Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδιά κάποιος να απαντήσει αν χτυπάει το SBH50 στις εισερχόμενες κλήσεις ,να μην ψάχνω άλλο.Δε μπορώ να το κάνω να χτυπήσει.

 

εμενα δεν χτυπαει τωρα το δοκμασα. στα μηνύματά που ερχονται μιλαει στο ακουστικο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάντως πολύ κουφό να μη χτυπάει, κάνει όλα τα άλλα άψογα και δε κάνει το βασικότερο :worry:!Έχω αλλάξει τρια Bluetooth , πιο φτηνιάρικα και χτυπάγανε όλα.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος να απαντήσει αν χτυπάει το SBH50 στις εισερχόμενες κλήσεις ,να μην ψάχνω άλλο.Δε μπορώ να το κάνω να χτυπήσει.

 

Δεν χτυπάει φίλε...

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στο sbh 52 κολλάνε τα κουμπιά για τη μουσική. Βασικά δεν κολλάνε ακριβώς αλλά υπάρχει τεράστιο lag. Ξεκινάει κανονικά και αν προσπαθήσω δύο τρεις φορές να αλλάξω τραγούδι γρήγορα απλά κολλάει. Και μετά από δύο τρία λεπτά θα τρελαθεί το κινητό και θα αρχίσει να πηδάει τα τραγούδια. Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Στο sbh 52 κολλάνε τα κουμπιά για τη μουσική. Βασικά δεν κολλάνε ακριβώς αλλά υπάρχει τεράστιο lag. Ξεκινάει κανονικά και αν προσπαθήσω δύο τρεις φορές να αλλάξω τραγούδι γρήγορα απλά κολλάει. Και μετά από δύο τρία λεπτά θα τρελαθεί το κινητό και θα αρχίσει να πηδάει τα τραγούδια. Τι συμβαίνει;

 

Μήπως υπάρχει θέμα συμβατότητας με τον music player που χρησιμοποιείς; Εμένα σε συσκευή Sοny, με ό,τι music player και να δοκίμασα (Sοny Walkman, Player Pro, JetAudio κλπ), δεν έχω κανένα απολύτως lag.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει θέμα συμβατότητας με τον music player που χρησιμοποιείς; Εμένα σε συσκευή Sοny, με ό,τι music player και να δοκίμασα (Sοny Walkman, Player Pro, JetAudio κλπ), δεν έχω κανένα απολύτως lag.

Το ίδιο καλά λειτουργεί και το δικό μου σε Samsung Alpha με το μαμά music Player.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τους πιο δημοφιλής αγορασμένους. Το κουλό είναι αυτό. Πχ πριν λίγο το άνοιξα και το έβαλα να παίξει μουσική μέχρι να έρθω σπίτι. Στη διαδρομή θυμήθηκα να πάρω μια φίλη για χρόνια πολλά. μέσα από το menu την κάλεσα και μιλήσαμε. Όταν έκλεισα το τηλέφωνο δεν επανήλθε η μουσική. Έπρεπε να ανοίξω από το κινητό τον Player πάλι και να ξεκινήσει να παίζει.

 

Θέλω να δοκιμάσω λίγο με τα permissions. Ίσως κόψω μερικά σε κάποιους players. Μπορεί να υπάρχει conflict και να προσπαθούν όλοι μαζί να δουλεψουν.

Link to comment
Share on other sites

Η βασικη διαφορά τους είναι ότι "δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο" ;)

 

Μπορείς να πεις περισσότερες λεπτομέρειες ?

 

Είμαι έτοιμος να αγοράσω το SBH 20. Κοστίζει 25 ευρώ σε σκρουτζομάγαζο. Να το ξανασκεφτώ ?

 

Το SBH 50 κοστίζει όσο και το Μ165 οπότε εκεί μπαίνει δίλημμα.

Edited by iparout
Link to comment
Share on other sites

Ως νεος κατοχος του m165 θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο καλυτερο πλαστικο-ευκαμπτο αγκιστρο απο αυτο της συσκευασιας.Αναφερομαι στο μικρό αγκιστρο.Επισης υπαρχει δυνατοτητα ενημερωσης λογισμικου ή ρωταω κατι ασχετο?

Ευχαριστώ.

Edited by xristosxristos
Link to comment
Share on other sites

Ως νεος κατοχος του m165 θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο καλυτερο πλαστικο-ευκαμπτο αγκιστρο απο αυτο της συσκευασιας.Αναφερομαι στο μικρό αγκιστρο.Επισης υπαρχει δυνατοτητα ενημερωσης λογισμικου ή ρωταω κατι ασχετο?

Ευχαριστώ.

 

Αναβάθμιση του λογισμικού κάνεις από το http://www.plantronics.com/us/product/myheadset-updater#overview

Νομίζω ότι η συσκευή σου αναβαθίζεται.

Όσον αφορά το άγκιστρο, τι εννοείς όταν λες "...καλύτερο..";

Link to comment
Share on other sites

Εχω το plantronics m55 κι ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Γνωριζετε αν αναβαθμιζεται? Ευχαριστω και Χρονια Πολλα σε ολους και ολες.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα θεσει το ερωτημα για την πιθανοτητα ενημερωσης λογισμικου στο m165 η plantronics μου απαντησε τα κατωθι:

Thank you for contacting our Technical Assistance Centre.

There are no software updates or ways to update the software on this device. That would not benefit or make any difference in usage so how come you ask the question?

Link to comment
Share on other sites

μιας και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα δηλαδή χάνουν το m165 αυτή την φορά το συνόδευσα και με κορδονάκι για τον λαιμο :lol: που κουμπώνει στην usb θυρα.

http://amitel.gr/plantronics-micro-usb-lanyard-safety.html

Link to comment
Share on other sites

μιας και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα δηλαδή χάνουν το m165 αυτή την φορά το συνόδευσα και με κορδονάκι για τον λαιμο :lol: που κουμπώνει στην usb θυρα.

http://amitel.gr/plantronics-micro-usb-lanyard-safety.html

Ήρωας, thanks.

Link to comment
Share on other sites

μιας και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα δηλαδή χάνουν το m165 αυτή την φορά το συνόδευσα και με κορδονάκι για τον λαιμο :lol: που κουμπώνει στην usb θυρα.

http://amitel.gr/plantronics-micro-usb-lanyard-safety.html

 

Χρόνια πολλά . Το συγκεκριμένο κάνει και για το edge ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω δώρο στον πατέρα μου ένα bluetooth handsfree με κλιψάκι και καλώδιο για ακουστικό, όχι αυτά που κάθονται πάνω στο αυτί.

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό? Σκεφτόμουν να πάρω ένα ΝΟΚΙΑ αλλα ψάχνω μήπως βρώ κάποιο καλό και ίσως να έχει και οθόνη πάνω για να βλέπει ποιος παίρνει και να μην βγάζει το κινητό κάθε φορά. budget 50€ άντε και 60 για κανένα ΠΟΛΥ καλό.

Link to comment
Share on other sites

+1 το έχω δύο βδομάδες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Το μόνο αρνητικό είναι όταν σε καλεί κάποιος δε χτυπάει κάποιος ήχος από το bluetooth πάρα μόνο από το ακουστικό που φοράς στο αυτί σου.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

To 'μανταλάκι' γατζώνει καλά? Γιατί θα είναι για σκληρή χρήση στην δουλειά ας πούμε και οχι σε γραφείο. Η οθόνη του και τα κουμπιά του είναι μικρά γτ έχει και κάτι δάχτυλα σαν πατάτες, μην προσπαθεί να πατήσει κανα κουμπί και τα πετυχαίνει ΟΛΑ με μιας χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κανεις unpair το ακουστικο απο το τηλεφωνο και μετα να ακολουθησεις ξανα την διαδικασια του pairing.

 

το προηγουμενο κιν εχει πεθανει :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς με εμπειρία από το Plantronics M70 υπάρχει; Σκεφτόμουν να πάρω ένα in ear στα 30 ευρώ μιας και το παλιό μου M55 χάλασε. Μια επιλογή είναι να πάρω το ίδιο μιας και ήμουν αρκετά ικανοποιημένος. Μήπως όμως το m70 είναι καλύτερο σα νεότερο μοντέλο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...