Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σωστό κ αυτό!Εσυ έχεις και τα δυο ;

 

Ναι όπως σου είπα παραπάνω. Η κιτρινίλα στις οθόνες των iPhone ειδικά από το 6s και μετά είναι μεγάλη ιστορία και την έχω ζήσει. Άστο μην το ψάχνεις γιατί δεν θα βγάλεις άκρη. Ειδικά αν πας και δεις την demo συσκευή στο ίδιο μοντέλο με το δικό σου στα μεγάλα καπαστήματα θα πεις δεν μπορεί έχει πρόβλημα το δικό μου. Και πιο κίτρινο θα είναι και λιγότερο φωτεινό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι όπως σου είπα παραπάνω. Η κιτρινίλα στις οθόνες των iPhone ειδικά από το 6s και μετά είναι μεγάλη ιστορία και την έχω ζήσει. Άστο μην το ψάχνεις γιατί δεν θα βγάλεις άκρη. Ειδικά αν πας και δεις την demo συσκευή στο ίδιο μοντέλο με το δικό σου στα μεγάλα καπαστήματα θα πεις δεν μπορεί έχει πρόβλημα το δικό μου. Και πιο κίτρινο θα είναι και λιγότερο φωτεινό...

 

Γιατί όμως ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως ;

 

Γιατί τι? Για τις Demo συσκευές? Εξακριβωμένα σου λέω ότι είναι "πειραγμένες" προκειμένου να "παίζουν" 24 ώρες την ημέρα σε full φωτεινότητα στα stand των καταστημάτων και να αποδίδουν το καλύτερο δυνατό λευκό. Γι'αυτό και η Apple δεν επιτρέπει την πώληση demo συσκευών τουλάχιστον σε εμάς τους κοινούς θνητούς...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι? Για τις Demo συσκευές? Εξακριβωμένα σου λέω ότι είναι "πειραγμένες" προκειμένου να "παίζουν" 24 ώρες την ημέρα σε full φωτεινότητα στα stand των καταστημάτων και να αποδίδουν το καλύτερο δυνατό λευκό. Γι'αυτό και η Apple δεν επιτρέπει την πώληση demo συσκευών τουλάχιστον σε εμάς τους κοινούς θνητούς...

 

Αυτό νομίζω ισχύει με όλες τις συσκευές!Παντα έχω την εντύπωση ότι δείχνουν καλύτερα από αυτές που αγοράζουμε !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω ισχύει με όλες τις συσκευές!Παντα έχω την εντύπωση ότι δείχνουν καλύτερα από αυτές που αγοράζουμε !

 

Μα γι αυτό τις αγοράζουν μετά οι περισσότεροι

Λογικό είναι

Οι εταιρείες κοιτάνε πως θα σε φέρουν βόλτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό τις αγοράζουν μετά οι περισσότεροι

Λογικό είναι

Οι εταιρείες κοιτάνε πως θα σε φέρουν βόλτα

 

Καλά εννοείται αυτό!Ολα είναι μάρκετινγκ

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά τωρα μόλις που βγηκαν καμια δεκαριά updates πατάω update και βγαινει η βλακεία οτι οι όροι χρήσης αλλαξανε μπλα μπλα παταω συμφωνώ και αντι οπως παντα να αρχίσει να κανει update όλο βγαίνει συνεχεια πατας συμφωνω ξαναβγαινει και αυτο γίνεται συνέχεια και δεν κάνει update καμια εφαρμογή.Τι γίνεται το έχει και κάποιος άλλος το θέμα;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τωρα μόλις που βγηκαν καμια δεκαριά updates πατάω update και βγαινει η βλακεία οτι οι όροι χρήσης αλλαξανε μπλα μπλα παταω συμφωνώ και αντι οπως παντα να αρχίσει να κανει update όλο βγαίνει συνεχεια πατας συμφωνω ξαναβγαινει και αυτο γίνεται συνέχεια και δεν κάνει update καμια εφαρμογή.Τι γίνεται το έχει και κάποιος άλλος το θέμα;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

 

 

Είναι προσωρινό θέμα του App Store. Το γράφουν πολλά sites σήμερα. Θα επιλυθεί σύντομα.

 

https://9to5mac.com/2019/04/25/app-store-terms-and-conditions-error/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Είναι προσωρινό θέμα του App Store. Το γράφουν πολλά sites σήμερα. Θα επιλυθεί σύντομα.

 

https://9to5mac.com/2019/04/25/app-store-terms-and-conditions-error/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Οκ ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά και καλή ανάσταση !Ηθελα να ρωτήσω αν όσοι έχετε το silver μοντέλο έχετε παρατηρήσει ελαφριές γρατζουνιές (αράχνες) στο ατσάλινο πλαίσιο!Απ ότι είδα και στο YouTube είναι κλασικό θέμα του πλαισίου του συγκεκριμένου χρώματος και φεύγουν εύκολα με αλοιφή γυαλίσματος μετάλλων !Εχει κάποιος τέτοιο θέμα και έχει κάνει αυτού του είδους το γυάλισμα;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κανείς όσο και να το προσέξεις το ασημί θα κάνει κάτι ψιλά στο νίκελ .το είχα στο x γιαυτο το xs το πήρα μαύρο .κατα τα αλλά νομίζω πως φεύγουν σχετικά εύκολα από ότι είδα αλλά ξανά επανέρχονται γιαυτο μην ασχολίσε .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κανείς όσο και να το προσέξεις το ασημί θα κάνει κάτι ψιλά στο νίκελ .το είχα στο x γιαυτο το xs το πήρα μαύρο .κατα τα αλλά νομίζω πως φεύγουν σχετικά εύκολα από ότι είδα αλλά ξανά επανέρχονται γιαυτο μην ασχολίσε .

 

Ναι ισχύει τα ασημί-άσπρα κάνουν σημάδια στο γύρω γύρω πλαίσιο πολύ ευκολότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κανείς όσο και να το προσέξεις το ασημί θα κάνει κάτι ψιλά στο νίκελ .το είχα στο x γιαυτο το xs το πήρα μαύρο .κατα τα αλλά νομίζω πως φεύγουν σχετικά εύκολα από ότι είδα αλλά ξανά επανέρχονται γιαυτο μην ασχολίσε .

 

Ε είμαι ψειρας και είναι κρίμα μωρε!Θα πάρω αλοιφουλα και θα το περνάω οποτε μαζεύονται πολλές!!Ειναι πολύ όμορφο για να το αφήσω να ρημάξει

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε είμαι ψειρας και είναι κρίμα μωρε!Θα πάρω αλοιφουλα και θα το περνάω οποτε μαζεύονται πολλές!!Ειναι πολύ όμορφο για να το αφήσω να ρημάξει

 

 

 

Τι ακριβώς αλοιφή είναι αυτή και που την παίρνεις; Έχω το Max σε space gray και θέλω να είμαι προετοιμασμένος...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς αλοιφή είναι αυτή και που την παίρνεις; Έχω το Max σε space gray και θέλω να είμαι προετοιμασμένος...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τπτ ιδιαίτερο ,μια αλοιφή που γυαλιζουμε ασημικά κτλ

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ο χρόνος επι οθόνης στο iOS πλέον είναι σαν το SOT στο Android;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα σας πω τι μου συνεβει σήμερα το πρωί που ξύπνησα!Ειχα βάλει το κινητό το βράδυ για φόρτιση ΚΛΕΙΣΤΟ την ώρα που έπεσα να κοιμηθώ και ήταν στο 26% και επειδή πάντα κοιτάω αν ξεκίνησε να φορτίζει το κοίταξα πριν κοιμηθώ και όλα οκ!Το πρωί λοιπόν που ξύπνησα και το άνοιξα προς μεγάλη μου έκπληξη δεν είχε φορτίσει και αντίθετα είχε πέσει στο 12% δλδ κλειστό έπεσε 15% !!!Νευριασα όπως είναι φυσικό και το έβαλα αμέσως γιατί στις 10 δούλευα και το έβγαλα στο 98% στις 9:45!Μεχρι τώρα λοιπόν που σας μιλάω έχει χάσει μόλις 6% με χρήση κάποιες κλήσεις των 3-4 λεπτών και λίγο browsing με τα δεδομένα !Πολυ αντικρουομενη η σημερινή κατάσταση λοιπόν!Αν θέλετε πείτε μου την γνώμη σας για όλα αυτά !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ακούγεται σαν το πρόβλημα που είχαν καποιες πρώτες συσκευές με την φόρτιση.

 

 

Αν στο ξανακάνει κάνε μια επαναφορά να δεις πως πάει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ακούγεται σαν το πρόβλημα που είχαν καποιες πρώτες συσκευές με την φόρτιση στην αρχή.

 

 

Αν στο ξανακάνει κάνε μια επαναφορά να δεις πως πάει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το έχω από τον Φεβρουάριο και δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο!Επισης νομίζω ότι το πρόβλημα που αναφέρεσαι ήταν όταν το κινητό ήταν ανοιχτό κι όχι κλειστό !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι γιατί να έχασε 15% κλειστό τηλέφωνο.

Απορία, γιατί κλείνετε το τηλέφωνο ενώ υπάρχει η επιλογή του flight mode;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι γιατί να έχασε 15% κλειστό τηλέφωνο.

Απορία, γιατί κλείνετε το τηλέφωνο ενώ υπάρχει η επιλογή του flight mode;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ε συνήθεια χρόνων!Αυτο είναι που με έκανε και απόρησα κ εγώ και προβληματίστηκα !Σαν να έκανε αποφόρτιση

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε συνήθεια χρόνων!Αυτο είναι που με έκανε και απόρησα κ εγώ και προβληματίστηκα !Σαν να έκανε αποφόρτιση

 

Όταν το κλείνεις είναι χειρότερα

Η φόρτιση περνάει από την μητρική και τον επεξεργαστή για να κανονίζει την ένταση του ρεύματος ανάλογα με το ποσοστό φόρτισης

Όλα αυτά είναι καλό να γίνονται με ανοιχτή συσκευή

Οπότε το βάζεις σε πτήση

Επίσης γλιτώνεις ώρα από το άνοιξε κλείσε να φορτώσει το λειτουργικό

Επίσης γλιτώνεις ώρα από το να ανοίξεις μια μια πάλι τις εφαρμογές από την αρχή

 

Δεν κλείνουμε ποτέ το κινητό, δεν κλείνουμε ποτέ εφαρμογές. Χρόνια τώρα το έχω αυτό σαν αρχή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κλείνεις είναι χειρότερα

Η φόρτιση περνάει από την μητρική και τον επεξεργαστή για να κανονίζει την ένταση του ρεύματος ανάλογα με το ποσοστό φόρτισης

Όλα αυτά είναι καλό να γίνονται με ανοιχτή συσκευή

Οπότε το βάζεις σε πτήση

Επίσης γλιτώνεις ώρα από το άνοιξε κλείσε να φορτώσει το λειτουργικό

Επίσης γλιτώνεις ώρα από το να ανοίξεις μια μια πάλι τις εφαρμογές από την αρχή

 

Δεν κλείνουμε ποτέ το κινητό, δεν κλείνουμε ποτέ εφαρμογές. Χρόνια τώρα το έχω αυτό σαν αρχή

Έχω μείνει στα παλιά εγώ που έλεγαν ότι με κλειστό κινητό κάνει πιο αργή αλλά πιο σωστή φόρτιση!Θα το κάνω όπως λες πλέον !Καλα εφαρμογές τις κλείνω γιατί να μένουν ανοιχτές συνέχεια ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει στα παλιά εγώ που έλεγαν ότι με κλειστό κινητό κάνει πιο αργή αλλά πιο σωστή φόρτιση!Θα το κάνω όπως λες πλέον !Καλα εφαρμογές τις κλείνω γιατί να μένουν ανοιχτές συνέχεια ;

 

Δεν μένουν ανοιχτές

Ο τρόπος λειτουργίας του iOS είναι αρκετά διαφορετικός από το σκεπτικό σου

Μένουν παγωμένες απλά

Όταν τις ξανά ανοίγεις, γλιτώνεις χρόνο δεν ξανά φορτώνουν από την αρχή. Γλιτώνεις επίσης και μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μένουν ανοιχτές

Ο τρόπος λειτουργίας του iOS είναι αρκετά διαφορετικός από το σκεπτικό σου

Μένουν παγωμένες απλά

Όταν τις ξανά ανοίγεις, γλιτώνεις χρόνο δεν ξανά φορτώνουν από την αρχή. Γλιτώνεις επίσης και μπαταρία

 

Όχι δεν το παίζω ότι γνωρίζω ,απλά η δικιά μου λογική λέει να τις κλείνω!Αλλα για να το λες κάτι θα ξέρεις ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...