Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://content.myphone.gr/photo/full/73344/galaxy-s10e-canary-yellow.jpg

 

Hands-on video

 

[ame]

[/ame]

 

Specs:

 

NETWORK Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)

CDMA 800 / 1900 - USA

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 - Global, USA

CDMA2000 1xEV-DO - USA

4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 32(1500), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100) - Global

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 14(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 46, 66(1700/2100), 71(600) - USA

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (7CA) Cat20 2000/150 Mbps

GPRS Yes

EDGE Yes

LAUNCH Announced 2019, February

Status Coming soon. Exp. release 2019, March 8

BODY Dimensions 142.2 x 69.9 x 7.9 mm (5.60 x 2.75 x 0.31 in)

Weight 150 g (5.29 oz)

Build Front/back glass (Gorilla Glass 5), aluminum frame

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

- Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)

- IP68 dust/water proof (up to 1.5m for 30 mins)

DISPLAY Type Dynamic AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.8 inches, 82.8 cm2 (~83.3% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 2280 pixels, 19:9 ratio (~438 ppi density)

Protection Corning Gorilla Glass 5

- HDR10

- Always-on display

PLATFORM OS Android 9.0 (Pie); One UI

Chipset Exynos 9820 Octa (8 nm) - EMEA

Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 (7 nm) - USA/LATAM, China

CPU Octa-core (2x2.7 GHz Mongoose M4 & 2x2.3 GHz Cortex-A75 & 4x1.9 GHz Cortex-A55) - EMEA

Octa-core (1x2.8 GHz Kryo 485 & 3x2.4 GHz Kryo 485 & 4x1.7 GHz Kryo 485) - USA/LATAM, China

GPU Mali-G76 MP12 - EMEA

Adreno 640 - USA/LATAM, China

MEMORY Card slot microSD, up to 512 GB (uses SIM 2 slot) - dual SIM model only

Internal 256 GB, 8 GB RAM or 128 GB, 6 GB RAM

MAIN CAMERA Dual 12 MP, f/1.5-2.4, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS

16 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide)

Features LED flash, auto-HDR, panorama

Video 2160p@60fps, 1080p@240fps, 720p@960fps, HDR, dual-video rec.

SELFIE CAMERA Single 10 MP, f/1.9, 26mm (wide), Dual Pixel PDAF

Features Dual video call, Auto-HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@30fps

SOUND Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack Yes

- 32-bit/384kHz audio

- Active noise cancellation with dedicated mic

- Dolby Atmos/AKG sound

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC Yes

Radio FM radio (USA & Canada only)

USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector

FEATURES Sensors Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

- ANT+

- Bixby natural language commands and dictation

BATTERY Non-removable Li-Ion 3100 mAh battery

Charging Fast battery charging 15W

Fast wireless charging 15W

Power bank/Reverse wireless charging 9W

MISC Colors Prism White, Prism Black, Prism Green, Prism Blue, Canary Yellow, Flamingo Pink

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από αρκετό καιρό ένα καλό τηλέφωνο που θα χωράει σε μερικές τσέπες και θα μπορούν να το χειρίζονται άνθρωποι κάτω του 1,85μ.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξυ το σχολιο περι υψους ειναι τερμα ακυρο.

 

Το S10e παντως ειναι ισως οτι καλυτερο εδειξε φετος η Samsung στην σειρα S.

 

+Εχει 6gb ram οσα δηλαδη εχουν και οι περισσοτερες αλλες ναυαρχιδες του 2018 αλλα και του 2019.

+Εχει την ιδια κεντρικη καμερα αλλα και την ultra wide των ακριβοτερων S10+

+Εχει flat οθονη για οσους δεν τους αρεσουν οι edge οθονες και μια μονο τρυπα σε σχεση με το S10+

+σε διαστασεις βολευει περισσοτερο σε χρηση με το ενα χερι

+Η τιμη του με το καλημερα δεν ειναι τοσο απαγορευτικη σε σχεση με αλλες συσκευες

 

Το μονο ας το πουμε αρνητικο που εχει σε σχεση με το S10+ σαν πραγματικο αρνητικο ειναι ισως η μικροτερη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Το S10e σε όλες τις αγορές εκτός της ευρωπαϊκής ένωσης κυκλοφορεί και σε έκδοση 8gb RAM /256 gb μνήμη.

 

Έκανα την ερώτηση στη samsung Ελλάδας αλλά δεν έχουν ενημέρωση αν θα εισαχθεί.

 

Το δίλημμα που έχω είναι, το αγοράζω τώρα ή περιμένω την παραεισαγωγή σε US model. Τελευταία και καταϊδρωμένη η Ευρώπη :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενταξυ το σχολιο περι υψους ειναι τερμα ακυρο.

 

Το S10e παντως ειναι ισως οτι καλυτερο εδειξε φετος η Samsung στην σειρα S.

 

+Εχει 6gb ram οσα δηλαδη εχουν και οι περισσοτερες αλλες ναυαρχιδες του 2018 αλλα και του 2019.

+Εχει την ιδια κεντρικη καμερα αλλα και την ultra wide των ακριβοτερων S10+

+Εχει flat οθονη για οσους δεν τους αρεσουν οι edge οθονες και μια μονο τρυπα σε σχεση με το S10+

+σε διαστασεις βολευει περισσοτερο σε χρηση με το ενα χερι

+Η τιμη του με το καλημερα δεν ειναι τοσο απαγορευτικη σε σχεση με αλλες συσκευες

 

Το μονο ας το πουμε αρνητικο που εχει σε σχεση με το S10+ σαν πραγματικο αρνητικο ειναι ισως η μικροτερη μπαταρια.

 

Αρνητικό είναι η μπαταρία

+του λείπει ο τηλεφακός (3η κάμερα) σε σχέση με το S10.

 

Κατά τ' άλλα είναι άψογο.

 

Σε αυτά τα χρήματα είναι ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με χαλάει η τρύπα ρε παιδιά. Σε κάποια βίντεο που είδα η τρύπα είναι εμφανής κατά την προβολή βίντεο και δε μου άρεσε καθόλου...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το S10e σε όλες τις αγορές εκτός της ευρωπαϊκής ένωσης κυκλοφορεί και σε έκδοση 8gb RAM /256 gb μνήμη.

 

Έκανα την ερώτηση στη samsung Ελλάδας αλλά δεν έχουν ενημέρωση αν θα εισαχθεί.

 

Το δίλημμα που έχω είναι, το αγοράζω τώρα ή περιμένω την παραεισαγωγή σε US model. Τελευταία και καταϊδρωμένη η Ευρώπη :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αρνητικό είναι η μπαταρία

+του λείπει ο τηλεφακός (3η κάμερα) σε σχέση με το S10.

 

Κατά τ' άλλα είναι άψογο.

 

Σε αυτά τα χρήματα είναι ευκαιρία.

 

Δεν γινεται να τα θεωρησουμε αυτα αρνητικα γιατι για να εχει την χαμηλοτερη αυτη τιμη,ε απο καπου επρεπε να γινουν περικοπες.

 

Μιλαμε για κοντα 250ευρω διαφορα απο το S10+.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να τα θεωρησουμε αυτα αρνητικα γιατι για να εχει την χαμηλοτερη αυτη τιμη,ε απο καπου επρεπε να γινουν περικοπες.

 

Μιλαμε για κοντα 250ευρω διαφορα απο το S10+.

 

Μα δεν γκρινιάζω για την τιμή.

Είμαστε πολλοί που δεν συμπαθούμε το edge και ακόμα περισσότεροι που δεν συμπαθούμε τα μεγάλα τηλέφωνα.

 

Έχω το δίλημμα, s10e 256 -και μόνο λόγω 8gb ram- όταν έρθει

ή s10 τώρα για χάρη της 3ης κάμερας και με δώρο τα buds και να ανέχομαι την curved οθόνη.

 

Όσο για την μπαταρία, έχω επιφύλαξη πόση αυτονομία παραπάνω θα έχει το s10 λόγω της υψηλότερης ανάλυσης της οθόνης.

Ακόμα δεν υπάρχουν reviews.

Edited by giorgetto
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου τα θεματα "γουστου-μεγεθους" δεν μπορουν να απαντηθουν σε ενα φορουμ.Η απαντηση που τυχον δωσει καποιος θα ειναι παλι υποκειμενικη. Εγω πχ.θυμαμαι οταν βαρεθηκα το μεγεθος του Note 9 γυρισα σε S9 το κανονικο οχι plus.Δεν ρωτησα καποιον γιατι απλα τι να μου πει...Ειναι ο καθενας τι κανει στην καθημερινοτητα του , πως βολευεται , πως εχει μαθει να την κουβαλα τι ρουχα φοραει ,πως κραταει την συσκευη εγω πχ.δουλευω S9 με ενα χερι το Note9 ηθελε δυο χερια κτλ.Γιαυτο το καλυτερο παντα ειναι οταν κυκλοφορει και μας αρεσει κατι να πηγαινουμε σε ενα καταστημα να το βλεπουμε να το πιανουμε στα χερια μας live.Μετα καταληγουμε εαν μας βολεψει η μεταφορα του.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γκρινιάζω για την τιμή.

Είμαστε πολλοί που δεν συμπαθούμε το edge και ακόμα περισσότεροι που δεν συμπαθούμε τα μεγάλα τηλέφωνα.

 

Έχω το δίλημμα, s10e 256 -και μόνο λόγω 8gb ram- όταν έρθει

ή s10 τώρα για χάρη της 3ης κάμερας και με δώρο τα buds και να ανέχομαι την curved οθόνη.

 

Όσο για την μπαταρία, έχω επιφύλαξη πόση αυτονομία παραπάνω θα έχει το s10 λόγω της υψηλότερης ανάλυσης της οθόνης.

Ακόμα δεν υπάρχουν reviews.

 

Μας δεν ειπα οτι γκρινιαξες για την τιμη.

Λεω οτι αν ειχε τα παντα ολα τα ιδια,ε μετα δεν θα υπηρχε λογος καποιος να αγορασει το plus.

Και εγω προσωπικα υπερ των flat οθονων ειναι μην νομιζεις(γιαυτο και σουταρα το mate20),αλλα δυστηχως ακομα μεγαλυτερος λατρης ειμαι των μεγαλων μπαταριων ειδικα οταν μιλαμε για ναυαρχιδες που ζητανε και καποια χρηματα.

 

Το S10e για παραδειγμα day one δεν εχει λογο υπαρξης γιατι στην ιδια τιμη βγαινει το S10 μαζι με τα ακουστικα δωρο,αυτο ειναι το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

αφού έχει στοιχεία ναυαρχίδας,γιατί δεν έβαλε και το δακτυλικό στην οθόνη;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μια κουταμαρα και μιση ειναι το κλειδωμα στην οθονη.Απο περυσι το λεμε οτι θα αποδειχθει προβληματικο σε πολλους τομεις.Απο το πολυ απλο οτι θα αφηνεις μια δαχτυλια 'να' μεχρι οτι δεν προσαρμοζονται τζαμακια κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό αποτύπωμα στο πλάι, φαίνεται πολύ εξυπηρετικό από πολλές απόψεις.

1) Δεν πιάνει χώρο μπροστά στην οθόνη

2) Μπορείς να το ακουμπήσεις εύκολα όταν έχεις το κινητό σε βάση στο αυτοκίνητο (όπου στην πίσω μεριά είναι αδύνατον να το βρείς).

3) Μπορείς να το χειριστείς εύκολα με 2-3 διαφορετικά δάκτυλα ανάλογα με την περίσταση, πως το κρατάς. Ειδικά σε μέγεθος τηλεφώνου όπως το s10e, γιατί σε ένα Α7 ενός φίλου, ναι μεν, αλλά...(λόγω συνολικού μεγέθους της συσκευής).

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει παραγγελία από Αμερική θα παίζουν οι μπάντες στην Ελλάδα; Ο λόγος είναι ότι χρειάζομαι το ραδιόφωνο

 

Αν γινει παραγγελια απο Αμερικη θα εισαι εκτος εγγυησης,μιας και η εδω Samsung δεν τα καλυπτει τα Αμερικανικα.

Link to comment
Share on other sites

Αν γινει παραγγελια απο Αμερικη θα εισαι εκτος εγγυησης,μιας και η εδω Samsung δεν τα καλυπτει τα Αμερικανικα.

 

Άλλο ρωτάει!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το ράδιο, σχεδόν ποτέ δεν το χρησιμοποιώ στο κινητό. Βλέπω πως είναι ίδιο μέγεθος ακριβώς με το S7 που έχω, αλλά με μεγαλύτερη οθόνη, και σε συνδυασμό με το ότι δεν θέλω κυρτή οθόνη και φυσικά λόγω κόστους, μου φαίνεται μονόδρομος μεταξύ των τριών S10. Ψάχνω να βρω δικαιολογία βέβαια, μιας και μια χαρά δουλεύει το 7 ακόμη....

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Αν και αρχικα δεν μου αρεσε η ιδεα της τρυπας στην οθονη φαινεται πολυ καλο. Οταν ερθει η ωρα να αφησω το S8 μαλλον θα παω προς το 10e...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το ράδιο, σχεδόν ποτέ δεν το χρησιμοποιώ στο κινητό. Βλέπω πως είναι ίδιο μέγεθος ακριβώς με το S7 που έχω, αλλά με μεγαλύτερη οθόνη, και σε συνδυασμό με το ότι δεν θέλω κυρτή οθόνη και φυσικά λόγω κόστους, μου φαίνεται μονόδρομος μεταξύ των τριών S10. Ψάχνω να βρω δικαιολογία βέβαια, μιας και μια χαρά δουλεύει το 7 ακόμη....

 

Sent from my moto g(6) play

 

Μπορω να σου βρω εγω μια που ειναι και σοβαρη.

 

Εχει σταματησει εδω και καιρο το S7 να παιρνει updates :)

 

Αλλος θα σου πει τα στερεο ηχεια αντι για το κατω μονο ηχειο,την type c θυρα,την καλυτερη αυτονομια,το νεο skin της Samsung και παει λεγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Τα security updates που απασχολούν το 100% του πληθυσμού συνεχίζει κ τα παίρνει.

 

Τα υπόλοιπα σιγά τα ωά. Αν θέλει gimmicks κάποιος δε μένει 3,4 γενιές πίσω.

 

Το s7 edge ήταν το τελευταίο ερωτεύσιμο κινητό που είχα. Το s10+ μου δίνει ίδια vibes ακριβώς. Αυτό το ενδιάμεσο design που είχε η Samsung μεταξύ s7 και s10 δεν κατάφερε να με συγκινήσει καθόλου. Το Note 9 ήταν από τις πιο βαρετές αγορές που έχω κάνει.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...