Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλησπερα!

Δοκιμασα να βαλω το edge στην θηκη φορτισης του 975 discover , κ ενω εφαρμοζει τελεια , εντουτοις δεν φορτιζει.

Το χει δοκιμασει κανεις , καμμια ιδεα ?

Περιεργο μου φαινεται...:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα!

Δοκιμασα να βαλω το edge στην θηκη φορτισης του 975 discover , κ ενω εφαρμοζει τελεια , εντουτοις δεν φορτιζει.

Το χει δοκιμασει κανεις , καμμια ιδεα ?

Περιεργο μου φαινεται...:confused:

 

Το πιο πιθανό είναι να μην ταιριάζουν τα πινάκια, δηλαδή να εφαρμόζουν σωστά αλλά η αντιστοίχισή τους να μην είναι σωστή. Θα πρότεινα να μην το δοκιμάσεις ξανά, μην κάψεις το Edge. Αφού έχει βάση φόρτισης το Edge, τι τη θέλεις τη θήκη του 975; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στο jawbone era, βλέπω ότι κάνει χρήση της τεχνολογίας Bt 4. Η σύνδεση θα γίνει με ένα παλιό Nokia Symbian και με το LG G2. Θα έχω κάποιο πρόβλημα; (στο Μ50 που έχω τώρα, όλα είναι κομπλέ)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μονοδρομος. Plantronics m55.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Μ70 από εμένα. Εχουν βελτιωσει και το κουμπί που στο προηγούμενο μοντέλο πατιοταν εύκολα σχετικά 2 φορές και έκανε επανακληση τον τελευταίο αριθμό και έτσι το μοναδικό μειονέκτημά πλέον δεν υφίσταται
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να μην ταιριάζουν τα πινάκια, δηλαδή να εφαρμόζουν σωστά αλλά η αντιστοίχισή τους να μην είναι σωστή. Θα πρότεινα να μην το δοκιμάσεις ξανά, μην κάψεις το Edge. Αφού έχει βάση φόρτισης το Edge, τι τη θέλεις τη θήκη του 975; :what:

..αφου ειχα την βαση του 975 ελεγα να την αξιοποιησω κ να χα 2 βασεις,αλλα.....

Παντως δεν μου φαινεται λογικο να χουν αλλη διαταξη τα pins του charging adaptor εφοσον κ τα 2 ειναι micro USB κ εχουν κοινο προτυπο.....:O

Link to comment
Share on other sites

..αφου ειχα την βαση του 975 ελεγα να την αξιοποιησω κ να χα 2 βασεις,αλλα.....

Παντως δεν μου φαινεται λογικο να χουν αλλη διαταξη τα pins του charging adaptor εφοσον κ τα 2 ειναι micro USB κ εχουν κοινο προτυπο.....:O

Μπορεί μέσω των pins να δίνεται και αναγνωριστικό συσκευής, δηλαδή η θήκη του 975 να βλέπει το edge αντί για το 975, αλλά να μην ξεκινάει η φόρτιση γι' αυτό το λόγο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια!! Θέλω καλά ακουστικά που να μην μπαίνουν στα αυτιά!! Είναι πολύ ρατσιστικό που το 80% των ακουστικών που βγαίνουν είναι in-ear!! Εμείς που δεν τα αντέχουμε τι να κάνουμε??? Να μην ακούμε μουσική???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια!! Θέλω καλά ακουστικά που να μην μπαίνουν στα αυτιά!! Είναι πολύ ρατσιστικό που το 80% των ακουστικών που βγαίνουν είναι in-ear!! Εμείς που δεν τα αντέχουμε τι να κάνουμε??? Να μην ακούμε μουσική???

Υπαρχουν on ear ,και over the ear,ψαξε να δεις πως ειναι και τι σου παει, και μετά,πηγαινε στο headfi.org,και προσπαθησε να βγαλεις ακρη εκει μεσα.

Οσον αφορα στα in ear,τα προτιμουν,γιατι ειναι ελαφρια,και δεν εχουν εκεινο το σιδερο πανω στο κεφαλι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια!! Θέλω καλά ακουστικά που να μην μπαίνουν στα αυτιά!! Είναι πολύ ρατσιστικό που το 80% των ακουστικών που βγαίνουν είναι in-ear!! Εμείς που δεν τα αντέχουμε τι να κάνουμε??? Να μην ακούμε μουσική???

 

Εντάξει, τώρα! Νομιζω οτι υπερβάλλεις!

 

Δες εδω, μονον απο μια μάρκα. Και υπαρχουν παρα πολλες αξιόλογες!

 

http://eu.akg.com/homepage-akg-eu.html

 

EDIT: Ορίστε και δευτερη αξιόλογη μάρκα για να μην λες οτι δεν σου δινω επιλογές.

 

http://en-us.sennheiser.com/headphones

 

Ψαξε λίγο......

 

Εκτός αν εννοείς αποκλειστικά και μονο ΒΤ. Εκει όμως μην ζητάς σοβαρά ακουστικά.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια!! Θέλω καλά ακουστικά που να μην μπαίνουν στα αυτιά!! Είναι πολύ ρατσιστικό που το 80% των ακουστικών που βγαίνουν είναι in-ear!! Εμείς που δεν τα αντέχουμε τι να κάνουμε??? Να μην ακούμε μουσική???

Να ακούτε, αλλά και να ψάχνετε λίγο καλύτερα. Αν εννοείς ακουστικά ΒΤ για χρήση με κινητό, δηλαδή να έχουν και μικρόφωνο για να κάνεις και κλήσεις, πάρε 2-3 παραδείγματα του τι κυκλοφορεί:

SONY

Creative

Nokia

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

στο sbh50 μπορω να βαλω αλλα ακουστικα για καλυτερα? πχ

 

http://www.ebay.com/itm/111508663341?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/161347569042?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

η κατι αλλο που προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

στο sbh50 μπορω να βαλω αλλα ακουστικα για καλυτερα? πχ

 

http://www.ebay.com/itm/111508663341?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/161347569042?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

η κατι αλλο που προτεινετε?

 

Μπορείς να συνδέσεις ό,τι ακουστικά θέλεις. Έχει υποδοχή 3.5mm, οπότε βάζεις ό,τι θες επάνω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδέσεις ό,τι ακουστικά θέλεις. Έχει υποδοχή 3.5mm, οπότε βάζεις ό,τι θες επάνω.

Αν ομως του καρφωσεις ακουστικα απο sony ericsson (για παραδειγμα) θα δουλευουν; Γιατι στις συσκευες sony δεν δουλευουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν ομως του καρφωσεις ακουστικα απο sony ericsson (για παραδειγμα) θα δουλευουν; Γιατι στις συσκευες sony δεν δουλευουν.

Εννοούσα ακουστικά, όχι handsfree. Τα κανονικά ακουστικά (τριπολικά) δουλεύουν κανονικότατα με το SBH50, κι έχω δοκιμάσει μπόλικα. Τώρα αν πας να συνδέσεις handsfree πάνω στα SBH50 που κι αυτά πρακτικά είναι handsfree, δεν ξέρω τι θα συμβεί, γιατί θα μιλάμε για τετραπολικό βύσμα (φάση, δύο κανάλια έξοδος, μονοφωνική είσοδος μικροφώνου), και νομίζω ότι η είσοδος των SBH50 είναι για σκέτα ακουστικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα ακουστικά, όχι handsfree. Τα κανονικά ακουστικά (τριπολικά) δουλεύουν κανονικότατα με το SBH50, κι έχω δοκιμάσει μπόλικα. Τώρα αν πας να συνδέσεις handsfree πάνω στα SBH50 που κι αυτά πρακτικά είναι handsfree, δεν ξέρω τι θα συμβεί, γιατί θα μιλάμε για τετραπολικό βύσμα (φάση, δύο κανάλια έξοδος, μονοφωνική είσοδος μικροφώνου), και νομίζω ότι η είσοδος των SBH50 είναι για σκέτα ακουστικά.

Εγω,εβαλα και τα Xiaomi pistons στο SBH-50,που εχουν και μικροφωνο,και δουλευουν κανονικα.Εννοειται οτι και τα JVC ,αυτα που εχω βαλει στην υπογραφη μου,και που τα χρησιμοποιω στο ΒΤ,δουλευουν αψογα.

Τα δικα του δεν με βολευαν,και δεν στεκονταν καλα στ' αυτια,και το καλωδιο τους ηταν περιεργο,και τα παρεπεμψα στον ανηψιο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να εχω λιγο πιο δυνατο ηχο διοτι θεωρω οτι εχει πεσει λιγο η αποδωση του με τα υπαρχοντα ακουστικα. εβαλα πανω τα ακουστικα απο το samsung τα λευκα και ακουγονται πιο δυνατα απο τα ακουστικα του sbh.
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να εχω λιγο πιο δυνατο ηχο διοτι θεωρω οτι εχει πεσει λιγο η αποδωση του με τα υπαρχοντα ακουστικα. εβαλα πανω τα ακουστικα απο το samsung τα λευκα και ακουγονται πιο δυνατα απο τα ακουστικα του sbh.

Δεν μου αρεσαν τα δικα του,και τα εκανα στην μπαντα αμεσως.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσαν τα δικα του,και τα εκανα στην μπαντα αμεσως.

 

αρα βελτιωνεται με αλλα ακουστικα το sbh. οποτε παω για αλλα ακουστικα.

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πουλήσω το sbh50 επειδή δε χρησιμοποιώ πολύ, αν το θέλει κάποιος αε μου στείλει pm είναι σε άψογη κατάσταση, με απόδειξεις κτλ :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να βρει κανείς ακουστικό bluetooth όπως το i-teck clip D-Radio που είχε και ηχητική ειδοποίηση από το σώμα του ακουστικού;

Ακόμη και το ίδιο να έβρισκα δεν με χαλούσε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...