Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Και τα μεταφορικά;

 

Αντώνη το πήρες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ασυρματη λυση για μουσικη υπαρχει; Αξιζει; Ειναι προτιμοτερο να αγορασω καποιο φθηνο mp3 player;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εχεο κανένας άποψη για το sennheiser presence?

Αξίζει τα λεφτά του?

Περιμένω γνώμες

 

Άκυρο τελικά.. Αγόρασα ενα plantronics m165 στα 43 ευρώ. Μια χαρά ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το m55εδω και 5 μηνες περιπου. Ειναι οτι καλυτερο εχω σε bt απο ολες τις αποψεις. Τελειο!
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

τελικά προχώρησα στη αγορά του edge γιατι το era δεν το έβρισκα πουθενά.

πρώτες εντυπώσεις ανάμεικτες. καλό ακουστικό, σωστή διαχείριση ήχου, ποιοτικό αλλά σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογεί τα +60€ απο ένα midrange της ίδιας εταιρίας.

επίσης έχω πρόβλημα και δεν δουλεύει η αυτόματη απάντηση, όσες φορές και αν το δοκίμασα, αλλά ούτε και το smart call transfer.

 

περισσότερες δοκιμές το απόγευμα.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

τελικά προχώρησα στη αγορά του edge γιατι το era δεν το έβρισκα πουθενά.

 

πρώτες εντυπώσεις ανάμεικτες. καλό ακουστικό, σωστή διαχείριση ήχου, ποιοτικό αλλά σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογεί τα +60€ απο ένα midrange της ίδιας εταιρίας.

 

επίσης έχω πρόβλημα και δεν δουλεύει η αυτόματη απάντηση, όσες φορές και αν το δοκίμασα, αλλά ούτε και το smart call transfer.

 

 

 

περισσότερες δοκιμές το απόγευμα.

 

 

Κατέβασε από το store το PLT Hub για να ενεργοποιήσεις αυτά που δεν σου λειτουργούν

Με γειααα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

τα είχα ενεργοποιημένα κανονικά.

τελικά του πέρασα το καινουργιο firmware και μετά απο 2-3 restart εστρωσε :D

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

τελικά προχώρησα στη αγορά του edge γιατι το era δεν το έβρισκα πουθενά.

πρώτες εντυπώσεις ανάμεικτες. καλό ακουστικό, σωστή διαχείριση ήχου, ποιοτικό αλλά σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογεί τα +60€ απο ένα midrange της ίδιας εταιρίας.

επίσης έχω πρόβλημα και δεν δουλεύει η αυτόματη απάντηση, όσες φορές και αν το δοκίμασα, αλλά ούτε και το smart call transfer.

 

περισσότερες δοκιμές το απόγευμα.

 

Οπότε καιρός είναι να μου δώσεις το παλιό σου...:p

Link to comment
Share on other sites

τελικά προχώρησα στη αγορά του edge γιατι το era δεν το έβρισκα πουθενά.

πρώτες εντυπώσεις ανάμεικτες. καλό ακουστικό, σωστή διαχείριση ήχου, ποιοτικό αλλά σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογεί τα +60€ απο ένα midrange της ίδιας εταιρίας.

επίσης έχω πρόβλημα και δεν δουλεύει η αυτόματη απάντηση, όσες φορές και αν το δοκίμασα, αλλά ούτε και το smart call transfer.

 

περισσότερες δοκιμές το απόγευμα.

 

τα είχα ενεργοποιημένα κανονικά.

τελικά του πέρασα το καινουργιο firmware και μετά απο 2-3 restart εστρωσε :D

 

Κι εγώ αυτό έπαθα όταν το είχα πρωτοπάρει, σκέτη απογοήτευση. Ο έξυπνος αισθητήρας δε δούλευε καλά. Με μία αναβάθμιση, έκτοτε όλα δουλεύουν ρολόι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ψάχνω να αγοράσω bluetooth handsfree και έχω χαθεί.

κατέληξα στα plantronics αλλα λογω προηγούμενης εμπειριας με αποτρέπει το γεγονός ότι δεν έχει κάτι που να αποτρέπει την -κατά λάθος- επανάκληση.

 

Θα παρακαλούσα κάποιον να μου πεί κάποιο μοντέλο bluetooth handsfree που έχει αγοράσει, οποιασδήποτε εταιρείας, αλλά να έχει κάποιον τρόπο κλειδώματος.

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ψάχνω να αγοράσω bluetooth handsfree και έχω χαθεί.

κατέληξα στα plantronics αλλα λογω προηγούμενης εμπειριας με αποτρέπει το γεγονός ότι δεν έχει κάτι που να αποτρέπει την -κατά λάθος- επανάκληση.

 

Θα παρακαλούσα κάποιον να μου πεί κάποιο μοντέλο bluetooth handsfree που έχει αγοράσει, οποιασδήποτε εταιρείας, αλλά να έχει κάποιον τρόπο κλειδώματος.

 

Ευχαριστώ!!

 

To PLT Edge έχει (screen shot)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ψάχνω να αγοράσω bluetooth handsfree και έχω χαθεί.

κατέληξα στα plantronics αλλα λογω προηγούμενης εμπειριας με αποτρέπει το γεγονός ότι δεν έχει κάτι που να αποτρέπει την -κατά λάθος- επανάκληση.

 

Θα παρακαλούσα κάποιον να μου πεί κάποιο μοντέλο bluetooth handsfree που έχει αγοράσει, οποιασδήποτε εταιρείας, αλλά να έχει κάποιον τρόπο κλειδώματος.

 

Ευχαριστώ!!

 

Plantronics Voyager Edge φίλε μου. Μονόδρομος. Σου δίνει τη δυνατότητα, αν δε φοράς το ακουστικό στο αυτί σου, να μη λειτουργεί καθόλου το πλήκτρο απάντησης. Όταν βάλεις το ακουστικό στο αυτί σου, απαντάει αυτόματα. Απίστευτα βολικό. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ με το Edge είναι ότι πράγματι είναι καλοφτιαγμένο, αλλά η τεράστια διαφορά τιμής του με τα μικρότερα της Plantronics δεν δικαιολογείται. Απλά δίνουν από μοντέλο σε μοντέλο βηματικά μια παραπάνω λειτουργία και τη χρεώνουν κανένα 20άρικο. Παρ' όλα αυτά κι εγώ το συστήνω :)

 

Και μία ερώτηση: Εάν το ξαναβάλω σε pairing mode για δεύτερο τηλέφωνο το ξαναονομάζει Phone 1 και αποσυνδέεται από το πρώτο. Πώς μπορείς να έχεις ταυτόχρονα συνδεδεμένα δύο τηλέφωνα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχει πρόβλημα το edge,με βλέπω γραμμή για service....

Θέμα με την μπαταρία δυστυχώς...

Με το πολύ 20,30 λεπτά ομιλίας, η μπαταρία κρατάει 30 ώρες. Ακόμα και 75% υπόλοιπο να λέει ότι έχει ξαφνικά όταν κλείσει το 30ωρο δλδ, κάνει μια κ σβήνει από μπαταρία...

Εσάς , πόσο σας κρατάει?

Οι πληροφορίες του apk , ανταποκρινονται στην πραγματικότητα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ με το Edge είναι ότι πράγματι είναι καλοφτιαγμένο, αλλά η τεράστια διαφορά τιμής του με τα μικρότερα της Plantronics δεν δικαιολογείται. Απλά δίνουν από μοντέλο σε μοντέλο βηματικά μια παραπάνω λειτουργία και τη χρεώνουν κανένα 20άρικο. Παρ' όλα αυτά κι εγώ το συστήνω :)

Τεράστια διαφορά έχει αν το πάρεις από τις γνωστές ελληνικές αλυσίδες, που έχω δει να το πουλάνε ακόμα και 170€... :X

Από το eΒay που το πήρα εγώ, η διαφορά με τα υπόλοιπα μοντέλα είναι πιο λογική.

 

Και μία ερώτηση: Εάν το ξαναβάλω σε pairing mode για δεύτερο τηλέφωνο το ξαναονομάζει Phone 1 και αποσυνδέεται από το πρώτο. Πώς μπορείς να έχεις ταυτόχρονα συνδεδεμένα δύο τηλέφωνα?

Όταν κάνεις pairing και με το δεύτερο κινητό, κλείσε το ΒΤ κι απ' τα δύο κινητά, κλείσε το Edge, και μετά άνοιξέ τα όλα μαζί. Θα συνδεθούν αυτόματα και τα δύο κινητά. Τουλάχιστο σε όσες συσκευές το δοκίμασα, έτσι γίνεται. Ήταν ακόμα μια σημαντική διαφορά έναντι του παλαιότερου μοντέλου που είχα, του m1100. Δε συνδέονταν ποτέ αυτόματα κάποια από τις δύο συσκευές, έπρεπε να τη συνδέσω χειροκίνητα. Αυτό με το Edge έχει πάψει να υπάρχει, γι' αυτό απορώ που έχεις πρόβλημα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! μαλλον η plantronics με κέρδισε και μάλλον το m165 λογω τιμής!!

 

Τιμή και specs που προσφέρει φίλε.

Το δω καμία Βδομαδα...ειναι άψογο.

Link to comment
Share on other sites

M55 ή Μ165 για iPhone 4s ?

 

Σημαντική η διαφορά τιμής για μένα οπότε κλίνω προς το Μ55, αλλά προβληματίζομαι αρκετά με το θέμα της πολύ εύκολης επανάκλησης που έχει και που αναφέρεται από όλους ανεξαιρέτως τους χρήστες.

 

Γνώμες ? Υπάρχει μήπως κάτι καλύτερο έχρι 30 ευρώ ?

 

BTW, με το Μ55 μπορείς να ακόυσεις μουσική ?

Link to comment
Share on other sites

M55 ή Μ165 για iPhone 4s ?

 

Σημαντική η διαφορά τιμής για μένα οπότε κλίνω προς το Μ55, αλλά προβληματίζομαι αρκετά με το θέμα της πολύ εύκολης επανάκλησης που έχει και που αναφέρεται από όλους ανεξαιρέτως τους χρήστες.

 

Γνώμες ? Υπάρχει μήπως κάτι καλύτερο έχρι 30 ευρώ ?

 

BTW, με το Μ55 μπορείς να ακόυσεις μουσική ?

 

M165 δαγκωτό. Η διαφορά τιμής θεωρώ δικαιολογείται από τα specs αλλά και οτι δεν υπάρχει θέμα τυχαίας επανάκλησης οπως έχει προαναφερθεί με το m55...

Edited by ikaros_7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...