Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς ενημέρωση σας καλύπτουν την ""παγκόσμια"" εγγύηση της συσκευής (για 1 χρόνο μου είπε) από όπου κι αν έχει αγοραστεί.

 

και ήταν κ πολύ εξυπηρετικοί...

 

 

 

Καλό νέο αυτό περί παγκόσμιας εγγύησης.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Nαι παιδια κι εγω εχω ακουσει περιπτωση με "αμερικανικο" iPhone που το καλυψαν εδω, πριν ληξει βεβαια ο 1ος χρονος!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό νέο αυτό περί παγκόσμιας εγγύησης.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

 

Αυτό ίσχυε πάντα για του πρώτο έτος μέσω imei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι παιδια κι εγω εχω ακουσει περιπτωση με "αμερικανικο" iPhone που το καλυψαν εδω, πριν ληξει βεβαια ο 1ος χρονος!

 

1 έτος παγκόσμια εγγύηση δίνει η apple ακόμα και χωρίς απόδειξη

Μόνο με το imei

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη η αναμονή να περιμένεις IPhone..Μου είπαν τα παιδιά από το μαγαζί 1-7 μέρες να παραλάβουν αυτοί από τον προμηθευτή και διάβασα ότι όντως είναι αξιόπιστο μαγαζί και μέσα στους χρόνους.Αλλά μου χει έρθει η θήκη,ένα καλώδιο 2m,Τζαμακι Spigen και ο ταχυφορτιστης και ανυπομονώ για το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Τι να πουμε και εμεις που περιμενουμε να ανακοινωθουν τα νεα Iphone τον Σεπτεμβριο :P

 

Αυτό περιμένω και γω,Βασικά αυτό δεν μπορούσα να περιμένω και έκανα αυτή την επιλογή. :p

Θα δω πως θα μου βγει το ios πρώτη φορά και τέλος Αυγούστου θα το δώσω το XS για να μπούμε στην αναμονή για τα καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

1 έτος παγκόσμια εγγύηση δίνει η apple ακόμα και χωρίς απόδειξη

Μόνο με το imei

 

Ναι ακριβως.

Αν βαλεις το serial number/imei στο site της σου λεει μεχρι πότε εχεις εγγυηση, δηλαδη πότε τελειωνει ο πρωτος χρονος, λογικα απο την ενεργοποιηση της συσκευης.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως.

 

Αν βαλεις το serial number/imei στο site της σου λεει μεχρι πότε εχεις εγγυηση, δηλαδη πότε τελειωνει ο πρωτος χρονος, λογικα απο την ενεργοποιηση της συσκευης.

 

 

 

Το έχει και στα settings πλέον, οπότε δεν χρειάζεται να ανατρέχει κάποιος σε ιστοσελίδες.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το έχει και στα settings πλέον, οπότε δεν χρειάζεται να ανατρέχει κάποιος σε ιστοσελίδες.

 

Για όποιον όμως έχει από iOS 12.2 και μετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με πήραν και μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη αυτή τη στιγμή και θα πρέπει να περιμένω 15-20 μέρες περίπου.Εγω μέχρι την άλλη Παρασκευή πρέπει να έχω οπωσδήποτε συσκευή γιατί φεύγω σεζόν οπότε το ακύρωσα και πήγα για Huawei p30 pro.Αναμονη από Σεπτέμβριο στο ios λοιπόν.Μου έμειναν όλα τα αξεσουάρ για το XS που παρήγγειλα για ενθύμιο.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με πήραν και μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη αυτή τη στιγμή και θα πρέπει να περιμένω 15-20 μέρες περίπου.Εγω μέχρι την άλλη Παρασκευή πρέπει να έχω οπωσδήποτε συσκευή γιατί φεύγω σεζόν οπότε το ακύρωσα και πήγα για Huawei p30 pro.Αναμονη από Σεπτέμβριο στο ios λοιπόν.Μου έμειναν όλα τα αξεσουάρ για το XS που παρήγγειλα για ενθύμιο.

 

 

 

Γιαυτό υπάρχει το Αμαζον Ebay και το Apple Store για να το παίρνεις σε 4-5 μέρες.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με πήραν και μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη αυτή τη στιγμή και θα πρέπει να περιμένω 15-20 μέρες περίπου.Εγω μέχρι την άλλη Παρασκευή πρέπει να έχω οπωσδήποτε συσκευή γιατί φεύγω σεζόν οπότε το ακύρωσα και πήγα για Huawei p30 pro.Αναμονη από Σεπτέμβριο στο ios λοιπόν.Μου έμειναν όλα τα αξεσουάρ για το XS που παρήγγειλα για ενθύμιο.

 

Μην τρελαινεσαι αδερφε.. Απίστευτο κινητο πηρες... Με ανωτερες καμερες σε ολα απο το xs, με απίστευτη μπαταρια πολύ καλυτερη κ γενικα ενα καταπληκτικο κινητό..... Αμφιβαλλω αν θα πας σε iPhone τον Σεπτέμβριο...

Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαινεσαι αδερφε.. Απίστευτο κινητο πηρες... Με ανωτερες καμερες σε ολα απο το xs, με απίστευτη μπαταρια πολύ καλυτερη κ γενικα ενα καταπληκτικο κινητό..... Αμφιβαλλω αν θα πας σε iPhone τον Σεπτέμβριο...

Καλοριζικο!

Καλή η συσκευή αλλά με λάθος os

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαινεσαι αδερφε.. Απίστευτο κινητο πηρες... Με ανωτερες καμερες σε ολα απο το xs, με απίστευτη μπαταρια πολύ καλυτερη κ γενικα ενα καταπληκτικο κινητό..... Αμφιβαλλω αν θα πας σε iPhone τον Σεπτέμβριο...

Καλοριζικο!

 

Aνωτερη καμερα σε ολα δεν εχει το huawei σε σχεση με το XS διοτι το XS ειναι καλυτερο στις φωτο ημερας με φως (χωρις τη χρηση ζουμ) και εχει και τοκαλυτερο βιντεο της αγορας.

Αυτα περι καμερας. :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Xs εχει

1)ανωτερα ηχεια(το p30pro εχει μονο 1),

2)εχει καλυτερη υποστηριξη απο πλευρας update

3)εχει ενα Ios που ειναι 10φορες πιο σταθερο απο το Emui που κλεινει για πλακα εφαρμογες γιατι..ετσι

4)Εχει μια απο τις καλυτερες και μαλιστα επιπεδες οθονες της αγορας και μαλιστα την πιο φωτεινη αυτη την στιγμη στην αγορα(συμφωνα με μετρησεις gsmarena)

5)Εχει καλυτερο τσιπακι επεξεργαστη και μπορει να τραβηξει 4κ 60fps video

 

Το P30pro τα μονα θετικα που εχει ειναι οτι εχει μεγαλυτερη μπαταρια/αυτονομια και το μεγαλο ζουμ και τις καλυτερες νυχτερινες φωτογραφιες. Α και πιο γρηγορη ταχυφορτιση.

 

Ας αξιωθει η Apple να βγαλει κινητα με μεγαλες μπαταριες(γιατι σε ολα τα αλλα ειναι κομπλε τα κινητα,μιας και θα ερθει και η προσθηκη της 3ης ultrawide καμερας)και τα ξαναλεμε μετα για τα σουπερ κινητα της Huawei.

 

Σουπερ κινητο απο Huawei ειναι το mate20pro αυτη την στιγμη το οποιο εχει λογικη τιμη για Android δεδομενα και προσφερει και αρκετα. Και αυτο γιατι κοστιζει τα ιδια με το Iphone 7 plus 128gb,αλλα λιγοτερα απο το 8Plus.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

P30 pro; Πολύ γελάω άμα ακούω είναι καλύτερο από iPhone

 

Ούτε από τον εαυτό του δεν είναι καλύτερο

Τρέχει μόνο του και βγαίνει δεύτερο

Όπως και κάτι άλλα πχ Poco

 

Κάποιοι αγοράζουν ένα σκέτο επεξεργαστή ή μια άποψη του πληρωμένου dxomark και έχουν μετά οράματα ότι έχουν το καλύτερο κινητό

 

Να βάζαμε δίπλα το S10+ εκεί ναι υπάρχει κόντρα. Με άλλα κινητά δεν έχει μέτρο σύγκρισης το iPhone.

 

Όλα αυτά όμως για να τα δει κάποιος πρέπει να μην είναι φανατικά κολλημένος με το Android και απλά επειδή έχει ακούσει για το iPhone κάποια σχόλια να έχει άποψη

 

Σε λογισμικό μόνο το pixel και το OnePlus μπορεί να έρθει κοντά στο iOS

Το λογισμικό της Huawei είναι τελευταίο και με μεγάλη διαφορά(χρόνια πίσω)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με πήραν και μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη αυτή τη στιγμή και θα πρέπει να περιμένω 15-20 μέρες περίπου.Εγω μέχρι την άλλη Παρασκευή πρέπει να έχω οπωσδήποτε συσκευή γιατί φεύγω σεζόν οπότε το ακύρωσα και πήγα για Huawei p30 pro.Αναμονη από Σεπτέμβριο στο ios λοιπόν.Μου έμειναν όλα τα αξεσουάρ για το XS που παρήγγειλα για ενθύμιο.

 

 

 

Μην τρελαίνεσαι αδελφέ.

 

Κουράγιο και υπομονή μέχρι τον Σεπτέμβριο.

Δεν είναι δα και τόσοι πολλοί μήνες. :p

Καλό το p30 pro αλλά όταν με το καλό πάρεις iPhone θα καταλάβεις μόνος σου τις διάφορες.

 

Μέχρι τότε καλοδουλευτο το Huawei σου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά,μαλλον με τρολαρουν όμως,και το P30 pro μου είπανε στον Κωτσοβολο ότι αναμένεται σύντομα δηλαδή σε 10-15 μέρες.Θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη αλλιώς την ακυρώνω και το μόνο διαθέσιμο μετά για άμεση αγορά είναι το Galaxy s10+.Θα πάω Κρήτη για πρώτη φορά,θα πάω για δουλειά και τον ελάχιστο χρόνο που θα έχω για προσωπική ξεκούραση θέλω μια συσκευή να τραβήξω όσο περισσότερες και καλύτερες φωτογραφίες μπορώ.Γιαυτο ήθελα την συνολικη εμπειρία του ios γιαυτό το παρήγγειλα τώρα που βρήκα τα χρήματα και με καθυστέρησαν πολύ.Amazon κλπ δεν τα είχα ψάξει οπότε λάθος μου.Η μοναδική και διαθέσιμη επιλογή με τα τωρινά δεδομένα μιας και έχω μείνει με το Meizu m6 Note είναι το S10+.Τον Σεπτέμβριο όμως θα πάω στο XI όπως και να χει..Θέλω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό!!Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές,εδώ θα είμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε με όλο το σεβασμό και επειδή έχεις από ότι φαίνεται λεφτά για σκότωμα μην πας σε κάτι ακριβό αφού σε λίγους μήνες θα τα ξανά σκάσεις για το νέο iPhone. Αφού όπως λες θέλεις κάτι με προτεραιότητα την κάμερα δες προηγούμενα μοντέλα Samsung πχ s9 η κανα p20 pro να κανείς τη δουλειά σου.. Καλό χρυσό το s10+ αλλά πολλά τα λεφτά για λιγους μήνες που το θέλεις..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με όλο το σεβασμό και επειδή έχεις από ότι φαίνεται λεφτά για σκότωμα μην πας σε κάτι ακριβό αφού σε λίγους μήνες θα τα ξανά σκάσεις για το νέο iPhone. Αφού όπως λες θέλεις κάτι με προτεραιότητα την κάμερα δες προηγούμενα μοντέλα Samsung πχ s9 η κανα p20 pro να κανείς τη δουλειά σου.. Καλό χρυσό το s10+ αλλά πολλά τα λεφτά για λιγους μήνες που το θέλεις..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Θα το δώσω τον Σεπτέμβριο,και θα πάω για το XI.Δεν θεωρώ ότι θα βγω πολύ χαμένος.Ευχαριστω πάντως και σορρυ για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει σε αυτά τα 10 χρόνια που ασχολούμε με τα smartphones από όλες τις εταιρείες και τις ναυαρχιδες τους ,μπορώ να πω ότι καλώς ή κακώς το iOS είναι το πιο καλογραμμένο και σταθερό λογισμικό ακόμα και τώρα που το Android έχει φτάσει σε παρα πολύ καλό σημείο !Ειχα πει κάποτε ότι δεν θα ξαναπάω σε iPhone (τελευταίο μου ήταν το 6 plus) λόγω της τιμής του !Φετος όμως και έχοντας πριν το mate 10 pro αποφάσισα ότι θέλω πλέον μια συσκευή με πολύ καλό βίντεο (λόγω των παιδιών μ ) και σταθερή φωτογραφική και ένα λογισμικό που να το στηρίζει η εταιρεία της με updates για αρκετό καιρό γιατί θέλω πλέον να κρατήσω μια συσκευή για 2 χρόνια +!Η μόνη επιλογή είναι η apple και το iPhone!Ενα κινητό που ξέρεις τι να περιμένεις και ότι αυτά που περιμένεις θα τα κάνει καλά!Ενα κινητό που από day one θα δουλεύει όπως πρέπει και όχι να περιμένεις 3-4 μήνες να πάρει κάποια updates (βλέπε mate 10 pro) για να στρώσει !Ενα κινητό που μόλις ανοίξεις την κάμερα και τραβήξεις μια φωτογραφία θα βγει αμέσως καλή και δεν θα χρειαστείς δυο και τρεις προσπάθειες ! Μπορεί να μην έχει τα σούπερ ντουπερ έξτρα που έχουν οι άλλες Android ναυαρχιδες και τα κάτοπτρα αλλά είναι σταθερή και αξιόπιστη !Πιστευω για κάποιον που ξέρει γιατί το παίρνει και τι περιμένει να πάρει είναι ένα πολύ αξιόπιστο κινητό με μόνο μείον την τιμή!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα το δώσω τον Σεπτέμβριο,και θα πάω για το XI.Δεν θεωρώ ότι θα βγω πολύ χαμένος.Ευχαριστω πάντως και σορρυ για το off topic.

 

Πίστεψέ με θα βγεις οικονομικά χαμένος γιατί στα android γκρεμίζονται γρήγορα οι τιμές....

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει σε αυτά τα 10 χρόνια που ασχολούμε με τα smartphones από όλες τις εταιρείες και τις ναυαρχιδες τους ,μπορώ να πω ότι καλώς ή κακώς το iOS είναι το πιο καλογραμμένο και σταθερό λογισμικό ακόμα και τώρα που το Android έχει φτάσει σε παρα πολύ καλό σημείο !Ειχα πει κάποτε ότι δεν θα ξαναπάω σε iPhone (τελευταίο μου ήταν το 6 plus) λόγω της τιμής του !Φετος όμως και έχοντας πριν το mate 10 pro αποφάσισα ότι θέλω πλέον μια συσκευή με πολύ καλό βίντεο (λόγω των παιδιών μ ) και σταθερή φωτογραφική και ένα λογισμικό που να το στηρίζει η εταιρεία της με updates για αρκετό καιρό γιατί θέλω πλέον να κρατήσω μια συσκευή για 2 χρόνια +!Η μόνη επιλογή είναι η apple και το iPhone!Ενα κινητό που ξέρεις τι να περιμένεις και ότι αυτά που περιμένεις θα τα κάνει καλά!Ενα κινητό που από day one θα δουλεύει όπως πρέπει και όχι να περιμένεις 3-4 μήνες να πάρει κάποια updates (βλέπε mate 10 pro) για να στρώσει !Ενα κινητό που μόλις ανοίξεις την κάμερα και τραβήξεις μια φωτογραφία θα βγει αμέσως καλή και δεν θα χρειαστείς δυο και τρεις προσπάθειες ! Μπορεί να μην έχει τα σούπερ ντουπερ έξτρα που έχουν οι άλλες Android ναυαρχιδες και τα κάτοπτρα αλλά είναι σταθερή και αξιόπιστη !Πιστευω για κάποιον που ξέρει γιατί το παίρνει και τι περιμένει να πάρει είναι ένα πολύ αξιόπιστο κινητό με μόνο μείον την τιμή!

 

Την οποία τιμή θα την κάνεις απόσβεση μιας και θα κρατήσεις 2-3 χρόνια τη συσκευή ή ακόμα και αν θελήσεις να την δώσεις θα έχει καλη μεταπωλητικη αξία.Κατα τ άλλα συμφωνώ σε όσα λες και ας μην είχα την τύχη να δουλέψω ακόμα ένα κινητό με ios,θα γίνει όμως σύντομα.Οτι και να πάρεις αν δεν το έχεις πάρει,καλοδούλευτο!

 

@JimboAthens λες; Ακόμα και με λίγους μήνες χρήσης να χάσω αρκετά;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...