Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλά έκανες

Πολλά τα λεφτά αλλά εάν του δώσεις χρόνο ελπίζω να σε κάνει να το κρατήσεις 3 χρονακια μέχρι να βγάλει τα λεφτά του

 

Εγώ σκεφτόμουν να το δώσω τον Σεπτέμβριο για να πάρω τα καινούργια αν αξίζει τον κόπο αλλά ήθελα επειγόντως κινητό και δεν γινόταν να περιμένω.Θα δείξει..Παρηγγειλα και μια λευκή θήκη αυθεντική της Apple λεπτή και ένα τζαμάκι spigen.Ειναι υπερβολή να πάρω και προστατευτικό πίσω κάμερας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ σκεφτόμουν να το δώσω τον Σεπτέμβριο για να πάρω τα καινούργια αν αξίζει τον κόπο αλλά ήθελα επειγόντως κινητό και δεν γινόταν να περιμένω.Θα δείξει..Παρηγγειλα και μια λευκή θήκη αυθεντική της Apple λεπτή και ένα τζαμάκι spigen.Ειναι υπερβολή να πάρω και προστατευτικό πίσω κάμερας;

 

Τόσα χρόνια ποτέ δεν μου έτυχε να χαλάσει το τζαμί της κάμερας

Στ περισσότερα iphone δεν είχα ούτε καν θήκη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια ποτέ δεν μου έτυχε να χαλάσει το τζαμί της κάμερας

Στ περισσότερα iphone δεν είχα ούτε καν θήκη

 

Τέλεια τότε δεν έχει νόημα..Περισσότερες πληροφορίες και κυρίως συμβουλές θα σας ζητήσω όλους μόλις παραλάβω να μάθω το ios σωστά από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια τότε δεν έχει νόημα..Περισσότερες πληροφορίες και κυρίως συμβουλές θα σας ζητήσω όλους μόλις παραλάβω να μάθω το ios σωστά από την αρχή.

 

Καλορίζικο. Το τηλέφωνο θα σε ανταμείψει και θα σου μείνει απροβλημάτιστο μια 3 ετια στο νερό. Η θήκη η εν λόγω δεν προστατεύει. Θα σου πρότεινα να κινηθείς σε rhinoshield εάν δεν είσαι απόλυτα προσεκτικός όπως εγώ. Μάλιστα θα πήγαινα σε mod nx ή solidsuit. Το αν προστατεύουν θα στο δείξει σε video του YouTube. Τσέκαρε και το mobile reviewers eh έχει σπουδαίες πληροφορίες για θήκες και τζάμια.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Το τηλέφωνο θα σε ανταμείψει και θα σου μείνει απροβλημάτιστο μια 3 ετια στο νερό. Η θήκη η εν λόγω δεν προστατεύει. Θα σου πρότεινα να κινηθείς σε rhinoshield εάν δεν είσαι απόλυτα προσεκτικός όπως εγώ. Μάλιστα θα πήγαινα σε mod nx ή solidsuit. Το αν προστατεύουν θα στο δείξει σε video του YouTube. Τσέκαρε και το mobile reviewers eh έχει σπουδαίες πληροφορίες για θήκες και τζάμια.

 

Σ ευχαριστώ Billy.Μαλλον βιάστηκα να πάρω ένα ολοκληρωμένο πακέτο,διάβασα και καλές κριτικές σχετικά για την Apple θήκη και την τσίμπησα.Θα το ψάξω λίγο ακόμα,τζαμακι για τις κάμερες δεν θα πάρω τελικά τι στο καλό..

 

Edit:Αγορά από Skroutz/Bestprice καλύπτει 2 χρόνια εγγύηση;

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια ποτέ δεν μου έτυχε να χαλάσει το τζαμί της κάμερας

 

Στ περισσότερα iphone δεν είχα ούτε καν θήκη

 

 

 

Και γω το ίδιο. Να έχω μήλο και κατι χοντρές θήκες ηταν ταμπού. Φοράω μια 0,3mm ειτε σιλικόνη η hard διάφανη πάντα και ενα τζαμάκι στην οθόνη και όλα καλά.Τα υπόλοιπα νομίζω είναι υπερβολές και χαλάνε την ομορφιά του τηλεφώνου.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο. Να έχω μήλο και κατι χοντρές θήκες ηταν ταμπού. Φοράω μια 0,3mm ειτε σιλικόνη η hard διάφανη πάντα και ενα τζαμάκι στην οθόνη και όλα καλά.Τα υπόλοιπα νομίζω είναι υπερβολές και χαλάνε την ομορφιά του τηλεφώνου.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Κι εγώ ή πολύ λεπτή ή καθόλου

Αλλιώς θα έπαιρνα ένα πλαστικό Android να μην με νοιάζει η αίσθηση στο χέρι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι Ευρωπαικο το μοντελο ναι.

 

Αυτό πως μπορώ να το επιβεβαιώσω;

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή θήκη επίσης και η nomadη δερμάτινη. Άντε γεια. Ότι πιο μουρατο έχω δει ποτε μου. Απλώς ξεφεύγει λίγο η τιμή και δεν ξέρω πως τα πάει και από προστασία.
Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα νομίζω είναι υπερβολές και χαλάνε την ομορφιά του τηλεφώνου.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Κανε μια αναζητηση αν σπασει/ραγισει το γυαλι πισω ποσο κοστιζει η επισκευη/αλλαγη.Πολλα λεφτα.

 

Επισης ειμαστε μεσα στις πρωτες χωρες τουλαχιστον στην Ευρωπη με ατυχηματα κινητων(γιαυτο πολυ συχνα αν κοιταξεις δεξια και αριστερα θα δεις κινητα με ραγισμενες οθονες :) )

 

Δεν τις φοραει ο κοσμος τις θηκες κυριως για να χαλαει την ομορφια των κινητων γενικα,αλλα πρωτα απο ολα για ασφαλεια(οσο γινεται παντα).

 

Φυσικα υπαρχουν και οι ασφαλειες κινητων σε περιπτωση βλαβης για οποιον θελει να το εχει το κινητο του γυμνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβερή θήκη επίσης και η nomadη δερμάτινη. Άντε γεια. Ότι πιο μουρατο έχω δει ποτε μου. Απλώς ξεφεύγει λίγο η τιμή και δεν ξέρω πως τα πάει και από προστασία.

 

Την ειχα κοιταξει την εταιρεια και συγκεκριμενα τις folio θηκες.

 

3 αρνητικα βρηκα και φυσικα δεν την πηρα τελικα

 

1)Δεν εχει στο μπροστα μερος εγκοπη στο πανω σημειο για να μπορεις να μιλησεις ανετα με κλειστο το πορτακι

2)Δεν εχει μαγνητακι στο πλαι.

3)Δεν μπορεις να την χρησιμοποιησεις ως stand αν θες να δεις πχ ενα video οταν το ακουμπησεις το κινητο στο πλαι(δεν διπλωνει δηλαδη).

 

Ενα παραδειγμα θηκης folio που να καλυπτει περισσοτερο τα παραπανω ειναι η θηκη της Otterbox η Strada ή σε φθηνοτερη η Metropolis της Uag.

 

Απο ποιοτητα οντως πρεπει να ειναι φοβερη.

Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασες το κινητο?

 

Kiniti.net..Το κατάστημα δεν μου έβγαλε σε κάποιο iPhone την ένδειξη EU

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια αναζητηση αν σπασει/ραγισει το γυαλι πισω ποσο κοστιζει η επισκευη/αλλαγη.Πολλα λεφτα.

 

Επισης ειμαστε μεσα στις πρωτες χωρες τουλαχιστον στην Ευρωπη με ατυχηματα κινητων(γιαυτο πολυ συχνα αν κοιταξεις δεξια και αριστερα θα δεις κινητα με ραγισμενες οθονες :) )

 

Δεν τις φοραει ο κοσμος τις θηκες κυριως για να χαλαει την ομορφια των κινητων γενικα,αλλα πρωτα απο ολα για ασφαλεια(οσο γινεται παντα).

 

Φυσικα υπαρχουν και οι ασφαλειες κινητων σε περιπτωση βλαβης για οποιον θελει να το εχει το κινητο του γυμνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Την ειχα κοιταξει την εταιρεια και συγκεκριμενα τις folio θηκες.

 

3 αρνητικα βρηκα και φυσικα δεν την πηρα τελικα

 

1)Δεν εχει στο μπροστα μερος εγκοπη στο πανω σημειο για να μπορεις να μιλησεις ανετα με κλειστο το πορτακι

2)Δεν εχει μαγνητακι στο πλαι.

3)Δεν μπορεις να την χρησιμοποιησεις ως stand αν θες να δεις πχ ενα video οταν το ακουμπησεις το κινητο στο πλαι(δεν διπλωνει δηλαδη).

 

Ενα παραδειγμα θηκης folio που να καλυπτει περισσοτερο τα παραπανω ειναι η θηκη της Otterbox η Strada ή σε φθηνοτερη η Metropolis της Uag.

 

Απο ποιοτητα οντως πρεπει να ειναι φοβερη.

 

Ποτε δεν μου άρεσαν οι folio όλη τη δουλειά την κάνει η θήκη στην προστασία της οθόνης και την δόξα την κλέβει το τζάμι. Σε τζάμι θα πήγαινα σε klearlook από Amazon.

Link to comment
Share on other sites

Kiniti.net..Το κατάστημα δεν μου έβγαλε σε κάποιο iPhone την ένδειξη EU

 

 

 

Πόσο το αγόρασες αν επιτρέπεται ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Kiniti.net..Το κατάστημα δεν μου έβγαλε σε κάποιο iPhone την ένδειξη EU

 

Αυτα κανονικα τα ρωταμε πριν την αγορα,οχι μετα απο αυτην...

 

Τελος παντων απο Δευτερα μιλησε με την Infoquest και πες τους να σου κοιταξουν αν το κινητο σου ειναι Ευρωπαικο ή οχι(λογικα θα σου ζητησουν το imei).

Link to comment
Share on other sites

Αυτα κανονικα τα ρωταμε πριν την αγορα,οχι μετα απο αυτην...

 

Τελος παντων απο Δευτερα μιλησε με την Infoquest και πες τους να σου κοιταξουν αν το κινητο σου ειναι Ευρωπαικο ή οχι(λογικα θα σου ζητησουν το imei).

 

Θα μιλήσω αφού παραλάβω για να τους δώσω το imei.Ευχαριστω

 

Edit:Διάβασα αυτό......

 

"Σύμφωνα λοιπόν με την επίσημη νομοθεσία, εφόσον η συσκευή σας έχει αγοραστεί με απόδειξη λιανικής από ελληνικό κατάστημα, δικαιούστε διετή κάλυψη, ακόμα και αν είναι μοντέλο εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης (EU). Μπορείτε κανονικά να προμηθευτείτε τις US (π.χ.) συσκευές σας.

 

Προσοχή όμως, η τιμολόγηση θα πρέπει να γίνεται στη χώρα μας. Για παράδειγμα, συσκευές αγορασμένες από ιστοσελίδες όπως η deals365 που τιμολογούν από Αμερική, δεν καλύπτονται κατά τον δεύτερο χρόνο."

 

https://www.ired.gr/blog/item/4823-iphone-policy-in-greece.html

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσω αφού παραλάβω για να τους δώσω το imei.Ευχαριστω

 

Edit:Διάβασα αυτό......

 

"Σύμφωνα λοιπόν με την επίσημη νομοθεσία, εφόσον η συσκευή σας έχει αγοραστεί με απόδειξη λιανικής από ελληνικό κατάστημα, δικαιούστε διετή κάλυψη, ακόμα και αν είναι μοντέλο εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης (EU). Μπορείτε κανονικά να προμηθευτείτε τις US (π.χ.) συσκευές σας.

 

Προσοχή όμως, η τιμολόγηση θα πρέπει να γίνεται στη χώρα μας. Για παράδειγμα, συσκευές αγορασμένες από ιστοσελίδες όπως η deals365 που τιμολογούν από Αμερική, δεν καλύπτονται κατά τον δεύτερο χρόνο."

 

https://www.ired.gr/blog/item/4823-iphone-policy-in-greece.html

Άλλο το deals365 αυτό φέρνει από Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το deals365 αυτό φέρνει από Αμερική.

 

Αυτό κατάλαβα και γω...οτι όταν η τιμολόγηση γίνεται εδώ από όπου και αν είναι το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση.Θα ρωτήσω με το imei

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβα και γω...οτι όταν η τιμολόγηση γίνεται εδώ από όπου και αν είναι το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση.Θα ρωτήσω με το imei

 

Με λίγα λόγια εάν αγοράσεις και έχεις ελληνική απόδειξη έχεις 2ετη εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβα και γω...οτι όταν η τιμολόγηση γίνεται εδώ από όπου και αν είναι το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση.Θα ρωτήσω με το imei

 

Υποτιθεται οτι τον 2ρο χρονο σε καλυπτει ο ιδιος ο πωλητης μιας και η αγορα γινεται εντος Ευρωπης,αλλα στην Ελλαδα που ολοι στα sites τους γραφουν ενα ξερο''ενας χρονος εγγυηση αντιπροσωπειας''τρεχα γυρευε.

 

Βλεπω Πλαισιο και Κωτσοβολος πολυ σωστα το γραφουν για τα 2χρονια εγγυηση.

Το Public/mediamarkt παλι εκει 12μηνες...

 

Καλα απο σκρουτζομαγαζα ολα κλασσικα 12μηνες γραφουν.

Εδω ενα τραγικο παραδειγμα πο ενα απο τα πολυ γνωστα σκρουτζομαγαζα της χωρας που το εχει και με μεγαλα γραμματα για την εγγυηση ενω ειναι λαθος

https://www.drele.com/shop/mobile-phones/apple-mobiles/iphone-xs/apple-iphone-xs-64gb-gold/

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι τον 2ρο χρονο σε καλυπτει ο ιδιος ο πωλητης μιας και η αγορα γινεται εντος Ευρωπης,αλλα στην Ελλαδα που ολοι στα sites τους γραφουν ενα ξερο''ενας χρονος εγγυηση αντιπροσωπειας''τρεχα γυρευε.

 

Βλεπω Πλαισιο και Κωτσοβολος πολυ σωστα το γραφουν για τα 2χρονια εγγυηση.

Το Public/mediamarkt παλι εκει 12μηνες...

 

Καλα απο σκρουτζομαγαζα ολα κλασσικα 12μηνες γραφουν.

Εδω ενα τραγικο παραδειγμα πο ενα απο τα πολυ γνωστα σκρουτζομαγαζα της χωρας που το εχει και με μεγαλα γραμματα για την εγγυηση ενω ειναι λαθος

https://www.drele.com/shop/mobile-phones/apple-mobiles/iphone-xs/apple-iphone-xs-64gb-gold/

 

Ο πωλητής τι σχέση έχει;

Η επίσημη αντιπροσωπεία σε καλύπτει αφού έχεις απόδειξη ελληνική

Απλά θέλει λίγο κυνήγι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι σιλικονατες της apple πάντως μεγάλη φόλα θήκες.. Δεν είναι μόνο ότι δεν προσφέρουν καμία προστασία αλλά και οι ίδιες χαλάνε από τα βάλε βγάλε.. Στο κάτω μέρος σπάνε πανεύκολα τα «δοντάκια» και μετά άχρηστη και η θήκη... Άσε που γεμίζουν και χνούδια σε εκνευριστικό βαθμό..Και έχουν και 40€ έλεος..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα απο σκρουτζομαγαζα ολα κλασσικα 12μηνες γραφουν.

 

Εδω ενα τραγικο παραδειγμα πο ενα απο τα πολυ γνωστα σκρουτζομαγαζα της χωρας που το εχει και με μεγαλα γραμματα για την εγγυηση ενω ειναι λαθος

 

https://www.drele.com/shop/mobile-phones/apple-mobiles/iphone-xs/apple-iphone-xs-64gb-gold/

 

 

 

Είναι ανάλογα την μάρκα.

Σε Samsung δίνει 2 έτη.

https://www.drele.com/shop/mobile-phones/samsung/galaxy-s10/samsung-galaxy-s10-128gb-prism-black-dual-sim-eu-2/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά,ελπίζω να με καλύπτει η εγγύηση αφού η αγορά θα γίνει από Ελληνικό μαγαζι.Οσον αφορά τη θήκη ελπίζω να μου βγει καλη αν και ίσως έπρεπε να πάρω μια λίγο καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...