Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοείς το Gmail δεν υποστηρίζεται η ώθηση .Μπορεις να βάλεις τη μετάκληση συχνά

 

Συμβαίνει στους επαγγελματικούς μου ΙΜΑΡ λογαριασμούς.

 

Επίσης μου λέει ότι θα προσκομίζει νέα δεδομένα μόνο όταν είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα και σε wi-fi

Τι ρύθμιση είναι αυτή;

 

EDIT:

"With iOS 11 and later, Automatically is set by default. Your device will fetch new data in the background only when your device is charging and connected to Wi-FI."

 

Τι βλακεία είναι αυτή; Μπορούμε να την ξεπεράσουμε;

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν είναι στο ρεύμα θα δώσει ώθηση άμεσα του μηνύματος. Αλλιώς όποτε το έχεις βάλει να κάνει μετάκληση. 15 ή 30 ή ότι άλλο έχεις βάλει.
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει στους επαγγελματικούς μου ΙΜΑΡ λογαριασμούς.

 

Επίσης μου λέει ότι θα προσκομίζει νέα δεδομένα μόνο όταν είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα και σε wi-fi

Τι ρύθμιση είναι αυτή;

 

EDIT:

"With iOS 11 and later, Automatically is set by default. Your device will fetch new data in the background only when your device is charging and connected to Wi-FI."

 

Τι βλακεία είναι αυτή; Μπορούμε να την ξεπεράσουμε;

 

Εμένα επειδή το email της δουλειάς βασίζεται στην πλατφόρμα της Microsoft, κατέβασα την εφαρμογή του Outlook και έχω κανονικά ειδοποίηση για όλα τα email με το που έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Σε ποιο ποσοστό η μπαταρία χρειάζεται αλλαγή;Ή στο λέει στην απόδοση μπαταρίας ποτε θέλει;Είμαι τώρα στο 97%

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Σε ποιο ποσοστό η μπαταρία χρειάζεται αλλαγή;Ή στο λέει στην απόδοση μπαταρίας ποτε θέλει;Είμαι τώρα στο 97%
Μέχρι το 82-83% έχεις ακόμα

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το 82-83% έχεις ακόμα

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Βέβαια λόγω κακής χρήσης σήμερα μου έπεσε στο 97% από τις αρχές Φεβρουαρίου που το έχω αλλά εντάξει...Γνωρίζεις κόστος αλλαγής στην επίσημη αντιπροσωπεία ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια λόγω κακής χρήσης σήμερα μου έπεσε στο 97% από τις αρχές Φεβρουαρίου που το έχω αλλά εντάξει...Γνωρίζεις κόστος αλλαγής στην επίσημη αντιπροσωπεία ;

 

Μόνο η θερμοκρασία είναι ο αντίπαλος της μπαταρίας

Οποιαδήποτε άλλη χρήση δεν την δημιουργεί θέμα

Επίσης και τι μπαταρία θα τύχει. Εάν είναι να χαλάσει, ότι και να κάνεις είναι αναπόφευκτο

 

Κάτω από το 80% το iPhone ρίχνει την επίδοση της συσκευής για να μην κλείνει στα ξαφνικά από μόνο του

Οπότε μετά το 80% πρέπει να μπαίνει στα σχέδια για αλλαγή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικά στα 79€ είσαι

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Ε αν το κινητό είναι μια χαρά αξίζει να τα δώσεις και να το έχεις για κανα δυο χρόνια ακόμα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο η θερμοκρασία είναι ο αντίπαλος της μπαταρίας

Οποιαδήποτε άλλη χρήση δεν την δημιουργεί θέμα

Επίσης και τι μπαταρία θα τύχει. Εάν είναι να χαλάσει, ότι και να κάνεις είναι αναπόφευκτο

 

Κάτω από το 80% το iPhone ρίχνει την επίδοση της συσκευής για να μην κλείνει στα ξαφνικά από μόνο του

Οπότε μετά το 80% πρέπει να μπαίνει στα σχέδια για αλλαγή

 

Κατάλαβα!!Ε πιστεύω έχει ακόμα ψωμί!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε αν το κινητό είναι μια χαρά αξίζει να τα δώσεις και να το έχεις για κανα δυο χρόνια ακόμα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατάλαβα!!Ε πιστεύω έχει ακόμα ψωμί!

 

Από το 97 μέχρι το 80 εννοείται πως έχει ακόμα

 

Εμένα η συσκευή είναι 6 μηνών και έχω 99%

Ένας φίλος το έχει ένα χρόνο το φορτίζει 2-3 φορές την ημέρα, είναι όλη μέρα με το κινητό στο χέρι, οπότε να ναι το βάζει στην πρίζα σε power bank με κινέζικα καλώδια και έχει μπαταρία 100%

 

Καθαρά τι μπαταρία θα σου τύχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο παντως ειναι πριν φτασει η μπαταρια στο 80% να το εχει αλλαξει καποιος το κινητο.

 

Μονη εξαιρεση σε αυτο ηταν τα παλια 6s(τοτε που βγηκε στην φορα το ας το πουμε σκανδαλο και καλα με την Apple που εριχνε την συχνοτητα στις cpu),και αυτο γιατι τα εν λογω κινητα εχουν χαλια μπαταρια(μολις 1700mah)και επειδη ηταν συνεχεια στην φορτιση για οποιον δουλευε αρκετα το κινητο(γιατι απο αυτονομια ηταν χαλια),γιαυτο ειχαν βγαλει αχρηστες τις μπαταριες.

 

Και φανταστειτε οτι μιλαμε για συσκευες χωρις ταχυφορτιστες,αλλα ειχαν γραψει παρα πολλες φορτισεις,ειδικα μιας και πολλοι τα κρατουσαν και για πολλα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο παντως ειναι πριν φτασει η μπαταρια στο 80% να το εχει αλλαξει καποιος το κινητο.

 

Μονη εξαιρεση σε αυτο ηταν τα παλια 6s(τοτε που βγηκε στην φορα το ας το πουμε σκανδαλο και καλα με την Apple που εριχνε την συχνοτητα στις cpu),και αυτο γιατι τα εν λογω κινητα εχουν χαλια μπαταρια(μολις 1700mah)και επειδη ηταν συνεχεια στην φορτιση για οποιον δουλευε αρκετα το κινητο(γιατι απο αυτονομια ηταν χαλια),γιαυτο ειχαν βγαλει αχρηστες τις μπαταριες.

 

Και φανταστειτε οτι μιλαμε για συσκευες χωρις ταχυφορτιστες,αλλα ειχαν γραψει παρα πολλες φορτισεις,ειδικα μιας και πολλοι τα κρατουσαν και για πολλα χρονια.

 

Δεν έχουν σχέση αυτά που λες με την χωρητικότητα της μπαταρίας

Μια χαρά ήταν το 6s

Κάποιες παρτίδες μπαταριών ήταν χαμηλότερης απόδοσης

Αυτό με τον χρονισμό του επεξεργαστή το είχαν από παλιά τα τηλέφωνα απλά δεν το ήξερα κανένας

 

Εγώ επειδή άλλαζα μπαταρίες το είχα καταλάβει ότι κάτι παίζει γιατί έβλεπα διαφορά αμέσως στην απόδοση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από το 80% το iPhone ρίχνει την επίδοση της συσκευής για να μην κλείνει στα ξαφνικά από μόνο του

Οπότε μετά το 80% πρέπει να μπαίνει στα σχέδια για αλλαγή

 

Τάσο δεν ρίχνει την απόδοση/ επίδοση κάτω από 80%.

Θα τη ρίξει μόνο εάν το κινητό αρχίζει να αντιμετωπίζει αναπάντεχα shut down.

 

Το δικό μου 6s με 79% health, συνεχίζει κανονικά και απροβληματιστα όπως και πριν πέσει κάτω από 80%. Για κινητό από το Δεκέμβριο του 2015 πραγματικά κανένα παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτο με την μπαταρια, περα απο τις θερμοκρασιες που παιζουν ρολο, σημασια εχει και σε τι "κομματι" θα πεσεις...

Εγω κλεινω 7 μηνες και ειναι ακομα στο 100%...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ρε παιδιά εγώ που το έχω από αρχές Φεβρουαρίου και είμαι ήδη στο 97 να αρχίσω να ανησυχώ ;Κάθε μέρα το φορτιζω το βράδυ

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ρε παιδιά εγώ που το έχω από αρχές Φεβρουαρίου και είμαι ήδη στο 97 να αρχίσω να ανησυχώ ;Κάθε μέρα το φορτιζω το βράδυ

 

Προς το τελος του 2ου χρονου θα πρεπει να ανησυχεις!

Και βεβαια, αν στην πραξη δε σου πεφτει αποτομα η μπαταρια δε χρειαζεται να αγχωνεσαι!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Οποτε ρε παιδιά εγώ που το έχω από αρχές Φεβρουαρίου και είμαι ήδη στο 97 να αρχίσω να ανησυχώ ;Κάθε μέρα το φορτιζω το βράδυ

 

Οχι δεν χρειαζεται να ανησυχεις. Ακομα και στην Infoquest/istorm/document αν το πας το κινητο αυτο θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι!Γιατι από τα λεγόμενα σας λέω τι στο καλό τόσο γκαντέμης είμαι και έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι προς το παρον τουλαχιστον δεν εχεις θεμα.

 

Γενικα το ολο θεμα με το battery health μου θυμιζει αυτο που ειχα διαβασει παλιοτερα σε ενα σχολιο.

 

It's almost like Apple introduced Battery Health indicator to induce more battery anxiety in people's hearts to force them to replace batteries or to upgrade.

 

Battery Health isn't an exact science, but estimation based on total capacity vs. spent charging cycles.

 

Αν δεις και στο εξωτερικο εχουν ανοιχτει αναλογα θεματα για το battery health που το μονο που προσφερουν ειναι να πανικοβαλεται ο κοσμος χωρις λογο

https://forums.macrumors.com/threads/iphone-xs-battery-health-98.2147473/

Link to comment
Share on other sites

Ναι προς το παρον τουλαχιστον δεν εχεις θεμα.

 

Γενικα το ολο θεμα με το battery health μου θυμιζει αυτο που ειχα διαβασει παλιοτερα σε ενα σχολιο.

 

It's almost like Apple introduced Battery Health indicator to induce more battery anxiety in people's hearts to force them to replace batteries or to upgrade.

 

Battery Health isn't an exact science, but estimation based on total capacity vs. spent charging cycles.

 

Αν δεις και στο εξωτερικο εχουν ανοιχτει αναλογα θεματα για το battery health που το μονο που προσφερουν ειναι να πανικοβαλεται ο κοσμος χωρις λογο

https://forums.macrumors.com/threads/iphone-xs-battery-health-98.2147473/

 

Αυτό που λες έχει πολύ βάση!!Δεν θυμάμαι σε κανένα Android τηλέφωνο που είχα να με απασχολεί τόσο το θέμα της μπαταρίας!!Α ρε apple ...

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

It's almost like Apple introduced Battery Health indicator to induce more battery anxiety in people's hearts to force them to replace batteries or to upgrade.

 

Battery Health isn't an exact science, but estimation based on total capacity vs. spent charging cycles.

 

https://forums.macrumors.com/threads/iphone-xs-battery-health-98.2147473/

 

Ισχύει αυτό

Αν δείτε στο forced touch των ρυθμίσεων εκτός από το WiFi Bluetooth Δεδομένα έχει και την μπαταρία

Γιατιιιιιί;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό

Αν δείτε στο forced touch των ρυθμίσεων εκτός από το WiFi Bluetooth Δεδομένα έχει και την μπαταρία

Γιατιιιιιί;

 

Πρροσωπικα εμενα παντως με βολευει γιατι μπαινω κατευθειαν για να ενεργοποιησω την οικονομια μπαταριας ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι ένα πολύ σωστό εργαλείο για να έχουμε εικόνα κάθε 6 μήνες που βρίσκεται η χωρητικότητα της μπαταρίας

Εάν παλιότερα έφτανε στο 80% και άρχισε το κινητό να κλείνει χωρίς προειδοποίηση αν ώρα κλήσης ήταν πολύ σπαστικό

Πλέον όμως ξέρεις την αιτία και πας για αλλαγή μπαταρίας

Σαφώς και η Apple κερδίζει από όλο αυτό αλλά νομίζω ότι εκτιμάει τον πελάτη και του δίνει την επιλογή να γνωρίζει ότι φταίει η μπαταρία

Εάν θα την αλλάξει ή όχι είναι στο τέλος δικό του θέμα

Επίσης 2 χρόνια που είχε 39€ η αλλαγή μπαταρίας δεν νομίζω ότι ήταν και άσχημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Συγνωμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά σήμερα έπεσε άλλο ένα της εκατό η μπαταρία και έχει φτάσει πλέον στο 96 από τον Φεβρουάριο!Τι να κάνω κατά τι γνώμη σας;Φοβάμαι μήπως έχω πέσει σε ελαττωματική μπαταρία!Η εγγύηση καλύπτει κάτι ανάλογο;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...