Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αρχίζει και μου την δίνει που δεν βρίσκω πουθενά το era σε μαύρο χρώμα εδώ και 2 εβδομάδες

 

Ρίξε μια ματιά εδώ. Είναι ετοιμοπαράδοτο(εχει 3 τμχ. διαθέσιμα) με Carrying Case

http://www.icases.gr/eshop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=307&category_id=93

 

edit:

Δες και αυτο που εχει super τιμη αλλα ειναι απο US

ισως μπορεσει να στο στειλει σε δυο διαφορετικα κομματια ωστε να μην πληρωσεις τελωνειο

http://www.ebay.co.uk/itm/ERA-by-Jawbone-Bluetooth-Headset-Charging-Case-NoiseAssassin-4-0-Black-Streak-/161467536846?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item25983715ce

Απο Ευρωπη πραγματικα δεν υπαρχει τιποτα.

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

πρώτον δεν θέλω την θήκη (+30€) και δεύτερον θέλω ελληνικό κατάστημα για να κόψω τιμολόγιο.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

πρώτον δεν θέλω την θήκη (+30€) και δεύτερον θέλω ελληνικό κατάστημα για να κόψω τιμολόγιο.

.... και τρίτον το ΕRA είναι άχρηστο χωρίς Carrying Case γιατί η μπαταρία του δεν βγάζει την ημέρα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

.... και τρίτον το ΕRA είναι άχρηστο χωρίς Carrying Case γιατί η μπαταρία του δεν βγάζει την ημέρα.

 

Νομίζω τα παραλές. Εγώ που μιλάω τουλάχιστον 2 ώρες την ημέρα μια χαρά με βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα παραλές. Εγώ που μιλάω τουλάχιστον 2 ώρες την ημέρα μια χαρά με βγάζει.

 

Τι να πω, η φιλη το εχει, η μοναδικη της γκρινια για το κατα τα αλλα super ΕRA ειναι η μπαταρια και οτι πρεπει να εχει μαζι τον φορτιστη του, αλλιως δεν βγαζει την ημερα.

Ναι ναι ξερω, μιλαει πολυ.:wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

αρα βελτιωνεται με αλλα ακουστικα το sbh. οποτε παω για αλλα ακουστικα.

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Πήρα πριν λίγες μέρες το SBH52 που σε όλα είναι πάρα πολύ καλό, εκτός των ακουστικών του , που είναι απαράδεκτα και σε ποιότητα υλικού αλλά και ηχητικά και σε ένταση και σε ποιότητα ήχου, απλά απαράδεκτα, κυριολεκτικά για τα σκουπίδια. Δε το περίμενα αυτό από τη Sony και ειδικά σε τέτοια κατηγορία τιμής BT, όσο και αν οι προσδοκίες μου ήταν χαμηλές, τελικά σε αυτό το θέμα ήταν πάτος.

Έβαλα λοιπόν για δοκιμή τα ακουστικά που είχα από το τηλέφωνο Sony SP και εκτός του ότι λειτουργούν άψογα και είναι πολύ πιο ποιοτικά σε θέμα υλικού και αίσθησης, απογειώθηκε και ηχητικά, μέρα με τη νύχτα στη κυριολεξία και σε θέμα συνομιλίας και σε ακρόαση μουσικής, είναι πάρα πάρα πολύ καλά.

Το BT να πω επίσης ότι το λειτουργό με το Samsung Alpha , και μέχρι στιγμής ή συνεργασία τους είναι άριστη και χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, πέρασα βέβαια όλες τις αντίστοιχες εφαρμογές τις Sony και είναι άψογο!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, η φιλη το εχει, η μοναδικη της γκρινια για το κατα τα αλλα super ΕRA ειναι η μπαταρια και οτι πρεπει να εχει μαζι τον φορτιστη του, αλλιως δεν βγαζει την ημερα.

Ναι ναι ξερω, μιλαει πολυ.:wink:

Εντάξει η μπαταρία του δεν είναι κι ότι καλύτερο αλλά όπου κι αν βρεθούμε, υπάρχει πάντα εύκαιρος κάποιος φορτιστής. Και με κανά μισάωρο ενδιάμεση φόρτιση είναι πάλι γεμάτο. Εγώ πάντως που πήρα και τη θήκη δεν τη χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για Bluetooth μέχρι 30 ευρώ για iPhone 4s, με προοπτική να ταιριάζει και σε Android κινητό σε περίπτωση μελλοντικής αγοράς αλλού τηλεφώνου. Βασικά απαιτούμενα είναι το μικρό μέγεθος, η μεγάλη διάρκεια μπαταρίας γιατί βαριέμαι να κουβαλάω πάνω μου φορτιστή και επίσης να έχει μικρή πιθανότητα να χαθεί (στο παρελθόν έχω χάσει 3!!).

 

Μου αρέσουν πολύ τα in ear, αλλά μάλλον είναι τα πιο εύκολα να χαθούν (αλήθεια, οι χρήστες in ear Bluetooth πως καταφέρετε και δεν τα χάνετε;;)

 

Δεν με πειράζει να είναι από Κίνα, αρκεί να είναι δοκιμασμένο και αξιόπιστο.

 

Ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πως τα χανεις; με μηχανή εισαι; Εγω εχασα χθες ενα, αλλα μου έφυγε απο την τσεπη..

Παντως αυτοι που τα βρίσκουν μια χαρα τους έρχεται..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για Bluetooth μέχρι 30 ευρώ για iPhone 4s, με προοπτική να ταιριάζει και σε Android κινητό σε περίπτωση μελλοντικής αγοράς αλλού τηλεφώνου. Βασικά απαιτούμενα είναι το μικρό μέγεθος, η μεγάλη διάρκεια μπαταρίας γιατί βαριέμαι να κουβαλάω πάνω μου φορτιστή και επίσης να έχει μικρή πιθανότητα να χαθεί (στο παρελθόν έχω χάσει 3!!).

 

Μου αρέσουν πολύ τα in ear, αλλά μάλλον είναι τα πιο εύκολα να χαθούν (αλήθεια, οι χρήστες in ear Bluetooth πως καταφέρετε και δεν τα χάνετε;;)

 

Δεν με πειράζει να είναι από Κίνα, αρκεί να είναι δοκιμασμένο και αξιόπιστο.

 

Ιδέες;

 

http://www.e-shop.gr/plantronics-ml18-r-bluetooth-headset-p-TEL.010979

 

Αν δεν σε πειραζει το αγκιστρο ,το καλυτερο που εχω παρει το εχω κανει σκουλαρικι:) τεραστια μπαταρια , οι 11 ωρες ομιλιας που λεει ισχυουν,ξεχναω να το φορτισω ,επισης εχει και διακοπτη ον-οφ που αμα δεν το χρειαζεσαι το κλεινεις και οταν το ανοιξεις συνδεεται σε λιγοτερο απο 1-2 δευτερολεπτα...φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Τα χάνω γιατί τα αφήνω μέσα σε τσάντες, τσέπες, αυτοκίνητα και ξεχνάω πού τα έχω βάλει. Ειλικρινά, τι το κάνετε το Bluetooth όταν δεν το χρησιμοποιείται και βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής; Προσωπικά μόνο με clip on θα αισθάνομαι μια σχετική ασφάλεια γιατί θα το έχω πάντα κρεμαστό στη μπλούζα. Έχω δει βέβαια και ανθρώπους που έχουν περασμένο το Bluetooth σε κουδούνι στο λαιμό...

 

Καλό το ml18 αλλά αν είναι να πάρω κάτι τέτοιο, προτιμώ το ml25 ή ml55 που δεν έχουν το επιπλέον πλαστικό. Έτσι κι αλλιώς το συγκεκριμένο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω για να έχω το Bluetooth κρεμαστό από κάπου και να μην το χάνω.

http://www.e-shop.gr/plantronics-ml18-r-bluetooth-headset-p-TEL.010979

 

Αν δεν σε πειραζει το αγκιστρο ,το καλυτερο που εχω παρει το εχω κανει σκουλαρικι:) τεραστια μπαταρια , οι 11 ωρες ομιλιας που λεει ισχυουν,ξεχναω να το φορτισω ,επισης εχει και διακοπτη ον-οφ που αμα δεν το χρειαζεσαι το κλεινεις και οταν το ανοιξεις συνδεεται σε λιγοτερο απο 1-2 δευτερολεπτα...φιλικα

 

Δλδ πως τα χανεις; με μηχανή εισαι; Εγω εχασα χθες ενα, αλλα μου έφυγε απο την τσεπη..

Παντως αυτοι που τα βρίσκουν μια χαρα τους έρχεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι ,

 

Κάποια πρόταση για ΒΤ με στέρεο ( διπλό ακουστικό ) στα 40euro ? Να παίζει καλά μουσικούλα :D και να κρατάει η μπαταρία ?

Αν έχει ράδιο και noice cansel ακόμα καλύτερα αλλιώς ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ξερει μηπως καποιος να μου πει,αν το SBH-50,που εχω,βγαζει τα γραπτα μηνυματα,οπως εκανε το mw1,που ειχα πριν;

Γιατι χθες,που μου εστειλαν ενα,μου εβγαλε κατι,όνομα μαλλον,γιατι δεν το προσεξα, μαζι με ενα εικονιδιο του γραμματος,οτι υπαρχει μηνυμα δηλαδη,αλλα δεν το εβγαλε στην οθονη.

Ετσι πρεπει να ειναι,ή κατι δεν εγκατεστησα καλά εγω;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το κουμπάκι στο πλάι (play/pause) και στο βγάζει το μήνυμα.

Ευχαριστω πολυ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 φίλε μου...

 

Επιστρέφω όπως υποσχέθηκα μετά από τις πρώτες μέρες συμβίωσης με το Edge. Οι αρχικές εντυπώσεις είναι σίγουρα θετικές.

Η αυτονομία είναι ότι υπόσχεται. Η θήκη βοηθάει, αλλά δεν είναι απαραίτητη.

Σαν εργονομία δε με ενθουσίασε: Το ανέχομαι αρκετά, αλλά ξέρω ότι το φοράω και μετά το μισάωρο με ενοχλεί λίγο, ώστε να θέλω να το βγάλω. Πάντως είναι από τα πιο βολικά που έχω δοκιμάσει.

Ο εισερχόμενος ήχος είναι αξιοπρεπής. Είναι αισθητή η εφαρμογή των φίλτρων - γίνεται λίγο μηχανικός ο ήχος με τον περιστασιακό συριγμό, αλλά τίποτα ενοχλητικό.

Ο εξερχόμενος ήχος είναι αρκετά καλός. Η φωνή μεταφέρεται καθαρά, και η ελάττωση θορύβου είναι αρκετά αποτελεσματική.

 

Μια φορά είχα πρόβλημα με τη λειτουργία του, όταν δεν μπορούσε να αποφασίσει με τη χρήση αισθητήρων εάν θέλει να πάρει την κλήση η όχι, με αποτέλεσμα όσο μιλούασα να γίνει μπαλάκι 2-3 φορές μεταξύ τηλεφώνου και bluetooth.

Η κατανόηση των φωνητικών εντολών θέλει βελτίωση, βιάζεται πολύ να ερμηνεύσει κάτι ως εντολή και κάνει λάθη, ενώ είναι πολύ περιορισμένες οι εντολές που αναγνωρίζει.

Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου ανακοίνωση ονάματος επαφών, αφού όλες μου οι επαφές είναι στα Ελληνικά, που υποψιάζομαι ότι δεν υποστηρίζονται...

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω όπως υποσχέθηκα μετά από τις πρώτες μέρες συμβίωσης με το Edge. Οι αρχικές εντυπώσεις είναι σίγουρα θετικές.

Η αυτονομία είναι ότι υπόσχεται. Η θήκη βοηθάει, αλλά δεν είναι απαραίτητη.

Σαν εργονομία δε με ενθουσίασε: Το ανέχομαι αρκετά, αλλά ξέρω ότι το φοράω και μετά το μισάωρο με ενοχλεί λίγο, ώστε να θέλω να το βγάλω. Πάντως είναι από τα πιο βολικά που έχω δοκιμάσει.

Ο εισερχόμενος ήχος είναι αξιοπρεπής. Είναι αισθητή η εφαρμογή των φίλτρων - γίνεται λίγο μηχανικός ο ήχος με τον περιστασιακό συριγμό, αλλά τίποτα ενοχλητικό.

Ο εξερχόμενος ήχος είναι αρκετά καλός. Η φωνή μεταφέρεται καθαρά, και η ελάττωση θορύβου είναι αρκετά αποτελεσματική.

 

Μια φορά είχα πρόβλημα με τη λειτουργία του, όταν δεν μπορούσε να αποφασίσει με τη χρήση αισθητήρων εάν θέλει να πάρει την κλήση η όχι, με αποτέλεσμα όσο μιλούασα να γίνει μπαλάκι 2-3 φορές μεταξύ τηλεφώνου και bluetooth.

Η κατανόηση των φωνητικών εντολών θέλει βελτίωση, βιάζεται πολύ να ερμηνεύσει κάτι ως εντολή και κάνει λάθη, ενώ είναι πολύ περιορισμένες οι εντολές που αναγνωρίζει.

Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου ανακοίνωση ονάματος επαφών, αφού όλες μου οι επαφές είναι στα Ελληνικά, που υποψιάζομαι ότι δεν υποστηρίζονται...

Μη το υποψιάζεσαι να είσαι σίγουρος, δεν υποστηρίζονται.

Ήταν αυτός ένας σημαντικός λόγος να μη το προτιμήσω ( αφού αυτοί δε << τιμούν >> τη γλώσσα μας γιατί εγώ να τους τα ακουμπήσω; ) και κάποιοι από τους λόγους που ανέφερες ακόμα με έκαναν να μην......

Δε παύει βέβαια να είναι αξιολογότατο αλλά για μένα δεν.....

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεστε για το Plantronics Edge, υπάρχει αυτή τη στιγμή σε προσφορά στο Amazon Γερμανίας στα 64 Ευρώ. Για μιαμιση ώρα ακόμα...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεστε για το Plantronics Edge, υπάρχει αυτή τη στιγμή σε προσφορά στο Amazon Γερμανίας στα 64 Ευρώ. Για μιαμιση ώρα ακόμα...

 

Και τα μεταφορικά;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εχει/Ειχε καποιος εμπειρια απο το m25 της Plantronics για να πει εντυπωσεις?

 

Το έχω εδώ και ενάμισι χρόνο. Μέτρια ποιότητα ήχου (πολύ digitized), πολύ καλή μπαταρία (11 ώρες ομιλία) με εφαρμογή για android που σου δείχνει τη στάθμη της στη status bar. Για τα λεφτά του καλό αλλά καμία σχέση με ακριβότερα Plantronics.

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα κι εγώ πριν λίγες μέρες και το περιμένω μετα απο προταση φιλου εδω στο παρον θρεντ. Δεν θυμαμαι ποιος μου το προτεινε αλλα ευκαιρια να τον ευχαριστησω. Ελπίζω να το χαρώ.. Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτήσεις. Απλά να συνομιλώ οποτε η καλή μπαταρια με ενδιαφερει. Τωρα αν θες περιεγραψε τι εννοεις οτι ο ηχος ειναι καπως ψηφιακος. Και φυσικά σε τι υπερτερουν τοσο πολύ τα ακριβότερα μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα κι εγώ πριν λίγες μέρες και το περιμένω μετα απο προταση φιλου εδω στο παρον θρεντ. Δεν θυμαμαι ποιος μου το προτεινε αλλα ευκαιρια να τον ευχαριστησω. Ελπίζω να το χαρώ.. Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτήσεις. Απλά να συνομιλώ οποτε η καλή μπαταρια με ενδιαφερει. Τωρα αν θες περιεγραψε τι εννοεις οτι ο ηχος ειναι καπως ψηφιακος. Και φυσικά σε τι υπερτερουν τοσο πολύ τα ακριβότερα μοντέλα.

Στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων, τα ακριβότερα μοντέλα υπερτερούν στην αποθορυβοποίηση, η οποία βασίζεται σε hardware (αριθμός μικροφώνων που υπάρχουν στη συσκευή) και software (τον σοφτγουερικό επεξεργαστή ήχου σε πραγματικό χρόνο που διαθέτουν, προκειμένου να επεξεργάζονται το σήμα που λαμβάνουν από τα μικρόφωνά τους). Ενδεικτικά αναφέρω ότι έχοντας στο παρελθόν ακουστικά με 1, 2 και τώρα πλέον 3 (Voyager Edge) μικρόφωνα, η διαφορά στην ποιότητα ομιλίας είναι χαώδης. Επιπλέον τα κορυφαία μοντέλα έχουν συνήθως NFC και HD Voice.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα κι εγώ πριν λίγες μέρες και το περιμένω μετα απο προταση φιλου εδω στο παρον θρεντ. Δεν θυμαμαι ποιος μου το προτεινε αλλα ευκαιρια να τον ευχαριστησω. Ελπίζω να το χαρώ.. Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτήσεις. Απλά να συνομιλώ οποτε η καλή μπαταρια με ενδιαφερει. Τωρα αν θες περιεγραψε τι εννοεις οτι ο ηχος ειναι καπως ψηφιακος. Και φυσικά σε τι υπερτερουν τοσο πολύ τα ακριβότερα μοντέλα.

 

Απαντώ και στον φίλο Χρήστο που μου έστειλε pm. Λέγοντας ψηφιακός εννοώ ότι δεν ακούγεται φυσικός όπως του m1100 για παράδειγμα. Μόνο αν ακούσει κανείς τα δύο ακουστικά ταυτόχρονα θα καταλάβει τη διαφορά.

Επίσης σε περιβάλλον με πολύ θόρυβο τα πάει μεν καλά αλλά επίσης όχι τόσο όσο αυτά τα ακουστικά με δύο ή τρία μικρόφωνα (λογικό άλλωστε).

Από εμβέλεια πολύ καλό και καθόλου αποσυνδέσεις, έχει πλήκτρο on-off συρόμενο και ουσιαστικά είναι το ίδιο ακουστικό με το m55 μόνο που δεν έχει φωνητικές εντολές και έχει διαφορετική εμφάνιση.

Όπως είπα και πριν για απλή χρήση και για κάποιον που δεν θέλει να δώσει πολλά χρήματα είναι από τα καλύτερα με μεγαλύτερο συν την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...