Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω στα χέρια μου ένα LG αμερικάνικο, που έβγαινε μόνο εκεί, και αν και τουλάχιστον στο 3G έπρεπε να παίζει εδώ, έβλεπε μόνο 2G. Πρακτικά άχρηστο. Οι 4G μπάντες ήταν εντελώς διαφορετικές. Σίγουρα δεν θα είναι έτσι το S10, αλλά προσωπικά δεν θα πήγαινα σε τέτοια λύση.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

http://www.eglobalcentral.eu εγω να φανταστεις ειμαι ακομα με το s4 mini με περασμενη την pie 9, λογω ραδιοφωνου.

 

S4 mini ..... Ωραίες εποχές!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

S4 mini ..... Ωραίες εποχές!

 

αν ειχε βεβαια και 2gb μνημη, θα το κρατουσα για αλλα 5 χρονια, αν και η pie 9 εχει κατσει πολυ καλα, αλλα φαινεται οτι θελει λιγο περισσοτερη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η ενημερωση Φεβρουαριου...

 

Εμενα σημερα ηρθε του Μαρτη...7cb6d6df07a86cccb53a181d062760c9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή μου ήρθε κι εμένα. Όταν πάτησα να δω λεπτομέρειες μου έβγαλε αυτό που δείχνω. Μήπως δείχνει τι έχει τώρα εκεί.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρουμε από Ισπανία με Snapdragon θα παίζουν οι μπάντες κανονικά;

 

Κοιτα στο νημα του S10+, ποστ #1028

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Κάτοχος κι'εγώ από το βράδυ της Πέμπτης. Η βασική μου συσκευή είναι το iPhone XS. Την Τρίτη αγόρασα ένα Sony Xperia 10 για δεύτερο. Η συσκευή παρουσίασε αμέσως πρόβλημα (κολλούσε 10-15 φορές την ημέρα, μαύριζε η οθόνη και χρειαζόταν επανεκκίνηση για να επανέλθει), οπότε την επέστρεψα την Πέμπτη στα πλαίσια του DOA. Ήθελα να την αλλάξω με το Galaxy A7, ώστε να μη δαπανήσω πολλά χρήματα για τη δεύτερη συσκευή. Ωστόσο, μόλις έπιασα στο χέρι μου το S10E, κατάλαβα αμέσως ότι ήταν αδύνατον να του αντισταθώ. Κεραυνοβόλος έρωτας λέω και το εννοώ! Οι εντυπώσεις μου, καθόλα άριστες. Πραγματικά εξαιρετική συσκευή! Δεν το μετάνιωσα καθόλου, και ας ξόδεψα 500€ παραπάνω, σε σχέση με το A7 που ήθελα αρχικά να πάρω. Ας είναι καλά οι πιστωτικές κάρτες με τις άτοκες δόσεις. Φυσικά, ανόμοια η σύγκριση μεταξύ των δύο συσκευών. Το μόνο θεματάκι μου είναι η μπαταρία, που σε κατάσταση αναμονής, καταναλώνει (με κλειστά δεδομένα, wi-fi, Bluetooth, NFC, τοποθεσία) 1,5%/ώρα περίπου. Ελπίζω να βρεθεί τρόπος να καταναλώνει λίγο λιγότερο (0,7-1%/ώρα θα ήταν άριστα). Παρ'όλα αυτά, και έτσι να παραμείνει, δεν πειράζει καθόλου. Για μένα, το S10E αξίζει και το τελευταίο ευρώ που κοστίζει.
Link to comment
Share on other sites

Η δεν εχει στρωσει ακομα η μπαταρια, η κατι στην τρωει. Το εχω 2 βδομαδες και σιγουρα δεν πεφτει τοσο η μπαταρια...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Κάτοχος κι'εγώ από το βράδυ της Πέμπτης. Η βασική μου συσκευή είναι το iPhone XS. Την Τρίτη αγόρασα ένα Sony Xperia 10 για δεύτερο. Η συσκευή παρουσίασε αμέσως πρόβλημα (κολλούσε 10-15 φορές την ημέρα, μαύριζε η οθόνη και χρειαζόταν επανεκκίνηση για να επανέλθει), οπότε την επέστρεψα την Πέμπτη στα πλαίσια του DOA. Ήθελα να την αλλάξω με το Galaxy A7, ώστε να μη δαπανήσω πολλά χρήματα για τη δεύτερη συσκευή. Ωστόσο, μόλις έπιασα στο χέρι μου το S10E, κατάλαβα αμέσως ότι ήταν αδύνατον να του αντισταθώ. Κεραυνοβόλος έρωτας λέω και το εννοώ! Οι εντυπώσεις μου, καθόλα άριστες. Πραγματικά εξαιρετική συσκευή! Δεν το μετάνιωσα καθόλου, και ας ξόδεψα 500€ παραπάνω, σε σχέση με το A7 που ήθελα αρχικά να πάρω. Ας είναι καλά οι πιστωτικές κάρτες με τις άτοκες δόσεις. Φυσικά, ανόμοια η σύγκριση μεταξύ των δύο συσκευών. Το μόνο θεματάκι μου είναι η μπαταρία, που σε κατάσταση αναμονής, καταναλώνει (με κλειστά δεδομένα, wi-fi, Bluetooth, NFC, τοποθεσία) 1,5%/ώρα περίπου. Ελπίζω να βρεθεί τρόπος να καταναλώνει λίγο λιγότερο (0,7-1%/ώρα θα ήταν άριστα). Παρ'όλα αυτά, και έτσι να παραμείνει, δεν πειράζει καθόλου. Για μένα, το S10E αξίζει και το τελευταίο ευρώ που κοστίζει.

 

Με γεια! Αυτό για την κατανάλωση της μπαταρίας, ακούγεται σαν πρόβλημα και στα 3 μοντέλα με τον Exynos. Βέβαια, λέγεται ότι αναμένονται ενημερώσεις που θα βελτιώσουν το θέμα της μπαταρίας, ενώ επίσης θα προσθέσουν κάποιο night mode για τις νυχτερινές λήψεις. Αν τέλος προσθέσουν και notification led στην κάμερα (όπως ακούγεται), δεν βλέπω κάποιο πιο πλήρες κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, αν κανουν το ring γυρω απο την καμερα να δουλευει σαν notification led θα γινει ακομα καλυτερο το κινητο...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα η αναμονή δεν ήταν καλή. Αλλά μετά από 3-4 φορτίσεις και το update του Μαρτίου, έστρωσε πολύ. Και έχω συνδέσει απο χθες και το galaxy watch που πήρα.

 

Ερώτηση. Βλέπω ότι, ότι και πληκτρολογώ, αυτό υπογραμμίζεται από κάτω. Μπορούμε κάπως να το αλλάξουμε αυτό;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, αν κανουν το ring γυρω απο την καμερα να δουλευει σαν notification led θα γινει ακομα καλυτερο το κινητο...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να μη παρεξηγηθώ, όταν λέω το πιο πλήρες, το εννοώ με τα δικά μου θέλω. 3 στοιχεία για εμένα είναι λόγος αγοράς ή όχι ενός κινητού.

1) Διαστάσεις κινητού. Το να λειτουργώ το κινητό με το ένα χέρι, είναι το ιδεατό για εμένα.

2) Fm Radio. Προφανώς μιλάω για το μοντέλο με τον snap.

3) Card slot.

 

Αν προσθεσω το notification led (αν γίνει όπως ακούγεται) και την κάμερα, στα δικά μου τα μάτια είναι ένα πλήρες κινητό. Βέβαια είμαι ένα άτομο που δεν έχει τρελά (πιστεύω) θέλω. Να φανταστείς προέρχομαι από τη σειρά Redmi και σκεφτόμουν να ανέβω κατηγορία μετά από χρόνια και σκεφτόμουν το LG G8, ακριβώς για αυτά που ανέφερα προηγουμένως. Οπότε, όταν η τιμή πέσει στις δικές μου οικονομικές δυνατότητες, θα είναι πλέον η πρώτη μου επιλογή.

Edited by achilleas10
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή η θήκη σιλικόνης που είχα πάρει μου έσπαγε τα νεύρα, πήρα την clear view case. Νομίζω είναι πολύ ωραία στο πρασινάκι.

Εδώ είναι μαζί με τον "προπάππου" του (S7)...

460711ad72282c2c9fbfbe22dcd6049a.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Για να μη παρεξηγηθώ, όταν λέω το πιο πλήρες, το εννοώ με τα δικά μου θέλω. 3 στοιχεία για εμένα είναι λόγος αγοράς ή όχι ενός κινητού.

 

1) Διαστάσεις κινητού. Το να λειτουργό το κινητό με το ένα χέρι, είναι το ιδεατό για εμένα.

 

2) Fm Radio. Προφανώς μιλάω για το μοντέλο με τον snap.

 

3) Card slot.

 

 

 

Αν προσθεσω το notification led (αν γίνει όπως ακούγεται) και την κάμερα, στα δικά μου τα μάτια είναι ένα πλήρες κινητό. Βέβαια είμαι ένα άτομο που δεν έχει τρελά (πιστεύω) θέλω. Να φανταστείς προέρχομαι από τη σειρά Redmi και σκεφτόμουν να ανέβω κατηγορία μετά από χρόνια και σκεφτόμουν το LG G8, ακριβώς για αυτά που ανέφερα προηγουμένως. Οπότε, όταν η τιμή πέσει στις δικές μου οικονομικές δυνατότητες, θα είναι πλέον η πρώτη μου επιλογή.

Συμφωνω απολυτως. Για το radio προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου γιατι δεν ακουω ποτε...

Και με το S8 που ειχα πανω απο χρονο ημουν απολυτα ευχαριστημενος και θα το κρατουσα και αλλο μεχρι που εσπασε η οθονη... Το σκεφτηκα λιγο για επισκευη αλλα αντι για 250 εδωσα 500 (πουλησα το S8 και αλλο ενα κιντο που ειχα σαν 2ο) και πηρα το S10e...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μη παρεξηγηθώ, όταν λέω το πιο πλήρες, το εννοώ με τα δικά μου θέλω. 3 στοιχεία για εμένα είναι λόγος αγοράς ή όχι ενός κινητού.

1) Διαστάσεις κινητού. Το να λειτουργό το κινητό με το ένα χέρι, είναι το ιδεατό για εμένα.

2) Fm Radio. Προφανώς μιλάω για το μοντέλο με τον snap.

3) Card slot.

 

.

 

έτσι ακριβώς.. βάλε και στα συν τη φλατ οθόνη για όσους δεν γουστάρουν τις κούρμπες και να παιδεύονται με το ποιο τζάμι θα κάτσει καλά κλπ.

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Η δεν εχει στρωσει ακομα η μπαταρια, η κατι στην τρωει. Το εχω 2 βδομαδες και σιγουρα δεν πεφτει τοσο η μπαταρια...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά, τη μπαταρία την τρώει το 4G της Q. Μόλις άλλαξα τη λειτουργία δικτύου από 4G σε 3G για την κάρτα SIM της Q, η κατανάλωση της μπαταρίας μειώθηκε σε 0,7%/ώρα. Αντίθετα, δε συμβαίνει το ίδιο για την άλλη SIM (Frog). Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα και με το Note 9 τον περασμένο Σεπτέμβριο. Γιατί άραγε να συμβαίνει αυτό? Λέτε να παίζει ρόλο το γεγονός, ότι η Q βρίσκεται σε εσωτερικό roaming με την Wind? Είναι λογικό να καταναλώνει περισσότερη ενέργεια το 4G όταν είναι σε περιαγωγή?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει καλο σημα παντα καταναλωνει παραπανω μπαταρια ανεξαρτητος παροχου.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή η θήκη σιλικόνης που είχα πάρει μου έσπαγε τα νεύρα, πήρα την clear view case. Νομίζω είναι πολύ ωραία στο πρασινάκι.

Εδώ είναι μαζί με τον "προπάππου" του (S7)...

460711ad72282c2c9fbfbe22dcd6049a.jpg

 

Sent from my SM-G970F

 

:rolleyes:Τι ωραια και τα δυο Μπραβο Μαρκ αναμνηστικη φωτο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το Samsung pass αλλά δεν τα καταφέρνω. Δεν μου κάνει verify το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς κάποιο αποτύπωμα που έχεις βάλει για κλείδωμα γενικά, ή μήπως άλλο; Εμένα δουλεύει κανονικά. Δοκίμασα να κάνω εκκαθάριση δεδομένων και να το ρυθμίσω από την αρχή, και πήρε κανονικά με την πρώτη το αποτύπωμα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του s10e και το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία του. Από τη μέχρι στιγμή εμπειρία σας,βγαζει ενα 4ωρο sot εύκολα ή τρεχεις να βρεις φορτιστη;Η χρήση που θα κάνω θα ειναι μια δυο ωρες ίντερνετ, ένα μισάωρο spotify, ίσως λίγο gps και μιση ωριτσα ελαφρύ gaming.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς κάποιο αποτύπωμα που έχεις βάλει για κλείδωμα γενικά, ή μήπως άλλο; Εμένα δουλεύει κανονικά. Δοκίμασα να κάνω εκκαθάριση δεδομένων και να το ρυθμίσω από την αρχή, και πήρε κανονικά με την πρώτη το αποτύπωμα.

 

Sent from my SM-G970F

Μου ζητάει να βάλω το αποτύπωμα και βάζω κανονικά το δάχτυλο που έχω και για να το ξεκλειδώσω. Αλλά μου βγάζει fail

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, περίεργο. Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και να την σετάρεις από την αρχή.

 

Καλημέρα, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του s10e και το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία του. Από τη μέχρι στιγμή εμπειρία σας,βγαζει ενα 4ωρο sot εύκολα ή τρεχεις να βρεις φορτιστη;Η χρήση που θα κάνω θα ειναι μια δυο ωρες ίντερνετ, ένα μισάωρο spotify, ίσως λίγο gps και μιση ωριτσα ελαφρύ gaming.

 

Με χρήση κυρίως συνδεδεμένο σε WiFi, μου βγάζει 4,5 - 5 ώρες οθόνη μέσα σε~20 ώρες από τη φόρτιση και μένει και ένα 30% μπαταρίας.

 

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...