Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δουλεύει σε κανέναν το Google lens? Πάντα λέει σύντομα διαθέσιμο...

 

Εμένα το google lens δουλεύει κανονικά απο την πρώτη στιγμή που πήρα το κινητό.. Επίσης μετά την αναβάθμιση έχει δίκιο ο φίλος βελτιώθηκε πάρα πολύ το δαχτυλικο αποτύπωμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο παρακολουθηση τι κακο μπορουν παραπανω να κανουν με το dns?

Το ρωταω γιατι δεν εχω ιδεα τι κανει το dns.

Αν ειναι μονο για παρακολουθηση ζαμαν φου αφου ειδικα η google ξερει και τι εσωρουχο φοραμε ας ξερουν και οι ρωσσοι.αφου δεν μπορουμε να το αποφυγουμε .....

Σορρυ για την καθυστερημενη απαντηση. To DNS ειναι η υπηρεσια που μεταφράζει τις διευθύνσεις IP όπως η http://173.194.77.104 σε διευθύνσεις με πραγματικές λέξεις, πχ google.com. Οποτε η εταιρία που παρεχει τετοιες υπηρεσιες ειναι σε θεση να γνωριζει ολο το ιστορικο σου, τι σελιδες εχεις επισκεφτει, ποτε κλπ. Περα απο αυτο, οι DNS servers εχουν διαφορές σε ταχυτητα, με συνεπεια με καποιους να εχεις πιο γρηγορο browsing, και στις υπηρεσιες που παρεχουν, προστασια απο ιους, μπλοκαρισμα διαφημισεων, υποπτων σελιδων κλπ

 

Πηρα και γω το update του Δεκεμβριου, οντως το δακτυλικο εχει βελτιωθει

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την καθυστερημενη απαντηση. To DNS ειναι η υπηρεσια που μεταφράζει τις διευθύνσεις IP όπως η http://173.194.77.104 σε διευθύνσεις με πραγματικές λέξεις, πχ google.com. Οποτε η εταιρία που παρεχει τετοιες υπηρεσιες ειναι σε θεση να γνωριζει ολο το ιστορικο σου, τι σελιδες εχεις επισκεφτει, ποτε κλπ. Περα απο αυτο, οι DNS servers εχουν διαφορές σε ταχυτητα, με συνεπεια με καποιους να εχεις πιο γρηγορο browsing, και στις υπηρεσιες που παρεχουν, προστασια απο ιους, μπλοκαρισμα διαφημισεων, υποπτων σελιδων κλπ

 

Πηρα και γω το update του Δεκεμβριου, οντως το δακτυλικο εχει βελτιωθει

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα αυτο σημαινει παρακωλουθηση.

Δυστυχως την παρακωλουθηση δεν την αποφευγουμε αυτο ειπα.

Αν δεν ειναι οι ρωσσοι θα ειναι οι κινεζοι τα αμερικανα κτλ κτλ. .

Οι παντες παρακωλουθουν τα παντα.

Ξεχασα να αναφερω και τους γερμανους.

Ειναι αποδεδειγμενο οτι οι νεοναζι ηδη παρακωλουθουν τα παντα μεσω του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το τηλεφωνο ειναι αρκετα πιο γρηγορο η ειναι η ιδεα μου?
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τον πόκο επειδή το είχα και εγώ το κινητό σου φαίνεται αρκετά πιο αργό το Α3? Με έχει πιάσει η μλκ της αλλαγής για κάτι μ καλύτερα specs

 

Αρκετά πιο αργό, όχι. Είναι πιο αργό, αφού 665 chip και 4gb ram, αλλά επειδή έχει stock android και μισή ανάλυση, το "σώζει". Είναι πιο ομαλό στα transitions.

 

Μέχρι στιγμής, επειδή έχω αλλάξει διάφορα smartphones (μαζί με στήσιμο συσκευών γνωστών κλπ) , το poco δεν το ακουμπάει κανένα σε ταχύτητα. Ειδικά στα χρήματά του.

 

P.S.: Πολύ σημαντικό η υλοποίηση του os. Το miui 11 είναι πάρα πολύ καλή έκδοση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά πιο αργό, όχι. Είναι πιο αργό, αφού 665 chip και 4gb ram, αλλά επειδή έχει stock android και μισή ανάλυση, το "σώζει". Είναι πιο ομαλό στα transitions.

 

 

 

Μέχρι στιγμής, επειδή έχω αλλάξει διάφορα smartphones (μαζί με στήσιμο συσκευών γνωστών κλπ) , το poco δεν το ακουμπάει κανένα σε ταχύτητα. Ειδικά στα χρήματά του.

 

 

 

P.S.: Πολύ σημαντικό η υλοποίηση του os. Το miui 11 είναι πάρα πολύ καλή έκδοση.

Δεν έχεις στήσει μάλλον,κανένα κινητό με OOS ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Off topic, πιστεύετε ότι το poco αξίζει για αγορά; πάμε για 2020 και έχει αρκετό καιρό κυκλοφορίας στην πλάτη του. Από σήμερα μια τριετία την βγάζει; σε ταχύτητα πιθανά κολλήματα;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Off topic, πιστεύετε ότι το poco αξίζει για αγορά; πάμε για 2020 και έχει αρκετό καιρό κυκλοφορίας στην πλάτη του. Από σήμερα μια τριετία την βγάζει; σε ταχύτητα πιθανά κολλήματα;

 

Αν δεν σε χαλάει η οθόνη και το notch μια χαρά συσκευή είναι. Απλά μου φαίνεται λίγο overpriced πλέον. Κοντά 250 δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Off topic, πιστεύετε ότι το poco αξίζει για αγορά; πάμε για 2020 και έχει αρκετό καιρό κυκλοφορίας στην πλάτη του. Από σήμερα μια τριετία την βγάζει; σε ταχύτητα πιθανά κολλήματα;
Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό για τα χρήματα που ζητάει ( το πήρα από banggood 230) Ταχύτητα, μπαταρία, Κάμερα gcam για βραδυνές κολλήματα δεν υπάρχουν. Το μόνο που με χαλάει είναι το σεμεδακι.

 

Γιαυτό αν ήταν να πάρω τώρα κινητό αυτό θα ήτανε το xiaomi mi 9 t pro. Εννοείται με το ανάλογο κόστος.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις στήσει μάλλον,κανένα κινητό με OOS ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, δεν έχω στήσει κανένα. Έχουν γίνει αρκετά overpriced και το oos δε μου αρέσει καθόλου οπτικά.

 

Off topic, πιστεύετε ότι το poco αξίζει για αγορά; πάμε για 2020 και έχει αρκετό καιρό κυκλοφορίας στην πλάτη του. Από σήμερα μια τριετία την βγάζει; σε ταχύτητα πιθανά κολλήματα;

 

Ναι, εννοείται ότι αξίζει. Μπορείς να περίμενεις μέχρι τέλος Ιανουαρίου, που γράφουν ότι μέχρι τότε θα πάρει και android 10, για να δεις τι θέματα μπορεί να παρουσιάσει, αν παρουσιάσει.

 

To θεματακι με το touch lag δεν λύθηκε ποτέ όμως δυστυχώς..Αυτά ευτυχώς δεν υπάρχουν στο Α3

 

Δεν το έχουν όλες οι συσκευές και δεν είναι τόσο τραγικό όσο αναφέρουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσφάτως κάτοχος της συσκευής και εγώ. Ψάχνω κάτι και δεν το έχω βρει ακόμα σχετικά με τα μηνύματα. Μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει τι πατάω για να προγραμματίσω την αποστολή των μηνυμάτων και να μην στέλνονται την ίδια ώρα που το γράφω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσφάτως κάτοχος της συσκευής και εγώ. Ψάχνω κάτι και δεν το έχω βρει ακόμα σχετικά με τα μηνύματα. Μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει τι πατάω για να προγραμματίσω την αποστολή των μηνυμάτων και να μην στέλνονται την ίδια ώρα που το γράφω;

 

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιοι με την default εφαρμογή μηνυμάτων πρέπει να βάλεις κάποια άλλη πχ Textra SMS

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιοι με την default εφαρμογή μηνυμάτων πρέπει να βάλεις κάποια άλλη πχ Textra SMS

 

Καλά τι βλακεία. Τόσο δύσκολο τους είναι να το βάλουνε; Κατέβασα αυτή την εφαρμογή ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι να παρω κι εγω το Α3 μπορειτε να μου πειτε απο ποιο καταστημα να το αγορασω ωστε να εχει εγγυηση 2 ετων απο την infoquest?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι να παρω κι εγω το Α3 μπορειτε να μου πειτε απο ποιο καταστημα να το αγορασω ωστε να εχει εγγυηση 2 ετων απο την infoquest?
Από το public plaisio κλπ

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone και ενεργοποίησα το wifi calling, εμφανίστηκε ένα HD στην μπάρα.

Γιατί βλέπω απόκρυψη όταν με καλούν?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι να παρω κι εγω το Α3 μπορειτε να μου πειτε απο ποιο καταστημα να το αγορασω ωστε να εχει εγγυηση 2 ετων απο την infoquest?

 

για το FoxBox έχει γραφτεί, και εγώ είχα πάρει κάποια στιγμή τελ, και μου είχαν πει οτι έχει εγγύηση infoQuest

Έλεγξε και εσύ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone και ενεργοποίησα το wifi calling, εμφανίστηκε ένα HD στην μπάρα.

Γιατί βλέπω απόκρυψη όταν με καλούν?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Και σεμενα το ιδιο κανει.αλλα δεν ξερω γιατι.ρωτα την vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κατοχος του κινητο. Μου αρεσει το καθαρο stock pure android One πραγματικα. Αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη που εκανα θα μπορουσα να πω χωρις πολλα πολλα χρηματα. Μπλε 64GB. Μολις το ανοιξα μου ηρθε η ενημερωση ασφαλειας Νοεμβριου 2019. Στο προβλημα μου τωρα: Πως μπορω να αλλαξω το navigation bar και να βαλω το κλασσικο που ειχαμε στα Nexus ; Στα Google Pixel ετσι ειναι οπως το βλεπω τωρα ;

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κατοχος του κινητο. Μου αρεσει το καθαρο stock pure android One πραγματικα. Αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη που εκανα θα μπορουσα να πω χωρις πολλα πολλα χρηματα. Μπλε 64GB. Μολις το ανοιξα μου ηρθε η ενημερωση ασφαλειας Νοεμβριου 2019. Στο προβλημα μου τωρα: Πως μπορω να αλλαξω το navigation bar και να βαλω το κλασσικο που ειχαμε στα Nexus ; Στα Google Pixel ετσι ειναι οπως το βλεπω τωρα ;

 

Τα navigation που βλεπεις ειναι και στα pixel.

Οσο για τα παλια τρια κουμπια διαβασε εδω.

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/button-nav-hack-t3997527

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone και ενεργοποίησα το wifi calling, εμφανίστηκε ένα HD στην μπάρα.

Γιατί βλέπω απόκρυψη όταν με καλούν?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι το WiFi calling αυτό που σου δημιουργεί το πρόβλημα αλλά το enhanced 4G. Settings-> Network & Internet -> Mobile Network -> επιλέγεις την sim -> advanced και απενεργοποιείς το enhanced 4G

Είναι θέμα της Vodafone με COSMOTE παίζουν όλα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...