Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι το WiFi calling αυτό που σου δημιουργεί το πρόβλημα αλλά το enhanced 4G. Settings-> Network & Internet -> Mobile Network -> επιλέγεις την sim -> advanced και απενεργοποιείς το enhanced 4G

Είναι θέμα της Vodafone με COSMOTE παίζουν όλα κανονικά

 

Πριν το update του δεκεμβριου ειχα ενργοποιησει αυτο που γραφεις και στο wifi calling ειχε επιλογη για πρωτεραιωτητα στο wifi η στο δικτυο.

Τωρα ουτε επιλογη εχει πρωτεραιωτητας ουτε αυτο που γραφεις να απενεργοποιουσουμε.

Βεβαια μετα το update δεν ειχα καποιο τηλεφωνημα για να δω αν εχει αναγνωριση κλησης.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει τέτοια επιλογή.

Τι κάνουμε τώρα; Περιμένω από Vodafone να με καλέσουν.bd2bbb3a27e9ed72e929b8816f488cd8.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει τέτοια επιλογή.

Τι κάνουμε τώρα; Περιμένω από Vodafone να με καλέσουν.bd2bbb3a27e9ed72e929b8816f488cd8.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν βγαλεις ακρη που δεν νομιζω να βγαλεις πες και σε μας.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι σωστά για να εμφανιστούν οι επιλογές στα μενού του τηλεφώνου γράφεις στον dialer:

Volte: *#*#86583#*

Vowifi *#*#869434#*

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι σωστά για να εμφανιστούν οι επιλογές στα μενού του τηλεφώνου γράφεις στον dialer:

Volte: *#*#86583#*

Vowifi *#*#869434#*

 

 

Πατωντας *#*#4636#*#* βλεπεις αν ειναι ενεργοποιημενα .

Εμενα ειναι κανονικα ενεργες οπως πριν το update αρα δεν χρειαζεται να ξανακανεις τις επιλογες που ειπες.

Αν οχι τοτε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη.

Εγώ κατάλαβα ότι εξαφανίστηκαν οι επιλογές από τα μενού μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη.

Εγώ κατάλαβα ότι εξαφανίστηκαν οι επιλογές από τα μενού μετά την αναβάθμιση.

 

 

Στην δικη μου περιπτωση εξαφανιστηκαν αλλα ειναι ενργες ομως.

Μηπως το νεο ειναι οτι θα ειναι ενργοποιημενες απο την μανα του.

Τσεκαρε με την εντολη που εγραψα απο πανω αν εσενα ειναι ενεργες.

Αν και θεωρω οτι ειναι αφου σου εμφανιζει το HD στο notification bar.

Link to comment
Share on other sites

Από το public plaisio κλπ

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aπο κανενα αλλο καταστημα που να το εχει φθηνοτερο μηπως γνωριζεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για το FoxBox έχει γραφτεί, και εγώ είχα πάρει κάποια στιγμή τελ, και μου είχαν πει οτι έχει εγγύηση infoQuest

Έλεγξε και εσύ όμως.

Δεν δεχονται αγορα με τιμολογιο μου λενε οτι θα αργησει παρα πολυ μετα απο εναν μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Τα navigation που βλεπεις ειναι και στα pixel.

Οσο για τα παλια τρια κουμπια διαβασε εδω.

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/button-nav-hack-t3997527

 

Καλησπερα να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ.

Του περασα και την Google Camera και ολα δουλευουν ρολοι ειναι πληρες καθαρο android τωρα.

Link για οποιους ες ενδιαφερονται: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-the_dise/?fbclid=IwAR3uthIVi0VVic5VZmfpeZuJ0FtwWGogMYsvjtojxlj7NoLgvq2ISr6Ljns#apk1137

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ.

Του περασα και την Google Camera και ολα δουλευουν ρολοι ειναι πληρες καθαρο android τωρα.

Link για οποιους ες ενδιαφερονται: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-the_dise/?fbclid=IwAR3uthIVi0VVic5VZmfpeZuJ0FtwWGogMYsvjtojxlj7NoLgvq2ISr6Ljns#apk1137

 

Αυτη την gcam χρημοποιω και γω την εκδοση 3.9.

Οσο για τα navigation ,και πριν καθαρο ηταν αφου τα pixel εχουν τα ιδια νεα κουμπια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την gcam χρημοποιω και γω την εκδοση 3.9.

Οσο για τα navigation ,και πριν καθαρο ηταν αφου τα pixel εχουν τα ιδια νεα κουμπια.

 

Αα ωραια τοτε χαιρομαι εχασα καποια επεισοδια επειδη οταν ειχα το Google Pixel 1 και αργοτερα το 2 δεν πολυ θυμαμαι να ηταν ετσι τα κουτια του.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση,στις ρυθμίσεις δικτυου-καρτες sim σας βγάζει ότι ναι γράμματα;μου βγάζει κάτι ιερογλυφικά όχι ελληνικά πάντως μόνο εκεί και πριν την αναβάθμιση και τώρα μετά.το έχει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπω ποια έκδοση έχω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την global έχω τελικά θα έπρεπε να έχει διαφορά με την eu;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει.εγω εχω EU και ολα τα εμφανιζει σωστα.

 

Οσο για οποιον εχει vodafone και δεν του εμφανιζει τον αριθμο στην κληση μπορει να κανει το εξης.

Παταει στον dialer το *#*#4636#*#* παει στο slot της σιμ του και απενεργοπειηστε αυτο που λεει volte.

Mετα θα εχει αναγνωριση κλησης.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. 2-3 ερωτησεις μιας και ειμαι στο ψαξιμο συσκευης:

- Εχει λειτουργια Always On Display μιας και εχει AMOLED;

- Εχει ραδιοφωνο FM; Αν ναι, παιζει καλα; Εχει επιλογη αναπαραγωγης απο το ηχειο;

- Υπαρχει στο μενου η ρυθμιση για ενεργοποιηση του φακου με διπλο πατημα του Power button οπως στα υπολοιπα non-Android-One Xiaomi;

- Η καμερα του αποδιδει καλα;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. 2-3 ερωτησεις μιας και ειμαι στο ψαξιμο συσκευης:

- Εχει λειτουργια Always On Display μιας και εχει AMOLED;

- Εχει ραδιοφωνο FM; Αν ναι, παιζει καλα; Εχει επιλογη αναπαραγωγης απο το ηχειο;

- Υπαρχει στο μενου η ρυθμιση για ενεργοποιηση του φακου με διπλο πατημα του Power button οπως στα υπολοιπα non-Android-One Xiaomi;

- Η καμερα του αποδιδει καλα;

 

Ευχαριστω

1)Όχι.

2)Ναι.

3)Όχι.

4)Εξαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το κινητό για τη γυναίκα μου αλλά έχω μπερδευτεί όσο αφορά ποιο μοντέλο να επιλέξω.

Αυτό που είναι ΕU ή Global version;

 

Από το eshop μου είπαν ότι υποστηρίζεται από δικό τους service. Έχει κανένα άλλο μαγαζί, εκτός βέβαια από you.gr, υποστήριξη από infoqust;

Θέλω να το πάρω από Ελλάδα αλλά όχι να δώσω και 300 παρά ευρώ...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι σωστά για να εμφανιστούν οι επιλογές στα μενού του τηλεφώνου γράφεις στον dialer:

Volte: *#*#86583#*

Vowifi *#*#869434#*

 

Πατωντας *#*#4636#*#* βλεπεις αν ειναι ενεργοποιημενα .

Εμενα ειναι κανονικα ενεργες οπως πριν το update αρα δεν χρειαζεται να ξανακανεις τις επιλογες που ειπες.

Αν οχι τοτε ναι.

 

Thnx και στους 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει.εγω εχω EU και ολα τα εμφανιζει σωστα.

 

Οσο για οποιον εχει vodafone και δεν του εμφανιζει τον αριθμο στην κληση μπορει να κανει το εξης.

Παταει στον dialer το *#*#4636#*#* παει στο slot της σιμ του και απενεργοπειηστε αυτο που λεει volte.

Mετα θα εχει αναγνωριση κλησης.

Δλδ απενεργοποιεις μια λειτουργία για να έχεις αναγνώριση κλήσης....

Γιατί δεν μιλάς με βονταφον να δουν τι φταίει; Είναι σίγουρα πρόβλημα του δικτύου, σε κοσμοτε δουλεύει μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον chrome με βόλευε που τα κουμπιά(πχ να εναλλάσσεις tabs) τα είχε στην κάτω μεριά της οθόνης επειδή είναι ψηλή τώρα όμως τα έβαλε ξανά πάνω

 

Υπάρχει ρύθμιση να τα φέρω πάλι κάτω;

 

Edit το βρήκα

chrome://flags

 

Και κάνουμε disable το chrome duet

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή με το update του Δεκεμβρίου έχει φτιάξει το bug με την αυτόματη φωτεινότητα στο ξεκλείδωμα και έχει βελτιωθεί και η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Δλδ απενεργοποιεις μια λειτουργία για να έχεις αναγνώριση κλήσης....

Γιατί δεν μιλάς με βονταφον να δουν τι φταίει; Είναι σίγουρα πρόβλημα του δικτύου, σε κοσμοτε δουλεύει μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχως ετσι ειναι.

Η vodafoneεχει θεμα με το volte και το εχω διαβασει σε πολλα sites.

Μια φορα τους πηρα και καταλαβα οτι δεν ξερουν τι τους γινεται και εχασα τον χρονο μου.

Χθες που εγραψα αυτο που παραθετεις παρατηρησα οτι ενω το απενεργοποιουσα αυτο ενεργοποιουταν παλι αυτοματα και σημερα αναγκαστηκα να κανω επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και το παρακωλουθω να δω αν μου ενεργοπειηθει ξανα μονο του.

 

Τελικα ουτε με την επαναφορα ρυθμισεων δυκτιου εστρωσε.

Πηρα στο 13840 τεχνικη υποστηριξη και αναφερα το προβλημα.

Τους ζητησα να απενεργοποιησουν το volte και το wifi calling ψστε να μην εχω προβλημα και μου ειπαν οτι μολις διορθωσουν θα με ειδοποιησουν και θα ενεργοποιησουμε εκ νεου τις ρυθμισεις.

Πιαστο αυγο και κουρευτο μαλλον.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε καλά;

Το κινητό έχει πάει 140€ από παραεισαγωγη και θα δώσετε 300 μόνο και μόνο για την εγγύηση;

 

Το after sales των εταιρειών το έχουμε δει, σε εταιρία εισαγωγική δούλευα και οι μισθοί είναι πείνας, όχι δεν θα τους υποστηρίξω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε καλά;

Το κινητό έχει πάει 140€ από παραεισαγωγη και θα δώσετε 300 μόνο και μόνο για την εγγύηση;

 

Το after sales των εταιρειών το έχουμε δει, σε εταιρία εισαγωγική δούλευα και οι μισθοί είναι πείνας, όχι δεν θα τους υποστηρίξω

 

 

Δυστυχως οι αντιπροσωπιες παντα πουλουσαν και πουλανε το παραμυθι των εγγυησεων.

Παραλληλα καποια μικρα μαγαζια εχουν ενα πλεονεκτημα οτι δεν πληρωνουν φπα σε καποιο ογκο τζιρου αρα εχουν περισσοτερο ποσοστο να κατεβασουν τις τιμες ωστε να πουλησουν.

Ειναι ομως απαραδεκτο να πουλανε οι αντιπροσωπιες στην δυπλασια τιμη μονο για την εγγυηση.

Ειναι βλακωδες κατα την γνωμη μου και δειχνει την αρρωστια των μεγαλων εταιριων που δειχνουν να μην καταλαβαινουν την εποχη που ζουν και επιχειρουν.

Μαυριστε τους ειναι η μονη λυση και οποιος κατακλεβει την χωρα και τους πολιτες της καντε του εμπαργκο.

Για παραδειγμα την γερμανια ....θα επρεπε να μην παιρνουμε ουτε καρφιτσα....η την τουρκια...κτλ κτλ.

Η θα γινουμε ανθρωποι με λογικη η θα μας ξεπαστρεψουν.

Το μονο οπλο του καταναλωτη ειναι η επιλογη του.

Με την επιλογη του ρυθμιζει τα κακως κειμενα ας το καταλαβουμε επιτελους πριν καταστραφουμε δια παντως.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...