Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κουράζεις!!!!!!!!!!!!!!. Είχα μι 8 και μετά μι9, δεν είχαν θέμα στο unlock. Φωτογραφίες βγάζει η μπροστινή κάμερα ;;;;;

 

Είναι θέμα λογισμικού η υλικού. Ξεκινάς με factory reset, αν δεν φτιάξει,, η ,, αν το έχεις ήδη κάνει, τότε το σέρβις είναι μονόδρομος. Η συσκευή έχει εγγύηση, αφού το πήρες από πλαίσιο. Στείλτο στο σέρβις,,

 

 

 

Έκανα επιλογές εργοστασιακών ρυθμίσεων...

Τώρα συγνώμη που σε κούρασα , αν το δώσω θα σου στείλω τα χρήματα να πας διακοπές...

Αμάν κάποιοι.....

Λέμε τα πράγματα ως έχουν, κουραστικό είναι;

Για όνομα του θεού.....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid

 

Κάνε ένα τσεκ στο κινητό. Και η εμπρός κάμερα βγάζει φωτογραφίες ???????

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.. Πρέπει να ξετικαρει την επιλογή παραμονής στην οθόνη κλειδώματος αφότου αναγνωριστεί το πρόσωπο

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και πολύ σωστά τα λέτε.

Αυτό ήταν και ευχαριστώ.

Αν λύσω και αυτό με την κάμερα σώθηκα γιατί από εμφάνιση η συσκευή τα σπάει ****το...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με τρωει να δωσω το mi 9 κ να χτυπησω το 9tpro τ λετε? ? ?? :D χωρις λογο ετσι μονο για αλλαγη , φωογραφιες δεν πολυ βγαζω , αλλωστε εχω κ την dsl , οποτε καλυτερη καμερα η μη χεστηκα
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

με τρωει να δωσω το mi 9 κ να χτυπησω το 9tpro τ λετε? ? ?? :D χωρις λογο ετσι μονο για αλλαγη , φωογραφιες δεν πολυ βγαζω , αλλωστε εχω κ την dsl , οποτε καλυτερη καμερα η μη χεστηκα
Εγώ θα πήγαινα άνετα κερδίζεις σε πολλά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι και είπα να ρωτήσω.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Gcam apk στο Μi 9 μου και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω κατάλληλη εφαρμογή για να δω το συγκεκριμένο αρχείο. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει??? Δεν μπορώ να βρω και από που ενεργοποιώ την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές μπας και ευθύνεται αυτό.

 

 

OK, problem solved. Τελικά χρησιμοποίησα για το άνοιγμα του apk τον Total Commander και μου ζήτησε να ενεργοποιήσω την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πήγες και η Gcam εγκαταστάθηκε κανονικά.

Η επιλογή της εγκατάστασης εφαρμογών από άγνωστες πήγες είναι τελικώς πολύ καλά "θαμμένη". Θέλει μπόλικο "σκάψιμο" για να βρεθεί .... Αλλά τελικά κανένα πρόβλημα.

Edited by Blade68
Ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα άνετα κερδίζεις σε πολλά.
Σε τι άλλο εκτός από μπαταρία?? και μη μου πεις σχέδιο γιατί εκεί το mi 9 δεν παίζεται...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετά vs στο νήμα μας.

Το τηλέφωνο που κρατάμε στα χέρια μας έχει περισσότερα θετικά παρά αρνητικά, αυτό βλέπω από τον Απρίλιο που το έχω. Ότι του ζητήσω το κάνει ταχύτατα και ομαλότατα.

Κανένας δε βγήκε να πει ότι η ναυαρχίδα της Xiaomi είναι σούπερ.

Έχει τα τρωτά της σημεία.

Βλέποντας τη πρόταση της μαμάς Google θα πω ότι το μόνο που ζηλεύω είναι η κάμερα.

ΤΙΠΟΤΕ άλλο.....Ποιος δε τη ζηλεύει όμως; Όλοι οι ΟΕΜ.

Πήρα τη συσκευή 450€ και το Pixel 4 XL κάνει τα διπλά λεφτά χωρίς να έχει 4Κ στα 60fps, χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα, αργή nand flash και μείον μία κάμερα πίσω, αυτή του ευρυγώνιο φακού.

Καταλήγω λέγοντας ότι δεν υπάρχει το τέλειο τηλέφωνο. Πρέπει να γνωρίζουμε τι αγοράζουμε και να κάνουμε υποχώρηση σε ορισμένα χαρακτηριστικά.

Κάτι μου λέει ότι το τηλέφωνό μας με τη MIUI 11 θα απογειωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνό ακριβώς με το πάρα πάνω Μνμ...Και επειδή έχω στην κατοχή μου και το mi8 δεν μπορώ να πώς ότι μου έχει λείψει το ois στο mi9 ή ότι βγάζει πιο χάλια φώτο από το mi8.. Στις περισσότερες σκηνές το mi9 πιστευώ ότι είναι καλύτερο.Οκ το βράδυ έχει ένα θέμα αλλά με gcam νομίζω απογειώνεται...Χώρια που ακόμα η 7άρα gcam είναι σε πρόημη μορφή αλλά λίγο που την έχω δοκιμάσει και στα δύο κινητά φαίνεται ότι θα κάνει παπάδες....Για την τιμή του το θεωρώ πάρα πάνω από τίμιο...
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα θερμά αν έχει κάποιος κάποιο λινκ για google camera να πατήσω επανω και να εγκατάστησω κατευθείαν θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα θερμά αν έχει κάποιος κάποιο λινκ για google camera να πατήσω επανω και να εγκατάστησω κατευθείαν θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ποστ 1299 έχω δώσει λινκ και έχω παραθέσει και δείγματα

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σε τι άλλο εκτός από μπαταρία?? και μη μου πεις σχέδιο γιατί εκεί το mi 9 δεν παίζεται...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπαταρία σίγουρα, οθόνη χωρίς τρύπες, θύρα ακουστικών, ράδιο (για μένα τα πιο απαραίτητα), κατά τα άλλα το mi9 είναι πολύ καλό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία σίγουρα, οθόνη χωρίς τρύπες, θύρα ακουστικών, ράδιο (για μένα τα πιο απαραίτητα), κατά τα άλλα το mi9 είναι πολύ καλό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Περίμενα να μου πείς κάτι πιο σημαντικό... για μένα πάλι δεν αξίζει η μετάβαση για αυτά που λες...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να μου πείς κάτι πιο σημαντικό... για μένα πάλι δεν αξίζει η μετάβαση για αυτά που λες...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν σε καλύπτει αυτό που έχει τότε δεν αξίζει, είναι θέμα τι θέλει ο καθένας από το κινητό, εγώ π.χ κινητό χωρίς θύρα ακουστικών δεν θα αγόραζα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι άλλο εκτός από μπαταρία?? και μη μου πεις σχέδιο γιατί εκεί το mi 9 δεν παίζεται...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ραδιόφωνο, jack και αυτονομία.

 

Η αυτονομία για πολλούς είναι από τα σημαντικότερα στοιχεία και η έλλειψη ραδιοφώνου deal breaker, οπότε δεν το λες και λίγο. :)

 

Όπως σημαντικό (για μένα) μειονέκτημα στο 9t είναι ότι με τη pop camera χάνεις το face unlock.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο, jack και αυτονομία.

 

 

 

Η αυτονομία για πολλούς είναι από τα σημαντικότερα στοιχεία και η έλλειψη ραδιοφώνου deal breaker, οπότε δεν το λες και λίγο. :)

Έχει ραδιόφωνο το 9τ Pro;;; Νομιζα οτι οι κορυφαίοι επεξεργαστές δεν είχαν πλέον...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ραδιόφωνο το 9τ Pro;;; Νομιζα οτι οι κορυφαίοι επεξεργαστές δεν είχαν πλέον...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα, δεν είναι θέμα soc η έλλειψη.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτει αυτό που έχει τότε δεν αξίζει, είναι θέμα τι θέλει ο καθένας από το κινητό, εγώ π.χ κινητό χωρίς θύρα ακουστικών δεν θα αγόραζα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

 

Πριν 5 χρόνια είχα ένα κινητό le le max x820( δεν το θυμάμαι σωστά), που είχε τα ακουστικά σε θύρα type c, μια χαρά δούλευε, αγόρασα και κάτι αλλά από Κίνα, original, καλύτερο ήχο δεν ξαναακουσα.

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο, jack και αυτονομία.

 

Η αυτονομία για πολλούς είναι από τα σημαντικότερα στοιχεία και η έλλειψη ραδιοφώνου deal breaker, οπότε δεν το λες και λίγο. :)

 

Όπως σημαντικό (για μένα) μειονέκτημα στο 9t είναι ότι με τη pop camera χάνεις το face unlock.

 

και ενα 50ευρω πιο ακριβώ το 9t

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 χρόνια είχα ένα κινητό le le max x820( δεν το θυμάμαι σωστά), που είχε τα ακουστικά σε θύρα type c, μια χαρά δούλευε, αγόρασα και κάτι αλλά από Κίνα, original, καλύτερο ήχο δεν ξαναακουσα.

 

Τώρα που το λες, μέσα από το adaptoraki που μας έχουν δώσει στο mi 9, ο ήχος είναι χάλια. Κόβεται και ξανάρχεται. Το κάνει και σε εσάς?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες, μέσα από το adaptoraki που μας έχουν δώσει στο mi 9, ο ήχος είναι χάλια. Κόβεται και ξανάρχεται. Το κάνει και σε εσάς?

 

Εμένα πάντως δουλεύει πολύ καλά με δικά μου ακουστικά βέβαια. Αυτά που είχε δεν τα άνοιξα καν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δουλεύει πολύ καλά με δικά μου ακουστικά βέβαια. Αυτά που είχε δεν τα άνοιξα καν.

 

Εχω προσέξει να είναι καλά κουμπωμένο. ¨Οταν λες με δικά σου ακουστικά? Αφού δεν δίνουν ακουστικά με το mi 9.

 

Θα το ξαναδοκιμάσω με άλλα ακουστικά μήπως και

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με αναβάθμιση της εφαρμογής του launcher υποστηρίζει και shortcuts στα εικονίδια. Καλή φάση!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εχω προσέξει να είναι καλά κουμπωμένο. ¨Οταν λες με δικά σου ακουστικά? Αφού δεν δίνουν ακουστικά με το mi 9.

 

Θα το ξαναδοκιμάσω με άλλα ακουστικά μήπως και

 

Ναι σόρυ τα hands-free εννοούσα που είχε μέσα. Μήπως αυτά σου δημιούργησαν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...