Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δυστυχώς παιδιά κάτοχος των sony sbh 80 Εδοσα 90 ευρώ και σε 5 μήνες έχω μόνο προβλήματα...αποσυνδεσεις κτλπ. Τι προτείνετε να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δυστυχώς παιδιά κάτοχος των sony sbh 80 Εδοσα 90 ευρώ και σε 5 μήνες έχω μόνο προβλήματα...αποσυνδεσεις κτλπ. Τι προτείνετε να κάνω?

Να αγορασεις το SBH-50,που πουλαει ο φιλος στην προηγουμενη σελιδα.Δεν θα σου κανει καμια διακοπη.Απο τοτε που το πηρα,δινοντας συνταξη στο w1 που ειχα,ειδα την υγειά μου.

Πιστευω να εχεις το Note 3 που φαινεται στο αβαταρ σου.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το sbh 80 δεν έχει ραδιόφωνο σωστά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω το sbh50 συνδεδεμένο στο Note 3 μου και έχω καθημερινά άπειρες αποσυνδέσεις. Μου πετάει συνέχει το σφάλμα "Bluetooth Share has stopped" Μάλλον ευθύνεται η 4.4.2 για αυτό αλλά όταν συνδέω ένα Samsung HM1700 όλα λειτουργούν τέλεια. Unpair clear data κλπ δεν έκαναν τίποτα :(
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sbh50 συνδεδεμένο στο Note 3 μου και έχω καθημερινά άπειρες αποσυνδέσεις. Μου πετάει συνέχει το σφάλμα "Bluetooth Share has stopped" Μάλλον ευθύνεται η 4.4.2 για αυτό αλλά όταν συνδέω ένα Samsung HM1700 όλα λειτουργούν τέλεια. Unpair clear data κλπ δεν έκαναν τίποτα :(

Και πως;Εμενα απο την πρωτη μερα,δουλευει 100% με το Note 3.Τελεια,πως το λενε.Και ησυχασα,μαις και πιο πριν,ειχα το W1,που με ειχε πεθανει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Και εγω δίνω το SBH-20 που εχω. Ειναι ολοκαίνουργιο και αχρησιμοποίητο. Έκανα λάθος στην αγορα, καθώς ήθελα το SBH-50. Εαν καποιος φιλος το θελει, να ξέρει οτι θα πάρει κατι ολοκαίνουργιο όπως προανέφερα.

 

 

Δυστυχώς δεν πρόλαβα το SBH-50 του φίλου Δημήτρη..... :)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sbh50 συνδεδεμένο στο Note 3 μου και έχω καθημερινά άπειρες αποσυνδέσεις. Μου πετάει συνέχει το σφάλμα "Bluetooth Share has stopped" Μάλλον ευθύνεται η 4.4.2 για αυτό αλλά όταν συνδέω ένα Samsung HM1700 όλα λειτουργούν τέλεια. Unpair clear data κλπ δεν έκαναν τίποτα :(

Nα σου πω οτι σιγουρα γι αυτό το μυνημα που αναφέρεις δεν ευθύνεται το sbh50.Η ζημιά γίνεται από το κινητό σου. Μήπως έχεις βάλει greenify ή είσαι ρουτ και έχεις βγάλει εκτός εφαρμογές που δεν πρέπει? Διαφορετικά κατι στραβωνει και σου κρασαρει το bt από το κινητό και όχι από το Sony

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ρουτ ούτε greenify. Η πιο λογική εξήγηση που βρήκα είναι αυτή http://www.androidpolice.com/2014/05/20/bug-watch-bluetooth-will-begin-crashing-after-encountering-too-many-ble-devices-affects-kitkat-4-4-and-jelly-bean-4-3/
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρες είναι αυτά που γράφουν, εμείς δηλαδή γιατί δεν έχουμε κανενα τετοιο θέμα? Μπορει να σου έχει κάνει ζημιά κάποια εφαρμογή, εν πάση περίπτωση αν θέλεις να σου δουλέψει σωστά το bt και εφόσον δεν είσαι ρουτ κλπ κάνε μια επαναφορά και λογικα θα στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Επισης, εαν καποιος φιλος αποφασίσει να πουλήσει το SBH-50 του, ειμαι στη δίαθεση του..... :)
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθεια σας. Έχω το plantronics voyager edge και θέλω να το συνδέσω στο desktop μου για να το χρησιμοποιήσω για skype κλήσεις. Τι usb πρέπει να πάρω ;;;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθεια σας. Έχω το plantronics voyager edge και θέλω να το συνδέσω στο desktop μου για να το χρησιμοποιήσω για skype κλήσεις. Τι usb πρέπει να πάρω ;;;

 

Ίσως κάποιος μπορεί να προσφέρει πιο συγκεκριμένη βοήθεια, αλλά γενικά θέλεις να έχουν τουλάχιστον ένα κοινό προφίλ (ιδανικά ένα ή και τα δύο από HSP ή A2DP). Για τη χρήση με το κινητό είσαι ευχαριστημένος σε ποιότητα ήχου και μικροφώνου/αποθορυβοποίησης?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς ? Skroutz.gr Koss-KSC75

 

Ψάχνω για ακουστικά που να μπορώ να συνδέσω σε PC - Laptop και κινητό και να ακούω λίγη μουσική ή να κάνω καμιά κλήση .

Δεν θέλω να ξεφύγω σε τιμή , ας πούμε max κοντά στα 40 - 50 euro . Κατά προτίμηση value/money συσκευές .

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης του edge 2 εβδομάδες τώρα, έχω να πω πως δεν είμαι και 100% ευχαριστημένος.

Εξηγουμαι:

Η μπαταρία του άσχετα τι δείχνει το application , βγάζει 1 ημέρα και κάτι με 30 ~40 λεπτά ομιλίας. Πρέπει δεν κάθε βράδυ να το φορτίο αν δεν θέλω να με αφήσει ξαφνικά την επόμενη ημέρα.

Επίσης, συνομιλητές μου, λένε ότι κατά διαστήματα με χάνουν και ότι κάποιες φορές δεν με καταλαβαίνουν...

Η αλήθεια είναι, ότι όταν ανοίγει η κλήση , μετά από 2 δευτερόλεπτα και για κάνα δευτερόλεπτο διάρκεια, χάνω και γω τον συνομιλητη μου, αλλά το χώ συνηθίσει.

Έχω κάνει το update του, αλλά συγκριτικά με το απίστευτο 975, νομίζω πως υστερεί...

Έχει κάποιος άλλος παρεμφερη προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης του edge 2 εβδομάδες τώρα, έχω να πω πως δεν είμαι και 100% ευχαριστημένος.

Εξηγουμαι:

Η μπαταρία του άσχετα τι δείχνει το application , βγάζει 1 ημέρα και κάτι με 30 ~40 λεπτά ομιλίας. Πρέπει δεν κάθε βράδυ να το φορτίο αν δεν θέλω να με αφήσει ξαφνικά την επόμενη ημέρα.

Επίσης, συνομιλητές μου, λένε ότι κατά διαστήματα με χάνουν και ότι κάποιες φορές δεν με καταλαβαίνουν...

Η αλήθεια είναι, ότι όταν ανοίγει η κλήση , μετά από 2 δευτερόλεπτα και για κάνα δευτερόλεπτο διάρκεια, χάνω και γω τον συνομιλητη μου, αλλά το χώ συνηθίσει.

Έχω κάνει το update του, αλλά συγκριτικά με το απίστευτο 975, νομίζω πως υστερεί...

Έχει κάποιος άλλος παρεμφερη προβλήματα?

Θα σου πω σε λίγες μέρες :-)

Μπορεί να μην το έπαιρνα εάν είχα προλάβει να διαβάσω την εμπειρία σου... Με ποιο τηλέφωνο το ζευγαρώνεις?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης του edge 2 εβδομάδες τώρα, έχω να πω πως δεν είμαι και 100% ευχαριστημένος.

Εξηγουμαι:

Η μπαταρία του άσχετα τι δείχνει το application , βγάζει 1 ημέρα και κάτι με 30 ~40 λεπτά ομιλίας. Πρέπει δεν κάθε βράδυ να το φορτίο αν δεν θέλω να με αφήσει ξαφνικά την επόμενη ημέρα.

Επίσης, συνομιλητές μου, λένε ότι κατά διαστήματα με χάνουν και ότι κάποιες φορές δεν με καταλαβαίνουν...

Η αλήθεια είναι, ότι όταν ανοίγει η κλήση , μετά από 2 δευτερόλεπτα και για κάνα δευτερόλεπτο διάρκεια, χάνω και γω τον συνομιλητη μου, αλλά το χώ συνηθίσει.

Έχω κάνει το update του, αλλά συγκριτικά με το απίστευτο 975, νομίζω πως υστερεί...

Έχει κάποιος άλλος παρεμφερη προβλήματα?

Δυστυχώς έχει πρόβλημα 100% και θα πρέπει να το πας πίσω και να σου δώσουν άλλο, γιατί δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά.

 

 

ps

To δουλεύω τώρα με Νote 4 και iPhone 6 ....... στο παρελθόν με 5S, G3, S5 & M8

Άψογη η λειτουργία του με όλα.

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Και γω που έχω το edge σχεδόν 1,5 μήνα δεν μου έχει τύχει κάτι απο τα παραπάνω και μάλιστα μιλάω αρκετά κάθε μέρα. Σε θέματα ακύρωσης θορύβου τα πάει εξίσου καλά αλλά όχι 100% τέλεια... δηλαδή σε εξωτερικούς χώρους με αστικά λεωφορεία να περνάνε απο δίπλα απο το ακουστικό ο συνομιλητής ακούει εναν μικρό πολύ μικρό ήχο. Όταν όμως μιλήσω με cosmote που έχει το HD voice, το οποίο υποστηριζει και η συσκευή του τηλεφώνου, νομιζω και το edge εκεί τα πραγματα είναι εντελώς διαφορετικά.. Εκεί μιλάμε λες και βρίσκομαι σε κανένα μοναστήρι και δεν ακούγεται το παραμικρό !!!
Link to comment
Share on other sites

Και γω που έχω το edge σχεδόν 1,5 μήνα δεν μου έχει τύχει κάτι απο τα παραπάνω και μάλιστα μιλάω αρκετά κάθε μέρα. Σε θέματα ακύρωσης θορύβου τα πάει εξίσου καλά αλλά όχι 100% τέλεια... δηλαδή σε εξωτερικούς χώρους με αστικά λεωφορεία να περνάνε απο δίπλα απο το ακουστικό ο συνομιλητής ακούει εναν μικρό πολύ μικρό ήχο. Όταν όμως μιλήσω με cosmote που έχει το HD voice, το οποίο υποστηριζει και η συσκευή του τηλεφώνου, νομιζω και το edge εκεί τα πραγματα είναι εντελώς διαφορετικά.. Εκεί μιλάμε λες και βρίσκομαι σε κανένα μοναστήρι και δεν ακούγεται το παραμικρό !!!

Από αυτονομία πως το βλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σε λίγες μέρες :-)

Μπορεί να μην το έπαιρνα εάν είχα προλάβει να διαβάσω την εμπειρία σου... Με ποιο τηλέφωνο το ζευγαρώνεις?

 

Nexus 4 φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους! Το νημα έχει φτασει τις 516 σελίδες οποτε μου είναι δυσκολο να διαβάσω τοσες πολλές πληροφορίες.

 

Θα ηθελα μια απλή πρόταση για ακουστικο bluetooth γυρω στα 30 ευρώ. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Ουτε να ακουω ραδιοφωνο με νοιάζει αφού απο ενα μονο ακουστικό δεν μου αρεσει. Θα το συνδέσω με το MOTO G. Ευχαριστω προκαταβολικά για την εμπειρία και τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχει πρόβλημα 100% και θα πρέπει να το πας πίσω και να σου δώσουν άλλο, γιατί δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά.

 

 

ps

To δουλεύω τώρα με Νote 4 και iPhone 6 ....... στο παρελθόν με 5S, G3, S5 & M8

Άψογη η λειτουργία του με όλα.

 

Αυτονομία δλδ πόση έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία δλδ πόση έχεις?

 

Φορτίζω 2 φορές την εβδομάδα, μιλάω πάνω από μια ώρα την ημέρα και όλες του οι λειτουργίες είναι α ψ ο γ ε ς

Το έχω από τον Μάιο.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους! Το νημα έχει φτασει τις 516 σελίδες οποτε μου είναι δυσκολο να διαβάσω τοσες πολλές πληροφορίες.

 

Θα ηθελα μια απλή πρόταση για ακουστικο bluetooth γυρω στα 30 ευρώ. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Ουτε να ακουω ραδιοφωνο με νοιάζει αφού απο ενα μονο ακουστικό δεν μου αρεσει. Θα το συνδέσω με το MOTO G. Ευχαριστω προκαταβολικά για την εμπειρία και τον χρόνο σας!

 

σε αυτα τα χρηματα απο τα καλυτερα http://www.e-shop.gr/plantronics-m25-bluetooth-headset-p-TEL.009912

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους! Το νημα έχει φτασει τις 516 σελίδες οποτε μου είναι δυσκολο να διαβάσω τοσες πολλές πληροφορίες.

 

Θα ηθελα μια απλή πρόταση για ακουστικο bluetooth γυρω στα 30 ευρώ. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Ουτε να ακουω ραδιοφωνο με νοιάζει αφού απο ενα μονο ακουστικό δεν μου αρεσει. Θα το συνδέσω με το MOTO G. Ευχαριστω προκαταβολικά για την εμπειρία και τον χρόνο σας!

Κατά την άποψη μου στα χρήματα που θέλεις, plantronics m55. Για να είμαι ειλικρινής δεν το έχω,αλλά το πήρε πρόσφατα φίλος και μιλάω μαζί του αρκετή ώρα σχεδόν καθημερινά και ακούγεται άψογα και με σχετικά ικανοποιητική ακύρωση θορύβου. Επίσης έχει και πολλή καλή αυτονομία.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

αρχίζει και μου την δίνει που δεν βρίσκω πουθενά το era σε μαύρο χρώμα εδώ και 2 εβδομάδες :angry:

η άλλη λύση είναι το edge, αλλά δεν θέλω να μιάζω σαν τηλεφωνήτρια...:O:ninja:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...