Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια επιβαιβεωση για να χρησιμοποιήσω δεύτερη κάρτα sim στο κινητό θα πρέπει να καταργήσω και να μην εχω sd κάρτα μνήμης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια επιβαιβεωση για να χρησιμοποιήσω δεύτερη κάρτα sim στο κινητό θα πρέπει να καταργήσω και να μην εχω sd κάρτα μνήμης?

 

Η δευτερη καρτα σιμ μπαινει στην θεση της καρτας sd αρα ενοειται οτι καταργεις την καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ 2η κάρτα.ακομη μια ερώτηση για να συγκρίνω βασικά είναι στο 49% μπαταρία και δείχνει οθόνη 2 ώρες 50 λεπτά.ειναι οκ τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ 2η κάρτα.ακομη μια ερώτηση για να συγκρίνω βασικά είναι στο 49% μπαταρία και δείχνει οθόνη 2 ώρες 50 λεπτά.ειναι οκ τι λέτε?

 

Δεν ειναι θεμα καλο η κακο.

Ειναι θεμα χρησης,τι εφαρμογες χρησιμοποιεις, τι τρεχουν στο παρακηνιο και ποσες μερες το εχεις σε αναμονη.

Αν ας πουμε ειναι ενεργο το τηλεφωνο δυο μερες με την τελευταια φορτιση ειναι μια χαρα ο χρονος που αναφερεις.

Αν το φορτισες τωρα και επαιζες παιχνιδι βαρυ αυτη την ωρα που αναφερεις παλι μια χαρα ειναι.

Αν ομως φορτισες το πρωι και απλα σερφαρισες η εστειλες κανα μηνυμα και εχεις αυτο τον χρονο οθονης τοτε δεν ειναι καλο.

Εγω χρησιμοποιω το τηλεφωνο ως ραδιοφωνο.

Σχεδον ολη μερα παιζει με κλειστη οθονη και μου βγαζει 2 μερες αλλα χρηση οθονη εχει λιγο.

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχει καλη χρηση σε οθονη.

Ελπιζω να καταλαβες τι θελω ναπω.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητοτατο και σε ευχαριστώ.ειναι σχετικά καινούργιο 5μερες τοεχω χθες απόγευμα έγινε η δεύτερη πλήρης φόρτιση.η χρήση αυτές τις μέρες είναι σχετικά βαριά youtube,install και γενικά πείραγμα αρκετό μόνο παιχνίδια δ ν έχω βάλει και δεν είμαι τόσο του αθλήματος!η οθόνη πάντως είναι γενικά ανοιχτή.δςνεχω κάνει κάποιες ρυθμίσεις όπως ήτανε απόθεμα φωτεινότητας κτλ έχεις να προτείνεις κάτι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμη πως ελευχω ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητοτατο και σε ευχαριστώ.ειναι σχετικά καινούργιο 5μερες τοεχω χθες απόγευμα έγινε η δεύτερη πλήρης φόρτιση.η χρήση αυτές τις μέρες είναι σχετικά βαριά youtube,install και γενικά πείραγμα αρκετό μόνο παιχνίδια δ ν έχω βάλει και δεν είμαι τόσο του αθλήματος!η οθόνη πάντως είναι γενικά ανοιχτή.δςνεχω κάνει κάποιες ρυθμίσεις όπως ήτανε απόθεμα φωτεινότητας κτλ έχεις να προτείνεις κάτι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμη πως ελευχω ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο

 

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι κατα την γνωμη μου.

Μετα απο πολλα χρονια πειραματων ολα ειναι μπουρδες.

Αφησε το λογισμικο να διαβασει την χρηση των εφαρμογων σου και να ρυθμισει μονο του το τι θα τρεχει στο παρασκηνιο.

Θα χρειαστει λιγες μερες να το σεταρει μονο του.

Εγω εχω τα παντα ανοιχτα 24/7 gps bluetooth wifi και σε αναμονη δεν καταναλωνει τιποτα με την χρηση που κανω.

Οσο για τις εφαρμογες....η χειροτερη για μενα ειναι το ρουφιανοfacebook και για πολλους αλλους βεβαια.

Καταναλωνει απιστευτους πορους και μπαταρια και ειναι λογικο αφου πρεπει να παρακολουθει τα παντα ως ρουφιανος της CIA.

Εγω δουλευω το viber μονο και για βιντεο το youtube vanced.

Ειδικα το youtube vanced ειναι φοβερο εργαλειο αν ακους μουσικη η ακους εκπομπες χωρις να καταναλωνεις οθονη και θες οη την λειτουργια του youtube χωρις διαφημισεις.

Τα ρουφιανακια facebook messenger τα εχω διαγραψει δια παντος εδω και μερικα χρονια και ησυχασε το κινητο μου.

Δεν ξερω για αλλες εφαρμογες οπως whatsapp κτλ ...

Γενικα αφησε το κινητο σου να αυτορυθμιστει και ολα θα ειναι οκ.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να γίνει κάνα θαύμα και να πάρουμε κάνα Android 10 τώρα μαζί με το security patch;

 

Καθολου αδυνατο.

Ομως εμενα με προβληματιζει πως θα βγαλει stable rom χωρις καποια beta εκδοση να δει τις αδυναμιες?

Εγω παντως και να την βγαλει δεν θα την περασω πριν δουλευτει και να δω οτι ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Εχω ενα mp3 που θελω να περασω στο κινητο μου διαρκειας 3 λεπτων. Θα ηθελα να κανω αναπαραγωγη το συγκεκριμενο mp3 αυτοματα δηλαδη με το που τελειωνει να ξεκιναει αυτοματα. Οποιος εχει στην συσκευη του καποιον mp3 player που να εχει και αυτη την επιλογη ας μου πει. Ευχαριστω.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καθολου αδυνατο.

Ομως εμενα με προβληματιζει πως θα βγαλει stable rom χωρις καποια beta εκδοση να δει τις αδυναμιες?

Εγω παντως και να την βγαλει δεν θα την περασω πριν δουλευτει και να δω οτι ειναι οκ.

Χλωμό πάμε για Ιανουαρίο ..λένε . Αυτό ως τώρα είναι το μεγάλο μείον του κινητού , κατά τα άλλα είναι πάρα πολύ καλό .αν κ θα μπορούσε να είχε βάλει ένα πιο δυνατό cpu

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Εχω ενα mp3 που θελω να περασω στο κινητο μου διαρκειας 3 λεπτων. Θα ηθελα να κανω αναπαραγωγη το συγκεκριμενο mp3 αυτοματα δηλαδη με το που τελειωνει να ξεκιναει αυτοματα. Οποιος εχει στην συσκευη του καποιον mp3 player που να εχει και αυτη την επιλογη ας μου πει. Ευχαριστω.

 

Με αυτό

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=in.krosbits.musicolet

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, θα την δοκιμάσω την εφαρμογή.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για music players, ένας ακόμα πολύ καλός είναι ο poweramp.
Όταν η έκδοση δεν έχει bug και ρουφάει την μπαταρία σαν βρυκόλακας

Το είχα αγοράσει, το πέταξα, έβαλα το musicolet και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

Όταν η έκδοση δεν έχει bug και ρουφάει την μπαταρία σαν βρυκόλακας

Το είχα αγοράσει, το πέταξα, έβαλα το musicolet και ησύχασα

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο battery drain, με την τελευταία έκδοση του play store. Το έχω αγοράσει κι εγώ. Θα το κοιτάξω, πάντως. Thanks για το heads up.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο battery drain, με την τελευταία έκδοση του play store. Το έχω αγοράσει κι εγώ. Θα το κοιτάξω, πάντως. Thanks για το heads up.

 

Σε σχέση με τον πόκο επειδή το είχα και εγώ το κινητό σου φαίνεται αρκετά πιο αργό το Α3? Με έχει πιάσει η μλκ της αλλαγής για κάτι μ καλύτερα specs

Link to comment
Share on other sites

Το update του δεκεμβριου ειναι εξω ηδη.

Εγω με EU version ηδη το πηρα.

Αρα ξεχναμε αυτον τον μηνα το android 10.

Παντως ειναι απαραδεκτη η συμπεριφορα της xiaomi που δεν ενημερωνει ποτε θα δωσει το νεο android οπως κανουν οι περισσοτερες εταιριες.

Μου δινει την εντυπωση οτι δεν ενδιαφερεται για την συσκευη και αυτο ειναι παρα πολυ κακο για το μελλον της συσκευης αλλα και της καλης φημης που εχει η εταιρια.

Καποτε ειχα ενα μοτορολα το 2014 το μοτο χ και μπρικαρησε η συσκευη με δικο της update

Δεν εδωσε ποτε τα blankflash files για το unbrick και τσαντιστηκα πολυ.

Υποσχεθηκα οτι δεν θα ξαναπαρω συσκευη της και θα το κανω.

Ελπιζω να μην με αναγκασει και η xiaomi να υποσχεθω κατι τετοιο για τον λογο των ενημερωσεων.

Οχι οτι καιγωμαι για το update αλλα δεν μ αρεσει να πουλανε κατι και μετα να αλλαζουν τα δεδομενα της πωλησης με το ετσι μ αρεσει και χωρις καμια πληροφορηση.

Link to comment
Share on other sites

 

Το διαβασα στο XDA αλλα δεν προλαβα να το ποσταρω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα στο XDA αλλα δεν προλαβα να το ποσταρω εδω.

 

Καλά σε κρατήσουμε μικρό καλάθι γτ η xiaomi σαμποτάρει το android one

Link to comment
Share on other sites

Καλά σε κρατήσουμε μικρό καλάθι γτ η xiaomi σαμποτάρει το android one

 

Ενοειται...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε τώρα και σε global. Απλά εκανα check στο σχετικό μενού. 94.4 Mb είναι.

 

Ξέρουμε λεπτομέρειες τι ακριβώς αφορά?μήπως φτιάχνει και το led?οποίος τον βάλει ας μας ενημερώσει παρακαλω αν βλέπει οποιαδήποτε διαφορά σε απόδοση η οτιδήποτε κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε λεπτομέρειες τι ακριβώς αφορά?μήπως φτιάχνει και το led?οποίος τον βάλει ας μας ενημερώσει παρακαλω αν βλέπει οποιαδήποτε διαφορά σε απόδοση η οτιδήποτε κλπ

 

Εγω το μονο που παρατηρησα μεχρι τωρα ειναι οτι βελτιωθηκε αρκετα το δακτυλικο ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...