Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Υπάρχει Νοκια κινητό που παίζει χωρίς ακουστικά αλλά δεν εννοούσα αυτό.

Με τα ακουστικά συνδεδεμένα να είναι, απλά να παίζει απο το μεγάφωνο.

Όντως υπάρχουν κάποια κινητά Nokia (δεν ξέρω για άλλες μάρκες), που έχουν εσωτερική κεραία, και δε χρειάζεται να συνδέσεις ακουστικά για να παίξουν ραδιόφωνο. Η συντριπτική πλειοψηφία των κινητών όμως χρειάζεται ακουστικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπέρα παιδιά επειδή σκέφτομαι να πάρω ένα από τα sony 50,52 ή mv1 αν τα λεω καλά θα παιζουν αξιοπιστα με το nokia lumia 630 που έχω; θα μου δειχνουν και ονομα καλουντος και αριθμο; επισης ποια η γνωμη σας το 50 που ειναι και φθηνοτερο ειναι οκ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά επειδή σκέφτομαι να πάρω ένα από τα sony 50,52 ή mv1 αν τα λεω καλά θα παιζουν αξιοπιστα με το nokia lumia 630 που έχω; θα μου δειχνουν και ονομα καλουντος και αριθμο; επισης ποια η γνωμη σας το 50 που ειναι και φθηνοτερο ειναι οκ;

Έχω το SBH52 και το χρησιμοποιώ με το Samsung Alpha, λειτουργεί άψογα. Πιστεύω ότι δε θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το plantronics hub δίνει αναμενόμενο χρόνο σε ώρες/λεπτά, εκτός από ποσοστό. Ξεκινώντας από 6+ ώρες, πλησιάζει αρκετά τον πραγματικό χρόνο ομιλίας. Αρχικά θα σου έλεγα να αναβαθμίσεις firmware: μόλις βγήκε η έκδοση 28, αλλά και η 24 που είναι η προηγούμενη ήταν η τελευταία διαθέσιμη εδώ και αρκετούς μήνες, πρέπει να είναι αρκετά καλή.

Δοκίμασε να δεις εάν ενεργοποιείται κάποιο media playback και σου τρώει μπαταρία, επίσης δοκίμασε να απενεργοποιήσεις από το app κάποιες λειτουργίες, κλείσε το για >5 δευτερόλεπτα και δες μετά εάν συμπεριφέρεται διαφορετικά.

 

Μίλησα και με το αμερικάνικο (ινδικό στην πραγματικότητα) support για κάποιες λειτουργίες και δεν ήταν πολύ χρήσιμο, ξεκίνα από τα παραπάνω και βλέπουμε - ίσως γλιτώσεις το service.

 

Τελικά το πηγα στο service (AMY. gr) , όπου κ μου το αντικατεστησαν προληπτικα, αγου καθως ειπαν δεν βρηκανε πρόβλημα. (το βαλανε να παιζει μουυσικη κανα 3ωρο χωρις να σβήσει, οπότε είναι οκ.........)

Τέλος πάντων, κ το καινούργιο με 2 κύκλους φορτισεων, παλι τα ιδια δειχνει να κανει... Δλδ κραταει περίπου 2 ημέρες ενω μιλαω περίπου 10 λεπτά την ημέρα.....

Θα του δωσω βέβαια χρόνο στους επόμενους κύκλους φόρτισης, αλλά δεν βλεπω να βελτιώνεται.....

Το m165 που ειχα όσο το edge ηταν στο service , ξεχνουσα να το φορτισω....

Link to comment
Share on other sites

Για το plantronics m70 η m90 κάποια γνώμη?

Ποιες οι διάφορές τους?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πηγα στο service (AMY. gr) , όπου κ μου το αντικατεστησαν προληπτικα, αγου καθως ειπαν δεν βρηκανε πρόβλημα. (το βαλανε να παιζει μουυσικη κανα 3ωρο χωρις να σβήσει, οπότε είναι οκ.........)

Τέλος πάντων, κ το καινούργιο με 2 κύκλους φορτισεων, παλι τα ιδια δειχνει να κανει... Δλδ κραταει περίπου 2 ημέρες ενω μιλαω περίπου 10 λεπτά την ημέρα.....

Θα του δωσω βέβαια χρόνο στους επόμενους κύκλους φόρτισης, αλλά δεν βλεπω να βελτιώνεται.....

Το m165 που ειχα όσο το edge ηταν στο service , ξεχνουσα να το φορτισω....

 

Αν έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή HD voice απενεργοποίησε την και θα δεις πολύ μεγάλη διαφορά!!

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοπιημενη την εχω , ουτως ή αλλως.....

Οσοι το εχετε , ποσο περιπου σας κραταει η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοπιημενη την εχω , ουτως ή αλλως.....

Οσοι το εχετε , ποσο περιπου σας κραταει η μπαταρια?

 

 

2 μέρες+ με πολύ ομιλία!! Η συσκευή σου είναι bt 4?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά επειδή σκέφτομαι να πάρω ένα από τα sony 50,52 ή mv1 αν τα λεω καλά θα παιζουν αξιοπιστα με το nokia lumia 630 που έχω; θα μου δειχνουν και ονομα καλουντος και αριθμο; επισης ποια η γνωμη σας το 50 που ειναι και φθηνοτερο ειναι οκ;

αν γνωρίζει κάποιος με το sbh50 θα έχω αναγνώριση και του ονοματος στα ελληνικά συνδέοντας το με το nokia lumia630,επίσης για να συνδεθεί θα πρέπει να περάσω κάποιο πρόγραμμα απο windows phone για να εκμεταλευτώ όλες τις δυνατότητές του;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το SBH52, ο ήχος που βγάζει κατά την κλήση η σε ειδοποιήσεις sms κτλ .. είναι αισθητός ,ακούγεται στα 8-10 μέτρα π.χ ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το SBH52, ο ήχος που βγάζει κατά την κλήση η σε ειδοποιήσεις sms κτλ .. είναι αισθητός ,ακούγεται στα 8-10 μέτρα π.χ ?

 

Ακούγεται περίπου όπως το κινητό όταν χτυπάει. (Και ταυτόχρονα ακούγεται και το κινητό).

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται περίπου όπως το κινητό όταν χτυπάει. (Και ταυτόχρονα ακούγεται και το κινητό).

 

Και να συμπληρωσω,πρωτα ακουγεται το sbh52 και μετα απο κανα 2 με 3 δευτερολεπτα

ακουγεται το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Κι έλεγα ότι μόνο εμένα ενοχλούσε. Περισσότερο αυτή η ηλίθια μελωδία που βάζει προκαλεί την καθυστέρηση, όχι τόσο πολύ η ανακοίνωση καθαυτή. Προσωπικά θα προτιμούσα να βγει εντελώς, όχι απλά να απενεργοποιείται.

 

Πάντως ευελπιστώ να λυθεί το θέμα, αν λάβουμε υπόψη αυτό:

http://soundingboard.plantronics.com/thread/40320

 

τελικα τι ακουγεται?θα το βγαλουν ποτε αυτον τον σπαστικο ηχο και το answering call?Ας το κανουν τουλαχιστον προαιρετικο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι ακουγεται?θα το βγαλουν ποτε αυτον τον σπαστικο ηχο και το answering call?Ας το κανουν τουλαχιστον προαιρετικο.

Έχω αναβαθμίσει εδώ και λίγες εβδομάδες στην έκδοση 28 του firmware, δυστυχώς δεν έχει διορθωθεί κάτι ακόμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

2η αντικατάσταση για το Edge μου καθως αποσυνδεθηκε μια κ καλη απο το κινητό μου κ δεν ξαναμπηκε σε discovery mode ποτέ!!!!

Ευτυχώς τα παιδια της ΑΜΥ ηταν εξυπηρετικα κ μου εδωσαν κατευθείαν καινούργιο (το τελευταίο τους μάλιστα...)

.... Δεν ξερω, τόσο άτυχος εγώ, ή το μοντέλο εχει ακομα θέματα?

FYI το περιστατικό συνέβη κατά την προσπάθεια Bluetooth ζευξης με λαπτοπ...

Link to comment
Share on other sites

2η αντικατάσταση για το Edge μου καθως αποσυνδεθηκε μια κ καλη απο το κινητό μου κ δεν ξαναμπηκε σε discovery mode ποτέ!!!!

Ευτυχώς τα παιδια της ΑΜΥ ηταν εξυπηρετικα κ μου εδωσαν κατευθείαν καινούργιο (το τελευταίο τους μάλιστα...)

.... Δεν ξερω, τόσο άτυχος εγώ, ή το μοντέλο εχει ακομα θέματα?

FYI το περιστατικό συνέβη κατά την προσπάθεια Bluetooth ζευξης με λαπτοπ...

 

Ότι είσαι λίγο άτυχος είναι γεγονός :)

Το έχω συνδέσει με κινητό, τάμπλετ, φορητό και σταθερό υπολογιστή χωρίς πρόβλημα. Τους ΗΥ μάλιστα τους προσφωνεί διαφορετικά στη φωνητική ανακοίνωση. Κατά τα άλλα, κι εγώ με firmware v.28 από όταν βγήκε, αλλά όπως είπαν και άλλοι νωρίτερα δε μας έχουν κάνει τη χάρη να ελαττώσουν τις άχρηστες ειδοποιήσεις κατά την απάντηση κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμίσει εδώ και λίγες εβδομάδες στην έκδοση 28 του firmware, δυστυχώς δεν έχει διορθωθεί κάτι ακόμα.

 

 

Δεν έχω καταλάβει καμία βελτίωση στο 28 firmware αντιθέτως μου τελειώνει και γρηγορότερα η μπαταρία! :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ το Sony SBH52 :happy:

Το χρησιμοποιώ με iPhone και δεν έχει όλες τις λειτουργίες του android αλλά τα βασικά δουλεύουν άψογα! Μου δείχνει και το όνομα και τον αριθμό αυτού που με καλεί. Το μόνο που λίγο με χάλασε είναι που δεν έχει ανοικτή ακρόαση στο ράδιο. :(

 

Σου δείχνει το όνομα που καλείς, και σου κρατάει και τις κλήσεις, οπότε μπορείς με μία κίνηση να πάρεις όποιον θες που σε έχει καλέσει μέχρι και αρκετές μέρες πίσω. Είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή, αλλά αξίζει.

 

Είχα το προηγούμενο μοντέλο που δεν είχε πχ την αναγνώριση ούτε το ριντάηαλ. Από λάθος δικό μου το κατέστρεψα, οπότε αναγκάστηκα και πήρα αυτό. Στην αρχή όταν είδα τη νέα έκδοση, μου φάνηκε εξαιρετικά χοντροκομμένη, το προηγούμενο ήταν πολύ πιο λεπτό, αλλά τη συνήθισα γρήγορα.

 

Μόνο που περίμενα να έχει και μνήμες για το ράδιο.

Για τέτοια τιμή, θα μπορούσαν να είχαν μια λειτουργία που τη βρίσκουμε σε τεχνολογίες περασμένων δεκαετιών...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει καμία βελτίωση στο 28 firmware αντιθέτως μου τελειώνει και γρηγορότερα η μπαταρία! :(

Εγώ με την ίδια χρήση δεν έχω δει διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σου δείχνει το όνομα που καλείς, και σου κρατάει και τις κλήσεις, οπότε μπορείς με μία κίνηση να πάρεις όποιον θες που σε έχει καλέσει μέχρι και αρκετές μέρες πίσω. Είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή, αλλά αξίζει.

 

 

 

Είχα το προηγούμενο μοντέλο που δεν είχε πχ την αναγνώριση ούτε το ριντάηαλ. Από λάθος δικό μου το κατέστρεψα, οπότε αναγκάστηκα και πήρα αυτό. Στην αρχή όταν είδα τη νέα έκδοση, μου φάνηκε εξαιρετικά χοντροκομμένη, το προηγούμενο ήταν πολύ πιο λεπτό, αλλά τη συνήθισα γρήγορα.

 

 

 

Μόνο που περίμενα να έχει και μνήμες για το ράδιο.

 

Για τέτοια τιμή, θα μπορούσαν να είχαν μια λειτουργία που τη βρίσκουμε σε τεχνολογίες περασμένων δεκαετιών...

 

 

Δεν νομίζω ότι σου κρατάει και τις κλήσεις σε iPhone..

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ με την ίδια χρήση δεν έχω δει διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας.

 

 

Εγώ είδα και μεγάλη διαφορά!

Βέβαια από το 23 πήγα στο 28 δεν είχα το 24 όποτε ίσως αν εσυ είχες το 24 πριν βάλεις το 28 firmware να μην κατάλαβες διαφορά ;)

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα και μεγάλη διαφορά!

Βέβαια από το 23 πήγα στο 28 δεν είχα το 24 όποτε ίσως αν εσυ είχες το 24 πριν βάλεις το 28 firmware να μην κατάλαβες διαφορά ;)

Η 23 για μένα ήταν η χειρότερη. Το Edge που μου ήρθε από Κίνα μέσω eBay με φορτωμένη την έκδοση 23, έχανε συνεχώς τον αισθητήρα. Ενώ το είχα πάνω στο τραπέζι, το Plantronics HUB μου το έδειχνε "On Ear". Χρειαζόταν recalibration του αισθητήρα 2-3 φορές τη μέρα. Επίσης με την 23 είχα θέμα καθαρότητας κλήσεων, είχα αρκετά παράπονα από την πλευρά αρκετών συνομιλητών μου ότι δε με ακούνε καλά. Με την 24 λύθηκαν όλα τα προβλήματα. Με την 28 δεν είδα ουσιαστική διαφορά σε σχέση με την 24. Η αυτονομία του ακουστικού πάντως μου φαίνεται ότι δεν έχει αλλάξει από τότε που το πήρα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα SBH-50 και το εχω συνδεσει με ενα nokia lumia 630 στην οθονη του ομως μου δειχνει μονο τα νουμερα και οχι και τα ονοματα,πρεπει να κανω κατι ; επισης για windows phone υπαρχει καποιο προγραμμα να κατεβασω γι'αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...