Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μακριά κοντά έχει να κάνει και με την χρήση του καθενός.

Αν φεύγω πρωί και γυρνάω βράδυ με 20 30 τις εκατό τότε μάλλον θα έχω θέμα με το XS.

 

60f43d7298405082fc591081d74ee212.jpg

https://bgr.com/2018/09/26/iphone-xs-max-battery-life-test-vs-iphone-xs-galaxy-note-9-iphone-x/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μέρα με νύχτα φίλε μου δυστυχώς

 

Τα έχεις και τα δυο;

Εγώ είχα και 7 plus έχω και X

Δεν ξέρω ακριβώς για το 8 plus αλλά το X έχει καλή αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Αυτο που λεει naked wrap ειναι το διαφανο?

Το εχεις δοκιμασει ειναι καλο?

Nαι αυτο ειναι! Πολυ καλο ειναι! Στο προτεινω! Εχει λιγο δυσκολη τοποθετηση βεβαια...

 

Κάποιος που να είχε 8 plus να μου πει πόσο κοντά μακριά είναι το XS όσον αφορά την μπαταρία του ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ειχα και το 8 Plus. Με τη δικη μου χρηση, μια απο τα ιδια σε μπαταρια.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και το 8 Plus. Με τη δικη μου χρηση, μια απο τα ιδια σε μπαταρια.

 

Το XS Max είναι πολϋ κοντά σε μπαταρία με το 8 plus. Το XS σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν το πλησιάζει καν...

Link to comment
Share on other sites

Το XS Max είναι πολϋ κοντά σε μπαταρία με το 8 plus. Το XS σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν το πλησιάζει καν...

Ειπα συμφωνα με τη δικη μου χρηση φιλε μου.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω τις θεωρώ πολύ κοντά τις μπαταρίες Xs με 8 plus .ειχα και τα δυο εννοείτε

 

Όλοι αυτό λένε περίπου

Ίδιο εμβαδόν οθόνης έχουν περίπου οπότε είναι κοντά οι καταναλώσεις τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτό λένε περίπου

Ίδιο εμβαδόν οθόνης έχουν περίπου οπότε είναι κοντά οι καταναλώσεις τους

 

Ποιοι είναι οι όλοι δεν ξέρω. Άσχετο αυτό περί εμβαδού οθόνης. Άλλος επεξεργαστής, άλλη διαχείρηση μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι είναι οι όλοι δεν ξέρω. Άσχετο αυτό περί εμβαδού οθόνης. Άλλος επεξεργαστής, άλλη διαχείρηση μνήμης...

 

Παίζει ρόλο το εμβαδόν

Έχουν κι άλλοι γνωστοί μου εδώ τηλέφωνα δεν είμαστε μόνο εδώ στο forum άτομα με iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κι άλλοι γνωστοί μου εδώ τηλέφωνα δεν είμαστε μόνο εδώ στο forum άτομα με iPhone

 

Σωστά. Αλλά υπάρχουν και τα battery test που στην πλειοψηφία τους επιβεβαιώνουν την υπεροχή του Plus έναντι του XS. Και δεν είναι καν κοντά.

 

Τέσπα. Προσωπικά έχει περάσει όλη η σειρά 2017 και 2018 από τα χέρια μου και κοντά στο 8 Plus όσον αφορά στην μπαταρία ήταν μόνο το XS Max. Και πάνω και από αυτά είναι ξεκάθαρα το XR...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αλλά υπάρχουν και τα battery test που στην πλειοψηφία τους επιβεβαιώνουν την υπεροχή του Plus έναντι του XS. Και δεν είναι καν κοντά.

 

Τέσπα. Προσωπικά έχει περάσει όλη η σειρά 2017 και 2018 από τα χέρια μου και κοντά στο 8 Plus όσον αφορά στην μπαταρία ήταν μόνο το XS Max. Και πάνω και από αυτά είναι ξεκάθαρα το XR...

 

Η χρήση του καθενός αλλάζει σε σχέση με τα battery test

Όταν λέμε είναι κοντά δεν εννοούμε ότι έχουν ίδια ακριβώς αυτονομία

Πχ όμως κάποιος που δεν είναι κολλημένος με το ποσοστό να κοιτάει συνέχεια αλλά βγάζει άνετα την ημέρα και με την μια και με την άλλη συσκευή τότε αυτό τι είναι δεν σημαίνει είναι κοντά;

Θα πας σπίτι το βράδυ και το βάζεις να φορτίσει. Εάν το ένα έχει απομείνει 20% και το άλλο έχει μείνει 25-30 τότε τι;

Αυτό εννοούμε είναι κοντά

 

Ακριβές αποτέλεσμα μπορεί να βγάλει μόνο ο κάτοχος της συσκευής και κανένας άλλος

Και πάλι από μέρα σε μέρα 100% ίδια χρήση δεν μπορεί να κάνει κανένας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα δλδ ;

 

εχω παλι θεμα με το σημα... και με αργο wifi... το iOS 12.2 τα εκανε ολα χειροτερα..... και πλεον ακομα και με 4G ειμαι στο αμαξι και καπιες φορες απλα δεν μπορω να μπω σε καμια σελιδα... ολα σερνονται..... με android ποτε δεν ειχα τετιο θεμα..... το πηγα και document να το δουν ολα νορμαλ ειναι λεει.... επαναφορα δικτιου εχω κανει... restore και set as new και αυτο εχω κανει... αλλα τπτ....... ειναι μετα να μην ξενερωνεις?

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση του καθενός αλλάζει σε σχέση με τα battery test

Όταν λέμε είναι κοντά δεν εννοούμε ότι έχουν ίδια ακριβώς αυτονομία

Πχ όμως κάποιος που δεν είναι κολλημένος με το ποσοστό να κοιτάει συνέχεια αλλά βγάζει άνετα την ημέρα και με την μια και με την άλλη συσκευή τότε αυτό τι είναι δεν σημαίνει είναι κοντά;

Θα πας σπίτι το βράδυ και το βάζεις να φορτίσει. Εάν το ένα έχει απομείνει 20% και το άλλο έχει μείνει 25-30 τότε τι;

Αυτό εννοούμε είναι κοντά

 

Ακριβές αποτέλεσμα μπορεί να βγάλει μόνο ο κάτοχος της συσκευής και κανένας άλλος

Και πάλι από μέρα σε μέρα 100% ίδια χρήση δεν μπορεί να κάνει κανένας

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με όλα αυτά που γράφεις. Σωστά είναι αλλά δεν αναιρούν το γεγονός ότι η μπαταρία του 8 plus κρατάει περισσότερο από του XS κάτω από τις ίδιες συνθήκες. Και ίδιες συνθήκες υφίστανται μόνο στα battery test. Δεν είναι επιχείρημα ότι ούτως ή άλλως η συσκευή θα μπει στον φορτιστή το βράδυ γιατί με αυτή την λογική σχεδόν όλα τα σημερινά smartphone θα είχαν την ίδια διάρκεια μπαταρίας....

Link to comment
Share on other sites

εχω παλι θεμα με το σημα... και με αργο wifi... το iOS 12.2 τα εκανε ολα χειροτερα..... και πλεον ακομα και με 4G ειμαι στο αμαξι και καπιες φορες απλα δεν μπορω να μπω σε καμια σελιδα... ολα σερνονται..... με android ποτε δεν ειχα τετιο θεμα..... το πηγα και document να το δουν ολα νορμαλ ειναι λεει.... επαναφορα δικτιου εχω κανει... restore και set as new και αυτο εχω κανει... αλλα τπτ....... ειναι μετα να μην ξενερωνεις?

 

Εγώ δεν έχω τέτοια θέματα πάντως !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα με το drain πάντως το έλυσα !Για όλα έφταιγαν οι υπηρεσίες τοποθεσίας !!Πηγα στο σύστημα και έσβησα πολλά που χρησιμοποιούν συνέχεια τα gps και σήμερα με 100% από τις 9:30 το πρωί με την ίδια χρήση που έκανα προχθές που σας είπα ότι μου έπεσε 25-30% αυτή τη στιγμή είμαι στο 86%!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αλλά υπάρχουν και τα battery test που στην πλειοψηφία τους επιβεβαιώνουν την υπεροχή του Plus έναντι του XS. Και δεν είναι καν κοντά.

 

Τέσπα. Προσωπικά έχει περάσει όλη η σειρά 2017 και 2018 από τα χέρια μου και κοντά στο 8 Plus όσον αφορά στην μπαταρία ήταν μόνο το XS Max. Και πάνω και από αυτά είναι ξεκάθαρα το XR...

 

Στα battery tests βγαζουν το s10 plus πολυ καλυτερο απο XS, με τη δικη μου χρηση ομως δεν εχουν μεγαλη διαφορά... (εχω και s10+).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοια θέματα πάντως !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα με το drain πάντως το έλυσα !Για όλα έφταιγαν οι υπηρεσίες τοποθεσίας !!Πηγα στο σύστημα και έσβησα πολλά που χρησιμοποιούν συνέχεια τα gps και σήμερα με 100% από τις 9:30 το πρωί με την ίδια χρήση που έκανα προχθές που σας είπα ότι μου έπεσε 25-30% αυτή τη στιγμή είμαι στο 86%!!

 

δεν ξέρω τι φταίει δεν το χρησιμοποιώ πλέον τόσο πολύ.. περιμένω να δω και με το ιός 13 τι θα γίνει.. όταν με το καλο έρθει... στην προηγουμενη έκδοση με το 4g δεν είχα θέμα.. γιαυτο μου κάνει και εντύπωση..

 

καλά με τα locations services άσε... έχεις τρελό drain... εγώ από την αρχή κλειστά τα έχω... :p

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι φταίει δεν το χρησιμοποιώ πλέον τόσο πολύ.. περιμένω να δω και με το ιός 13 τι θα γίνει.. όταν με το καλο έρθει... στην προηγουμενη έκδοση με το 4g δεν είχα θέμα.. γιαυτο μου κάνει και εντύπωση..

 

 

 

καλά με τα locations services άσε... έχεις τρελό drain... εγώ από την αρχή κλειστά τα έχω... :p

 

 

 

Ότι του φανεί...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος να μεταφερθούν οι φωτογραφίες και τα βίντεο στο iCloud πιο γρήγορα;Εδώ και μέρες δείχνει ότι τα στέλνει και έχει κολλήσει στα 93 αρχεία ακόμα!Οχι τίποτα άλλο δουλεύει και συνέχεια όταν έχω τα WiFi ανοιχτά και μου τρώει μπαταρία!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος να μεταφερθούν οι φωτογραφίες και τα βίντεο στο iCloud πιο γρήγορα;Εδώ και μέρες δείχνει ότι τα στέλνει και έχει κολλήσει στα 93 αρχεία ακόμα!Οχι τίποτα άλλο δουλεύει και συνέχεια όταν έχω τα WiFi ανοιχτά και μου τρώει μπαταρία!

 

 

 

Έχω την εντύπωση ότι στέλνει μόνο όταν είναι παράλληλα σε φόρτιση, εγώ θα έκλεινα και θα ξανανοιγα τον διακόπτη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος να μεταφερθούν οι φωτογραφίες και τα βίντεο στο iCloud πιο γρήγορα;Εδώ και μέρες δείχνει ότι τα στέλνει και έχει κολλήσει στα 93 αρχεία ακόμα!Οχι τίποτα άλλο δουλεύει και συνέχεια όταν έχω τα WiFi ανοιχτά και μου τρώει μπαταρία!

 

Κι εγώ σπίτι είχα δοκιμάσει να τα ανεβάσω αλλά η ADSL γραμμή μου έχει upload 0,7mb οπότε είναι ένα μαρτύριο

Μήπως κάτι παίζει κι εσένα με το ίντερνετ σπίτι γιατί ανεβάζει και βίντεο οπότε μπορεί να μην κόλλησε αλλά να αργεί πολύ να ανεβάσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σπίτι είχα δοκιμάσει να τα ανεβάσω αλλά η ADSL γραμμή μου έχει upload 0,7mb οπότε είναι ένα μαρτύριο

Μήπως κάτι παίζει κι εσένα με το ίντερνετ σπίτι γιατί ανεβάζει και βίντεο οπότε μπορεί να μην κόλλησε αλλά να αργεί πολύ να ανεβάσει

 

7 MBps είναι η σύνδεση μου !Μαλλον αργεί παρα πολύ!Το θέμα είναι ότι το χρειάζομαι το cloud γιατί έχω το 64αρι μοντέλο και δεν θέλω να μου καταναλώνουν πολύ χώρο στο κινητό !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

7 MBps είναι η σύνδεση μου !Μαλλον αργεί παρα πολύ!Το θέμα είναι ότι το χρειάζομαι το cloud γιατί έχω το 64αρι μοντέλο και δεν θέλω να μου καταναλώνουν πολύ χώρο στο κινητό !

 

Με 7mbps είναι πολύ λογικο να αργεί τόσο.

Βρες έναν φίλο με VDSL Fiber να πιείτε εναν καφέ και να ολοκληρωθεί το backup πιο συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Με 7mbps είναι πολύ λογικο να αργεί τόσο.

Βρες έναν φίλο με VDSL Fiber να πιείτε εναν καφέ και να ολοκληρωθεί το backup πιο συντομα.

 

Άντε να βρεις εδώ που μένω

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άντε να βρεις εδώ που μένω

 

7mbps upload;

 

Εγώ έχω όλο μου το υλικό στον υπολογιστή στην εφαρμογή photos(Mac)

Θέλω να περάσω μόνο τις φωτογραφίες όμως στο iCloud χωρίς τα βίντεο. Γίνεται;

Δεν βλέπω καμιά επιλογή στις ρυθμίσεις

Όλα μαζί είναι 200gb κάτι που δεν με βολεύει

Μόνο τις φωτογραφίες θέλω και σίγουρα θα είναι το πολύ 10-20gb

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7mbps upload;

 

Εγώ έχω όλο μου το υλικό στον υπολογιστή στην εφαρμογή photos(Mac)

Θέλω να περάσω μόνο τις φωτογραφίες όμως στο iCloud χωρίς τα βίντεο. Γίνεται;

Δεν βλέπω καμιά επιλογή στις ρυθμίσεις

Όλα μαζί είναι 200gb κάτι που δεν με βολεύει

Μόνο τις φωτογραφίες θέλω και σίγουρα θα είναι το πολύ 10-20gb

 

Είναι 24 άρα και καλά η σύνδεση της COSMOTE και στην εφαρμογή λέει 8,46 download speed και 0,89 upload speed

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...