέλος δε δουλεύει σωστά ούτε το Volte.

Αντίθετα σε Cosmote λειτουργούν όλα υποδειγματικά!

 

 

Ευχαριστω φιλε μου.

Συντομα θα τους παρω να τους κραξω ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

επισημα υποστηριζεται;

γιατι στην σελιδα https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html δεν το βλεπω να υπαρχει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχει δοκιμάσει κανείς να περάσει recovery και custom rom?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εβαλα pixel experience μια χαρα ειναι πολυ ωραιο το αντροιντ 10 αλλα οκ υπομονη να το παρουμε και μαμα

νομιζω δεν υπαρχει σοβαρος λογος για αλλαγη ρομ. καθαρο αντροιντ εχουμε

ασε που σε custom rom δεν υπαρχει η μανισια καμερα

Link to comment
Share on other sites

επισημα υποστηριζεται;

 

γιατι στην σελιδα https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html δεν το βλεπω να υπαρχει..

Όχι δεν υποστηρίζεται επίσημα. Ενεργοποίησα την υπηρεσία με SMS βάζοντας την κάρτα σε ένα Nokia 8 που υποστηρίζεται, και όλα λειτουργούν άψογα.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...