Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την οποία τιμή θα την κάνεις απόσβεση μιας και θα κρατήσεις 2-3 χρόνια τη συσκευή ή ακόμα και αν θελήσεις να την δώσεις θα έχει καλη μεταπωλητικη αξία.Κατα τ άλλα συμφωνώ σε όσα λες και ας μην είχα την τύχη να δουλέψω ακόμα ένα κινητό με ios,θα γίνει όμως σύντομα.Οτι και να πάρεις αν δεν το έχεις πάρει,καλοδούλευτο!

 

@JimboAthens λες; Ακόμα και με λίγους μήνες χρήσης να χάσω αρκετά;

 

Το xs έχω από τον Φεβρουάριο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

θέλω πλέον μια συσκευή με πολύ καλό βίντεο (λόγω των παιδιών μ ) και σταθερή φωτογραφική και ένα λογισμικό που να το στηρίζει η εταιρεία της με updates για αρκετό καιρό γιατί θέλω πλέον να κρατήσω μια συσκευή για 2 χρόνια +!Η μόνη επιλογή είναι η apple και το iPhone!

 

Οχι στο παραπανω η μονη επιλογη δεν ειναι μονο η Apple και το Iphone.Ειναι η Apple και το Iphone αλλα και η Google και τα pixel για την ακριβεια.

 

Περαν τουτου τα εχουμε ξαναπει για τις ναυαρχιδες τυπου Iphone xs και γιατι δεν πουλαει τοσο το Iphone XS οσο το max ή το Xr(οπως και το 8 σε σχεση με το 8plus).

 

Γιατι η μπαταρια του(οχι η αυτονομια ή διαχειριση)δεν ειναι αρκετη. Ενω ειναι πιο βολικο σε χρηση με το ενα χερι,οπως και ολα τα απλα Iphone σε σχεση με τα Plus μοντελα τους(ειδικα επιπεδου 8 και 8 plus)οι μπαταριες ειναι μικρες.

 

Δεν γινεται να πληρωνεις 1200+ευρω αρχικη τιμη για το φθηνοτερο Iphone XS 64gb και να σου βαζει η εταιρεια μπαταρια κατω απο 3000.Ειναι για γελια ή το κανει επιτηδες για να σπρωξει τις μεγαλυτερες σε μεγεθος συσκευες.

 

Και στα νεα Galaxy ολως τυχαιως απο τα 3 μοντελα,το S10+ με την μπαταρια των 4100 ειναι αυτο που εχει το 52% των συνολικων πωλησεων.

 

Πρεπει επιτελους η Apple να δωσει μεγαλες μπαταριες για τα χρηματα που δινουμε.

 

Οσο για το ιδιο το Ios τα εχουμε ξαναπει.

Ειναι οτι πιο απλο,λειτουργικο και σταθερο υπαρχει στην αγορα.

Αυτο μεταφερεται και στο ιδιο το store που ειναι μαζεμενο και αρκετα πιο καθαρο απο το play Store,αρκετες εφαρμογες οπως παντα ειναι πιο καλογραμμενες για Iphone παρα για Android κινητα.

 

Και φυσικα η γνωστη υποστηριξη που παρεχει η Apple(μαζι με την Google).Τον Σεπτεμβριο που θα βγει το επομενο Ios13,την ιδια μερα ή τελος παντων μεσα σε 2-3μερες διαφορας μεταξυ των κινητων αναλογα την χωρα θα εχουν ολες οι συσκευες το τελευταιο Ios.

 

Α και τα Gestures δουλευουν ρολοι,οπως και το Face Id που παραμενει οτι πιο ασφαλες στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι στο παραπανω η μονη επιλογη δεν ειναι μονο η Apple και το Iphone.Ειναι η Apple και το Iphone αλλα και η Google και τα pixel για την ακριβεια.

 

Περαν τουτου τα εχουμε ξαναπει για τις ναυαρχιδες τυπου Iphone xs και γιατι δεν πουλαει τοσο το Iphone XS οσο το max ή το Xr(οπως και το 8 σε σχεση με το 8plus).

 

Γιατι η μπαταρια του(οχι η αυτονομια ή διαχειριση)δεν ειναι αρκετη. Ενω ειναι πιο βολικο σε χρηση με το ενα χερι,οπως και ολα τα απλα Iphone σε σχεση με τα Plus μοντελα τους(ειδικα επιπεδου 8 και 8 plus)οι μπαταριες ειναι μικρες.

 

Δεν γινεται να πληρωνεις 1200+ευρω αρχικη τιμη για το φθηνοτερο Iphone XS 64gb και να σου βαζει η εταιρεια μπαταρια κατω απο 3000.Ειναι για γελια ή το κανει επιτηδες για να σπρωξει τις μεγαλυτερες σε μεγεθος συσκευες.

 

Και στα νεα Galaxy ολως τυχαιως απο τα 3 μοντελα,το S10+ με την μπαταρια των 4100 ειναι αυτο που εχει το 52% των συνολικων πωλησεων.

 

Πρεπει επιτελους η Apple να δωσει μεγαλες μπαταριες για τα χρηματα που δινουμε.

 

Οσο για το ιδιο το Ios τα εχουμε ξαναπει.

Ειναι οτι πιο απλο,λειτουργικο και σταθερο υπαρχει στην αγορα.

Αυτο μεταφερεται και στο ιδιο το store που ειναι μαζεμενο και αρκετα πιο καθαρο απο το play Store,αρκετες εφαρμογες οπως παντα ειναι πιο καλογραμμενες για Iphone παρα για Android κινητα.

 

Και φυσικα η γνωστη υποστηριξη που παρεχει η Apple(μαζι με την Google).Τον Σεπτεμβριο που θα βγει το επομενο Ios13,την ιδια μερα ή τελος παντων μεσα σε 2-3μερες διαφορας μεταξυ των κινητων αναλογα την χωρα θα εχουν ολες οι συσκευες το τελευταιο Ios.

 

Α και τα Gestures δουλευουν ρολοι,οπως και το Face Id που παραμενει οτι πιο ασφαλες στην αγορα.

 

Ναι θα έγραφα για το pixel αλλά ξεχάστηκα!Θα πήγαινα για το pixel αλλά πρώτον και κυριοτερο δεν έχει αντιπροσωπεία εδώ Ελλάδα και δεύτερον είναι άσχημα για εμένα!Επισης για την μπαταρία που λες ναι είναι μικρή αλλά να σου πω την αλήθεια κρατάει άνετα μια μέρα με την χρήση μου και το mate 10 pro που είχε 4000 μπαταρία κρατούσε και αυτό μια μέρα μετά από δυο-τρεις μηνες(γιατί στην αρχή ήταν πιο καλή η μπαταρία)!Οποτε για τα δικά μου δεδομένα προτιμάω το xs που είναι πολύ πιο βολικό από το max διότι θυμάμαι ποσο με είχε κουράσει το 6 plus!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με θα βγεις οικονομικά χαμένος γιατί στα android γκρεμίζονται γρήγορα οι τιμές....

 

 

 

Στο εξάμηνο εχεις χασει τα μισά χωρις καμια αμφιβολία.Είχα παρει το huawei mate 10 pro της γυναικας μου 799 ευρω όταν βγήκε.8 μηνες μετα το ειχαν καινούργιο στα καταστήματα 499 και μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση 250 ευρώ.Με μήλο δεν βγαίνεις χαμένος όπως και να εχει.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο εξάμηνο εχεις χασει τα μισά χωρις καμια αμφιβολία.Είχα παρει το huawei mate 10 pro της γυναικας μου 799 ευρω όταν βγήκε.8 μηνες μετα το ειχαν καινούργιο στα καταστήματα 499 και μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση 250 ευρώ.Με μήλο δεν βγαίνεις χαμένος όπως και να εχει.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Συμφωνώ απόλυτα ,έκανα ακριβώς αυτό που έκανες κ εσυ !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις factory reset, τι γίνεται με την esim??

Ξαναβγάζεις φωτογραφία το QR και μπαίνει??

 

Όχι νομίζω το χάνει εντελώς....

Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινα για το pixel αλλά πρώτον και κυριοτερο δεν έχει αντιπροσωπεία εδώ Ελλάδα και δεύτερον είναι άσχημα για εμένα!

 

Τα pixel πιο πολυ τα ανεφερα καθαρα για να σου δειξω οτι με βαση αυτα που κοιταζες σε καλυπτουν(και αν σε ενδιαφερει η εγγυηση,αγοραζεις απο amazon).

 

Προφανως και η καλυτερη επιλογη μεταξυ των δυο ειναι τα Iphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις factory reset, τι γίνεται με την esim??

 

Ξαναβγάζεις φωτογραφία το QR και μπαίνει??

 

 

 

be0e91c1bf52086ebcaac49581d432c3.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τα pixel πιο πολυ τα ανεφερα καθαρα για να σου δειξω οτι με βαση αυτα που κοιταζες σε καλυπτουν(και αν σε ενδιαφερει η εγγυηση,αγοραζεις απο amazon).

 

Προφανως και η καλυτερη επιλογη μεταξυ των δυο ειναι τα Iphone.

 

Φτάνει τα σχόλια για επιλογή συσκευής

Υπάρχει ειδική ενότητα γι αυτή την κουβέντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φτάνει τα σχόλια για επιλογή συσκευής

Υπάρχει ειδική ενότητα γι αυτή την κουβέντα

 

Μαζι σου αλλα δεν ρωτησε κανεις ποια συσκευη να παρει.

 

Ο συμφορουμιτης παραπανω απλα ανεφερε για ποιο λογο τελικα πηρε την συσκευη του θεματος δηλαδη το Iphone xs :)

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου αλλα δεν ρωτησε κανεις ποια συσκευη να παρει.

 

Ο συμφορουμιτης παραπανω απλα ανεφερε για ποιο λογο τελικα πηρε την συσκευη του θεματος δηλαδη το Iphone xs :)

 

Διάβασε όλα μας τα μηνύματα παραπάνω και θα καταλάβεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

sorry αν ειμαι εκτος θεματος,εχει κανει καποιος παραγγελια απο drele.com;

αν ναι,εμεινε ευχαριστημενος με τη συσκευη;επισης γνωριζει καποιος απο ποια χωρα εισαγει;

Link to comment
Share on other sites

sorry αν ειμαι εκτος θεματος,εχει κανει καποιος παραγγελια απο drele.com;

αν ναι,εμεινε ευχαριστημενος με τη συσκευη;επισης γνωριζει καποιος απο ποια χωρα εισαγει;

 

Δεν νομιζω οτι τα σκρουτζομαγαζα εισαγουν κινητα απο μια χωρα συγκεκριμενα,γιαυτο και δεν γνωριζουν ουτε τα ιδια τι εισαγωγης ειναι το καθε μοντελο.

Για το εν λογω σκρουτζομαγαζο παντως μονο καλα λογια εχω διαβασει ως τωρα,αν και δεν εχω αγορασει κατι απο αυτους μιας και ειναι πολυ μακρια απο μενα σαν αποσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι τα σκρουτζομαγαζα εισαγουν κινητα απο μια χωρα συγκεκριμενα,γιαυτο και δεν γνωριζουν ουτε τα ιδια τι εισαγωγης ειναι το καθε μοντελο.

Για το εν λογω σκρουτζομαγαζο παντως μονο καλα λογια εχω διαβασει ως τωρα,αν και δεν εχω αγορασει κατι απο αυτους μιας και ειναι πολυ μακρια απο μενα σαν αποσταση.

 

πως γινεται να μην ξερουν;εννοω ποια ειναι η διαδικασια παραγγελιας απο αυτους;αν ξερεις φυσικα ετσι για να ικανοποιησω την περιεργεια μου.παντως σε ευχαριστω για το χρονο που διεθεσες

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να μην ξερουν;εννοω ποια ειναι η διαδικασια παραγγελιας απο αυτους;αν ξερεις φυσικα ετσι για να ικανοποιησω την περιεργεια μου.παντως σε ευχαριστω για το χρονο που διεθεσες

 

Αυτο δυστηχως δεν το γνωριζω και το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τους ριξει ενα τηλεφωνακι οποτε μπορεις να σου λυσουν τις οποιες αποριες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δυστηχως δεν το γνωριζω και το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τους ριξει ενα τηλεφωνακι οποτε μπορεις να σου λυσουν τις οποιες αποριες.

 

Από εμπόρους τα παίρνουν οι περισσότεροι δεν ψωνίζουν όλοι μόνοι τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δυστηχως δεν το γνωριζω και το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τους ριξει ενα τηλεφωνακι οποτε μπορεις να σου λυσουν τις οποιες αποριες.

 

παντως με εναν υπαλληλο που μιλησα απο το drele δε γνωριζε χωρα εισαγωγης

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις αυτα για την χωρα εισαγωγης παιζουν ρολο κυριως στα Android κινητα που αναλογα την χωρα προορισμου του καθε κινητου,παιρνει ο καθενας σε διαφορετικη ημερομηνια τα updates πχ αυτος που εχει Samsung Κινητο με χωρα προορισμου την Γαλλια μπορει να παρει το μεγαλο Update τον Γεναρη,και ο αλλος που εχει Samsung Γερμανικο να παρει το update ενα μηνα μετα.

 

Στα iphone δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

 

Ουτε υπαρχει καποιο θεμα με τις γλωσσες.Οτι Ευρωπαικο κινητο και να αγορασεις εχει μεσα και Ελληνικα και Αγγλικα.

 

Το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να ειναι Ευρωπαικο το μοντελο,για την 2ετη εγγυηση απο Infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις αυτα για την χωρα εισαγωγης παιζουν ρολο κυριως στα Android κινητα που αναλογα την χωρα προορισμου του καθε κινητου,παιρνει ο καθενας σε διαφορετικη ημερομηνια τα updates πχ αυτος που εχει Samsung Κινητο με χωρα προορισμου την Γαλλια μπορει να παρει το μεγαλο Update τον Γεναρη,και ο αλλος που εχει Samsung Γερμανικο να παρει το update ενα μηνα μετα.

 

Στα iphone δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

 

Ουτε υπαρχει καποιο θεμα με τις γλωσσες.Οτι Ευρωπαικο κινητο και να αγορασεις εχει μεσα και Ελληνικα και Αγγλικα.

 

Το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να ειναι Ευρωπαικο το μοντελο,για την 2ετη εγγυηση απο Infoquest.

 

 

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες και το χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις αυτα για την χωρα εισαγωγης παιζουν ρολο κυριως στα Android κινητα που αναλογα την χωρα προορισμου του καθε κινητου,παιρνει ο καθενας σε διαφορετικη ημερομηνια τα updates πχ αυτος που εχει Samsung Κινητο με χωρα προορισμου την Γαλλια μπορει να παρει το μεγαλο Update τον Γεναρη,και ο αλλος που εχει Samsung Γερμανικο να παρει το update ενα μηνα μετα.

 

Στα iphone δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

 

Ουτε υπαρχει καποιο θεμα με τις γλωσσες.Οτι Ευρωπαικο κινητο και να αγορασεις εχει μεσα και Ελληνικα και Αγγλικα.

 

Το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να ειναι Ευρωπαικο το μοντελο,για την 2ετη εγγυηση απο Infoquest.

 

Σχεδόν όπως τα λες

Από όπου και να αγοράσεις iPhone είναι το ίδιο

Έχεις ένα χρόνο παγκόσμια εγγύηση

Το iOS δεν αλλάζει σε καμία συσκευή

Μόνο στην Κίνα και σε κάποια ακόμα χώρα έχει κάποια ειδική έκδοση λόγο νομοθεσίας έχω την εντύπωση

Ο φορτιστής μόνο αλλάζει ανά ήπειρο

Επίσης υπάρχουν και κάποιοι πάροχοι που δίνουν συσκευές Locked όπως Verizon και λοιπά

Εκείνες οι συσκευές δεν δουλεύουν με άλλες SIM

Όλα τα άλλα iPhone από όπου και να αγοράσεις δεν υπάρχει πρόβλημα

 

2ετη εγγύηση μόνο με ελληνική απόδειξη. Η συσκευή μπορεί να είναι για Γαλλία αλλά η απόδειξη εάν είναι από ελληνικό κατάστημα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση επίσης ότι αν αγοράσεις iPhone από τα ΗΑΕ ( γενικά τις εκει χώρες) δεν έχεις facetime. Και αυτό δεν αλλάζει ακόμα και αν το φέρεις σε ευρωπαϊκή χώρα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το 5S 64gb πού είχα αγοράσει από Dubai σίγουρα δεν ειχε facetime ουτε ήταν δυνατόν ακόμα καί με Ελληνική σιμ

καί μαλλον συνεχίζεται σύμφωνα μέ την Apple

https://support.apple.com/el-gr/HT204168

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα πρόβλημα και δεν γίνεται ώθηση στο τηλέφωνο του ηλεκτρονικού μου ταχυδρομείου.

Οι επιλογές που μου δίνει είναι "Μετάκληση" και "Χειροκίνητα"

Μόνο ο icloud λογαριασμός έχει "Ώθηση"

Τι μπορώ να κάνω;

Θέλω μόλις μου στέλνουν μήνυμα να εμφανίζεται αμέσως.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα πρόβλημα και δεν γίνεται ώθηση στο τηλέφωνο του ηλεκτρονικού μου ταχυδρομείου.

Οι επιλογές που μου δίνει είναι "Μετάκληση" και "Χειροκίνητα"

Μόνο ο icloud λογαριασμός έχει "Ώθηση"

Τι μπορώ να κάνω;

Θέλω μόλις μου στέλνουν μήνυμα να εμφανίζεται αμέσως.

Ευχαριστώ.

 

Αν εννοείς το Gmail δεν υποστηρίζεται η ώθηση .Μπορεις να βάλεις τη μετάκληση συχνά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...