Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σόρυ τα hands-free εννοούσα που είχε μέσα. Μήπως αυτά σου δημιούργησαν το πρόβλημα.
Δεν έχει hands free το mi 9....μάλλον ανοιγμένο σου δώσανε... κάποια σκρουτζομαγαζα τα ανοίγουν και προσθέτουν τα ακουστικά... ο λόγος που το κάνουν αυτό είναι γιατί είναι η international version και περνάνε ευρωπαϊκή ρομ... ειναι δλδ τηλέφωνα με προδιαγραφές Κίνας, που κοστίζουν φθηνότερα, και τους περνάνε την Ευρωπαϊκή ρομ, και τα πουλάνε για global .

Την πάτησα έτσι με το Mi 9, αλλά μόλις το πηρα χαμπάρι, το γύρισα πίσω, πήρα τα λεφτά μου και το αγόρασα από αλλού....

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι σόρυ τα hands-free εννοούσα που είχε μέσα. Μήπως αυτά σου δημιούργησαν το πρόβλημα.

 

Μήπως σαν hands-free εννοείς τον adaptora από type-c Σε 3.5mm jack?

 

Το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος ρε παιδιά Σας παίζει καλά?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει hands free το mi 9....μάλλον ανοιγμένο σου δώσανε... κάποια σκρουτζομαγαζα τα ανοίγουν και προσθέτουν τα ακουστικά... ο λόγος που το κάνουν αυτό είναι γιατί είναι η international version και περνάνε ευρωπαϊκή ρομ... ειναι δλδ τηλέφωνα με προδιαγραφές Κίνας, που κοστίζουν φθηνότερα, και τους περνάνε την Ευρωπαϊκή ρομ, και τα πουλάνε για global .

Την πάτησα έτσι με το Mi 9, αλλά μόλις το πηρα χαμπάρι, το γύρισα πίσω, πήρα τα λεφτά μου και το αγόρασα από αλλού....

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτσε τώρα μου άναψες φωτιές. Δε με νοιάζει τόσο αν ανοίχτηκε αλλά αυτό που λες για προδιαγραφές κινας. Υστερεί σε κάτι από τυν ευρωπαϊκή εκδοαη η έχει ελλείψεις?

Link to comment
Share on other sites

Αν στο κουτί πάνω γράφει m1902f1g model number είναι το GLOBAL

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν για κάποιο λόγο κάποιος θα ήθελε να δώσει την θήκη σιλικόνης την φιμέ που έχει στην εργοστασιακή συσκευασία της συσκευής θα με ενδιέφερε.

Ευχαριστω και συγνώμη για το ποστ εδώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν στο κουτί πάνω γράφει m1902f1g model number είναι το GLOBAL

 

Εμείς θέλουμε να είναι global ή όχι?? Αν θυμάμαι καλά κι εμένα είχε ακουστικά, θα πάω να κοιτάξω το κουτί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν για κάποιο λόγο κάποιος θα ήθελε να δώσει την θήκη σιλικόνης την φιμέ που έχει στην εργοστασιακή συσκευασία της συσκευής θα με ενδιέφερε.

Ευχαριστω και συγνώμη για το ποστ εδώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Φιμε? Εμένα είχε clear Θήκη σιλικόνης, όχι Φιμε. Εντελώς διαφανή :O

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα και στο δικό μου και έχει αυτόν τον αριθμό που λέτε πάνω στο κουτί άρα είναι global έκδοση.Είχε όμως μέσα και ακουστικά...
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα και στο δικό μου και έχει αυτόν τον αριθμό που λέτε πάνω στο κουτί άρα είναι global έκδοση.Είχε όμως μέσα και ακουστικά...

 

Κι εμένα είχε ακουστικά και είμαι και σίγουρος ότι ήταν σφραγισμένο γιατί με ρώτησαν στο μαγαζί αν θέλω να το ανοίξουμε για να βάλουμε το tempered και το ξεσφραγισαν μπροστά μου. Επίσης η θήκη σιλικόνης σου είναι clear ή φιμέ? Κι εμένα αυτό τον κωδικό έχει το κουτί πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θέλουμε να γράφει Global με αυτοκολλητακι στο πλάι... και φυσικά να μην έχει ακουστικά μέσα.

Σε όποιον δεν έχει αυτοκόλλητο global και έχει ακουστικά, σημαίνει ότι έχει ανοιχτεί και κατά 99% είναι η international version και όχι η global....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει μία εκπομπή στο YouTube από ένα τεχνολογικό site. Επίσημα χείλη των ανθρώπων της Xiaomi ανέφεραν πως δε βάζουν μέσα ακουστικά διότι δίνουν θήκη (την φημέ).

Προσωπικά θα δώσω κάτι παραπάνω για να πάρω μία συσκευή Xiaomi διότι την έχω πατήσει από παραεισαγωγή.

Η Xiaomi είχε δηλώσει πως για να μειώσει τέτοιες κακόβουλες ενέργειες των sellers θα έκανε κάτι με τους bootloaders.

Μάλλον συνεχίζεται το πάρτι!!!

 

 

 

______________________

legriTV on YouTube

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είχε ακουστικά και είμαι και σίγουρος ότι ήταν σφραγισμένο γιατί με ρώτησαν στο μαγαζί αν θέλω να το ανοίξουμε για να βάλουμε το tempered και το ξεσφραγισαν μπροστά μου. Επίσης η θήκη σιλικόνης σου είναι clear ή φιμέ? Κι εμένα αυτό τον κωδικό έχει το κουτί πάντως.

Η θήκη που είχε μέσα είναι clear. Έχω πάρει το μπλε ίσως για αυτό...Νομίζω φιμέ βάζουν στα μαύρα.Πάντως τώρα που κοιτάζω το κουτί δεν γράφει πουθενά global...Φυσικά και όταν το παρέλαβα ήταν κλειστό...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν τσεκάρω bootloader θα είναι ξεκλείδωτος? Γιατί απ' όσο ξέρω, για να περαστεί άλλη έκδοση λογισμικού πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader.
Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο, jack και αυτονομία.

 

 

 

Η αυτονομία για πολλούς είναι από τα σημαντικότερα στοιχεία και η έλλειψη ραδιοφώνου deal breaker, οπότε δεν το λες και λίγο. :)

 

 

 

Όπως σημαντικό (για μένα) μειονέκτημα στο 9t είναι ότι με τη pop camera χάνεις το face unlock.

Έχει face unlock το mi9t

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακουστικα με 3πλη εκγκοπη στο βυσμα επαιζαν καμπανα μεσω τιυ ανταπτορα. Ηθελα να χρησιμοποιησω το αντατορακι για νασυνδεσω το κινητο με το στερεοφωνικό του αυτοκινήτου και χρησιμοποιησα καρφι σε καρφι στερεοφωνικο (2 εγκοπες) και επαιζε χαλια. Η 3η εγκοπη ειναι για το μικροφωνο οποτε δεν μου χρςιαζεται αλλα μαλλον θα πρέπει να δω τωρα αν θα βρω καρφι σε καρφι με 3 εγκοπες για να δοκιμασω

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο αυτοκίνητο συνδεω το κινητό με bluetooth και ακούω μουσική, πήγα να συνδέσω το κινητό με τον αντάπορα και καρφι σε καρφι και η μουσική ήταν χαμηλής ποιότητας. Αρα δεν ήταν μόνο δικιά μου εντύπωση

ακουστικα με 3πλη εκγκοπη στο βυσμα επαιζαν καμπανα μεσω τιυ ανταπτορα. Ηθελα να χρησιμοποιησω το αντατορακι για νασυνδεσω το κινητο με το στερεοφωνικό του αυτοκινήτου και χρησιμοποιησα καρφι σε καρφι στερεοφωνικο (2 εγκοπες) και επαιζε χαλια. Η 3η εγκοπη ειναι για το μικροφωνο οποτε δεν μου χρςιαζεται αλλα μαλλον θα πρέπει να δω τωρα αν θα βρω καρφι σε καρφι με 3 εγκοπες για να δοκιμασω

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν τσεκάρω bootloader θα είναι ξεκλείδωτος? Γιατί απ' όσο ξέρω, για να περαστεί άλλη έκδοση λογισμικού πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader.

 

Αν είναι τόσο πονηροί, μπορεί να κλειδώσουν τον bootloader. Η εντολή adb είναι fastboot oem lock,,, το δικό μου το ξεκλειδώσα, και μετά άλλαξα γνώμη και το κλείδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο πονηροί, μπορεί να κλειδώσουν τον bootloader. Η εντολή adb είναι fastboot oem lock,,, το δικό μου το ξεκλειδώσα, και μετά άλλαξα γνώμη και το κλείδωσα.

 

Και πως πήραν κωδικό για bootloader unlock από τη xiaomi? Πάντως δεν ξέρω ρε παίδες, ήταν φουλ συσκευασμένο το δικό μου.

Ζελατίνα, ταινία ασφαλείας, τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα, ταινία ασφαλείας, τα πάντα

βρε έχει μηχανήματα που κάνουν ότι θες...δεν λέω ότι το δικό σου είναι, αλλά

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στα αγγλικά πως γράφεται, να το κοιτάξω στο Google;

Διαφορετικά αν τηλεφωνήσεις / email στην infoquest, δεν φαίνεται στο σύστημα τους, όλες οι λεπτομέρειες για ένα κινητό;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίταξα στο Google " check IMEI", οι εφαρμογές μάλλον είναι αναξιόπιστες, και θέλουν χρήματα.

 

https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/imei

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Απο οταν άλλαξα τοποθεσία σε Ινδία, εμφανίστηκαν κάτι εφαρμογούλες και συγκεκριμενα μια Getapps, δεν απεγκαθίσταται και μου πετάει συνέχεια ειδοποιήσεις ενω τις έχω απενεργοποιημένες...

Ίδιο πρόβλημα.

Βρήκες μήπως άκρη για το πώς απεγκαθισταται; Δύσκολο το βλέπω.

Εντύπωση μου κάνει πώς εγκαταστάθηκε!

Όταν το γυρίζω π.χ σε Ελβετία, Ιταλία κλπ δεν την εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...