Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολύ αργή η σύνδεση σου.

Εγώ έχω vdsl 30 προφίλ σε cosmote και συγχρονιζω στα 20 down και 4 up.

Και πάλι αργεί σχετικά το backup, αλλα όχι εκνευριστικά. Το πραγματικό upload είναι 0.5 megabytes/sec

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είναι πολύ αργή η σύνδεση σου.

Εγώ έχω vdsl 30 προφίλ σε cosmote και συγχρονιζω στα 20 down και 4 up.

Και πάλι αργεί σχετικά το backup, αλλα όχι εκνευριστικά. Το πραγματικό upload είναι 0.5 megabytes/sec

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Είναι το ξέρω αλλά εδώ που μένω fiber δεν υποστηρίζεται!Θα τους πάρω τηλέφωνο μήπως υπάρχει κάτι άλλο να κάνω !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι 24 άρα και καλά η σύνδεση της COSMOTE και στην εφαρμογή λέει 8,46 download speed και 0,89 upload speed

 

Άρα έχεις 0,89

Το upload σε ενδιαφέρει στην συγκεκριμένη περίπτωση

Όπως έχω κι εγώ και είχα αγανακτήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άρα έχεις 0,89

Το upload σε ενδιαφέρει στην συγκεκριμένη περίπτωση

Όπως έχω κι εγώ και είχα αγανακτήσει

 

Υπάρχει καμία άλλη λύση πέρα από το fiber ?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία άλλη λύση πέρα από το fiber ?

 

Όσο πιο γρήγορο ίντερνετ έχεις τόσο καλύτερα

Δεν υπάρχει κάτι άλλο αφού στο σπίτι έχεις αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο γρήγορο ίντερνετ έχεις τόσο καλύτερα

Δεν υπάρχει κάτι άλλο αφού στο σπίτι έχεις αυτό

 

Αυτό λέω γίνεται να αλλάξω ,ξέρω γω ,προγραμμα και να ανεβεί η γραμμή;Γιατί κοίταξα και το fiber δεν υποστηρίζεται στην περιοχή μ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω γίνεται να αλλάξω ,ξέρω γω ,προγραμμα και να ανεβεί η γραμμή;Γιατί κοίταξα και το fiber δεν υποστηρίζεται στην περιοχή μ!

 

Αυτό είναι άλλο κομμάτι και πρέπει να μπεις να το συζητήσεις εκεί

Εδώ είμαστε ήδη off topic

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άλλο κομμάτι και πρέπει να μπεις να το συζητήσεις εκεί

Εδώ είμαστε ήδη off topic

 

Ναι έχεις δίκιο αν είναι σβήσε τα πιο πάνω !!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο αν είναι σβήσε τα πιο πάνω !!

 

Οι διαχειριστές αναλαμβάνουν αυτό το έργο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι χρησιμοποιούν το True Tone ;Σας βολεύει;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά είναι κρίμα να έχει δώσει κάποιος τόσα χρήματα να πάρει ένα πανέμορφο κινητό και να έχει τόσα προβλήματα.... εγώ αν πω το πρόβλημα μου άμεσος θα πείτε "τρολλαρει".... το να πει κάποιος το παράπονο του δεν σημαίνει ρε παιδιά ότι "τρολλαρουμε" κιόλας... ας σοβαρευτούμε λίγο... μιλάω γενικά τώρα..

 

εγώ με το xs αντιμετωπίζω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα.... έχω σχετικά αργή ανταπόκριση στο άνοιγμα τον σελίδων με όλα τα browser... υπερβολικά αργό download τον εφαρμογών... με 4G τις κατεβάζει πιο γρήγορα αλλα και πάλι αντιμετωπίζω σοβαρά προβλήματα ακόμα και με το σήμα...

 

δεν νομιζω πως ειμαι ο μοναδικος με αυτο το θεμα οπως φενεται υπαρχη προβλημα σε μερικες παρτιδες.....

 

Η apple αυτο δεν μπορει να το δει σαν προβλημα.....

 

https://techblog.gr/mobile/iphone-xs-kai-xs-max-me-provlima-se-wi-fi-kai-lte-logo-keraias/

https://gr.gizchina.com/2018/09/25/iphone-xs-iphone-xs-max-connectivity-lte-wifi-bug/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα κ συγγνωμη για την ερωτηση εκτος θεματος που θελω να κανω.Προσπαθω να αναβαθμισω καποιες εφαρμογες στο App store.Δεν με αφηνει όμως.Επικοινωνησα με την τραπεζα κ ειδαν ότι σημερα πηγε να γινει πληρωμη μιας συνδρομης σε μια εφαρμογή που εχω αλλα απετυχε λογο μηδενικου υπολοιπου στην καρτα.Αυτο επηρρεαζει ολες τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών? Διοτι εχω φαει τον κοσμο δοκιμάζοντας διαφορα αλλα χωρις αποτέλεσμα.:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα κ συγγνωμη για την ερωτηση εκτος θεματος που θελω να κανω.Προσπαθω να αναβαθμισω καποιες εφαρμογες στο App store.Δεν με αφηνει όμως.Επικοινωνησα με την τραπεζα κ ειδαν ότι σημερα πηγε να γινει πληρωμη μιας συνδρομης σε μια εφαρμογή που εχω αλλα απετυχε λογο μηδενικου υπολοιπου στην καρτα.Αυτο επηρρεαζει ολες τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών? Διοτι εχω φαει τον κοσμο δοκιμάζοντας διαφορα αλλα χωρις αποτέλεσμα.:(

 

Εάν δεν έχεις χρήματα μέσα στην κάρτα τότε όταν πάει να τραβήξει πχ σήμερα μετά κλειδώνει και δεν αφήνει να κανείς ούτε αναβαθμίσεις

Αυτό το πρόβλημα έχω με το Netflix

Κάποιες φορές δεν έχω χρήματα μέσα στην κάρτα και εάν δεν μπορεί να τραβήξει την συνδρομή τότε δεν μπορώ να αναβάθμιση τις εφαρμογές μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις χρήματα μέσα στην κάρτα τότε όταν πάει να τραβήξει πχ σήμερα μετά κλειδώνει και δεν αφήνει να κανείς ούτε αναβαθμίσεις

Αυτό το πρόβλημα έχω με το Netflix

Κάποιες φορές δεν έχω χρήματα μέσα στην κάρτα και εάν δεν μπορεί να τραβήξει την συνδρομή τότε δεν μπορώ να αναβάθμιση τις εφαρμογές μου

 

Ναι δεν εχει υπολοιπο.Νομιζω 1 ευρω είναι μεσα στην καρτα.Πηγε να τραβηξει 15 σημερα.Οποτε λογικα όταν βαλω λεφτα θα δουλεψουν κανονικα:) Απλα μου κανει εντυπωση διοτι άλλες εφαρμογες ζητησαν αναβαθμιση σημερα κ όχι αυτή που πηγε να τραβηξει λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι χρησιμοποιούν το True Tone ;Σας βολεύει;

 

Ναι. Για να είμαι ειλικρινής, εδώ και 6 μήνες που έχω το XsMax και το έχω ενεργοποιημένο, όλες οι άλλες οθόνες κινητών, με ενοχλούν. Μόνο το S10+ είναι εξίσου καλό γιατί άλλαξε ρότα η Samsung φέτος και τις ρύθμισε με φυσικά χρώματα τις οθόνες της.

Επίσης το True Tone, προσαρμόζεται. Βάλε το κινητό κάτω από λάμπες φθορίου και έπειτα κάτω από τον ήλιο και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Δεν έχει κάποια de facto ρύθμιση αλλά μεταβάλλεται συνεχώς. Και αυτό είναι το καλό του και για αυτό δεν το αποχωρίζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Για να είμαι ειλικρινής, εδώ και 6 μήνες που έχω το XsMax και το έχω ενεργοποιημένο, όλες οι άλλες οθόνες κινητών, με ενοχλούν. Μόνο το S10+ είναι εξίσου καλό γιατί άλλαξε ρότα η Samsung φέτος και τις ρύθμισε με φυσικά χρώματα τις οθόνες της.

Επίσης το True Tone, προσαρμόζεται. Βάλε το κινητό κάτω από λάμπες φθορίου και έπειτα κάτω από τον ήλιο και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Δεν έχει κάποια de facto ρύθμιση αλλά μεταβάλλεται συνεχώς. Και αυτό είναι το καλό του και για αυτό δεν το αποχωρίζομαι.

Το είχα κ εγώ στις αρχές αλλά κιτρίνιζε αρκετά τις πιο πολλές φορές για τα γούστα μου!Το night shift το έχεις και αυτό ενεργοποιημένο το βράδυ ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει υπολοιπο.Νομιζω 1 ευρω είναι μεσα στην καρτα.Πηγε να τραβηξει 15 σημερα.Οποτε λογικα όταν βαλω λεφτα θα δουλεψουν κανονικα:) Απλα μου κανει εντυπωση διοτι άλλες εφαρμογες ζητησαν αναβαθμιση σημερα κ όχι αυτή που πηγε να τραβηξει λεφτα.

 

Εάν δεν έχεις λεφτά κλειδώνει δεν μπορείς να κατεβάσεις τίποτα

Δεν κάνει ενημερώσεις ούτε άλλες εφαρμογές

Πρέπει πρώτα να τραβήξει τα χρήματα που χρωστάς και μετά εντάξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είχα κ εγώ στις αρχές αλλά κιτρίνιζε αρκετά τις πιο πολλές φορές για τα γούστα μου!Το night shift το έχεις και αυτό ενεργοποιημένο το βράδυ ;

 

Εγώ χρησιμοποιώ και τα δυο

Είναι ότι πιο βολικό υπάρχει στο μάτι μου

Κάτι μπλε οθόνες ειδικά το βράδυ με κουράζουν πλέον απίστευτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το night shift δεν μου αρέσει καθόλου.. Υπερβολικά κίτρινη η οθόνη όσο το κοιτάζω νομίζω ότι έχει πρόβλημα ένα πράγμα. Μόνο True Tone χρησιμοποιώ στο Max στην αρχή βέβαια και αυτό μου ξίνιζε κάπως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κ εγώ στις αρχές αλλά κιτρίνιζε αρκετά τις πιο πολλές φορές για τα γούστα μου!Το night shift το έχεις και αυτό ενεργοποιημένο το βράδυ ;

 

Όχι. To night shift είναι βαρέων βαρών επιλογή και δεν βρίσκω νόημα χρήσης του από τη στιγμή που έχει τέτοιο καλό καλιμπράρισμα με το true tone.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις λεφτά κλειδώνει δεν μπορείς να κατεβάσεις τίποτα

Δεν κάνει ενημερώσεις ούτε άλλες εφαρμογές

Πρέπει πρώτα να τραβήξει τα χρήματα που χρωστάς και μετά εντάξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ και τα δυο

Είναι ότι πιο βολικό υπάρχει στο μάτι μου

Κάτι μπλε οθόνες ειδικά το βράδυ με κουράζουν πλέον απίστευτα

 

Καλά εννοείται αν έχεις το True Tone δεν υπάρχει λόγος να έχεις και night shift!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται αν έχεις το True Tone δεν υπάρχει λόγος να έχεις και night shift!

 

Άλλη δουλειά κάνει το ένα άλλη δουλειά κάνει το άλλο. Μπορείς να έχεις ενεργοποιημένο και το True Tone και το Night Shift αλλά το NS να το ρυθμίσεις μέσα από την Θερμοκρασία Χρωμάτων του menu του στο Λιγότερο Θερμό (minimum) και να το έχεις προγραμματισμένο να λειτουργεί κατά τις βραδινές ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Άλλη δουλειά κάνει το ένα άλλη δουλειά κάνει το άλλο. Μπορείς να έχεις ενεργοποιημένο και το True Tone και το Night Shift αλλά το NS να το ρυθμίσεις μέσα από την Θερμοκρασία Χρωμάτων του menu του στο Λιγότερο Θερμό (minimum) και να το έχεις προγραμματισμένο να λειτουργεί κατά τις βραδινές ώρες...

Το ξέρω εγώ μέχρι τώρα είχα μόνο το night shift προγραμματισμένο για τις βραδινές ώρες,απλά όταν τα είχα και τα δυο μαζί παρα κιτρίνιζε η οθόνη!Τωρα θα δοκιμάσω να έχω μόνο το True Tone και όχι το night shift να δω πως θα μου κάτσει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω εγώ μέχρι τώρα είχα μόνο το night shift προγραμματισμένο για τις βραδινές ώρες,απλά όταν τα είχα και τα δυο μαζί παρα κιτρίνιζε η οθόνη!

 

Αν ρυθμίσεις όπως σου είπα το NS στο Λιγότερο Θερμό δεν θα παρακρινίζει...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Αν ρυθμίσεις όπως σου είπα το NS στο Λιγότερο Θερμό δενθα παρακρινίζει...

 

Ναι σωστό κ αυτό!Εσυ έχεις και τα δυο ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ένα είναι κατά την διάρκεια της ημέρας και το άλλο κατά την διάρκεια της νύχτας που είσαι στο κρεβάτι στο σκοτάδι

Μάλλον δεν τα χρησιμοποιήσατε σωστά γι αυτό σας φάνηκε πολύ κίτρινη η οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...