Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό στα αγγλικά πως γράφεται, να το κοιτάξω στο Google;

Διαφορετικά αν τηλεφωνήσεις / email στην infoquest, δεν φαίνεται στο σύστημα τους, όλες οι λεπτομέρειες για ένα κινητό;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίταξα στο Google " check IMEI", οι εφαρμογές μάλλον είναι αναξιόπιστες, και θέλουν χρήματα.

 

https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/imei

Έβαλα το imei στον παραπάνω σύνδεσμο και μου λέει συγχαρητήρια μπορείτε να είστε σίγουροι αγοράσατε την official original international version του mi9 blue κτλ... Άρα λογικά είναι από την xiaomi με global rom...Τώρα πως και έχει ακουστικά μέσα και γιατί δεν γράφει το κουτί glibal δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ίδιο πρόβλημα.

Βρήκες μήπως άκρη για το πώς απεγκαθισταται; Δύσκολο το βλέπω.

Εντύπωση μου κάνει πώς εγκαταστάθηκε!

Όταν το γυρίζω π.χ σε Ελβετία, Ιταλία κλπ δεν την εμφανίζει.

Τίποτα, μάλλον θα το γυρίσω και εγώ σε Ελβετία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, όταν πήρα το mi9 είχα πρόβλημα με την οθόνη, η οποία ενςργοποιουνταν εν μέσω κλήσης παρόλο που το είχα στο αυτί και πατιούνταν διαφορά. Με τη βοήθεια σας εδώ είχα αλλάξει μια ρύθμιση και σταμάτησε. Επειδή στο search δεν καταφερα να το βρω μήπως ξέρει κανείς την λύση, γιατί της κοπέλας μου το redmi note 7 έχει το ίδιο πρόβλημα και δεν θυμάμαι τι ειχα κάνει τοτε

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, όταν πήρα το mi9 είχα πρόβλημα με την οθόνη, η οποία ενςργοποιουνταν εν μέσω κλήσης παρόλο που το είχα στο αυτί και πατιούνταν διαφορά. Με τη βοήθεια σας εδώ είχα αλλάξει μια ρύθμιση και σταμάτησε. Επειδή στο search δεν καταφερα να το βρω μήπως ξέρει κανείς την λύση, γιατί της κοπέλας μου το redmi note 7 έχει το ίδιο πρόβλημα και δεν θυμάμαι τι ειχα κάνει τοτε

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε.

Πήγαινε settings-system apps-call settings-incoming call settings και ενεργοποίησε το proximity sensor.

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν ήταν από default ενεργοποιημένο πάντως σε καμία από τις 2 συσκευές, νόμιζα ότι η default ρύθμιση ήταν ON.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω αυτήν την gcam περασμένη.

Ήθελα να ρωτήσω αν έχω την σωστή και αν ναι, υπάρχουν ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ. 2ccba5b365cac782e34720b4efe0a083.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τι χώρα πρέπει να είναι για να μας έρθει γρήγορα η 11....ή δεν παίζει ρόλο??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάρουμε την 11.0.2 απ ότι βλέπω στο ίντερνετ, στο δεύτερο κύμα των αναβαθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω αυτήν την gcam περασμένη.

Ήθελα να ρωτήσω αν έχω την σωστή και αν ναι, υπάρχουν ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ. 2ccba5b365cac782e34720b4efe0a083.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Κανείς βρε παιδιά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς βρε παιδιά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Στο screenshot που ανέβασες φαίνεται ξεκάθαρα ότι γράφει ότι είναι συγκεκριμένα για το Nokia 8. Ρυθμίσεις χρειάζεται να βάλεις τη πισινή κάμερα στα 2.1 και τη μπροστινή στα 0.2 mp αντίστοιχα αλλιώς θα βγαίνουν τα χρώματα ανάποδα και αντί για το εύρος [0-255], θα χρησιμοποιείται το [1-255]. Που να μπλέξεις με ιστόγραμμα και ολική ισοστάθμιση, βάλε και gaussian θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot που ανέβασες φαίνεται ξεκάθαρα ότι γράφει ότι είναι συγκεκριμένα για το Nokia 8. Ρυθμίσεις χρειάζεται να βάλεις τη πισινή κάμερα στα 2.1 και τη μπροστινή στα 0.2 mp αντίστοιχα αλλιώς θα βγαίνουν τα χρώματα ανάποδα και αντί για το εύρος [0-255], θα χρησιμοποιείται το [1-255]. Που να μπλέξεις με ιστόγραμμα και ολική ισοστάθμιση, βάλε και gaussian θόρυβο.
Συγνώμη αλλά αυτή δείχνει για το εν λόγω τηλέφωνο στο οποίο εγώ δεν βλέπω πουθενά για Nokia.

Ωστόσο κάνοντας αυτή την ρύθμιση στα 2,1 βγάζει εντελώς χάλια φώτο.

Ευχαριστώ πάντως.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις προβολής >αντίθεση και χρώματα σε ποια ρύθμιση το έχετε για καλύτερη απόδοση?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις προβολής >αντίθεση και χρώματα σε ποια ρύθμιση το έχετε για καλύτερη απόδοση?

 

 

 

Στην προεπιλογή το έχω και εγώ.

Στην αυξημένη αντίθεση το κάνει λίγο πιο παγωμένο το χρωμα.

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by motojohnnys
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ακουστικό πως να το καθαρίσω που έχει σκόνες και διάφορα άλλα και έχει ψιλομπουκοσει
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ακουστικό πως να το καθαρίσω που έχει σκόνες και διάφορα άλλα και έχει ψιλομπουκοσει

 

Με μία βελόνα προσεκτικά το καθαρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ακουστικό πως να το καθαρίσω που έχει σκόνες και διάφορα άλλα και έχει ψιλομπουκοσει
Με blue tack
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω link δεν υπάρχει προγραμματισμός για αναβάθμιση στο MIUI 11 Global για το Mi 9

https://www.gsmarena.com/miui_11_global_compatible_xiaomi_devices_rollout_date-news-39655.php

 

Είναι δυνατόν να έχει το RedMi 4 και να μην έχει το Mi9 :confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω link δεν υπάρχει προγραμματισμός για αναβάθμιση στο MIUI 11 Global για το Mi 9

 

https://www.gsmarena.com/miui_11_global_compatible_xiaomi_devices_rollout_date-news-39655.php

 

 

 

Είναι δυνατόν να έχει το RedMi 4 και να μην έχει το Mi9 :confused::confused::confused::confused::confused:

Αποκλείεται να μην πάρει miui 11 το mi 9... λιγο υπομονή ακόμα...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω link δεν υπάρχει προγραμματισμός για αναβάθμιση στο MIUI 11 Global για το Mi 9

https://www.gsmarena.com/miui_11_global_compatible_xiaomi_devices_rollout_date-news-39655.php

 

Είναι δυνατόν να έχει το RedMi 4 και να μην έχει το Mi9 :confused::confused::confused::confused::confused:

Το ότι αυτή είναι μια λίστα που αφορά μόνο τις συσκευές που κυκλοφορούν στην Ινδία, δεν το πρόσεξες; :p

Link to comment
Share on other sites

Λέτε όσοι έχουμε region India να μη τη παρουμε? Αχαχαχαχ
Χαχαχα εγώ έβαλα Χονγκ Κονγκ για καλό και για κακό!!!

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε στο δευτερο κυμα αναβαθμισεων γιατι θα παρουμε και το Android 10 μαζι! 4 με 11 Νοεμβριου. Αρα υπομονη ακομα 10 μερες! Και miui 11 και Android 10. Θα παθουμε κοκομπλοκο :lol::lol::lol::lol::lol:

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...