Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα!Συγνωμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά σήμερα έπεσε άλλο ένα της εκατό η μπαταρία και έχει φτάσει πλέον στο 96 από τον Φεβρουάριο!Τι να κάνω κατά τι γνώμη σας;Φοβάμαι μήπως έχω πέσει σε ελαττωματική μπαταρία!Η εγγύηση καλύπτει κάτι ανάλογο;
Η εγγύηση μπαταρίας καλύπτει οτιδήποτε κάτω από 80% μέσα στον πρώτο χρόνο ή απότομα σβησίματα

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η εγγύηση μπαταρίας καλύπτει οτιδήποτε κάτω από 80% μέσα στον πρώτο χρόνο ή απότομα σβησίματα

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Οποτε δεν μπορώ να κάνω κάτι!Βεβαια να πω ότι φταίω εγώ για την πτώση γιατί της κάνω κακή χρήση διότι το βράδυ που το βάζω για φόρτιση συνήθως έχει πέσει κάτω από το 20% και το αφήνω όλο το βράδυ στην πρίζα!Απλα προχθές έπεσε στο 97 που σας έστειλα και σας το είπα και σήμερα άλλο ένα της εκατό και μου φαίνεται παράξενο αυτό!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν μπορώ να κάνω κάτι!Βεβαια να πω ότι φταίω εγώ για την πτώση γιατί της κάνω κακή χρήση διότι το βράδυ που το βάζω για φόρτιση συνήθως έχει πέσει κάτω από το 20% και το αφήνω όλο το βράδυ στην πρίζα!Απλα προχθές έπεσε στο 97 που σας έστειλα και σας το είπα και σήμερα άλλο ένα της εκατό και μου φαίνεται παράξενο αυτό!

 

Μη γίνεσαι "ψυχαναγκαστικός" με το ποσοστό.

Στο android που δεν βλέπεις τέτοια ποσοστά, δεν σε νοιάζει τίποτε.

Εδώ που η Apple το πρόσθεσε για περισσότερη "διαφάνεια", πολλοί έχουν τρελαθεί να κοιτάζουν 10 φορές την ημέρα το ποσοστό.

Εγώ εχω ένα XR με 100% και ένα 7αρι με 84% και ζω τη ζωή μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Μη γίνεσαι "ψυχαναγκαστικός" με το ποσοστό.

Στο android που δεν βλέπεις τέτοια ποσοστά, δεν σε νοιάζει τίποτε.

Εδώ που η Apple το πρόσθεσε για περισσότερη "διαφάνεια", πολλοί έχουν τρελαθεί να κοιτάζουν 10 φορές την ημέρα το ποσοστό.

 

Μαζί σου και συμφωνώ απόλυτα απλά ακούγοντας από άλλους ότι είναι στο 100% μέσα σε ένα χρόνο χρήσης και εμένα από το Φεβρουάριο έχει πέσει 4% ε με προβληματίζει λίγο !!Επισης νομίζω έχουν πέσει και λίγο οι χρόνοι του sot!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου και συμφωνώ απόλυτα απλά ακούγοντας από άλλους ότι είναι στο 100% μέσα σε ένα χρόνο χρήσης και εμένα από το Φεβρουάριο έχει πέσει 4% ε με προβληματίζει λίγο !!Επισης νομίζω έχουν πέσει και λίγο οι χρόνοι του sot!

 

Κι αν η δική σου μπαταρία πέφτει με έναν ρυθμό και η δική τους κρατήσει 1 έτος 100% και πάει στο 90% σε έναν μήνα μετα;

Επίσης αν κάνετε τελείως διαφορετική χρήση/φορτιση/αποθήκευση της συσκευής;

Αν έχετε τύχει διαφορετικές παρτίδες μπαταρίας με μικροαποκλίσεις χωρητικότητας/ποιότητας;

 

Είναι χιλιάδες συνδυασμοί παραγόντων που ΔΕΝ μπορείς να ελέγξεις.

Μην αγχώνεσαι και μην σε απασχολεί το ποσοστό.

Στα 2-3 έτη ΟΛΟΙ πρέπει να αλλάξουν τη μπαταρία τους, είτε τώρα είναι με 100% είτε με 96%.

Link to comment
Share on other sites

Κι αν η δική σου μπαταρία πέφτει με έναν ρυθμό και η δική τους κρατήσει 1 έτος 100% και πάει στο 90% σε έναν μήνα μετα;

Επίσης αν κάνετε τελείως διαφορετική χρήση/φορτιση/αποθήκευση της συσκευής;

Αν έχετε τύχει διαφορετικές παρτίδες μπαταρίας με μικροαποκλίσεις χωρητικότητας/ποιότητας;

 

Είναι χιλιάδες συνδυασμοί παραγόντων που ΔΕΝ μπορείς να ελέγξεις.

Μην αγχώνεσαι και μην σε απασχολεί το ποσοστό.

Στα 2-3 έτη ΟΛΟΙ πρέπει να αλλάξουν τη μπαταρία τους, είτε τώρα είναι με 100% είτε με 96%.

Δίκιο έχεις ,Τεσπα τι να πω!Κατι άλλο,σε αλλαγή μπαταρίας γίνεται επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Συγνωμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά σήμερα έπεσε άλλο ένα της εκατό η μπαταρία και έχει φτάσει πλέον στο 96 από τον Φεβρουάριο!Τι να κάνω κατά τι γνώμη σας;Φοβάμαι μήπως έχω πέσει σε ελαττωματική μπαταρία!Η εγγύηση καλύπτει κάτι ανάλογο;

 

 

 

Θα χάσεις τα μαλλιά σου για μια μπαταρία η οποία κοστίζει μερικές δεκάδες ευρώ.Χαλααααρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις ,Τεσπα τι να πω!Κατι άλλο,σε αλλαγή μπαταρίας γίνεται επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων;

 

Κανονικά όχι, απλώς απενεργοποιείς το Find My iPhone στο iCloud. Αλλά σου προτείνουν και οι ίδιοι να πάρεις οπωσδήποτε ένα backup σε iTunes για να είσαι απολυτα καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι, απλώς απενεργοποιείς το Find My iPhone στο iCloud. Αλλά σου προτείνουν και οι ίδιοι να πάρεις οπωσδήποτε ένα backup σε iTunes για να είσαι απολυτα καλυμμένος.

 

Μάλιστα ωραία ευχαριστώ πολύ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα χάσεις τα μαλλιά σου για μια μπαταρία η οποία κοστίζει μερικές δεκάδες ευρώ.Χαλααααρωσε.

 

Χαχα έχεις δίκιο!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση μπαταρίας καλύπτει οτιδήποτε κάτω από 80% μέσα στον πρώτο χρόνο ή απότομα σβησίματα

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Η εγγυηση για την μπαταρια δεν ειναι 6μηνες?

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση για την μπαταρια δεν ειναι 6μηνες?

 

Γιατι τις μπαταριες που δεν αφαιρουνται η εγγυηση ειναι 2 χρονια και για αυτες που αφαιρουνται απο τη συσκευη, νομιζω, 1 χρονος.

Μπορει και αναποδα, δε θυμαμαι καλα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μαζί σου και συμφωνώ απόλυτα απλά ακούγοντας από άλλους ότι είναι στο 100% μέσα σε ένα χρόνο χρήσης και εμένα από το Φεβρουάριο έχει πέσει 4% ε με προβληματίζει λίγο !!Επισης νομίζω έχουν πέσει και λίγο οι χρόνοι του sot!

 

εγω τι να πω που σε 2.5μηνες πηγε 90% ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να πω που σε 2.5μηνες πηγε 90% ? :rolleyes:

 

Ε μα!!Πως;Γιατί;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε μα!!Πως;Γιατί;

 

δεν εχω ιδεα....... και εκτος αυτο.... δεν βγαζεις ακρη με το service....... αν εισαι Ελλαδα........

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα....... και εκτος αυτο.... δεν βγαζεις ακρη με το service....... αν εισαι Ελλαδα........

 

Κατάλαβα!!Καλα κρασιά

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι κύκλοι φόρτισης και το αντίστοιχο ποσοστό που θεωρεί η apple ως defective για αλλαγή εντός εγγύησης. Ακόμα και δύο χρόνια να ισχύει η εγγύηση, θεωρώ απίθανο να πέσει κάτω από 80%

Εγώ είχα πάει το 6s 7μηνων συσκευή στη document για απότομα shutdowns και μικρή διάρκεια μπαταρίας, η απάντηση τους είναι ότι εφόσον στο τερματικό τους δείχνει 96% capacity, δεν υπάρχει περίπτωση αλλαγής εντός εγγύησης. Όχι πως δε με πίστευαν, απλά κι αυτοί πήγαιναν βάση του διαγνωστικού τους. Αργότερα τον Νοέμβρη ξεκίνησε ο τζερτζελος με το θέμα των μπαταριών, δωρεάν αντικαταστάσεις, εμφάνιση capacity στο ios, κ.ο.κ32454f1a8301fe01bea51e8bbd8a4bf6.jpg

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα....... και εκτος αυτο.... δεν βγαζεις ακρη με το service....... αν εισαι Ελλαδα........

 

Απο που και ως που το παραπανω?

 

Εγω εχω ακουσει/διαβασει πολυ καλα λογια για αρκετα απο τα service της Apple στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά service και άψογο κιόλας

Φυσικά έχουν τις οδηγίες τους και τα μηχανήματα τους και ακολουθούν ρητά τον κανονισμό της εταιρείας

Δεν μπορεί ότι νομίζουμε εμείς ή ότι έχουμε διαβάσει ή ότι άλλο, αυτοί να το επισκευάζουν

Άσχετα εάν κάποιος έχει πραγματικά κάποιο πρόβλημα

 

Το εάν έχει κάποιος την συσκευή 3 μήνες και έπεσε στο 90% δεν είναι πρόβλημα

Όταν θα φτάσει στο 80% και είναι εντός εγγύησης τότε να πάει να γίνει διάγνωση και αλλαγή

Εάν με το μυαλό μου εγώ λέω ότι πέφτει πολύ γρήγορα το ποσοστό τότε αυτό δεν αποτελεί κριτήριο αλλαγής της μπαταρίας

Τα μηχανήματα τους έχουν τον πρώτο λόγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο που και ως που το παραπανω?

 

Εγω εχω ακουσει/διαβασει πολυ καλα λογια για αρκετα απο τα service της Apple στην Ελλαδα.

 

γτ το πηγα παντου και μου ελεγαν αν δεν παει 80% δεν αλλαζουμε την μπαταρια.... και στον καναδα που πηγα σε apple store εγινε αμεσα αντικατάσταση μπαταριας.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κανονικά service και άψογο κιόλας

Φυσικά έχουν τις οδηγίες τους και τα μηχανήματα τους και ακολουθούν ρητά τον κανονισμό της εταιρείας

Δεν μπορεί ότι νομίζουμε εμείς ή ότι έχουμε διαβάσει ή ότι άλλο, αυτοί να το επισκευάζουν

Άσχετα εάν κάποιος έχει πραγματικά κάποιο πρόβλημα

 

Το εάν έχει κάποιος την συσκευή 3 μήνες και έπεσε στο 90% δεν είναι πρόβλημα

Όταν θα φτάσει στο 80% και είναι εντός εγγύησης τότε να πάει να γίνει διάγνωση και αλλαγή

Εάν με το μυαλό μου εγώ λέω ότι πέφτει πολύ γρήγορα το ποσοστό τότε αυτό δεν αποτελεί κριτήριο αλλαγής της μπαταρίας

Τα μηχανήματα τους έχουν τον πρώτο λόγο

 

σοβαρα δεν ειναι προβλημα να φτασει 90% μονο με 47 κυκλους φορτισης? και χωρις πολυ χρηση..... σε apple store αμεσως μου αλλαξαν μπαταρια...... και αυτο ειναι αρκετο....

 

δεν θα περιμενα να παει 80% για να μου αλλαξουν μπαταρια.....

Link to comment
Share on other sites

γτ το πηγα παντου και μου ελεγαν αν δεν παει 80% δεν αλλαζουμε την μπαταρια.... και στον καναδα που πηγα σε apple store εγινε αμεσα αντικατάσταση μπαταριας.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σοβαρα δεν ειναι προβλημα να φτασει 90% μονο με 47 κυκλους φορτισης? και χωρις πολυ χρηση..... σε apple store αμεσως μου αλλαξαν μπαταρια...... και αυτο ειναι αρκετο....

 

δεν θα περιμενα να παει 80% για να μου αλλαξουν μπαταρια.....

 

Τι πρόβλημα δηλαδή είναι;

Περισσότερο πρόβλημα είναι εάν μια εφαρμογή δεν δουλεύει σωστά και σου τρώει άσκοπα την μπαταρία παρά αυτό που λες

Ένα 10% το τρώει μια κακογραμμενη εφαρμογή σε λίγα λεπτά

Άρα;

Βασικά θεωρώ ότι αυτό το ποσοστό βγήκε για να δημιουργήσει ψυχολογικά προβλήματα στους ψυχαναγκαστικους

 

Μια ειδοποίησης μόνο όταν έφτανε στο 80% θα ήταν αρκετή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στους 125 κυκλους φορτισης και η υγεια μπαταριας ειναι στο 100%!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στους 125 κυκλους φορτισης και η υγεια μπαταριας ειναι στο 100%!

 

url?sa=i&source=images&cd=&ved=2ahUKEwjEiarui6fjAhVSJlAKHZngDi0QjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.playhugelottos.com%2Fen%2Flottery-news%2Farticle%2F9169%2Flottery-stories-from-india.html&psig=AOvVaw2SYk_kY0tx5jRCCdWZ8Qse&ust=1562736069273810

 

Lotto... :p

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

γτ το πηγα παντου και μου ελεγαν αν δεν παει 80% δεν αλλαζουμε την μπαταρια.... και στον καναδα που πηγα σε apple store εγινε αμεσα αντικατάσταση μπαταριας.......

 

Ωραια στειλε τοτε email στην ιδια την Apple και αν αυτη σου δωσει το πρασινο φως για αλλαγη,παρε το email απαντηση και πηγαινε το σε καποιο απο τα service για αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγόρασα το κινητο 30/10/2018 και με το λιώσιμο που τρώει η μπαταρία βρίσκεται στο 93%. (8 μήνες) υποθέτω οτι καλοκαιράκι και με τις φορτίσεις στη ζέστη,εκθεση σε ήλιο και θερμοκρασίες καλοκαιρινές μεχρι να κλείσει χρονο πιστευω οτι θα πάει 88-90% .Η ώρα για αλλαγή μπαταρίας πιστευετε οτι είναι ιδανική κάτω απο τα 86%????

Αυθημερόν αντικατασταση μπαταρίας στα istorm γίνεται; Γιατί απο Κρήτη λιγο δυσκολο να περιμένεις μέρες για μια επισκευή μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...