Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οποιον ενδιαφερεται στο media markt εχει προμο για το s10e 100 ευρω για ολους!

Με αποφορολογηση βγαινει στα 555, not bad

Oσο για την συσκευη, επιτελους flat οθονη σε ιδανικο μεγεθος και οπως λενε πολλοι, το καλυτερο s10 !

Link to comment
Share on other sites

Το πιστολάκι πριν η μετα την εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θελει λιγο να ζεστανεις την μαμα-οθονη να πεσουν οι κολλες απο πανω και να γινει σωμα το τζαμακι.Εχει στην Αθηνα εαν εισαι καποια ελαχιστα βεβαια καταστηματα που κανουν σωστα την διαδικασια τζαμι+εργασια 19ε περιπου δεν χρειαζεται να πειραματιστεις καθολου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται στο media markt εχει προμο για το s10e 100 ευρω για ολους!

Με αποφορολογηση βγαινει στα 555, not bad

Στο site της Media Markt δεν βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω και εγω για τη προσφορα της media 100 ευρω κατω...ειχα παει στο καταστημα να το δω και μου το παν...το πολυ μεχρι τελη του μηνα θα τραβηξει..
Link to comment
Share on other sites

Πόδια καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό και έχω μια απορία σχετικά με τις κάμερες του. Ξέρω ότι η δεύτερη είναι η wide και η πρώτη είναι η ίδια και στα 3 μοντέλα , αλλά πόσο dealbreaker είναι που του λείπει η τριτη κάμερα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Πόδια καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό και έχω μια απορία σχετικά με τις κάμερες του. Ξέρω ότι η δεύτερη είναι η wide και η πρώτη είναι η ίδια και στα 3 μοντέλα , αλλά πόσο dealbreaker είναι που του λείπει η τριτη κάμερα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καθόλου. Εγώ στο S9 plus που την έχω μου είναι άχρηστη ουσιαστικά. Θα προτιμούσα να έχω την κυρία και την wide που έχει το e παρα την telephoto

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόδια καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό και έχω μια απορία σχετικά με τις κάμερες του. Ξέρω ότι η δεύτερη είναι η wide και η πρώτη είναι η ίδια και στα 3 μοντέλα , αλλά πόσο dealbreaker είναι που του λείπει η τριτη κάμερα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η δευτερη καμερα ειναι η telephoto,αυτη δηλαδη που στα προηγουμενα ή σε αλλα κινητα σου κανει το ζουμ το οποιο ειναι 2x στα samsung αν δεν κανω λαθος(στα τελευταια huawei πχ μπορουν να φτασουν και παραπανω).

 

Προσωπικα την βρισκω την πιο αδιαφορη απο τις 3 καμερες,τουλαχιστον στην παρουσα υλοποιηση της.Αν μπορουσε να κανει παραπανω ζουμ,τοτε εκει θα σου ελεγα οτι κριμα ειναι που δεν την εχει.

Νομιζω οτι η ultrawide καμερα ειναι overall πολυ πιο χρησιμη στα περισσοτερα σεναρια απο την telephoto.

 

Πηγαινε αν θελεις σε καποιο καταστημα και δοκιμασε το S10 ή S10+ που την εχουν να δεις αν σου ειναι τοσο dealbreaker.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω μια βδομαδα τωρα. Τις 5 νυχτες εχασε 2% σε λειτουργια πτησης και 2 φορες 10%... Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μια φορά μέσα σε 7 ώρες σε flight mode έχασε 7%.

Γενικά δεν το έχω αφήσει άλλη φορά βράδυ (το βάζω να φορτίσει εξαιρετικά αργά), αλλά καλού κακού κάνω και ένα restart μετά τη φόρτιση.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

αυτή η απώλεια μπαταρίας σε flight mode την νύχτα είναι λογικό?

Εγώ είχα την συνήθεια να το απενεργοποιώ την νύχτα,ώσπου το έκοψα αυτό και άρχισα να το βάζω flight mode και εγώ εδώ και μια εβδομάδα,η απώλεια μεταξύ 23:30 με 7:00 είναι πάντα 1%,πάντα όμως και αναφέρομαι σε Sony XZ3

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στο S8 ειχα 4% περιπου. Αλλα που και που συνεβαινε να χανει παραπανω... Θα στρωσει πιστευω στο S10...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως ναι, ανάλογα με το τι τρέχει από πίσω, ενδεχομένως. Για αυτό το λόγο είπα για ένα restart.

Αντίστοιχα στη δουλειά που έχει χάλια σήμα, βάζω flight mode και ανοίγω WiFi που μου δίνει τη δυνατότητα για κλήσεις. Μέσα σε 6 ώρες χάνει περίπου 10%, ενώ το δουλεύω κιόλας. Περίπου μισή ώρα με 40 λεπτά οθόνη.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκα από το παμπλικ με το κινητό. Αν κάνεις την ασφάλεια που σου δίνει το παμπλικ , στην κάνει δώρο και σου κόβει και 60€ από το κινητό. Το πήρα 729€. Είναι μια προσφορά αυτών των ημερών μου είπαν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκα από το παμπλικ με το κινητό. Αν κάνεις την ασφάλεια που σου δίνει το παμπλικ , στην κάνει δώρο και σου κόβει και 60€ από το κινητό. Το πήρα 729€. Είναι μια προσφορά αυτών των ημερών μου είπαν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

καλορίζικο και να το χαρείς!

Ακριβούτσικο ε?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ρημαδι ακριβο αλλα αξιζει. Εγω δεν το σκεφτηκα ιδιαιτερα, μπηκα στο μαγαζι, το ειδα και εσκασα 789.... Ξερω οτι αργοτερα θα πεσει πολυ αλλα το πηρα τωρα, οποτε δεν βαριεσαι... Απο το να περιμενω ποτε...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!Είναι, αλλά εγώ δεν έβαλα πολλά μιας και πούλησα κάτι άλλο πιο πριν. Γενικά όμως αν το δούμε , είναι ακριβό. Μόλις το επεξεργαστώ θα επανέλθω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως ναι, ανάλογα με το τι τρέχει από πίσω, ενδεχομένως. Για αυτό το λόγο είπα για ένα restart.

Αντίστοιχα στη δουλειά που έχει χάλια σήμα, βάζω flight mode και ανοίγω WiFi που μου δίνει τη δυνατότητα για κλήσεις. Μέσα σε 6 ώρες χάνει περίπου 10%, ενώ το δουλεύω κιόλας. Περίπου μισή ώρα με 40 λεπτά οθόνη.

 

Sent from my SM-G970F

1% εχασα αποψε....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα λειπει το ledακι αλλα συνηθιζεται...

Ειτε εχεις ανοιχτη την always on και βλεπεις ειδοποιησεις, ειτε την ενεργοποιει ενα αγγιγμα στην οθονη και σβηνει μετα απο 30 δευτερα για λιγοτερη καταναλωση μπαταριας.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια....ειχα το 9....πηρα το 10ε...με εντυπωσιασε το μικρο του μεγεθος και το βαρος του...δεν μπορω να πω οτι ξετρελλαθηκα...το μειον του και σημαντικο για μενα ελειψη led για ειδοποιεισης...και λαθος που στην λειτουργια οθονης edge ειδοποιεισης..δεν εχει να τικαρεις για κλησεις..:rolleyes:επεισης στη φωνητικη γραφη μνματων δεν υπαρχει ελληνικη γλωσσα....αυτα....:lol:

 

Με swiftkey η φωνητική γραμμή μηνυμάτων πάντως είναι διαθέσιμη στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο να εχει αρκετα καλη αποδοση μπαταριας η οθονη του S10e στο ιδανικο μεγεθος των 5.8 .Τρομερη συσκευη με χειρισμο ενος χεριου μπραβο παιδια θα το ευχαριστηθειτε πολυ.

 

5.8 και με ένα χέρι;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ειναι στο μεγεθος του Galaxy S7 που εχει 5.1 ιντσες οθονη...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο GMF80 .

Για ενα μεσο ορο διαστασεων χεριου ο χειρισμος γινεται με ενα χερι .Πολυ μαζεμενη συσκευη ισως η πιο μαζεμενη σε σχεση με τις διαστασεις οθονης που βγηκε ποτε .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το power button σε μένα , βλέπω να είναι λίγο χαλαρό. Δεν είναι τόσο solid όπως τα υπόλοιπα. Είναι έτσι και σε εσάς;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...