Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Λοιπόν είμαι και εγώ φίλος των Bluetooth ακουστικών και σχεδόν όλες οι κλήσεις μου γίνονται με αυτά.

Είχα το Plantronics M165 και δυστυχώς το έχασα. Ήμουν πολύ ευχαριστημένος με το ακουστικό αυτό. Επειδή σκέφτομαι να το ξανά πάρω ή να πάω προς Plantronics Voyager Edge τι προτείνετε;

Βέβαια έχουν μεγάλη διαφορά σε τιμή και αυτό είναι ένα θέμα. Έχουν μεγάλη διαφορά σε απόδοση λέτε;

Τελικά παράγγειλα το M165 από E-Shop στα 43 ευρώ. Ελπίζω να μην μετανιώσω που δεν πήρα το Edge.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

To Sony MW1 Smart Wireless Bluetooth

crazy sundays στα 55.9Ε ,διαβάζω αντικρουόμενα σχόλια ,τι λέτε ?

 

http://www.e-shop.gr/sony-bluetooth-mw1-smart-fm-radio-black-p-TEL.009794

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

To Sony MW1 Smart Wireless Bluetooth

crazy sundays στα 55.9Ε ,διαβάζω αντικρουόμενα σχόλια ,τι λέτε ?

 

http://www.e-shop.gr/sony-bluetooth-mw1-smart-fm-radio-black-p-TEL.009794

 

Ξεχνα το.Έχει προβλήματα και η Sony δεν το υποστηρίζει πια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ,μου αρέσουν τα ακουστικά του ,υπάρχουν στην αγορά τέτοια flat έστω κι άλλη μάρκα ? Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Plantronics ml20 , το έχω 6 μήνες, άψογο, και τιμη γυρω στα 25 ευρώ

μεγάλη αυτονομία, και πολυ καλός ήχος

 

http://www.skroutz.gr/s/2655715/Plantronics-ML20.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα το M165 από E-Shop στα 43 ευρώ. Ελπίζω να μην μετανιώσω που δεν πήρα το Edge.

 

Έχω το Edge. Συγκρίνοντας τις τεχνικές παραμέτρους με το m165 θα έλεγα ότι το δικό σου είναι το καλύτερο value for money handsfree που μπορείς να πάρεις. Το Edge δεν είναι κακό, αλλά δε νομίζω ότι δικαιολογείται η διαφορά στην τιμή (ειδικά εάν το πάρεις σε τιμή λιανικής γνωστών κατασημάτων και όχι internet-ομάγαζο).

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενθουσιαστεί με τα Nokia BH-118 που τα είδα σε φιλαράκι, έχουν clip για τη μπλούζα και μαγνητάκι για να μην χάνεται το ακουστικό

 

https://www.skroutz.gr/s/3291391/Nokia-BH-118.html

 

Έχει κανείς εμπειρία με αυτά ?

 

Σκεφτόμουν τα Μ165 αλλά φοβάμαι ότι θα τα χάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενθουσιαστεί με τα Nokia BH-118 που τα είδα σε φιλαράκι, έχουν clip για τη μπλούζα και μαγνητάκι για να μην χάνεται το ακουστικό

 

https://www.skroutz.gr/s/3291391/Nokia-BH-118.html

 

Έχει κανείς εμπειρία με αυτά ?

 

Σκεφτόμουν τα Μ165 αλλά φοβάμαι ότι θα τα χάνω.

 

Το ΒΗ-118 έχει περάσει απ' τα χέρια μου. Πολύ βολικό και εργονομικό αν θες ακουστικό με καλώδιο, αλλά μέχρι εκεί. Η ακουστική του απόδοση είναι φτωχή. Αν είσαι σε ήσυχο περιβάλλον, κάτι γίνεται. Αν είσαι σε χώρο με έστω και ελάχιστο θόρυβο, αρχίζουν τα προβλήματα. Ούτε σε ακούνε καλά, ούτε εσύ ακούς καλά. Προσωπικά δε με βόλεψε καθόλου.

 

Έχω το Edge. Συγκρίνοντας τις τεχνικές παραμέτρους με το m165 θα έλεγα ότι το δικό σου είναι το καλύτερο value for money handsfree που μπορείς να πάρεις. Το Edge δεν είναι κακό, αλλά δε νομίζω ότι δικαιολογείται η διαφορά στην τιμή (ειδικά εάν το πάρεις σε τιμή λιανικής γνωστών κατασημάτων και όχι internet-ομάγαζο).

 

Φυσικά στην εξωφρενική τιμή των 130€ και 140€ που το πουλάνε οι μεγάλες αλυσίδες, εννοείται ότι δε συμφέρει καθόλου. Αν αγοράσεις απ' το eΒay, το βρίσκεις στα 80€ περίπου.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το ΒΗ-118 έχει περάσει απ' τα χέρια μου. Πολύ βολικό και εργονομικό αν θες ακουστικό με καλώδιο, αλλά μέχρι εκεί. Η ακουστική του απόδοση είναι φτωχή. Αν είσαι σε ήσυχο περιβάλλον, κάτι γίνεται. Αν είσαι σε χώρο με έστω και ελάχιστο θόρυβο, αρχίζουν τα προβλήματα. Ούτε σε ακούνε καλά, ούτε εσύ ακούς καλά. Προσωπικά δε με βόλεψε καθόλου.

 

Μάλιστα.

 

Υπάρχει λοιπόν κάποια καλύτερη πρόταση που να δένει με clip στο πουκάμισο-μπλούζα ώστε να μην το χάνω ? Κατά προτίμηση να παίζει και μουσική από το τηλέφωνο και όχι μόνο για ομιλία.

 

Thanks !

Link to comment
Share on other sites

SBH 20 & SBH 50. Sony Ericsson. 40€ & 60€ αντίστοιχα. Βασική διαφορά οτι το sbh50 εχει ράδιο.

Και τα δυο παίζουν μουσική και εχουν καλη ποιότητα.

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα για δεύτερη φορά το Plantronics M165. Απλά κορυφή σε όλα του.

 

και καλα εκανες, πολυ καλο :), θυματε κανεις πως μπορουμε ν απενεργοποιησουμε την αυτοματη απαντηση ? δηλαδη το answer και το ignore απο το M165

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Sony SBH50 και το σύνδεσα με το THL5000 που έχω. Έκανα εγκατάσταση κανονικά το smart connect και τα σχετικά, όλα καλά!Το μονο που δεν ακούγεται κάποιος ήχος όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις πάρα μόνο έναν μικρό ήχο στο ακουστικό όταν το φοράς στο αυτί σου.

Τελικά έχει ήχο ειδοποίησης όταν με παίρνουνε τηλέφωνο?Αλλοι λένε οχι άλλοι ναι.,πως το ρυθμίζουμε από το smart connect?Έχω φάει το κόσμο..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Sony SBH50 και το σύνδεσα με το THL5000 που έχω. Έκανα εγκατάσταση κανονικά το smart connect και τα σχετικά, όλα καλά!Το μονο που δεν ακούγεται κάποιος ήχος όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις πάρα μόνο έναν μικρό ήχο στο ακουστικό όταν το φοράς στο αυτί σου.

Τελικά έχει ήχο ειδοποίησης όταν με παίρνουνε τηλέφωνο?Αλλοι λένε οχι άλλοι ναι.,πως το ρυθμίζουμε από το smart connect?Έχω φάει το κόσμο..

στο 52 χτυπαει το ακουστικο μονο οταν δεν εχει τα ακουστικα επανω γιατι μπορεις να μιλησεις κατευθειαν χωρις ακουστικα ,μαλλον και στο 50 ετσι ειναι αλλα δεν ξερω να μιλαει χωρις ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

και καλα εκανες, πολυ καλο :), θυματε κανεις πως μπορουμε ν απενεργοποιησουμε την αυτοματη απαντηση ? δηλαδη το answer και το ignore απο το M165

Προσωπικά δεν το έχω ψάξει αλλά γιατί να το απενεργοποιήσεις, είναι πολύ βολικό και εξάλλου απαντάς και αναιρείς την κλήση με τον κλασικό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το έχω ψάξει αλλά γιατί να το απενεργοποιήσεις, είναι πολύ βολικό και εξάλλου απαντάς και αναιρείς την κλήση με τον κλασικό τρόπο.

 

δε ξερω φιλε, κανα δυο φορες οταν βρισκονται πολλοι γύρω μου και δεχομαι κληση απαντα μονο του, δε ξερω αν μπερδευεται και φταιει αυτο η κατι αλλο, γι αυτο θελω να το απενεργοποιησω για να δω

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω φιλε, κανα δυο φορες οταν βρισκονται πολλοι γύρω μου και δεχομαι κληση απαντα μονο του, δε ξερω αν μπερδευεται και φταιει αυτο η κατι αλλο, γι αυτο θελω να το απενεργοποιησω για να δω

Μερικές φορές το ακουστικό πριν το χάσω την πρώτη φορά δεν άκουγε και δεν λειτουργούσε την εντολή 'answer' και άλλες φορές την δεχόταν κανονικά. Πάντως στις γρήγορες οδηγίες δεν αναφέρεται κάτι σχετικό όμως στην παράγραφο ΣΥΜΒΟΥΛΗ δίνει διεύθυνση για τις πλήρεις οδηγίες του ακουστικού. Ίσως αναφέρει κάτι για Reset που μπορεί να λύσει το πρόβλημα ή και ακόμα αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

στο 52 χτυπαει το ακουστικο μονο οταν δεν εχει τα ακουστικα επανω γιατι μπορεις να μιλησεις κατευθειαν χωρις ακουστικα ,μαλλον και στο 50 ετσι ειναι αλλα δεν ξερω να μιλαει χωρις ακουστικα

 

Δεν έχει τέτοια επιλογή το δικό μας να μιλάς χωρίς το καλώδιο.Το μόνο που έχω βρει μέσα στο smart connect κάποια συμβάντα που ενεργοποιείς αλλα δεν μπόρεσα να κάνω κάτι.Κάποιος με SBH50 να μας κατατοπίσει?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

SBH 20 & SBH 50. Sony Ericsson. 40€ & 60€ αντίστοιχα. Βασική διαφορά οτι το sbh50 εχει ράδιο.

Και τα δυο παίζουν μουσική και εχουν καλη ποιότητα.

Η βασικη διαφορά τους είναι ότι "δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο" ;)

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω φιλε, κανα δυο φορες οταν βρισκονται πολλοι γύρω μου και δεχομαι κληση απαντα μονο του, δε ξερω αν μπερδευεται και φταιει αυτο η κατι αλλο, γι αυτο θελω να το απενεργοποιησω για να δω

 

Έψαξες στο plantronics hub? Όλες οι ρυθμίσεις πρέπει να είναι διαθέσιμες εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ένα θεματάκι με το Edge. Εκεί που φορτίζει και το έχω συνδεδεμένο με το κινητό μου και το Hub μου δείχνει το ποσοστό, μετά από κάποια ώρα λέει ακόμα ότι φορτίζει, αλλά δε λέει ~6ώρες όπως συνήθως. Δείχνει να συνεχίζει να φορτίζει και έχει κολλήσει σε talk time 5h 32m. Έχω δοκιμάσει να φορτίσω και με τη βάση και μέσω της θύρας microUSΒ του ακουστικού. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Τι παίζει; Υπάρχει περίπτωση να τα έφτυσε η μπαταρία; Κάπου διάβασα ότι έχει τύχει και σε άλλους αυτό, και αυτό που έκαναν ήταν να ξοδέψουν όλη τη μπαταρία μέχρι να κλείσει, και μετά να φορτίσουν το ακουστικό με τη βάση φόρτισης. Και στο manual λέει ότι για να πετύχουμε καλύτερη ακρίβεια στον υπολογιζόμενο υπόλοιπο χρόνο ομιλίας είναι να εξαντλήσουμε τη μπαταρία εντελώς και να φορτίσουμε ξανά: "To reset the accuracy of the talk time prompt, deplete the headset battery then charge fully."

Σας έχει τύχει εσάς κάτι τέτοιο; :what:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έψαξες στο plantronics hub? Όλες οι ρυθμίσεις πρέπει να είναι διαθέσιμες εκεί.

 

ωραιος ,υπηρχαν στην εφαρμογη οι οδηγιες , σ ευχαριστω :), Χρονια Πολλα σε ολους!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικές φορές το ακουστικό πριν το χάσω την πρώτη φορά δεν άκουγε και δεν λειτουργούσε την εντολή 'answer' και άλλες φορές την δεχόταν κανονικά. Πάντως στις γρήγορες οδηγίες δεν αναφέρεται κάτι σχετικό όμως στην παράγραφο ΣΥΜΒΟΥΛΗ δίνει διεύθυνση για τις πλήρεις οδηγίες του ακουστικού. Ίσως αναφέρει κάτι για Reset που μπορεί να λύσει το πρόβλημα ή και ακόμα αυτό που ψάχνεις.

 

για reset δε βρηκα κατι οσο και να εψαξα, ευχαριστω οπως και να εχει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χρονια πολλά σε όλους.!

Θα ήθελα και απο εδώ να ευχαριστήσω το μέλος @tiffany ( Παναγιώτης), για την αποστολή των ακουστικών σε εμένα.

Να εισαι καλα φίλε και παντα με υγεία

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα οκ με τη φόρτιση του Edge που γράφω πιο πάνω. Ήθελε πλήρη αποφόρτιση και ξανά πλήρη φόρτιση για να δείξει πάνω από 6 ώρες αυτονομία. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Sony SBH50 και το σύνδεσα με το THL5000 που έχω. Έκανα εγκατάσταση κανονικά το smart connect και τα σχετικά, όλα καλά!Το μονο που δεν ακούγεται κάποιος ήχος όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις πάρα μόνο έναν μικρό ήχο στο ακουστικό όταν το φοράς στο αυτί σου.

Τελικά έχει ήχο ειδοποίησης όταν με παίρνουνε τηλέφωνο?Αλλοι λένε οχι άλλοι ναι.,πως το ρυθμίζουμε από το smart connect?Έχω φάει το κόσμο..

 

Παιδιά κάποιος να απαντήσει αν χτυπάει το SBH50 στις εισερχόμενες κλήσεις ,να μην ψάχνω άλλο.Δε μπορώ να το κάνω να χτυπήσει.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...