Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πήρε καλός μου φίλος και μου είπε πως από γνωστή αλυσίδα του έδωσαν έναν κωδικό για -200€ στη σειρά S10, επειδή είναι καλός πελάτης (πράγματι έχει πάρει 4-5 ακριβά τηλέφωνα από αυτούς). Θα πάμε να ρωτήσουμε αν ισχύει όντως και για το e. Για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Με πήρε καλός μου φίλος και μου είπε πως από γνωστή αλυσίδα του έδωσαν έναν κωδικό για -200€ στη σειρά S10, επειδή είναι καλός πελάτης (πράγματι έχει πάρει 4-5 ακριβά τηλέφωνα από αυτούς). Θα πάμε να ρωτήσουμε αν ισχύει όντως και για το e. Για να δούμε...

Μου ήρθε κ εμένα sms αλλά δε γράφει για το e!

TA NEA KINHTA SAMSUNG GALAXY S10|S10+ HPΘAN! AΠOKTHΣE TA TΩPA EΩΣ 200€ ΦΘHNOTEPA.

KΩΔIKOΣ ΠPOΣΦOPAΣ:SAM*****

ΠPOΛABE EΩΣ 31/3

 

Edit

Μόλις δοκίμασα από το link του sms να κάνω αγορά βάζοντας κ τον κωδικό προσφοράς κ το πάει στα 739€

Edited by Fousekis_
Link to comment
Share on other sites

Με πήρε καλός μου φίλος και μου είπε πως από γνωστή αλυσίδα του έδωσαν έναν κωδικό για -200€ στη σειρά S10, επειδή είναι καλός πελάτης (πράγματι έχει πάρει 4-5 ακριβά τηλέφωνα από αυτούς). Θα πάμε να ρωτήσουμε αν ισχύει όντως και για το e. Για να δούμε...

 

80 ευρω το s10e, 150 ευρω τα s10, s10+(128/512) και 200 το s10+ (12gb/1tb)...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κ εμένα sms αλλά δε γράφει για το e!

TA NEA KINHTA SAMSUNG GALAXY S10|S10+ HPΘAN! AΠOKTHΣE TA TΩPA EΩΣ 200€ ΦΘHNOTEPA.

KΩΔIKOΣ ΠPOΣΦOPAΣ:SAM*****

ΠPOΛABE EΩΣ 31/3

 

Edit

Μόλις δοκίμασα από το link του sms να κάνω αγορά βάζοντας κ τον κωδικό προσφοράς κ το πάει στα 739€

 

Μου ήρθε και εμένα. Είναι από τον Κωτσόβολο με έκπτωση 200 ευρώ, με πλάνο δόσεων και οι τόκοι χάρισμα λέει!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα. Είναι από τον Κωτσόβολο με έκπτωση 200 ευρώ, με πλάνο δόσεων και οι τόκοι χάρισμα λέει!

Εμένα ήταν από media markt..

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται κάποιο με τζάμι; Από ότι είδα σε μερικά reviews film είχαν και το έβγαζαν.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται κάποιο με τζάμι; Από ότι είδα σε μερικά reviews film είχαν και το έβγαζαν.

 

Sent from my SM-G930F

 

Αν δεν κανω λαθος , καπου εδω μεσα διαβασα οτι τα 10 και 10+ ερχονται με τζαμι απο το εργοστασιο λογω του δαχτυλικου στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Τα S10/S10+ εχουν μεμβρανη προστασιας εργοστασιακη. Το S10e οχι.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι το 10e δεν εχει screen protector, λογο του οτι δεν εχει in-display fingerprint scanner.Το 10 και το 10+ εχουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν κανω λαθος , καπου εδω μεσα διαβασα οτι τα 10 και 10+ ερχονται με τζαμι απο το εργοστασιο λογω του δαχτυλικου στην οθονη.

 

Τζαμι οχι, ενα πλαστικο φιλμ εχουν,και μαλιστα παιδια που το πηραν λενε οτι ειναι ποιοτικο

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά προ-παρηγγειλα το S10 και όχι το e στεκόμενος στην μεγαλύτερη μπαταρία, το άμεσα διαθέσιμο 8gb RAM και τα buds δώρο. Το κινητό το χρησιμοποιώ από την Παρασκευή.

 

Κατ αρχήν, ναι έχει λεπτό πλαστικό φιλμ σαν protector. Το onscreen fingerprint είναι πολύ πολύ μέτριο σαν λειτουργία. Αργό και δεν αναγνωρίζει το αποτύπωμα υπό γωνία.

 

Προσωπικά διαπίστωσα ότι το edge βολεύει καλύτερα στην πληκτρολογηση κειμένου με την κατάλληλη θηκη. Αλλά αν είχε βγει στις προπαραγγελιες το S10e 256gb αυτό θα προτιμούσα. Ο ένας πόντος που είναι ψηλότερο το κινητό μ ενοχλεί στο ένα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Τα S10/S10+ εχουν μεμβρανη προστασιας εργοστασιακη. Το S10e οχι.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εισαι σιγουρος για αυτο που λες οτι το 10e δεν εχει? εγω που το ειδα στο public συνταγματος ειχε και μαλιστα απορησα γιατι μου ελεγαν οτι δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος για αυτο που λες οτι το 10e δεν εχει? εγω που το ειδα στο public συνταγματος ειχε και μαλιστα απορησα γιατι μου ελεγαν οτι δεν εχει.

 

Διαβασε εδω: https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s10-pre-installed-screen-protector/

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το παρήγγειλα από Mediamarkt, μαζί με ένα σετ μεμβράνες της Samsung που είχαν 15€. Η κοπέλα στο κατάστημα μου πρότεινε να βάλω την δικιά τους τη μεμβράνη που είναι πιο γερή και την κόβουν επιτόπου για την συσκευή με κόστος 18€ και στο περνάει επιτόπου. Είπα ας το κάνει έτσι, και όταν το ανοίξαμε είδα ότι φορούσε ένα φιλμ που το έβγαλε. Μου φάνηκε όπως αυτό που έχουν όλα τα κινητά όταν έρχονται καινούρια, που μετά από λίγο αρχίζει και χαλάει.

Αυτή που μου έφτιαξε, έχει ένα κόψιμο στην γωνία της κάμερας.

38bf146a4e00bfd53d0c0a17f5964a96.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το παρήγγειλα από Mediamarkt, μαζί με ένα σετ μεμβράνες της Samsung που είχαν 15€. Η κοπέλα στο κατάστημα μου πρότεινε να βάλω την δικιά τους τη μεμβράνη που είναι πιο γερή και την κόβουν επιτόπου για την συσκευή με κόστος 18€ και στο περνάει επιτόπου. Είπα ας το κάνει έτσι, και όταν το ανοίξαμε είδα ότι φορούσε ένα φιλμ που το έβγαλε. Μου φάνηκε όπως αυτό που έχουν όλα τα κινητά όταν έρχονται καινούρια, που μετά από λίγο αρχίζει και χαλάει.

Αυτή που μου έφτιαξε, έχει ένα κόψιμο στην γωνία της κάμερας.

38bf146a4e00bfd53d0c0a17f5964a96.jpg

 

Sent from my SM-G930F

 

καλημερα, πηγα παλι σημερα το πρωι και το ειδα για την μεμβρανη που ειπες, ειναι μεμβρανη πολυ καλη, ακριβως η ιδια που φορανε τα s10 και s10+ και κακως στην εβγαλαν. τωρα τι λενε τα διαφορα δημοσιευματα οτι δεν εχει, η πραγματικοτητα τα διαψευδη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, πηγα παλι σημερα το πρωι και το ειδα για την μεμβρανη που ειπες, ειναι μεμβρανη πολυ καλη, ακριβως η ιδια που φορανε τα s10 και s10+ και κακως στην εβγαλαν. τωρα τι λενε τα διαφορα δημοσιευματα οτι δεν εχει, η πραγματικοτητα τα διαψευδη.

 

και εγω την ιδια εντυπωση αποκομισα απο την επισκεψη που ειχα σε κοτσοβολο. Αν η ζελατινα που ειδα στο demo ειναι η ιδια με τη συσκευη που πουλιεται ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

και εγω την ιδια εντυπωση αποκομισα απο την επισκεψη που ειχα σε κοτσοβολο. Αν η ζελατινα που ειδα στο demo ειναι η ιδια με τη συσκευη που πουλιεται ειναι μια χαρα

 

λογικα θα ειναι η ιδια, το ειδα σε 2 καταστηματα, και φαινεται εξαιρετικη.

Link to comment
Share on other sites

To πηρα σημερα σε μαυρο. Επιβεβαιωνω την υπαρξη εργοστασιακης μεμβρανης....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To πηρα σημερα σε μαυρο. Επιβεβαιωνω την υπαρξη εργοστασιακης μεμβρανης....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλα εκανες και το επιβεβαιωσες φιλε, γιατι στο αλλο παιδι στο mediamarkt του την εβγαλαν για να του πουλησουν αλλην, δηθεν οτι ειναι προστατευτικο της συσκευασιας. καλοριζικο και περιμενουμε εντυπωσεις προτιστως για την μπαταρια.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρισουμε 2 πραγματα.

 

Τα νεα galaxy ερχονται με μεμβρανη απο την Samsung κυριως τα S10 και S10+ λογω του δακτυλικου κατω απο την οθονη το οποιο εχει θεματα συμβατοτητας με τα περισσοτερα tempered glass.

 

Το S10e δεν εχει τετοιο θεμα μιας και το δακτυλικο ειναι πανω στο πλαι.

 

Τελος την μεμβρανη αναγκαστικα του την εβγαλαν αφου ζητησε να βαλει αλλη.Αν ξαναδιαβασετε το αρχικο σχολιο,ο συμφορουμιτης ειχε ηδη αγορασει αλλο screen protector με το κινητο,αρα δεν φταιει σε κατι η Mediamarkt στην περιπτωση αυτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, το παρήγγειλα από Mediamarkt, μαζί με ένα σετ μεμβράνες της Samsung που είχαν 15€.

 

Η κοπέλα στο κατάστημα μου πρότεινε να βάλω την δικιά τους τη μεμβράνη που είναι πιο γερή και την κόβουν επιτόπου για την συσκευή με κόστος 18€ και στο περνάει επιτόπου.

 

Sent from my SM-G930F

Η κοπελα δεν του ειπε πουθενα για το αν η συσκευη ερχεται ή οχι με screen protector,του προτεινε την δικη τους την μεμβρανη αντι αυτης που αγορασε αυτος.

 

Φανταζομαι ο συμφορουμιτης θα προτιμησε την επιλογη της Mediamarkt για να μην εχει θεμα εφαρμογης το screen protector με τιποτα φουσκαλες κλπ γιαυτο και δεχτηκε.

Και εγω προσωπικα μιας και ειναι στα ιδια χρηματα,αυτο απο Mediamarkt θα επαιρνα μιας και με τα screen protector δεν τα παω καθολου καλα.

 

Και τα Oneplus κινητα ερχονται με εργοστασιακη μεμβρανη αλλα σε αρκετους δεν τους αρεσει στην αφη και αγοραζουν κατι αλλο.Μην τα διαλυσουμε και ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει ο φίλος από πάνω.

Είχα πάρει ήδη (πληρώσει ηλεκτρονικά) τις μεμβράνες της Samsung όταν πήγα στο κατάστημα και θα πλήρωνα και άλλα 5€ για να μου την περάσει για να μην ασχοληθώ. Μου πρότεινε η πωλήτρια να βάλω τη δικιά τους (zagg λέγεται) ως πιο καλή και είπα οκ. Το ότι είχε μεμβράνη από το εργοστάσιο το πρόσεξα, αλλά ούτε καν με ένοιαζε. Σας εύχομαι όλοι να βρεθείτε στην ίδια ευχάριστη θέση του να παραλαμβάνεις την συσκευή που γουστάρεις και θέλεις πολύ, και θα καταλάβετε.

 

Για τη μπαταρία, να πω ότι μου φαίνεται πολύ εμφανής η διαφορά μετά τη 2η φόρτιση. Στην πρώτη κράτησε από το πρωί μέχρι το βράδυ και περίπου 4 ώρες sot και ήταν στο 19%.

Σήμερα από τις 08:50 το πρωί είμαι στο 62% αυτή τη στιγμή και έχει 2,5 ώρες οθόνη.

 

Γενικά εντυπώσεις από τη συσκευή άριστες. Συγκριτικά με το S7 μου είναι πολύ ταχύτερη. Και το μέγεθος μου είναι τέλειο. Έχω κρύψει και τα on screen πλήκτρα δουλεύοντας τις χειρονομίες και μου φαίνεται πως έχω τεράστια οθόνη. Είναι ακριβώς ότι ήθελα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη εντυπωση μπαταριας: 1λ20 λεπτα στησιματος, συγχρονισμων και κατεβασματος εφαρμογων μεσω 4g και εχω χασει 23%....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...