Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείτε απλά να εγκαταστήσετε το blokada και να απαλλαγειτε απο τις διαφημισεις χωρις περιεργα dns.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε απλά να εγκαταστήσετε το blokada και να απαλλαγειτε απο τις διαφημισεις χωρις περιεργα dns.

Γιατι αυτο δεν θα αλλαζει τα dns?

 

Τι ακριβως πειραζει για να μπλοκαρει τις διαφημισεις δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο δεν θα αλλαζει τα dns?

 

 

 

Τι ακριβως πειραζει για να μπλοκαρει τις διαφημισεις δηλαδη?

Την ίδια δουλειά κάνει, μάλιστα πρώτη επιλογή έχει το ίδιο dns

Στην συνέχεια μπλοκάρει και μια λίστα από sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήρθε η ώρα να αντικαταστησω το Α1 μου και είμαι μεταξύ Α3 και mi9 lite.. Πιστεύετε αξίζει για 50€ παραπάνω το mi9 lite??? Ή να προχωρήσω για Α3?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια δουλειά κάνει, μάλιστα πρώτη επιλογή έχει το ίδιο dns

Στην συνέχεια μπλοκάρει και μια λίστα από sites

Σου δινει καταρχην την επιλογη αν θες να αλλαξεις dns, αλλιως κραταει αυτους που υπαρχουν by default, νομιζω ειναι της google.

Κι να θες να αλλαξεις dns, μπορεις να επιλεξεις απο μια λιστα παρόχων, μεταξύ των οποίων η adguard και η cloudflare που τη θεωρω πιο εμπιστη, αλλα και αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήρθε η ώρα να αντικαταστησω το Α1 μου και είμαι μεταξύ Α3 και mi9 lite.. Πιστεύετε αξίζει για 50€ παραπάνω το mi9 lite??? Ή να προχωρήσω για Α3?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαν hardware to mi9 lite ειναι καλυτερο.

Αν δεν σε ενδιαφερει το μεγεθος (μεγαλυτερο το lite) και δεν σε ενδιαφερει το λογισμικο....πηγαινε στο lite.

Αν θες κατι καθαρο μικροτερο και φθηνοτερο πηγαινε mi a3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου δινει καταρχην την επιλογη αν θες να αλλαξεις dns, αλλιως κραταει αυτους που υπαρχουν by default, νομιζω ειναι της google.

Κι να θες να αλλαξεις dns, μπορεις να επιλεξεις απο μια λιστα παρόχων, μεταξύ των οποίων η adguard και η cloudflare που τη θεωρω πιο εμπιστη, αλλα και αλλοι.

Εκτος απο παρακολουθηση τι κακο μπορουν παραπανω να κανουν με το dns?

Το ρωταω γιατι δεν εχω ιδεα τι κανει το dns.

Αν ειναι μονο για παρακολουθηση ζαμαν φου αφου ειδικα η google ξερει και τι εσωρουχο φοραμε ας ξερουν και οι ρωσσοι.αφου δεν μπορουμε να το αποφυγουμε .....

Link to comment
Share on other sites

ΣΤο YouTube vanced κάνετε κανονικά login με το πραγματικο σας λογαριασμό;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

ΣΤο YouTube vanced κάνετε κανονικά login με το πραγματικο σας λογαριασμό;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ναι, μην ξεχάσεις να βάλεις το microG πρώτα
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μην ξεχάσεις να βάλεις το microG πρώτα

 

απο που το βαζεις...?

Πηγα στο επισημο site αλλα δεν καταλαβα πως το βαζεις ?

Πρεπει να εχεις κανει και root ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν δεν είσαι root το κατεβάζεις από εδώ

https://vanced.app/nonroot

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.η βοήθειες σας πολύτιμες,κάτοχος και εγώ του κινητού πλέον πήρα το 128gb στα 150€.σε αυτά τα λεφτά το κινητό μονόδρομος!απίστευτο σε όλα του ,οθονη,ταχύτητα ποιότητα. Υπόψιν προερχόμενος από samsung s7. Έχω το smartwatch της samsung s3 frontier η συμβατότητα άψογη με το κινητό!και κάτι ακόμη έπαθα πλάκα με το λειτουργικό του απλά κορυφαίο!απλό,γρήγορο όπως πρέπει εκεί που πρέπει!
Link to comment
Share on other sites

Από Σκρουτζ ναι το παραγγειλα σε αυτή την τιμή και μετά από μια ώρα που ξαναμπήκα το είχαν πάει 190€ για το χρώμα grey μιλαω.πρεπει να το πρόλαβα τελευταίος στην black week!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.η βοήθειες σας πολύτιμες,κάτοχος και εγώ του κινητού πλέον πήρα το 128gb στα 150€.σε αυτά τα λεφτά το κινητό μονόδρομος!απίστευτο σε όλα του ,οθονη,ταχύτητα ποιότητα. Υπόψιν προερχόμενος από samsung s7. Έχω το smartwatch της samsung s3 frontier η συμβατότητα άψογη με το κινητό!και κάτι ακόμη έπαθα πλάκα με το λειτουργικό του απλά κορυφαίο!απλό,γρήγορο όπως πρέπει εκεί που πρέπει!

 

Ακριβως αυτα που ειπα μεταφερεις.

Εχω δοκιμασει πολλα κινητα πολλα λειτουργικα αλλα προς το παρον εχω καταληξει οτι xiaomi και καθαρο android ειναι μονοδρομος.

Παλαιοτερα σνομπαριζα το καθαρο android αλλα μετα την χρηση του στο mi a3 νιωθω οτι ημουν βλακας.

Link to comment
Share on other sites

Πατάω από το επάνω μέρος της οθόνης να σβήσει το εικονίδιο του WiFi γιατί για καποιο λόγο δεν θέλω ίντερνετ και μετά πχ από 1 ώρα που θα πιάσω το κινητό στα χέρια μου βλέπω να είναι ανοικτό και να έχουν έρθει πόσες ειδοποιήσεις. Πώς γίνεται να ανοίγει από μόνο του ενώ εγώ το έχω απενεργοποίησει; Είναι θέμα λογισμικού πιθανόν;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πατάω από το επάνω μέρος της οθόνης να σβήσει το εικονίδιο του WiFi γιατί για καποιο λόγο δεν θέλω ίντερνετ και μετά πχ από 1 ώρα που θα πιάσω το κινητό στα χέρια μου βλέπω να είναι ανοικτό και να έχουν έρθει πόσες ειδοποιήσεις. Πώς γίνεται να ανοίγει από μόνο του ενώ εγώ το έχω απενεργοποίησει; Είναι θέμα λογισμικού πιθανόν;

 

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις wifi - προτιμήσεις WiFi - αυτόματη ενεργοποίηση. Μήπως το έχεις ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Ναι ήταν η αυτόματη ενεργοποίηση στο on.

Δεν το είχα πειράξει έτσι όπως το ενεργοποίησα το κινητό πριν μερικές ημέρες φαίνεται ήταν default η ρύθμιση.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα επιλογή για download πάντως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιείτε κάποιο cleaner για καθαρισμό των cashe κλπ ή δεν χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα επιλογή για download πάντως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιείτε κάποιο cleaner για καθαρισμό των cashe κλπ ή δεν χρειάζεται;

 

Δεν χρειαζεται καθαρισμα στα cache.

Μην βαζεις αχρηστες εφαρμογες στο κινητο σου που μονο το επιβαρυνουν.

Οσο για το download στο vanced δεν το ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιω αλλα ισως χρειαζεται κατι να κανεις στις ρυθμισεις.

By default ειναι απενεργοποιημενες οι κινησεις αυξομοιωσης της εντασης ηχου η της φωτεινοτητας απο την οθονη με gestures αρα ισως χρειαζεται και το download καποια ενεργοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...